Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tippek, praktikák, jó tanácsok otthoni kenyérsütéshez fórum

Tippek, praktikák, jó tanácsok otthoni kenyérsütéshez (beszélgetős fórum)


2009. jún. 9. 10:48

Sziasztok!

Nagyon szeretnék barna magvas kenyeret sütni,segítenétek? receptre lenne szükségem,amiből puha állagú kenyérke lesz,mert már sütöttem kétszer,de beton kemény lett,nehéz szerkezetű.

Nekem nincs kenyérsütőm,kézzel dagasztok és sütőben sütőzacskóban sütök,tehát ha valaki segítene megköszönném!

2009. jún. 7. 10:01

Gyors program vagy sem?!

Mitől függ, hogy melyik az optimálisabb?!

Ugyanis volt, hogy teljes programon sokkal összeesetebb volt a kenyér:(

2008. márc. 23. 18:35
Mi fele-fele arányban szoktuk rakni a tönköly-és fehérlisztet :)
4. gyopárka (válaszként erre: 1. - Pencil)
2008. febr. 11. 20:27
Ja és elfelejtettem, hogy legalább 20 fokos meleg kell a lakásban hogy jól megkeljen.Nálunk kb.23 fok szokott lenni.
3. gyopárka (válaszként erre: 1. - Pencil)
2008. febr. 11. 20:23
Tuti recept:2 nagy mérőkanál olaj,3,5 dcllangyos víz,fél nagy mérőkanál ecet,50 dkg BL55 liszt átszitálva,15 dkg rétes liszt,keresztbe szembe lévő sarkokba 1-1 kis mérőkanál só, másik 2 sarokba 1-1 kis mérőkanál cukor, középre másfél kis mérőkanál szárított élesztő.Alaprecept,de tuti hogy elsőre sikerül.Ezt azután lehet variálni. Ez 750 gramos kenyér, de mivel sűrűbb mint a bolti, laktatóbb. A mérőkanál a saját mérőkanala.
2. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - Pencil)
2007. nov. 19. 06:31

Van két topik is, amiben vannak receptek. Keress rá a kenyérsütés szóra.

Sok sikert!

2007. nov. 19. 06:28

Segítsetek a tapasztalataitok, ötleteitek, receptjeitek leírásával.

Most vettem gépet, szeretnék nagyon finom kenyereket sütni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook