Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud valaki valami biztosat a Crohn-betegségről? fórum

Tud valaki valami biztosat a Crohn-betegségről? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Guruljka (válaszként erre: 12. - Veroniks22)
2012. júl. 14. 12:59
Hát....ha bárki mondta volna nekünk, hogy Crohn-betegsége van a férjemnek, akkor ha a halálát esetleg nem, de sok fájdalmas szövődményt elkerülhettünk volna. Most szépen utánanézek majd a neten, már senki nem fog rám szólni, hogy mára elég volt már a gépezésből...
2012. júl. 10. 20:01
Az milyen már, hogy valaki feltesz egy kérdést....majd soha többet nem jelenik meg azon a fórumon????????????
25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - F3000dc5ef)
2012. júl. 5. 13:52
:))
24. f3000dc5ef (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2012. júl. 5. 13:49

Lehet :)


De nekem is van amikor hígabb a széklet, és igen mindig van oka. Pl. sok-sok gyümölcs :)

Fiam is kileng néha...egyetemi élet....de nagyságrendekkel jobb mint paleo előtt. Nincs rohangálás, normális rendszerességű széklet...bár néha hígabb.


És köszönöm a jókívánságot az ő nevében is :D

23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - F3000dc5ef)
2012. júl. 5. 13:44

Jó egészséget kívánok a fiadnak! Ha lehet, gyógyulást...

Ha híg, akkor még most is van olyan étel, ami nem neki való.

Én azért belenéznék ilyenkor a vcs. szerinti diétába, hátha ott található a megoldás.

A célhoz mindig több út vezet és mindegyik lehet jó! :)

22. f3000dc5ef (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2012. júl. 5. 13:15

Értem én :D


A személyre szabottság is nagyon igaz!

Van aki lusta ezt kitapasztalni. De az is igaz, hogy van ami nem rögtön okoz panaszt. Az én fiam pl. ilyen. Konkrét panaszt gyakorlatilag csak a tej, tejtermékek okoztak. Minden mással el volt.

Volt wc-re rohangálás, de fájdalom nem...evett is mindent.

Majd jött a műtét. Most teljesen tünetmentes...néha hígabb a széklet, de ez nem beteg embernél is előfordul.

21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - F3000dc5ef)
2012. júl. 5. 13:11

Mindenki más és én sem veszem szentírásnak. Szendi blogjában is találok sok hasznos tanácsot.

Az "A" hízik a vörös hústól. Ritkán veszek, mert mi nem is vagyunk oda érte.

A lektinek általában vércsoport specifikusak.

A "B"-seknek pedig a csirke nem ajánlott.

Ezeket csak akkor tudja meg az ember, hogy igaz vagy sem, ha kipróbálja. :)

2012. júl. 5. 13:05

"Személyre-szabottan meg kell találni a betegséget súlyosbító lektinek fogyasztását."

Nnna ezt "jólmegasszontam" :DD

Szóval azokat az ételeket kell megtalálni amelyek a tüneteket okozzák és jó messzire el kell kerülni.

19. f3000dc5ef (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2012. júl. 5. 13:04

Az én fiam speciel B-s, és nem igazán érintett meg a vércsoport diéta.....

Az nem árthat, ha no gabona, no lektinek :D Nem válogatni... mind elhagyni :D


A párom pl. A-s, és csudajól megemészt mindenféle vörös húst :D

18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - F3000dc5ef)
2012. júl. 5. 12:58

Mindenkinek más okoz bélgyulladást. Pl. a stressz.

"0" vcs-aknál pedig bizony főleg a búza.

Ezért mindenki mástól is gyógyul meg.

Személyre-szabottan meg kell találni a betegséget súlyosbító lektinek fogyasztását. (nem könnyű, de nem lehetetlen)

Mindenki másféle húst tud jól megemészteni.

Az "A" vércsoportúaknak kevés a gyomorsava a vörös húsok megemésztéséhez.

A legtöbb Crohn beteg "0"vcs-ak között van :(

2012. júl. 5. 11:49
Le lehet ezzel a betegséggel százalékoltatni valakit?
16. f3000dc5ef (válaszként erre: 15. - F64f0d9a69)
2012. júl. 5. 10:43

Igazad van! de húsra szükség van, akkor tapasztalja ki, hogy neki melyik felel meg. De kell. Bár te is csak szüneteket írtál, az úgy teljesn korrekt :D

Leginkább akkor okoz egyébként gyulladást, ha pang a belekben....de ha nem eszik mellé hülyeségeket (tészta-krumpli) amik megakadályozzák a normál emésztést, akkor nem igazán okozhat gondot. De tényleg mindenki másképpen reagál, pláne ha Crohn-os.

15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - F3000dc5ef)
2012. júl. 5. 09:41

A hús sokszor gyulladást okoz!

Nem mindenkinek tesz jót!

Mindent ki kell tapasztalni.

A paleo is jó.

Nem kell kimutatni, meg kell tapasztalni.

14. f3000dc5ef (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2012. júl. 5. 09:02

Nem is kell megnézni....lehet nem tudják kimutatni. Tejet és gabonát elhagyni!

Hús nyugodtan mehet.

Fiam paleozik-egy éve tünetmentes, gyógyszerek nélkül.

2012. júl. 5. 08:35

Érdemes kipróbálni a vércsoport szerinti diétát.

+megnézetni nincs-e glutén vagy laktóz érzékenység.

A húst is érdemes lehet néha mellőzni.

12. veroniks22 (válaszként erre: 1. - Tunde6767)
2012. júl. 4. 22:35
A lényeg, hogy egy élhető, karbantartható betegségről van szó. Nekem és a férjemnek is ez van, s én gyógyszer nélkül, ő gyógyszer mellett él teljes életet. Semmiben nem akadályoz (persze nyugalmi állapotban).
2012. júl. 4. 21:30

Itt nézz utána:

A Crohn betegség


A Crohn-betegség (M. Crohn) az emésztőrendszer krónikus gyulladásos betegsége. Általában a fiatalokat érinti, de nem ritka gyermekkorban és idős korban sem. Nevét egy amerikai belgyógyász, Burrill Crohn után kapta. Az emésztőrendszer bármelyik szakaszát érintheti, de leggyakrabban a vékony- és vastagbélet együttesen.



Kialakulása

Tünetek

Szövődmények

Bélen kívüli szövődmények


A betegség pontos oka ismeretlen


Az elmúlt évek kutatásai alapján úgy vélik, hogy a betegség ugyan nem örökletes, de létezik egy bizonyos genetikai fogékonyság, melynek következtében a bélnyálkahártya ellenállóképessége csökken. Az immunrendszer működésében zavar támad, nem ismeri fel a bélflórát alkotó saját baktériumokat, így azok ellen védekező reakciót indít be, ami bélkárosodáshoz vezet. A bélbaktériumok a gyulladás fenntartásában fontos szerepet játszanak. A betegség eredetéről egyéb hipotézisek is napvilágot láttak.


Crohn betegség



Műtét esetén a betegnek tudnia kell, hogy csaknem minden tekintetben az átlagember életmódját folytathatja. Sikeres műtét megszabadítja a hasi fájdalom, fogyás, hasmenés, a rákos elfajulástól való félelem, az állandó kezelés és a vizsgálatok terhétől. Keresse olyanok ismeretséget és társaságát. akik hasonló műtéten már átestek. A betegség lefolyását, szövődményeit, kimenetelét illetően nagy jelentősége van annak, hogy a beteg hogyan viszonyul betegségéhez, orvosához. Fegyelmezett, együttműködő magatartás, a lehetőségekhez képest normális életvitel, a mindennapos élettel és a többi emberrel való szoros kapcsolat a tartós tünetmentességet, az eredményes gyógykezelést elősegítik.


Megjegyzések


Kérjük keressék fel a több ezer hozzászólást tartalmazó Crohn-Colitis Fórumot!



{ Az oldal tetejére }

Előfordulás


A Crohn betegségben általában az ileum betegszik meg, ennek aránya 35%-os, míg esetek 20 százalékában csak a vastagbél érintett. A megbetegedések kb. 45%-ában mind az ileum, mind pedig a vastagbél érintett.

Elterjedtség


A Crohn betegség a fehérbőrű népesség körében gyakori. Az askenázi zsidó népcsoportban előfordulása kiugróan magas.

Tudta-e, hogy?


Lengyelországban más neve van a betegségnek, mivel egy lengyel kutató már jó 30 évvel Burrill Crohn előtt felismerte. Náluk Lesniowski-Crohn-féle betegségnek nevezik.

Híres IBD-betegek


Egy krónikus betegséggel nem könnyű együtt élni. Ezeknek a csillagoknak, sportolóknak sem, mégis megmutatták társaiknak, hogy az IBD-ben szenvedők is élhetnek teljes életet. »

Ajánlott cikkek


Dr. Kovács Ágota:

A gyulladásos bélbetegségek

Wikipedia: Crohn's Disease

Wikipedia: Ulcerative colitis

10. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Tunde6767)
2012. júl. 4. 20:23
Kérdezz nyugodtan, a fiam Crohn-os.
9. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 4. 20:22
majdnem...Crohn...így helyes....
2012. júl. 4. 20:11
Mit akarsz tudni róla???Csunya egy betegség...:-(
2012. júl. 4. 19:48

[link]


Itt meg nagyon sok minden nagyon sok mindenről a betgséggel.


Remélem még nem biztos a dolgod... Nem egyszerű...

2012. júl. 4. 19:41

itt mindent megtalálsz róla

[link]

2012. júl. 4. 19:26
Mit szeretnél tudni róla?
2012. júl. 4. 19:22
chron betegség, így keresd....ha egyre gondolunk.
2012. júl. 4. 19:18
2012. júl. 4. 19:18

..hogy car ügy.


tudom komolyabb téma, itt is találsz a Hoxán róla, és a googleben is sok cikkben boncolgatják.

2012. júl. 4. 19:07
Tud valaki valami biztosat a cron betegségről?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook