Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éttermi csalódás fórum

Éttermi csalódás (beszélgetős fórum)


1 2
28. timycat (válaszként erre: 4. - Tumbo2)
2023. okt. 16. 19:13
A kamionos kajáldák a legjobbak, gondolom ott féltik az életüket cart adni és kitesznek magukért.
27. timycat (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 19:09

Fuuu ne is mondd, a színvonal a béka feneke alatt a legtöbb helyen, ellenben az árak....


Van olyan étel, amiért 1,5 órát autózunk, csak oda. Nem villantós hely, de ott legalább ehető és az ami.


Engem azzal tesznek a sírba, hogy leírja hogy ez xy étel, ráizgulsz, hogy végre eszel egy jót és kihozza aztán köze nincs hozzá, mert ő újragondolta, meg revolution.... ember akkor az nem az, nevezd át, de ne szívasd a vendéget.

26. Ghost👻 (válaszként erre: 25. - Utolsó betyár)
2023. okt. 16. 18:34

Huszonèvesek voltak az alkalmazottak.

Legalábbis a pincèrek.

Mint lejjebb is ìrtam nyáron Debrecenben voltunk puccos ètteremben ahol szintèn fiatalok dolgoztak,de előttük le a kalappal.

Èg ès föld a különbség.

2023. okt. 16. 18:30

Néhány éve egy dunántúli kisvárosban töltöttünk egy hosszú hétvégét. Megérkezésünk napján beültünk egy étterembe. Jó idő volt, kiültünk az étterem nyitott részébe. Mindketten halat rendeltünk. Egyikünk harcsapaprikást a másikunk rántott halfilét.

Magával az étellel sem voltunk kibékülve, de arra csak legyintettem. Mikor felszolgálták az ételt, a város összes döglegye meglepett minket. Gyorsan ettünk pár falatot és távoztunk. Mi is hibásak voltunk, mert utólag gondolkodva rájöttünk, hogy halas ételnél lehet nem volt szerencsés kiülni az étterem nyitott teraszára.


Ugyanakkor korábban Szegeden is jártunk étterembe, ahol Halászlevet rendeltünk. Ott egy muslincát sem lehetett látni pedig akkor is kint ültünk a kerthelyiségbe.


Igazából az a tapasztalatunk, ahol a klasszikus bőrmellényes, idős felszolgálókat foglalkoztatnak, ott az ételek íze, illetve frissessége megkérdőjelezhető. Ahol fiatalos a csapat, ott sokkal jobb a felhozatal.


Persze lehet, csak a véletlen műve, hogy mindig ott volt problémánk az étel minőségével, ahol a a klasszikus divatot követik a pincérek és a koruk is 40 feletti.

24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 18:28
Jogos. Én már nem bízom a szakácsokban, évek óta nem ettem, nem is fogok étteremben.
23. Ghost👻 (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2023. okt. 16. 18:01
Honnan tudhattam volna előre,hogy tálalják a rendelt ètelt? Akkor meg már nem akartam szólni,mert nem bìzom az emberekben. Ha nem köpnek bele akkor meghúzkodják a földön.
22. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 17:58

Ha utálod a fa tálakat, szólhattál volna előre, hogy nehogy arra tegyék. Egyébként csak a nyers húsnál van probléma a fa vágódeszkáknál. Én a műanyag evőeszközökkel vagyok így, mikor jártam a Plázába enni, mindig adtam egy ezrest, hogy adjanak rendes kést és villát. Ha nem viszem vissza, megtarthatják. Mindig kaptam.

Brassóit 30 éve nem ettem normálisat. De a legjobbat régen is Hódmezővásárhegyen.

Nem szabad szó nélkül hagyni a panaszodat!:)))

21. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 20. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 17:42
Ezek után a legjobb, amit tehettél, hogy írtál.
20. Ghost👻 (válaszként erre: 16. - Kacsahercegno)
2023. okt. 16. 17:20
Köszönöm,ìrtam.
19. Ghost👻 (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2023. okt. 16. 17:20

Nálam ez komplett undor.

Ha valamitől hányingered van,az nem fog elmúlni csak azèrt mert az őseink is túlèltèk.

18. liliom10 (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 17:09

A fa vágódeszka és a bacik:

Ha félsz, mosogatás és megszárítás után szórd meg sóval mindenhol ! Egy db baci sem lesz ott tovább ! ( A henteseknek régebben így kellett fertőtleníteni a húsos deszkákat. Mostanában így csinálják-e, nem tudom.)

Én mindig fa vágódeszkákat használtam, sosem hagytam rászáradni a húst, rögtön elmostam.

Nem is tudom, hogy maradtak életben az emberek a műanyagkorszak előtt ! :)

17. xochipilly (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 17:07
A fiam ovis ballagását anno egy szuper étteremben ünnepeltük (azóta sajnos bezárt) de anyukámnak finoman szólva nem jött be az étel... A férjem ezen úgy megsértődött, hogy utána hónapokig nem beszéltek egymással 🙄
16. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 17:06
Szerintem mindenképp írj. Ahogy elnézem, van is már pár, ami hasonló. Ilyen árakon a minimum lenne hogy normális a szolgáltatás amit nyújtanak. 🙄
15. Ghost👻 (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2023. okt. 16. 16:32

Ètteremben nem nagyon akarok balhèzni,mert amilyen szerencsèm van utána tuti beleköpnek.

Ezèrt is volt,hogy fizettem ès eljöttünk.

Erre azóta is ezen agyalok,mert ilyen rossz tapasztalatom sosem volt mèg.

14. Regin_a (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 16:25

csak fizettem ès eljöttünk"


Valamikor nagyon régen, volt egy szabad óránk egy munkatársnőmmel. Együnk valamit ajánlottam, amit elfogadott ő is

Brassói, neki is tetszett

Kihoztak valami főttkrumlis lében úszkáló húsdarabokat

Te, mondom neki, ez nem Brassoi hanem a tegnapról maradt pörkölt

Hívtam a pincért, elmondtam neki milyen a Brassói és fizetés nélkül távoztunk. Tény, hogy a pincér ajánlotta hogy bármi mást rendelünk "a ház vendégei vagyunk"


Más esetben, jött a barátnőm és hozott két pizzát dobozban a szemközti pizzázóból

Meg volt pörkölődve tehát látott meleget, de teljesen nyers volt

Én vittem vissza mindkettőt és visszaadták az árát/törzsvendégek voltunk ott/

Nem, eljöttünk


'Vagy csak szimplán car napom volt..?"

Nem! Különösen nem,hogy házassági évforduló , ünnepélyes alkalom, volt

Ha allergiás vagy a fadeszkára, már akkor lehetett volna szólni, hogy tegyék porcelán akármibe.

13. 11e5ee694c (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 16:21
Teljesen megértelek,én is jártam már így Hajdúszoboszlón egy nagyon nívós étteremben.Én már a levesnél ki vertem a huppot és kértem a szakácsot,mert ehetetlen volt. A főnök állta a számlát,de én beírtam a panaszkönyvbe. Viszont volt hogy egy "neve sincs" kajázdánál isteni finomat ettünk! Erre mondják az okosok: nem a ruha teszi az embert...
2023. okt. 16. 16:20
Én biztos nem hagytam volna szó nélkül. Még a panaszkönyvbe is beirtam volna és odahivtam volna a vezetőt.
11. Ghost👻 (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2023. okt. 16. 16:09
Neszmély Hilltop.
10. Ghost👻 (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2023. okt. 16. 16:08

Meglepetésnek szánta, fogalmam sem volt róla,hogy hova megyünk, ìgy nem tudtam utána olvasni.

De őszintén szólva,a Google èrtèkelèsen gondolkodom.

9. Gretaa (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 16:07
Gyakran a legfelkapottabb éttermek a legigénytelenebbek.
2023. okt. 16. 16:07
Amúgy ez melyik étterem? Csak hogy tudjam, mit kell elkerülni :D
2023. okt. 16. 16:06
Nem tudom, nekem a rosszabbak sosem maradnak meg. Annyira rosszat meg nem ettem még, hogy teljesen kiakadtam/visszaküldtem volna vagy valami. Igaz, mindig utánaolvasok minden étteremnek, mielőtt megyünk. Ilyet még sosem láttam, hogy az evőeszközt nem hozzák egyből miután leadtad a rendelést, pedig kb. havi 1-2 alkalommal biztos járunk étterembe. Főleg egy puccos helyen ez nagyon nagyon gáz. Bár rajtad már nem segít, de ilyenkor ott helyben szólni kell, meg google értékelést írni, mert onnan nem tudják törölni.
6. Ghost👻 (válaszként erre: 5. - 8a5caeb182)
2023. okt. 16. 16:02
Nyáron elmentünk mi is egy puccos ètterembe. Ott nem fizettünk ennyit, mint ebben a gusztustalan felkapott kócerájban. Pedig ott èpphogy nem táncoltak körbe minket.
5. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 15:56

Mi anno a 12. hetes ultrahangra mentünk fel a Czeizel intézethez. Mivel izgultam, csak pár falatot ettem, éhes voltam. Visszafele már nagy volt az öröm, szóval úgy éreztük, megengedhetünk magunknak egy puccosabb éttermet, volt is egy a közelben. Beültünk, rendeltünk, erre kihoztak egy akkora karimájú tányérban 2 kanál levest, hogy az asztalon alig fért el, a leves zacskós gulyásleves ízű volt. Na mondom, ez biztos csak a kóstoló. Hát nem. Jött a második, szintén indokolatlanul nagy tányérban, egy olyan Terence Hill-es falat. Aztán jött a számla, az volt az egyetlen amiről tudtuk hogy puccos a hely, mert tejelni azt kellett rendesen 🤣🤣

Végül valami soron ettünk egy lángost, százszor többet ért!

4. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 15:52
egyre rosszabbak,tisztelet a kivételnek,a halászcsárdában voltunk,a halászlé savanyú volt,a rácpontynál különbet csinálok,a cigánypecsenye is pocsék volt.a Nagybandótól olvastam,hogy ott milyen finomakat evett.30 éve lehet.itt a faluban viszont nagyon finomat ettünk,egy kamionos kajáldában.
3. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 15:52
Ilyen helyen még nem voltam, de az biztos, hogy nem hagytam volna szó nélkül.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Ghost👻)
2023. okt. 16. 15:47

Óóóóó, nem vagy egyedül, de én szóvá is teszem:DDD

Persze, legtöbbször csak arra jó, hogy még jobban felhúzom magam.

2023. okt. 16. 15:41

A fèrjem egy felkapott étteremben foglalt asztalt vasárnapra a házassági évfordulóra.

Mikor odaèrtünk kiderült, hogy kerthelyisègben van az asztal. Bent meg sem volt terìtve...

Na,ezen már ment fel az agyvizem.

Nem szeretek poloskák ès legyek között enni.

Választèk nem volt ìgy az egyik normálisnak tűnő kajából rendeltünk.

Egy vágódeszkára rakták a húst, rizs egy műzlis tálkában volt, sajtszósz egy kisebben. A bacik miatt nem használok itthon sem fa vágódeszkát erre elèm teszik a rèmálmom. Okè. Ez van. Együnk,de mivel?? Perceket kellett mèg várni az evőeszközre...

Agyvìz felfele...

Belevágtunk a húsba ès gusztusosan csorgott az olaj a vágódeszkáról az asztalra..

Felèt sem ettük meg.

Inkább kèrtem a számlát.

Nem világrengető probléma. Szóvá sem tettem, csak fizettem ès eljöttünk.

Ennyit egy felkapott neves étteremről...


Csak èn vagyok ilyen szerencsétlen, vagy ti is akadtatok már ki vendèglátó helyen?

Vagy csak szimplán car napom volt..?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook