Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki olyan bababoltot, ahol részletre lehet gyerekülést vásárolni? fórum

Tud valaki olyan bababoltot, ahol részletre lehet gyerekülést vásárolni? (tudásbázis kérdés)


13. Hoxa (válaszként erre: 12. - Mumster)
2012. okt. 6. 16:35

Egyetértek. Gyerekülést nem vennék használtan.

Az ülés az, amin mi sem spóroltunk, sőt, még az ADAC teszteket is megnéztem.


Vannak, akik külföldről hozzák be őket, új huzatot varrnak rájuk és úgy adják el őket. A huzat miatt azt hiszi a vevő, hogy szinte új, de az előzményekről semmit nem tud gyakorlatilag, nem zárható ki semmilyen szerkezeti sérülés. Ne is legyen befolyásoló tényező soha, de mindenre gondolni kell! Nagyáruházakban vannak ülések részletre, de azok nem az a kategória szerintem, amire te gondolsz.


Megértem amúgy a kérdést, tényleg nagyon drágák az igazán megbízható és jó ülések.

2012. okt. 6. 13:43

Nem tudok olyan helyről ahol részletre vehetnéd, esetleg tecsóban áruvásárlási hitelre.

Mellesleg ha megvan á a kápéd, akkor marhaág, mert a hitelkamat magasabb, mint amit nyersz azzal, hogy magad használod a pénzed.


Használt gyerekülést szerintem nem célszerű venni, nem tudni, hogy balesetes volt-e, ez nem is feltétlen jár látható nyomokkal, de a szerkezeti sérülések miatt egy következő ütközésnél már nem védi a gyereket.

Szóval, nem a gyerek biztonságán kell spórolni. Ez az egy amit nem vennék használtan, amúgy babakocsi, ruha, játék, mindegy, de ezt nem.

11. bowie
2012. okt. 5. 22:20
Ha részletre veszed, akkor pedig végképp mások használják a pénzedet. A bankok, vagy az a hitelintézet, akinek aláírsz. Csak előre eladod a pénzed.
10. bowie (válaszként erre: 9. - Bluemoon1978)
2012. okt. 5. 22:17

Nem tudom mennyire lenne keletje a dolognak, igazából. Mi pl mérlegeltünk, hogy megvesszük újonnan 137ezerért a babakocsit, vagy ugyanazt, hibátlan állapotban 40 ezerért..és mivel úgyis el fogjuk adni, vagy ajándékozni, mert ha véletlenül úgy alakul, hogy lesz még gyerek, akkor már úgyse az a jó típus..stb...szóval mindezt mérlegelve úgy döntöttünk, hogy azért a 2 évért nem éri meg elbukni egy csomó pénzt.

Mert az újként megvett babafelszerelések épp olyan, mint egy autó, vagy egy telefon..mindig frissül, újul, és ahogy kihozod a boltból már harmadával kevesebbet éri.:)

Ráadásul, ha az ember az ilyesmit is részletre veszi, meg mondjuk még őssejtet is vetet le és azt is részletben fizeti ki, akkor a havi kiadás már alapból megvan.

Szóval nyilván, ha szeretnéd és megteheted, add ki a 70 ezret, de csak akkor, ha nem fogod sajnálni, hogy mondjuk 60al kevesebbért tudod eladni, vagy nem sajnálod majd ott porosodni a polcon, de szerintem, ha van ilyen bolt, akkor se részletre vedd. De nyilván ez csak egy vélemény.

2012. okt. 5. 20:51
Köszi mindenkinek, igazából meg tudjuk venni kp-ra, csak jobban szeretem én használni a pénzemet és ne mások! Egyébként köszi az ötleteket, de a kérdés az volt, hogy létezik-e ilyen bababolt :) a férjemnek mondtam már, hogy ilyet kell csinálni, szerintem lenne keletje a dolognak :)
8. Cippora (válaszként erre: 1. - Bluemoon1978)
2012. okt. 5. 15:19

70.000 ft erős túlzás egy gyerekülésért,ráadásul butaság lenne megvenni,ha nem tudod zsebből fizetni.


Nekünk ilyen van:8000 Ft. 17 hónapja használjuk,szeretjük!


[link]

2012. okt. 5. 15:14
Köszi, ezeket a forrásokat ismerem, de újat szeretnék!
6. angyal333 (válaszként erre: 5. - Bowie)
2012. okt. 5. 15:04
Egyetértek:) Mi babakocsit is igy vettunk..Nagyon jo állapotban:)
2012. okt. 5. 15:02
Ráadásul, ha a későbbiekben eladod az újonnan vásároltat, csak buksz rajta akár 30 ezret is..ha viszont használtan veszed, max 1-2 ezret buksz esetleges eladásnál. Ez sem mellékes.
2012. okt. 5. 15:00
Miért nem nézel vaterán, vagy bababizományi boltokban, esetleg turiban. Mi most vettünk 9ezerért egyet, olyan mintha vadi új lenne, tényleg. Igaz, nem 70 ezer újonnan sem, "csak" 37, de nem szívesen adtam volna annyit érte.
2012. okt. 5. 14:58
vaterán.bocsi
2012. okt. 5. 14:55
MEgértelek.Mi anno a vetrán vettunk gyerekulést.Tudom nem uj.De nem 70ezer ft...hanem max 10.Attol fugg mekkora méretben kell.:)Remélem tudtam segiteni.Esetlej a jofogas.hu is vannnak fenn jók:)
2012. okt. 5. 14:52
Nagyon érdekelne, hogy létezik-e ilyen, mert felháborítónak tartom, hogy egy 10.000,- Ft-os telefont már részletre is megvehetek, de egy közel 70.000,- Ft-os gyerekülést nem :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook