Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a kínai sültkrumpli receptjét? fórum

Tudja valaki a kínai sültkrumpli receptjét? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 27. 08:23
Egyébként általában két evőkanál olajon és 2 evőkanál szójaszósz(mártás)keverékén szokták pl. a zöldségeket is félpuhára párolni, többnyire wok-ban.
2009. szept. 27. 08:18

[link]


Néhány kínai recept, de a burgonya nem szerepel közöttük, pedig tényleg finom, a férjem is ezt kéri mindig köretként, no és a fűszeres (kicsit ecetes)csirkemetélt... nyami :-)

11. 484b000711 (válaszként erre: 10. - Rozália)
2009. szept. 27. 07:54
Azt nem tudom,de valószínűleg bő olajban sütik. Tegnap olvastam, hogy valamilyen krumpliköretet meglocsolnak kínai borral és attól olyan különleges az íze.
10. Rozália (válaszként erre: 9. - 484b000711)
2009. szept. 27. 07:49
Én még ugyan narancs öntettel nem ettem, de a többi stimmel. De szerinted hogyan sütik meg? Úgy tudom, a bő olajban sütés náluk nem szokás... Lehet, hogy kevéske olajjal sütőben? Vagy szintén kevéske olajjal wokban?
2009. szept. 26. 18:57
Olyat szoktam enni kínai éttermben, hogy nagyobb darabokra vágott krumplit megsütnek és szerintem olajban sült fokhagymával ízesítik és narancs- vagy citromöntetet tesznek rá.
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Sutoczkine)
2009. szept. 26. 10:12

nem tudom valahol a kinai kaják között.

Fűszeres sült burgonya



Nagyszemű burgonyát alaposan megsikálsz, félbe vágod, majd nagyobb szeletekre aprítod. Egy tálban 6 evőkanál olívaolajat, 2 teáskanál pirospaprikát, 1 teáskanál sót, fél teáskanál borsot és fél teáskanál erőspaprikát összekutyulsz, és ebbe belforgatod a burgonyaszeleteket. Alufóliával kibélelsz egy tepsit, beleszeded a burgonyat, és készre sütöd (kb. fél óra). Megszórhatod még extra erőssel, ha szereted.

7. Rozália (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. szept. 26. 10:08
Van egyébként, krumpli köret, a párom azt kér általában, ha kínaiban kajálunk, mert nem szereti a rizst, meg a tésztát... De hogy hogyan készülhet.... Számomra leginkább a hámozott, feldarabolt, tepsiben megsütött krumplihoz hasonlít. De a kínaiak - tudjuk - elég "rafkósak", hogy valami egészen másképpen készüljön:)
2009. szept. 26. 10:07
Én már 1 napja keresem, de semmi. Azt a fűszeres krumplit hol találtad?
2009. szept. 26. 10:03

Én lassan egy órája szörfölök a neten,de semmit nem találok róla:(

receptet meg pláne,bár találtam egy fűszeres sült burgonyás recit,amit kínai:)

2009. szept. 26. 10:02
erre én is kíváncsi vagyok, én még nem láttam kínai etetőben sült krumplit. :)
3. Rozália (válaszként erre: 2. - Sutoczkine)
2009. szept. 26. 10:01

Ez azért úgy látszik, ilyen hamar nem lesz meg...:)

Pedig én is érdeklődve várom:)

2009. szept. 26. 09:13

Sziasztok!


Nagyon fontos lenne, mert ezt szeretném elkészíteni ebédre. Nagyon szeretem a kínai kajákat, de ennek a receptjét sehol nem találom.

2009. szept. 26. 09:12
Tudja valaki a kínai sültkrumpli receptjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook