Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tud arról valami biztosat, hogy hova kerülnek a felvásárlóknak eladott kiskutyák? fórum

Ki tud arról valami biztosat, hogy hova kerülnek a felvásárlóknak eladott kiskutyák? (tudásbázis kérdés)


19. kozmami (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2011. jan. 18. 16:37

Hosszútávon a fogamzásgátlás ártalmas sajnos. Én a macskáimnak adok fogcsit, de valszeg őket is ivartalanítani fogom, mert előbb utóbb a fogcsi betegséget okozhat. Gennyes méhgyulladás például.


Ha megtörtént a baj és befedezték a szukát, akkor az állatorvos tud adni elhajtó injekciót, illetve később is csinálnak "abortuszt". Persze sajnos drasztikus megoldás, jobb figyelni, de ha megtörtént akkor megoldás lehet.

A megelőzés a legjobb!

2011. jan. 18. 16:33

Az igazi tenyésztő szem előtt tartja, hogy az adott fajtát minél tisztábban vigye tovább, körültekintően választ szukát/ kant. Többnyire nem kell vevőt keresnie, mert előjegyzése van. Mondom, többnyire.

Attól, hogy valaki kiváltja a törzskönyvet a kutyának, még nem igazi tenyésztő, mert sajnos sokszor hamisítják a fedező lapot vagy magát az anyát is. Na, így lehet egy fajtát hamar tönkre vágni.

Az olyanok pedig, akik gyártják a kiskutyákat, sokszor oltás, féregtelenítés nélkül árulják pár tízezerért. Nem véletlen kezdődik egy fajtatiszta, törzskönyves kutya minimum 50 ezernél. Ennél olcsóbban nem jön ki, mert pénzbe kerül a fedeztetés, a papírok, oltások, etetés stb.


Ha egyszer becsúsztak a kiskutyák, akkor kéne lépni valamit. Ivartalanítani pl. Sok betegséget is meg lehet előzni vele, nem csak azt, hogy gyarapítsuk a gazdátlan, sanyarú sorsú ebek számát. Nekem kanom van, de tavasszal viszem is ivartalanítani, még véletlen se csináljon fel egy szukát sem.


Én sem vádaskodni akarok, de kérlek, inkább ivartalaníts, így megszabadulsz a kiskutya gondoktól.

17. emagdi
2011. jan. 18. 12:30

kutyáknak is lehet fogamzásgátló szereket adni, egyéb módszerekről nem is beszélve. (ha ilyen kicsi kutya, akkor gondolom lakásban tartjátok, ha pedig kint van, tüzelési időszakban igazán lehet rá figyelni, hogy ne legyen kiskutya)


ha pedig mégis becsúszik, akkor igenis, addig kell keresni a jó gazdit, amíg meg nem találjátok. ma már, az internet korában ez azért nem annyira nehéz.

alapvetően persze az probléma lehet, hogy mondjuk nem kaptok elég pénzt a kutyáért, de ha ez a szempont, akkor itt megint csak az a morális probléma kerül elő, hogy vajon "megéri-e" (több) pénzért eladni felvásárlónak a kutyát, mint egy közvetlenül talált, valószínűleg jó gazdinak, akinek esetleg kevesebb pénzért (vagy ingyen) adjátok, viszont tuti nem a vágóhídra megy a kutya.


és ez nem vádaskodás, igazából mindenki azt csinál amit akar. de azért rossz ilyet olvasni, és tényleg örülnék, ha legalább néhány ember észbe kapna, és többé nem adna el kutyát kilóra.

2011. jan. 18. 12:16

"Köszi a válaszokat! És azokat, amiket külföldre visznek, ott aztán hova kerülnek? gazdihoz, vagy kisállatboltba?"


Külföldre a kelet-európai országokból általában két-féle úton kerül kutya (most nem a tenyésztett, pedigrés kutyákról van szó): a külföldi kutyát keresö, leendö gazdi felveszi a magyar menhellyel a kapcsolatot, vagy pedig alapítványokon, egyesületeken keresztül, önkéntesek segítségével kerülnek a kutyák ki. Oltva, chipelve stb. Tapasztalatból tudom. Magyarországról gyanús körülmények közül érkezö, papír nélküli kiskutyák nem kerülnek kisállatboltba. Kutyaviadalokra, illetve éttermek konyhájába kerülnek.


Ez megintcsak nem vádaskodás, csak próbálom a naív szemeket felnyitni.


Ha valaki "csak nyaranta", "csak egy" kiskutyát ad felvásárló kezébe, az pontosan "csak nyaranta" "csak egy" kiskutyát öl meg. Nem vádaskodás, hanem tény.

15. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 13. - Linda111)
2011. jan. 18. 12:09

Vádaskodás nélkül... csak próbáld józan paraszti ésszel végiggondolni: megnézi alaposan a kiskutyákat, idáig rendben van, nyilván van velük valamilyen célja (akár megeszik öket, akár nem). Megéri neki utazni és fizetni a kutyákért, tehát nyilván keres rajtuk (ez a piac egyszerü törvénye). Gondolom, tisztában vagy azzal, hogy ma Magyarországon sokkal, de sokkal több kutya vár gazdira, mint amennyien kutyát szeretnének. Szerinted hogy kezeli, tartja, szállítja, "gondozza" a kiskutyákat egy ilyen, szerinted lelkiismeretes felvásárló? Mennyire figyel az egészségükre? Mennyire figyel a táplálásukra? Ha keres rajtuk (márpedig keres, hiszen enélkül nem mozdítaná a kisujját sem értük), akkor hidd el, nem fog a gondozásukra külön költeni.


Az infó, amit kértél: az ilyen kiskutyák nem kerülnek jó kezekbe.


"Nem "gyártjuk" a kiskutyákat, csak nyáron szoktak lenni, és képzeljétek, van olyan is, hogy nem találtunk gazdit nekik..."


De igen, gyártjátok a kiskutyákat. Bocs, ha ezt vádaskodásnak értelmezed.


És szintén vádaskodás nélkül ajánlom a figyelmedbe az állatvédelmi törvényt.

14. globus (válaszként erre: 6. - Fifko)
2011. jan. 17. 22:12

Komolyan erre gondoltam, amikor a címet megláttam :(

A felvásárlóknak általában mindegy, csak sok legyen.

13. Linda111 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2011. jan. 17. 22:07

Nem "gyártjuk" a kiskutyákat, csak nyáron szoktak lenni, és képzeljétek, van olyan is, hogy nem találtunk gazdit nekik...én csak infót kértem, nem vádaskodást, anélkül hgy ismernétek a pontos szitut...

Egyébként biztos van felvásárlók között is különbség, mert pl. találtam a neten is olyan apróhirdetést, hogy heti rendszerességgel vásárolnak föl minden fajta kutyát...na erről el is hiszem hogy nem jó helyre kerülnek, de pl. akinek mi adtuk néhányszor, az ritkábban vesz, és nagyon alaposan átnézik a kicsiket, egy csomó embertől nem vették át a kutyusokat, mert valami nem stimmelt velük...gondolom hogy ha olyan helyre vinnék, akkor mindegy lenne, hogy hogy néz ki....de már többször én sem akarom felvásárlónak adni :( egyébként őzpincs kutyusok, nagyon aprók kis korukban, hát nem tudom, ilyen aprókat is vihetnek inyencfalatnak is???? :(((

12. amacska (válaszként erre: 9. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 17. 14:19
pontosan igy van ahogy olvastad SAJNOS!!!!!!
2011. jan. 17. 14:18
a 4mancsnak már gyüjtöttem alláirásokat a kutyakereskedelem ellen
10. emagdi (válaszként erre: 7. - Linda111)
2011. jan. 17. 13:30

a legjobb az lenne, ha csak annyi kiskutyát gyártanátok, amennyit biztos helyre, jó gazdiknak tudtok eladni/odaadni.


nem is értem, hogy van szívetek felvásárlónak 'kilóra' eladni a kiskutyákat, akiket heteken át neveltetek?? :((

9. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 7. - Linda111)
2011. jan. 17. 10:34

Nem egy helyen (és nem a bulvársajtóban) olvastam már kamionokról, tömve kiskutyákkal, akiket vittek ínyencfalatnak. A fele nem éli túl az utat.


A "sokszor nem tudtuk máshogy eladni" dolgot nem értem. Vagy nem akarom érteni. Akkor minek kiskutya???

8. 6f773a273c (válaszként erre: 6. - Fifko)
2011. jan. 17. 07:14
ez a világ leggusztustalanabb dolga.komolyan mondom az ilyen magukat embereknek nevező szörnyeket kéne megenni.
2011. jan. 17. 07:08

Köszi a válaszokat! És azokat, amiket külföldre visznek, ott aztán hova kerülnek? gazdihoz, vagy kisállatboltba?

Én is hallottam, hogy viszik megenni is :S de nem tudom ezek mennyire hiteles információk....biztos van felvásárlók között is különbség, de bizom benne, hogy azok, akik megnézik alaposan a kutyusokat hogy hibátlanok-e, ügyelnek a megfelelő életkorra stb, azok remélem nem megenni stb. viszik, hisz megenni mindegy hogy néz ki ill. hibátlen-e, nem? Szerintetek? Amugy én sem örülök ha felvásárlónak adjuk, de sokszor nem tudtuk máshogy eladni :(

6. fifko (válaszként erre: 5. - Laszlozsu)
2011. jan. 17. 06:42

Ez igaz,de Kinába is és Olaszországba is tömegével viszik!

Nem csak tenyésztésre,hanem ínyencfalatoknak a gazdag vendégeknek!:(

Ez ráadásul nem is titkos,teljesen nyilvános!Csak a hibátlan vérvonalat tenyésztik tovább!

2011. jan. 17. 01:21

Tömegével mennek ki külföldre légi úton, még a tengeren túlra is.

Napi szinten nem egy-két tenyészető hozza őket feladni Frankfurtba, Londonba és az USA-ba általában.

4. arrival (válaszként erre: 3. - Kozmami)
2011. jan. 17. 00:07
Bizony!!!
2011. jan. 17. 00:01
Hát nem tudom, de én nem adnám el ilyennek az tuti, bármilyen kecsegtető az ajánlata! Egy igazi tenyésztő nem is adja, a szaporítókat meg inkább fel kéne számolni, nem támogatni vásárlással.
2011. jan. 16. 23:58
Külföldre adják el általában, mert ott nagyon drága a kutya, és nincs is annyi mint otthon.Én Angliában lakok, és ahogy nézem a hírdetéseket alig van eladó kiskutya...
2011. jan. 16. 23:31
Légyszi, olyan irjon, aki ugy véli, biztosat tud mondani, ne rémhíreken alapuljon, azt bárhol lehet találni...Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook