Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a gyümőlcsmártás v. szósz receptjét? fórum

Tudja valaki a gyümőlcsmártás v. szósz receptjét? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 24. 19:03

Bármilyen gyümölcsből kompótot a megfelelő fűszerekkel (néhány darabot félretesz)

Leturmixol

Vaníliapudinggal sűrít

A félretett darabokat belevagdos


(ha még valakit érdekel...)

2008. okt. 13. 21:52
én kettőt ismerek. 1: meggymártás: 1/2 kg meggyet kimagvalunk, lábasba tesszük, megcukrozzuk és annyi vízet öntünk rá, hogy jól ellepje.5-6 percig főzzük. ezalatt 2 ek. lisztet 2 dl tejföllel simára keverünk. 1 borsószem nagyságu szódabikarbónát kavarunk bele, és ráöntjük a meggyre. mikor felfőtt, azonnal levesszük a tűzről. hidegen is kitűnő. 2: almamártás: 1/2 kg savanyú almát meghámozunk, darabokra vágjuk, és beletesszük a 2 ek. liszttel, tejföllel készitett habarásba.Vízzel, csontlével, vagy huslével feleresztjük, jól felfőzzük. Tálaláskor 1 dl tejfölt keverünk bele. Ugyanigy készitjük a birsalma, ribizli, köszméte és az előre besavanyitott céklamártást is.
2008. okt. 13. 10:26

Én a gyümölcs szószt a következő módon csinálom,

akár vegyes,akár egyfajta gyümölcsből:

A gyümölcstől függően nem túl sok vízben főzőm, teszek hozzá sót,valamint a hozzá való fűszert,

/ alma=fahéj,citrom reszelt héja,Meggy=szegfűszeg

barack= vanillia rúd stb./Elkeverem a kellő mennyiségű lisztet cukorral,mely szükséges a szósz igényelt édességéhez,ezután kevés vízzel simára keverem.A forrásban lévő,megfőtt gyümülcs- höz öntöm,de nem az egészet,közben azt figyelem hogyan sűrűsödik,ha kell még öntök hozzá habarást

a már megkevertből.Amint a liszt íz elfőtt le-

veszem a tűzről.Egy tálban simára keverek,arány- lag sok tejfölt,majd a forró szószból addig adok hozzá,keverés közben amíg a tejföl felmelegszik a

gyümölcs alap szintjére.Beleöntöm a gyümölcs alapba,elkeverem és hűtőm.Nagyon finom sima és jó ízű szósz lesz belőle.

2008. okt. 12. 21:12
Köszönöm mindenki segítségét.
2008. okt. 12. 19:14
Én almalében megfőzöm a meggyet, és almalével elkevert vanillia pudinggal sűrítem. Amikor kész elég akkor ízesíteni cukorral v. édesítővel. A fahéjat és citromlevet a főzés előtt lehet bele tenni, ha valaki szereti.
2008. okt. 12. 18:18

Én általában hosszabb ideig főzöm, mint Ti, mert rájöttem, hogy jobban kiadja így az ízét a gyümölcs.


A másik, hogy a sűrítést már akkor elkészítem, amint feltettem a mártást, vagy a levest, mert akkor egészen jól összeérik, simább lesz, főleg, ha kicsialakú habverővel készítitek.

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. okt. 12. 18:14
És mindehhez egy kis pirított gríz és kész az ebéd.
2008. okt. 11. 22:07
én elmondom, hogy szoktam. általában meggyből, odateszem egy kevés vízbe sóval cukorral, fahéjjal, de épp csak felforralom, mert a meggy hamar szétfő,közben megcsinálom a habarást, én csak tejfölt lisztet és vizet használok hozzá.ha felforrt hozzáöntöm szép lassan kevergetem. csak a mennyiséget nem tudom így, de 30-40 dkg meggyhez sztem elég 1 kisdoboz tejföl és 2-3 kanál liszt.ha sűrű lenne vízzel v. tejjel lehet egy picit hígitani
2008. okt. 11. 22:06

Hozzávalók Elkészítés

» 10 dkg ribizli » 10 dkg meggy » vaj » 1 kk. liszt » 10 dkg birsalma » 1 ek. őrölt koriander » 1 mk. fokhagymapor » só » 2 dl víz A gyümölcsöket megmossuk, a meggyet kimagozzuk, a birset felaprítjuk, majd levüket áttörjük. Hozzáadjuk a lisztet és a vizet, jól elkeverjük, majd felforrósítjuk. Kevés vajat megolvasztunk, sóval és a fűszerekkel ízesítjük, megpirítjuk, majd leszűrve a mártáshoz adjuk. Hidegen, húsok mellé kínáljuk.


Ezt az ételt kb 30 perc alatt készítheted el.

2008. okt. 11. 22:04

Vegyes gyümölcsszósz (gyümölcsmártás) recept

Kategória:

Köretek


Hozzávalók:

Fél kg magozott és szeletelt tetszőlkeges gyümölcs vegyesen (friss, fagyasztott, vagy befőtt),

20 dkg cukor,

fél liter víz,

pici só,

egy pohár tejföl,

egy ek liszt, kevés citromhéj.


Elkészítés:

A gyümölcsöt a cukorral, meg a citromhéjjal a vízben puhára főzöm (kb. negyed óra). A tejfölben elkeverek egy púpozott kanál lisztet és behabarom vele a mártást. Ha kell még utánízesítem cukorral, vagy sóval.


Tanácsok:

Húsok mellé ajánlott.

2008. okt. 11. 21:58
Tudja valaki a gyümőlcsmártás v. szósz receptjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook