Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éttermi csalódás fórum

Éttermi csalódás (beszélgetős fórum)


1 2
58. plavalaguna (válaszként erre: 57. - Papája)
2023. okt. 17. 20:00
milyen hlyeket ismrhetsz....
2023. okt. 17. 19:02
Túl jól ismerem a vendéglátás világát, így nincs az a vendéglő ahol én megennék bármit is.
56. plavalaguna (válaszként erre: 55. - Plavalaguna)
2023. okt. 17. 13:42
mondjuk én ahol dolgoztam,egyik helyen se kellett lefizertni senkit. mert tiszta volt minden, és minőségi alapanyagok
55. plavalaguna (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
2023. okt. 17. 13:37

hát mondom, ez őt, meg a munkahelyeit minősíti.


én csak cukrászdában dolgoztam, ettől még ezsek sütit, csak megválogatom hol. ign, vana hol adnak rá, miből hogy készitik a dolgokat, máshol mg lefizetik a nébihet...

54. plavalaguna (válaszként erre: 46. - Ghost👻)
2023. okt. 17. 13:36
semmi baj, hogy nem szerted a fadeszkám tlalást. most gyorsan utánanéztem e helynek, és úgy látom minden ételt másfajta tálalásban adnak. valszeg amit válsztottál, ahhoz ez a dizájn dukált ott.
53. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Plavalaguna)
2023. okt. 17. 12:28
mert tudja miből készül.az összekotyvasztott maradékokból.valami hangzatos nevet adnak neki.
52. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Szendmen)
2023. okt. 17. 12:25
mi is Agárdra járunk,egy évben egyszer,hekket veszünk.
2023. okt. 17. 11:56

Legközelebb ide menjünk rántotthúst enni.

[link]

2023. okt. 17. 11:49

És most eszembe jutott a Balatonföldvári Platán étterem, ami elég drága a többihez képest (nincs sok). Egyszer mentünk oda, mert ajánlották, de nagyot csalódtunk. A barátnőm és a férjem közösen rendeltek egy 2 személyes Platán tálat.


Fatálon hozták ki és nem nézett ki rosszul, de a rengeteg pirított hagymakarika alatt alig volt hús. kb. 6 db 2*2 cm-es húsdarab volt a szelet húsok helyett, köret is alig, hagymakarikával pótolták a mennyiséget. Azon csodálkoztam, hogy a férjem csak finoman közölte a problémáját.


Én rántott gombát ettem, ami bőséges volt. Szerintem az én kajám több volt, mint az ő 2 személyes táljuk.

49. Channa* (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2023. okt. 17. 11:45

A munkanélküliségem alatt konyhalánykodtam egy étteremben, nem paníroztuk többször a húst, és sehol nem csinálják szerintem, az sem olcsó. Olyat már hallottam, hogy tojás helyett vízzel paníroznak...


Vannak szakács ismerőseim, akikkel időnként "harcolok", mert ha nálam esznek, mindig van egy-két dolog, amit elmondanak, pl. ők nem használnak vegetát a párolt rizshez. Én meg mondom, hogy nálam úgy eszi és kész:DDDDD

2023. okt. 17. 11:34
Agárdon a Nádas étteremben tették elém a kedvencem( kacsasült pároltkáposztával) oké hogy szezonvége-de se íze,se bűze kacsacombnak látszó kajahalom--2 falat után otthagytam...
2023. okt. 17. 11:29

Valamikor régen, a fatányéros volt az egyik kedvencem, soha nem csalódtam benne. Persze éhesen nem az egészségügyi szempontból néztem.

[link]

46. Ghost👻 (válaszként erre: 41. - Plavalaguna)
2023. okt. 17. 11:24

Tisztában van vele,hogy mit szeretek ès mit nem.

Fadeszkán pedig egyen az aki ìgy szereti ès èrtèkeli ezt. Èn nem.

Minden más kaját tányèrra tettek,csak pont ezt nem.

Párkányba a parasztètterembe pont ezèrt nem megyek.

Arról legalább tudom,hogy hogy tálalnak ès milyen stìlussal.

45. plavalaguna (válaszként erre: 44. - Plavalaguna)
2023. okt. 17. 10:58
ás mondjuk ez őt magát is minősíti... már bocs
44. plavalaguna (válaszként erre: 42. - Tumbo2)
2023. okt. 17. 10:57

pfuj, milyen szakács, és hol, hogy nem enne a saját kajájából?


mondjuk én kifejezettn azokat a helyetk prferálom, ahol a szemlyzet is jóízűen eszik bármiből. ez cukrázdákra, éttrmekr, bármire igaz

43. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. okt. 17. 10:51
a buszon ültem,mögöttem egy főzőasszony mondta,.talán háromszor panírozzák be a húst.
42. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. okt. 17. 10:48
az unokahúgom férje szakács.meg nem enné,amit főznek.
41. plavalaguna (válaszként erre: 10. - Ghost👻)
2023. okt. 17. 10:38

szerintem inkább a férjeddel tisztázd, hogy mit szeretsz mit nem.


ok a legyeket nem, de sokan szeretik ezt a fadeszkést stiklust.


én életem lgjobb kakasherpörköltjét, egy fatárnéyros helyen etteem pl

40. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 17. 10:27

nem néztétek meg előr milyen stilusú az éttrem? ez a fatányéros tálalás egy stilus, ha van kerthelyiség, meg benti asztal is, akkor előr foglalásnál jelezni kell, ha vmelyik nem felel meg, különben random adnak.


van olyan hely, ahol kézzel kell enni, van olyan hly, ahol mikroadagok vannak, van ahol óriásiak...

de a legtöbb drága helyen kevésféle kaja van, és az se mindig ugyanaz, attóél függ milyen alapanyagokhoz jutnak hozzá


a puccos nem azt jelenti, hogy ők ismerik a te igényeidet. neked kell előre körbenézni és az alapjnválasztani, miylen fajta étel, milyen kaja jön be

39. Channa* (válaszként erre: 29. - Timycat)
2023. okt. 17. 10:24

Igen, régen ez is más volt. Jobb?:DDD


Még annak idején az eljegyzésünkön jártunk úgy, hogy a rántotthús csak nyomokban tartalmazott húst, de panírt bőségesen.

Nekem nincs az ilyennel gondolom, mert a panírt jobban szeretem, de azért sokan a húst jobban. A férjem kettévágta a sokadik rántotthúst és abban sem volt semmi, így hívta a pincért és megmutatta a problémánkat. Elment, egyeztetett és közölte, hogy a felét kell kifizetni.


Most, ha odamegyek a szakácshoz, hogy a sülthalnak a són kívül más íze is van, ami szerintem nem jó, akkor ő sértődik meg, mert szerinte én nem vagyok eléggé gourmet és azért mondok hülyeséget.

Valóban nem vagyok az, ezért várom a megszokott ízű sült hekket;)

És ennyi, még elnézést sem kér, hogy nem íratta ki, hogy sülthal újragondolva vagy bármi, hogy tudjam, olyat nem kérek és nem fizetek érte feleslegesen...

Természetesen azt a néhány ezret a kukába dobtam, mert vacak volt a hal...

38. Channa* (válaszként erre: 27. - Timycat)
2023. okt. 17. 10:18
Nem szeretem az újragondolt ételeket, mert semmi közük, ahhoz, amit az ember vár...
37. Channa* (válaszként erre: 25. - Utolsó betyár)
2023. okt. 17. 10:17

Na de a döglégy nem a felszolgáló kora miatt lepi el az éttermet és környékét;)


Simán lehet enni teraszon, csak nem mindegy, hogy hol tárolják a kukákat...

36. eunuch (válaszként erre: 33. - Ghost👻)
2023. okt. 17. 10:07

Jó, hogy mondod, járok arra nézelődni, gondoltam egyszer az életben beülök. Akkor nem.

A kilátás pazar, a környék is, de ahhoz nem kell bemenni. :D

35. libikóka (válaszként erre: 33. - Ghost👻)
2023. okt. 17. 09:12

Utólag is boldogot nektek❤️meg minden jót.


Nem sokat tudok hozzá tenni,tömény szívás az ilyen.

Sajnálom.

Nem szóltam volna én sem,épp az említett indokok miatt.

34. Cherry Coke :) (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 17. 06:28
1552 Eger étterem,ugyanilyen felkapott,és nekem borzalmas élmény,már másodjára...
33. Ghost👻 (válaszként erre: 32. - Gyöngy:))
2023. okt. 16. 19:49

Bortúrák,kilátás mert fent van a hegyen.

Ezeken kívül nem tudom,mert èn csak a negatívumot láttam.


Köszönjük! 😘

32. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 19:45

Mitől felkapott hely ez?

Amúgy boldog házassági évfordulót!:)

31. 8a5caeb182 (válaszként erre: 25. - Utolsó betyár)
2023. okt. 16. 19:36
Mi a veresegyházi medveparkban jártunk így. Kihozták a kaját és lecsaptak ránk a legyek... szó szerint harcolnunk kellett az ételért velük..
30. Ghost👻 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2023. okt. 16. 19:21

Az egyszer biztos,hogy többet oda nem megyünk.

Vagy elhagyjuk a megyèt vagy átmegyünk a szlovákokhoz legközelebb.

Nem elèg,hogy szó szerint felfordult a gyomrom,de baromi sokat fizettünk mindezèrt.

29. timycat (válaszként erre: 15. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 19:17

Pedig nyugodtan balhézz, a qrva anyjukat vegyék észre magukat. Ahol rossz tapasztalat van oda úgysem mész többet.


Az is megváltozott, hogy régen a legapróbb panasznál is kompenzáltak, vagy csak egy részt fizettettek ki, most azért a kaja áráért is verik a nyálukat, amit egy falat után visszaküldesz, mert ehetetlen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook