Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési járadékot mi alapján számolják ki, ha GYESen vagyok? fórum

Álláskeresési járadékot mi alapján számolják ki, ha GYESen vagyok? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 1. 17:55
valami olyasmi papírra gondolok itt a járulékosnál, h tb-t menyit vontak, mennyi ment nyugdíjpénztárba..stb, ilyen járulékos igazolást is kell adnia? többet tényleg nem kérdek :-) nem fárasztalak titeket. és köszi a türelmet
2010. ápr. 1. 17:52
nagyszerű, köszönöm a türelmeteket csajok. :-) most már értem, na mé egy utolsó kérdés,ennek az igazolásnak ak iadása a munkáltatóra milyen kötelezettségekkel vannak? nem akarja kiadni, mert ott egyértelmű lenne h eltérnének az adatok. és kiderülne az adócsalás, jóhogy nem akarja kiadni... szóval, csak ezt az egy papírt kell kérnem? vagy vmi járuléklevonásosat is? Én kaptam 2010 adatlapot, de az olyan mint a jövedelembevalláshoz kell, de hát ott ugye összeg nincs, ez logikus. (már ezt is csak azért kérdem, h jár e vmi kötelezettséggel neki, h miért nem akarja kiadni.. esetleg utánanéznek ennek hogy minden adat stimmel v mi? nem értem miért ilyen szemét..
26. ájrin (válaszként erre: 25. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 17:42

nem-nem (mondom még mindig türelmesen :))

ha nem volt a megelőző négy negyedévben jövedelmed, akkor azt a bért kell beleírják, ami a szerződésedben van. ha pedig azóta emeltek a többieknek, akkor neked is emelni kellett volna, tehát ha nincs is az emelésről szerződésmódosításod, akkor is azt az egy havi bért kell beleírniuk, amit egyébként kaptál volna, HA visszamész dolgozni.

:)

2010. ápr. 1. 17:37
szóval ha szülést megelőzően az éves keresetem 1 038000 e ft akkor annak átlaga 86500, azt eből fognka számolni. jaj csak félek azért mert a főnök igyis csalt, nehogy kevesebb összegből számoljon.. azt mgszívjam :-(
24. ájrin (válaszként erre: 23. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 17:33

Átlagkeresetet kell írnia.

Ha lett volna jövedelmed, akkor egy év átlagát kellett volna beleírnia, egy hónapra átlagolva.

2010. ápr. 1. 17:30
na akokr már értem, csak munkáltatóm nem fogja érteni. de ez nem az én bajom lesz ,ha valamit elsunnyog, prelem. csak az zavart meg, h írtad semmilyen gyed gyed előtti jövedelmet nem írhat bele, holott nekem az az időszak volt a legutóbbi besorolási bérem. Mégegy dolog, erre az adatlapra egy havi összeget kell beleírnia, vagy egy egész éveset?
22. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 17:30
Mivel Gyes alatt fizetés nélküli szabin van az ember,tehát állományba voltál,köteles a jogszabálynak megfelelően emelni.Az egy más dolog,hogy nem értesített róla,de attól még emelkedett a béred.
21. ájrin (válaszként erre: 20. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 17:26

ha nem emeltek azóta a fizetéseden (jogszabály írja elő, hogy a gyes alatt is emelni kell, olyan mértékben, mint az azonos munkakörben dolgozókét) akkor igen, a 2007-est kell beleírni.

én értelek. azért írom le többféleképpen, de a válasz ugyanaz:)

20. 7c79ff1565 (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2010. ápr. 1. 17:23
ezt kérdem, úgylátszik félrebeszélünk egymás mellett, v én nem kérdek jól, ! elnézést, ne haragudjatok. tehát mégegyszer, a legutóbbi besorolási béremet nézik, szóval ha a gyes gyed nem számít bele, akkor a 2007eset, nemde??? akkor ezt kell igazolnia? (2008-tól gyed,+ GYES en vagyok)
19. ájrin (válaszként erre: 18. - 5e48d37001)
2010. ápr. 1. 17:21
oksa:)
18. 5e48d37001 (válaszként erre: 15. - Ájrin)
2010. ápr. 1. 17:17

ÉN ezt most zoongoráztam végig.Netto 71 ezret fogok kapni a brutto valóban annyi amennyit írtál.

A közös megegyezéses papír arra kell,ha valaki nem kapta még meg az ellátás megállapításához szükséges papírokat,viszont regisztrálni kell valahogy.

Erre jó a közös megegyezéses megállapodás.Viszont a papírokat 22 munkansapon belül be kell mutatni.

17. ájrin (válaszként erre: 16. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 17:16

Semmilyen gyes előtti jövedelmet nem írhat be, mert csak az utolsó négy negyedév jövedelme számít a jogszabályváltozás óta.

Tehát ez neked nincs, így a legutóbbi besorolási béredet kell igazolnia a munkáltatódnak.

Szerintem akkor jársz a legjobban, ha bemész a Munkaügyi Központba és ha nem adja ki a munkáltató az igazolást, akkor hivatalból felszólítják.

2010. ápr. 1. 17:12
volt munkáltatóm jóhogy nem munkabérnek számolta el, hiszen adóznia kellett volna nem is keveset. megérte neki előállni egy kicsit kevesebb összeggel, mint amennyit perben kaphattam volna ,csak szemét volt, h álljak már másnap munkába, vagy nem, de akkor azt hiszi a bíróság h a pénzért pereltem.. na ezért inkább belementem a közösbe. szóval az már jó hír h biztosítva leszek. kérdésem még, akkor a gyes előtti éves jövedelmet számolják, igaz? akkor a munkáltatómtól pontosan milyen jogcímen kérjek álláskeresési járadék folyósításos adatlapot? mit írjon bele a szülés előtti teljes jövedelmemet? Azért ennyit kérdek, meg bután mert nem konyítok ehhez, meg munkáltatóm nagyon szemét ember, így a per miatt hát nem jó a viszonyunk, nem szívesen zaklatnám össze vissza ha nem jól ad ki valamit, .. tök kellemetlen:-( de viszont nem szeretnék ide oda mászkálni az ő mulasztása miatt
15. ájrin (válaszként erre: 14. - 5e48d37001)
2010. ápr. 1. 17:11

Az álláskeresési támogatás összege a minimálbér napi összegének 120%-a (2010-ben maximum 88.200,-ft) és 91 napig jár.

De ha a munkáltató nem adja ki az Adatlapot, ami az álláskeresési járadék folyósításához szükséges, akkor hiánypótlást fognak kérni.

Kevés a közös megegyezéses papír a folyósításhoz.

14. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 17:04

Értem.

Tehát kaptál egy mergállapodást amiben rögzítették ,hogy közös megegyezéssel intettetek egymásnak búcsút.

Szóval van ilyen papír ugye? Na ezzel mehetsz a munkaügyibe ez alapján regisztrálnak már másnap.

Kár,hogy nem munkabérnek számolták el ezt a pénzt,mert akkor biztos a maximális ellátást kapnád ami a minimálbér legkissebb összege.Kb 71 ezer forint 4,5 hónapig és utána ennek a fele.

Mindenképen kapsz ellátást ,ettől ne félj,hiszen Te évek óta biztosított vagy,szolgálati időd van,270 napig járadékot fogsz kapni.

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 16:58

Először is kell az oep vagy Tb igazolványod ,ami egy kis könyv

Egy határozat,hogy nincs tartozásod

És igazolás az álláskeresési járadék megállapításához

ezt ki kell adnia a munkáltatónak ,ha nincs még meg le lehet jelentkezned,de csak úgy kapsz járadékot ha 22 napon belül bemutatod a szükséges íratokat.Munkanap

12. ájrin (válaszként erre: 10. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 16:57
igen, a személyi alapbéredet fogják nézni, az alapján számolják ki a napi összeget
11. 7c79ff1565 (válaszként erre: 9. - 5e48d37001)
2010. ápr. 1. 16:56
közös megegyezés volt, 660 e ft-ot kaptam ami nem jövedelemnek minősül, mert a közös megegyezéskor adott pénz elvileg nem kell adózni.. vagy valahogy így. ezért is érdeklődöm, mert nem nagyon találtam ilyen esetet, h gyes igénybevételével nem vették vissza, majd per, közös megegyezés, és így mi hogyan lesz tovább azt nem tudom )
2010. ápr. 1. 16:55
mert munkáltatóm még adót is csalt, csak azért érdeklődöm.. a szerződésemben kevés van, megemelte a fizum, de nem volt szerződésmódosítás, viszont van pár papírom amivel tudom igazolni h az személyi alapbérem volt (hát ez alapján lett adóbevallás is megcsinálva, még anno mikor dolgoztam... ) nos, meg apehtől is kértem direkt vmi hivatalos dombornyomott bélyegzős valamit, amelyi gazolja h személyi alapbérem mennyi volt, és egyéb jövedfelmem, prémium meg hasonló nincs. akkor ezt nézik majd?
9. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 16:54

Szia nem tudom kiadták a szabidat?

Kaptál valamilyen juttatást pl végkielégítés helyett?

2010. ápr. 1. 16:53
lényegébe ahogy néztem egy formanyomtatvány, ott egy teljes éves jövedelem összeget kell beleírniuk, igaz? szóval, kb akkor azt ,amit én apehtől kiadtam a munkaügyi perem miatt, h egy éves jövedelmem mennyi volt, ugye?
2010. ápr. 1. 16:52
az megvolt, és most lett vége, közös megegyezéssel.
6. ájrin (válaszként erre: 5. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 16:51

akkor munkaügyi per.

a gyed és a gyes nem lehet alap.

ha emelték a fizudat, akkor azt kell beleírniuk.

2010. ápr. 1. 16:49
és úgy is azt veszik alapul, h én csak 2008 ig dolgoztam, utána meg csak az államtól kaptam GYEDet, GYEs-t? akkor is a szerződésben szerepelt összeget veszik alapul?vagy a gyedet, gyest nézik? na ezt nem értem, ezt sehol sem írják le... és ha a szerződésem módosult, de nincs róla új szerződés, de van apehoos igazolás, meg munkáltatói igazolás róla, akkor gondolom ez utóbbit nézik. és mi van ha a munkáltató ezt nem akarja kiadni?
4. ájrin (válaszként erre: 3. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 1. 16:43
Az ami a szerződésedben le van írva.
2010. ápr. 1. 16:39
mi az h besorolási bér? ez nekem nagyon kínai semmit sem értek. elmagyaráznád érthetően? Tudom hülye vagyok, én még csak most járok tb bérügyi tanfolyamra, második alkalmam volt, nem tanultam még, munáltatóm meg semmiről se tájékoztatott.
2010. ápr. 1. 16:17

Sziasztok. 2006tól dolgoztam, majd 2008 ban elmentem szülni. 2009 ben beadtam munkába állási kérésemet, igen lemondtam a GYEDet, és GYESt vettem igénybe. munkáltató nem vett vissza, most volt munkaügyi perem, de közösen megegyeztünk, és kiadta munkáltatóm a felmondási papírokat (ami 4 ből áll, működési bizi, oepes igazolás, adatlap 2010re, meg az eügyi ellátásra járó adatlap, de az is nulla összeg, 2009-2010 re vonatkozóan). Na most be akarok menni majd munkaügyi központra, de nem tudom mikor sikerül ezt megvalósítani, így kérdéseim. Valaki tudna segíteni abban, h milyen papírok kellenek oda? elvileg ki kellett volna adni a munkáltatónak egy álláskeresési járadékos adatlapot, ami alapjánszámolja nekem a központ. meg vmi járuléklevonásokat tartalmazó adatlapot is. na ezeket nem kaptam meg.

Még mindig GYESen vagyok, (tudom ez mellett nem jár folyósítás, de ha esetleg lemondanám, és a férjem igényelné a GYESt akkor kapnám az álláskeresésit..) Szóval, a munkáltatótól ki akarom kérni a papírokat ami még kell, kérdés, hogy akkor milyen évre kell neki kiállítani adatokat? Nálam, hogy 2008 januártól szabin vagyok gyerek gondozás miatt, mi alapján számolnak? a szülést megelőző jövedelmes igazolást kérik? arról állítson ki a munkáltató?

Lécci segítsetek.

2010. ápr. 1. 16:17
Álláskeresési járadékot mi alapján számolják ki, ha GYESen vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook