Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki a mákos guba receptjét? Már annyi félét olvastam, hogy nem tudom eldönteni melyik a jó :-) fórum

Tudja valaki a mákos guba receptjét? Már annyi félét olvastam, hogy nem tudom eldönteni melyik a jó :-) (tudásbázis kérdés)

29. 9cf0020815 (válaszként erre: 27. - Basset)
2011. márc. 12. 11:31
Megcsináltam! Mindenkijét elolvastam,és jó összegyúrtam:-))) Az biztos,hogy a vanília sodóm isteni finom .A végeredményre,vagyis az elismerésre még várni kell,szerintem szenzációs:-)
28. 9cf0020815 (válaszként erre: 27. - Basset)
2011. márc. 7. 17:09
Persze:-)
27. Basset (válaszként erre: 25. - 9cf0020815)
2011. márc. 7. 16:25
Majd írj, hogy sikerült! :)
2011. márc. 4. 16:49
Én is ezerfélét olvastam anno, de annyira szeretem hogy az is bejött amit végül választottam:)
25. 9cf0020815 (válaszként erre: 24. - Basset)
2011. márc. 4. 16:48
Elteszem magamnak,kedvet kaptam hozzá.Biztosan nagyon fini.:-)
24. Basset
2011. márc. 4. 14:56
Igen, rájöttem... :) Amúgy a 2. módszert választottam, átforgattam az egészet és így is megsütöttem. Kicsit megkapta, de finom lett. Utána tettem még rá a habot és az is klassz lett! Szóval végül is jól sikerült. :)
2011. márc. 4. 14:24
Még sosem csináltam,de szerintem nagyon eláztattad a kifliket:-)
22. Basset
2011. márc. 4. 08:50

Légyszi, segítsen valaki!!!


Túl nedves lett a gubám! Még sütöm, de látom, hogy tiszta trutyi az egész... Van valakinek ötlete, mit tehetnék...? :( Ha tovább sütöm, az segít? Vagy fölösleges, úgysem fog az alja "kiszáradni", csak a teteje?

Vagy még egy ötlet... Kavarjam össze még egyszer és bár a sült teteje alulra kerül, de legalább nem lesz leves...?

2009. ápr. 4. 18:07

Az én receptem:

Felkarikázom a kifliket.Felrakok tejet forrni,teszek bele vaníliás cukrot.Ha felforrt egy nagy lábosba teszem a tejjel meglocsolt kifliket,rászórom a porcukorral elkevert mákot és jól összerázom (én szoktam mazsolát is bele tenni).Bemelegítem a sütőt.Megcsinálok 1 tasak vaníliás pudingot.Kikenek vajjal egy tepsit és lerakok egy réteg gubát,majd ráöntöm a pudingot és erre rárakom a maradék gubát,és sütőbe teszem egy kis időre.

Isteni íze van!

20. lilura
2009. ápr. 2. 12:08
Jaj, de megkívántam most, hogy csak így olvasgatlak Titeket:)!
2009. ápr. 2. 11:42

Megcsináltam egy magam fejlesztett recept szerint amelyet az itteni receptekből allitottam össze. :-) Vagyis a sokbol gyurtam egyet :-)

Tej, van. cukor, reszelt citromhéj megy forrni, aztán ráöntöm a kifli karikákra. Megszivja magát, jénaiba teszek egy réteget, rá cukros mákot, majd kifli majd mák, majd kifli majd mák... mig el nem fogy. Nem tettem sütőbe hanem a hűtőbe :D:D:D Csináltam hozzá vaniliasodót és isteni finom volt. Hűtőben jol összeértek az izek. :-)

Jo volt :)

2009. ápr. 2. 10:36
kimaradt 8kifliből szoktam
2009. ápr. 2. 10:35

én úgy szoktam, hogy egy liter tejbe teszek 2tojás sárgáját, 30dkg cukrot, vanilliás cukrot, ezt felforralom. Aztán egy jénait kivajazok és megszórom zsemle morzsával. A kifli karikákat bele mártom a vanilliás tejbe, majd a jénai aljába teszem az első réteget. Majd megszórom porcukros mákkal, és egy kis citromhéját reszelek rá, majd tovább rétegezem addig amíg a kiflike el nem fogy. A maradék tejet ráöntöm. Aztán pár percre betolom a sütőbe. Kiveszem és tálalom!

A párom az imádja!!!

16. 27be861736 (válaszként erre: 15. - Miszti3)
2009. ápr. 2. 07:52
10 kifliből szoktam. Tej, általában 1 litert forralok. cukor ízlés szerint, mákot is, éppen mennyire vagyok mákos hangulatban. tojás 3db. Nem sokat segítettem.
15. Miszti3 (válaszként erre: 9. - 27be861736)
2009. márc. 31. 12:28

Szia Kittinka!

Nem tudnál esetleg - nagyjából - mennyiségeket is írni? Hány kifli, tojás, mennyi tej, cukor, mák?

Szívessen venném...

14. 27be861736 (válaszként erre: 12. - Monizsofi1982)
2009. márc. 31. 09:17
nem rátenni kell, belekeverni. isteni. próbáld ki. a tejet pedig jól felszívja a kifli. egyébként a rizskóba is teszek tojásfehérje habot. nagyon feldobja :))))
2009. márc. 30. 18:12
Mindegyik finom lehet :)
2009. márc. 30. 17:53
én csak megmártogatom a kiflit a tejben, nem öntöm rá, meg nem teszek rá habot sem.
2009. márc. 30. 17:49
Ma ez volt az ebédünk, és egy olyan változata volt, amit eddig nem ismertem. A tetején egy könnyű hab volt /tojáshab ízesítve/, isteni finom volt. Egyébként tényleg sokféleképpen készítik, érdemes kipróbálni többet is.
10. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - 156a5eb9fd)
2009. márc. 30. 11:50

:DDDD kellett Neked megkérdezni, hát nem tudtad, hogy ahány ház annyi szokás?

minden ételt nem elég, hogy másképpen hívnak tájegységenként, de még másképpen is csinálják :)))


erre mondják, hogy most légy okos Domokos :DDD

sok szerencsét, én végigpróbálnám, amelyik a legjobban bejön gyorsaság és ízvilág tekintetében, annál maradnék :)

én is kipróbálok innen egyet-kettőt :)

2009. márc. 30. 11:36

kiflit karikára,

tejet odarakom forrni-bele a tojás sárgája,

a mákot cukorral pici tejbe felfőzöm és ráöntöm a kiflire.

tojásfehérjét habnak-vanilliáscukrot bele.


a habot összekeverem a tejesmákos kiflivel.

tepsibe

sütőbe.

2009. márc. 29. 19:50
Huhh... nah most válasszak melyiket csinálom meg :-)
2009. márc. 29. 19:46

Nos mi így csináljuk:

10 közepes kifli, kb. 1 liter tej,(bele cukor, vaníliás cukor)darált mák mennyiségét nem tudom, mert úgy érzés alapon szoktam porcukorral és reszelt citromhéjjal összekeverni.Valaki mazsolát is tesz bele.

Tehát:

Tejet felforralni, kiflire önteni, majd kiolajozott tűzálló tálba leteríteni egy réteg tejes kiflit, rá cukorral, citromhéjjal összekevert mákot szórni, "meglocsolgatni" baracklekvárral, és egy-két evőkanál étolajjal, ezt így folytatni, míg a kifli el nem fogy, a legtetejére is kevéske olaj dukál, így be a sütőbe, és addig melegíteni, míg egy picit meg nem pirul a teteje.

Sokan szerintem olaj nélkül készítik, de mi állandóan "gazdagítunk", "tartalmasabbá" és "laktatóbbá" teszünk. :-)

És én így szoktam meg, így szeretem.

Nagyim nem tette sütőbe, csak leöntötte a kiflit tejjel és rászórta a mákot, lekvárt és már ette is.

Valaki egy nagyon híg vaníliás pudingot csinál azzal önti nyakon a tejet...Szóval, valóban lehet így is, úgy is.

(Házi baracklekvárral az igazi!)

Most légy okos! :-)))

2009. márc. 29. 19:41
Hát köszönöm szépen ezt a sok választ! :-) Holnap a páromat akarom meglepni vele mert már pár napja mondogatja, hogy enne mákos gubát :-)
2009. márc. 29. 19:35

Kelt tésztából:


Hozzávalók 4 személyre:

A tésztához:

1/2 csomag élesztő

2 dl tej

50 dkg finom liszt

6 dkg vaj

10 dkg kristálycukor

2 tojás sárgája

2 evőkanál méz

A mákhoz:

20 dkg darált mák

2 dl tej

2 citrom héja

15 dkg kristálycukor

1 csomag vaníliás cukor

A vaníliaöntethez:

csomag vanília pudingpor

1/2 l tej

1 dl likőr


Elkészítés: Az élesztőt a cukorral és a tejjel felfuttatjuk, összekeverjük a liszttel, a többi hozzávalóval. Egy órán át kelni hagyjuk, majd kis nudlikat készítünk belőle, mézzel meglocsoljuk, és tepsiben megsütjük. A mákot felfőzzük a tejjel, a cukorral és a citrom héjával. A vaníliapudingot elkészítjük, és hozzáöntjük az likőrt ( Én Amaretto likört szoktam használni). Jénai tálba teszünk egy réteg kelt tésztát, majd egy réteg mákot, addig rétegezzük, míg a tál megtelik. Sütőben pirosra sütjük, és a vaníliaöntettel tálaljuk.

2009. márc. 29. 19:33

Anyu mindig így csinálja:

karikázza a kiflit és tepsibe teszi. Betolja a sütőbe és pirosra pirítja.

Vaníliás cukorral felfőzőtt tejjel nyakon önti, és cukrozott darált mákkal megszórja.

Ő öntött kiflinek hívja, én meg mákos gubának :)

Vaníliasodóval nagyon finom, bár én otthon mindig natúr eszem.

2009. márc. 29. 19:32

Hozzávalók (4 személyre):

8 db szikkadtabb kifli

6 dl tej

15 dkg darált mák

3-4 evőkanálnyi méz

2 dkg margarin

1 dkg vaníliáscukor

citrom


A tejben olvaszd fel a vaníliáscukrot, 2 evőkanál mézet és a margarin felét. A kifliket vágd szeletekre és locsold rájuk a tejet. (Ha kell, forgasd át, hogy egyenletesen megszívják magukat, majd egy-két percre tedd szűrőbe, hogy a felesleg tej lecsöpöghessen.) A darált mákhoz vegyíts egy kis reszelt citromhéjat, majd óvatosan keverve ezt is add a kiflikarikákhoz. A maradék margarinnal kenj ki egy tepsit vagy tűzálló tálat, terítsd el benne a mákos kiflikarikákat, majd előmelegített, középmeleg sütőben 5-10 percig süsd a gubát. Kockákra vágva melegen tálald, s ekkor csorgasd rá a méz maradékát.


Mák helyett dióval is jó. (Egyébként akár mákkal, akár dióval készül, a méz kiváltható porcukorral is.)


Mi nagyon imádjuk. De van kelt tésztás receptem is mert az az igazi.

2009. márc. 29. 19:31

Én általában fonott kalácsot összevágok, forró cukros vaniliacukros , citromhéjas...tejjel meglocsolom..

majd 1 vanilia pudingot megfőzök 7 dl tejjel kevés cukorral...

tálalásnál ezt öntöm rá és erre a mák

2009. márc. 29. 19:27
Tudja valaki a mákos guba receptjét? Már annyi félét olvastam, hogy nem tudom eldönteni melyik a jó :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook