Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudja esetleg valaki, hogy miért hívják vissza az embert tüdőszürő után kiegészítő vizsgálatra? fórum

Tudja esetleg valaki, hogy miért hívják vissza az embert tüdőszürő után kiegészítő vizsgálatra? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 16:48

Sziasztok!

Leírnám ami velem történt röviden. Szóval idén nyáron elmentem egy tüdőröntgenre ahol megtörtént a röntgen.Előről fotóztak állva. Azt megjegyezném hogy előtte idén májusban voltam ugyanígy egy tüdő és mellkasröntgenen ahol nem találtak ( fekve volt a röntgen)semmit sem. Szóval megtörtént a tüdőröntgen és gondoltam minden rendben van. Majd anyukám elment a leletért erre mondták neki baj van ( igaz erről vagyis arról hogy baj lenne a mai napig nem ment értesítés a lakcímre ) és anyum megkérdezte micsoda erre adoktornő ezt válaszolta neki Körkörösen vastag perem látható tenyérnyi helyen valami szürke fátyolos rész. És mondta a doktornő hogy jó lenne ha eltudnék visszatudnék menni egy ugymond másik felvételre. Erre anyum mondta nem mert nem vagyok otthol és ez mai napig így van. És mivel ez a lelet jött ki itt ahol most lakom és dolgozom elmentem egy másik tüdőröntgenre. Még valami otthol nem kellett fizetni a tüdőröntgenért jelezném 39 éves vagyok ( ki volt írva 30 év felett ingyenes a tüdőszűrés )itt 300 km idébb viszont még háziorovosi beutaló is kellett és még ezen felül 860 Ft-ot fizetni is kellett ( itt pedig az volr kiírva hogy 40 éves kor felett ingyenes a tüdőszűrés ) én azt gondoltam hogy ha otthol ez van itt is ez van szóval meglepődtem. Ja és mégvalami még fizet is az ember még beutaló is kell ami fura számomra mert vagy a beutaló és akkor nem kell fizetni vagy nem beutalózunk és akkor fizetek. Ja és még valami amikro meglett a végeredmény nem adtak róla papírt hanem vennem kellett egy egészségügyi kiskönyvet és abba pecsételte bele az eredményt a doktornő. A lényeg viszont a következő volt itt elmentem és izgultam itt mit ad ki a röntgen ( állva készítették ahogy odahaza is ). És a végeredmény a következő volt szó szerint írom. Tüdőröntgen vizsgálata NEGATÍV, Mellkasröntgenen aktuális kóros elváltozás nem látható ez pecséttel betéve. Ezt csak azért írom hogy senki se ijedjen meg ha esetleg az első röntgen valamit mutat csináltasson egy ujabbat. Majd mikor ez meglett a második megkérdeztem hogy ha az első ezt mutatta az mirét lehetett holott Májusban semmi sem látszódott erre azt válaszolta a doktornő hogy esetleg nem tudtam bentartani a levegőt vagy esetleg amikor nekitámaszkodtam a felvételnek nem törölték előtte le. Mondtam a doktornőnek senkinek nem kívánom azt a két hetet amit akkor átéltem, már mindent beképzeltem. Szóval mindenkinek csak fel a fejjel ha az első röntgenen olyasmi látszódik csináltasson egy másodikat mindeféleképpen. És mégvalami nem dohányzom. Igaz én egyből arra gondoltam hogy az is lehet elcsesztek valamit a nevem miatt mivel tucatvezetéknévvel rendelkezzem és ebből sajna már volt gondom.Remélem megnyugtatóak voltak szavaim. Mindenkinek további szép és egészséges napokat kívánok.

Sziasztok ! Kézcsókom a hölgyeknek!

24. kata69
2012. jún. 22. 21:48
Én két hónap után kaptam egy értesítést, hogy menjek vissza saját érdekemben. Már tök nyugodt voltam, hogy minden ok. Nekem hőemelkedésem is van egy ideje, jó ideje, aztán most izgulok rendesen mi lehet a gond????!!!
23. yxea1d
2011. jún. 27. 20:48
Engem is visszahívtak 3 hetes időponttal, most izgulhatok :(
22. Berill67 (válaszként erre: 21. - Gyerekeim)
2010. febr. 20. 15:07
Örülök, hogy minden rendben. Kérdésedre a válasz: azért nem írják a papírra, mert egészen addig, míg az új felvételt nem látják (amit még fokozottabb odafigyeléssel készítenek), addig nem tudják az okot, csak azt, hogy valami eltér az "átlagos"-tól. De hát mindenki egyéniség, ezért vannak köztünk különbségek. Mint írtam, én emlőszűrésben dolgozom, mi is visszahívunk sok embert, és csak a kiegészítő vizsgálatok után tudjuk azt megmondani, hogy van, vagy nincs baj. De átlag havi 50 visszahívott betegnél 8-15 az akinél van valami eltérés, de ez sem mind rosszindulatú. De a szűrés mindenképp fontos, mind a tüdő, mind az emlő tekintetében. Jó egészséget mindenkinek!
2010. febr. 20. 13:29
Igazatok volt nincs semmi baj.Csak nem sikerült az első felvétel,de akkor mi a fenének nem írják rá a papírra.S,akkor az ember nem lenne tiszta ideg a vizsgálatig.
20. Berill67 (válaszként erre: 17. - Rolvisa)
2010. febr. 14. 22:26
Biztosan vannak olyan helyek ahol nem a legújabb készülékkel végzik a vizsgálatot. Én rtg. osztályon dolgozom, és tudom, hogy a mellkas röntgent és a mammographias vizsgálatot végző gépet mindig minden beteg után fertőtlenítik. Visszatérve az eredeti témához: nem tudom, hogy a mellkas röntgenre miért hívtak vissza, de azt igen, hogy általában gyakrabban fordul elő a technikai hiba, mint az, hogy "találnak" valamit. Bár köztudott, hogy jelenleg a tbc újra fertőz, és emiatt igenis ajánlott lenne sőt kötelező az évenkénti szűrés. Remélem nálad sem lesz semmi probléma. Ha megtudod az okot légyszi jelezd vissza. Köszi.
19. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Gyerekeim)
2010. febr. 14. 20:49

Ne ijedj meg, ilyen szokott lenni néha. Vagy rossz a gép, vagy nem sikerült a felvétel valami miatt..

Anyunak is nemrég láttak valamit, vissza kellett mennie, persze aggódtunk...

Kiderült végül, hogy semmi baja nincs, konkrétan a fehér folt, ami a felvételen látszódott, az a cicije volt....

18. gyerekeim (válaszként erre: 16. - Hokifli)
2010. febr. 14. 17:38
Köszike a biztatást.Így már nem is aggódom annyira.
2010. febr. 14. 17:30

olyan régi készülékkel végzik a szűrést, hogy nálunk a falu harmadát visszarendelték tavaly.egy évben én is visszakerültem.Épp nálam fogyott ki a film ,és nem sikerült a felvétel.

saját érdekében, szöveggel, két hét múlva jelenjen meg.

Na én már aznap egy magánrendelőben voltam, és semmi baj nem volt.Két hetet ki bír ki várni.Csak meg kellett jelenjek, még elnézést sem kértek. A felvételen semmi nem volt,de annyira semmi, mert nem sikerült.Miért nem írta rá, hogy a felvétel rossz.Ja, asszonyom nincs nekünk erre időnk.

Én azóta magánrendelésre járok évente.EKG, vérvétel,röntgen, meghallgatózik. 2000 ft és azonnal tudom, mi van.

Nem beszélve arról, annyi ember nyomja magát oda abba a készülékbe, soha le nem törölik, senki után.Ebben a TBC-s AIDS-es , H1N1-es világban,ez lenne a minimum, borzalmas.

16. Hokifli (válaszként erre: 14. - Gyerekeim)
2010. febr. 14. 17:27
Ez például hagyhatott olyan nyomot, amit most kiszúrtak. Én két hete mentem erre a második vizsgálatra, ugyanúgy jártam mint Te most, behívót kaptam és teljesen be voltam sokkolva, hogy ezen fog most bukni az új melóhelyem. Aztán az újbóli felvételek alapján azt mondták, hogy valszeg csak a mellvonal látszott a szokottnál erősebben, és semmi bajom, viszollátásra. Te se aggódj amíg nem muszáj, elég lesz akkor, ha tényleg valami baj van. De ha nincs tüneted, akkor nem valószínű, hogy akkora nagy a gond, szóval csak nyugi.
15. 88e297a0b8 (válaszként erre: 2. - Gyerekeim)
2010. febr. 14. 17:22
Lehet, h simán elcseszték, és ismételni kell, vagy lehet, h van egy kezdődő tüdőgyulladásod, vagy náthából visszamaradt valami. Nem kell betojni ám!
14. gyerekeim (válaszként erre: 11. - 01c8755c79)
2010. febr. 14. 17:17
Ja a szívemmel nekem is van egy kis gond. Szívbillentyűm nem zár vissza rendesen hanem túl nyílik a másik oldalra,meg hegesedés van a szívizmomon. A dokik szerint volt egy tüdőgyulladásom valamikor évekkel ezelőtt és attól lett a hegesedés. De nem gondoltam arra,hogy bármi köze is lenne a kettőnek egymáshoz.
13. katus3
2010. febr. 14. 17:14
Szia! Én január elején kaptam papírt,amiben nyomatékosan felhívták a figyelmemet,hogy a saját érdekemben jelenjek meg. Sosem cigiztem,semmi tünetem nem volt. Össze-vissza röntgeneztek,minden oldalról,kérdeztek hogy mik a tüneteim,stb... Kérdeztem,hogy gond van-e,közölte a nő,nem tudja. Mikor bejutottam az orvoshoz,mondta hogy semmi bajom,csak valószínűleg levegőt vettem mikor készült a felvétel,ezért úgy látszódott,mintha egy nagy folt lenne a tüdőmön. Senkinek sem kívánom,amit azokban a napokban éreztem,már mindenre gondoltam.:-( Nyugi,nálad sem lesz baj,hidd el.
2010. febr. 14. 17:13
Valószínű valami átlagtól eltérőt láttak a tüdődön és alaposabban szeretnének megvizsgálni.
2010. febr. 14. 17:12
Engem is visszahívnak minden alkalommal... nagyobb a szívem kicsit, mint kellene (nemtom mihez mérik) és árnyékot vet a tüdőmre. :o)
2010. febr. 14. 17:06
köszike Az a baj,hogy mindig rögtön negatív dolgok jutnak eszembe.De igyekszem ezeket a gondolatokat elhessegetni.
2010. febr. 14. 17:01
Ne gondolj rögtön rosszra. Anya pl jár minden évben, kétszer is visszhívták már, és egyik alkalommal sem volt gond. Egyszer a kartonon vagy nem tudom h hívják amin kitöltik h részt vettél,azon volt vmi adateltérés,és ezért hívták...másik alkalommal pedig nem sikerült a felvétel úgy, hogy értékelni tudják. Ne gondolj a legrosszabbra
2010. febr. 14. 17:00
Én is erre gondoltam,de azt mondták amikor újra időpontot kértem,hogy azért nem szoktak.
7. bige
2010. febr. 14. 16:59
hívhatnak, mert nem sikerült a felvétel rendesen, vagy lehet, hogy valami gyulladás miatt látnak valamit
2010. febr. 14. 16:59
lehet, hogy nem sikerült a felvétel. Anyummal is volt már így.
2010. febr. 14. 16:58
Én is ettől félek,pedig nem dohányzom.
2010. febr. 14. 16:58
Engem is hívtak már vissza, mert valami foltot találtak. Röntgenezni fognak szerintem. Nekem nem volt semmi bajom állítólag. Azt mondták, hogy menjek vissza, ha valami bajom van. :S Eddig semmi fájdalom meg ilyesmi nincs, de ez már 4-5 éve volt. Azóta egyszer voltam.
3. bige
2010. febr. 14. 16:58
esetleg láttak valamit (foltot) a felvételen
2010. febr. 14. 16:58
Pontosan mit jelenthet ez? nagyon érdekelne írjon aki volt már így.
2010. febr. 14. 16:57
Tudja esetleg valaki, hogy miért hívják vissza az embert tüdőszürő után kiegészítő vizsgálatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook