Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Trombózisnál, mennyi ideg tart a fájdalom, kinek mi használt? fórum

Trombózisnál, mennyi ideg tart a fájdalom, kinek mi használt? (beszélgetős fórum)


2020. febr. 28. 10:25

Elmesélem, hogy jártam, hátha valakinek ez egy kis segítség.

Tegnap úgy döntöttem, elmegyek a háziorvosomhoz, kérek új gyógyszert illetve megkérdezem, hogy normális e még mindig ez a fájdalom. A doki, szo szerint hisztirohamot kapott, miért hozzá mentem, miért nem egyenesen a kórházba, ez nem normális hogy másfél hét után se tudok még menni, es hogy ez így fáj...stb...stb... Irány a kórház. Nah, ott azért néztek hülyének, mert odamentem. Mindegy, beszéltem az orvossal, újra megultrahangozta a lábam. A trombus még a helyén, ahol volt... Azt mondta, teljesen normális, hogy ez így fáj, fog is. Hosszú folyamat, míg egy mélyvénás trombozis elmúlik. Még a fájdalom is. A mellé a kisérő láz is normális. Fontos a harisnya, és a gyógyszer. Emellé erősebb fájdalomcsillapítót kaptam. Ma be is vettem, tényleg szupi nem is érzem most a fájdalmat.... de szédülök tőle 😂 a lényeg, hogy a lábam alakul 🤘

Üdv. Mindenkinek

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Csalános)
2020. febr. 26. 14:33
Neked meddig tartott a felépülés? Volt mellette lázad is?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Csalános)
2020. febr. 26. 14:32

Megcsinálták az Uh-t, meg van a rög pontos helye. Nem vándorol...

Sajnos nem tudok hazamenni, kocsival 9 oras út, ez most nem tenne jót. Repülő meg pláne. Itt beszéltem legalább 5 orvossal, és olyanokkal is akik átélték. Valóban nem fektetnek vele. Néztek rám, és nem értették a kérdést. Amíg 1 orvossal beszéltem, ijjedt voltam, de ha már mindegyik ezt mondja....

Köszönöm a jókívánságokat, igyekszem meggyógyúlni, habár ez egy hosszú folyamat lesz. 😔😪

10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. febr. 26. 10:37
Ááá,tényleg, kösz!
9. Csalános (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 26. 10:33
A Xarelto jó, de azt évente orvossal újítani kell Magyarországon, és persze folyamatosan szedni. Nálam nem engedtek lábra állni sem, azonnal kórház. Neked kellene egy Doppler UH-vizsgálat, hogy látnak-e a lábadban trombózist, vagy sem. Nem tudsz hazajönni és itthon kivizsgáltatni magad? Amit írsz abból az is lehet, hogy a vérrög valahol a lábadban kering. Sürgősen utána kellene járni. Vigyázz magadra!
8. globus (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. febr. 25. 22:37
Talán somkóró...?
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2020. febr. 25. 22:33
Cicaanya! Mi az a "sókomró", amit írsz?
2020. febr. 25. 18:31

Uh-t csináltak, mélyvénás trombozis.

A bal combomban. Sajnos, 14 eve, 20 eves koromban mar ateltem egyszer. Akkor keson vettek eszre, mire jo helyre kerultem, es rajottek miert faj a labam, addigra mar szinte nem is fajt. Akkor a jobb labamban 3 helyen, szinten venaban volt. Szoval igy sajnos nem tudom összehasonlítani a mostani allapottal.

A masik, Nemetorszagban elunk, itt teljesen mas a protokoll, ami ijjeszto, ha az embernek van tapasztalata otthonrol. Itt nem kell vele szigoruan fekudni, akar futhatok(nek) is, Xareltot kaptam, ami mellett nincs INR ellenőrzes.

Fekszem, felpolcolt labbal, de vannak napok mikor igy is rettenetesen faj. Plane hogy az erosebb fajdalomcsillapitot nem szedhetem.

Köszönöm az előző hozzászólónak a tippet, megnezem tudok e itt venni. Mar barmit megtennek hogy jobb legyen...

2020. febr. 25. 16:39

SP 54 krém...Cyclon3 forte 2x1 és gyógytea (sókomró!) ne lógasd lábadat , pillanatra sem! és sok sok folyadék, diéta!!!! És sószegény diéta!!!! ha alszol ,pihensz tedd fel lábadat pockold fel!!! És mikor úgy érzed már jó, na akkor nem szabad abba hagyni!

Másik meg sokáig fáj, idő hosszú idő ,de 2x jött ki édesanyám ezekkel szerekkel,ami krémen kívül gyógynövény házi orvosunk kincs ♥ ♥ ♥

Mindig mozgasd lábadat ,mély vénás torna ,keress rá neten csináld ;) de spicc-pipa az a legfontosabb állandóan csináld egész nap és türelem!


Tea erős így csináld úgy mézel id, nagy csipet belőle, 1lter vízbe és iszogasd ....És c-vitamint szeddni, d-vitamint hozzá muszáj!!! ;) drukk

4. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 25. 16:21
Hogy állapították meg a trombózist? Nem csináltak UH-os "Doppler vizsgálatot"? Az kimutatja a trombózist. Nekem volt, azonnal kórház és heparin injekció hasba 2 hétig. 3 nap után semmi fájdalom és utána szoktattak át vérhígítóra. A Syncumar jó 1.mg.os tablettával be lehet állítani a vérhígítót. Csak komolyan vigyázni kell utána mindennel és havonta vérvizsgálat. Ha fáj a lábad, ne hagyd békén az orvost, mert nem játék!!! nem elviselhetetlen a fájdalom, ha meg igen, akkor lehet akár mélyvénás is.!!! Nem kell semmi borogatás, vagy egyéb.
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 25. 15:23
a hideg borogatás mindenképp jó,de jobb lenne ha visszamennél az orvoshoz,
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 25. 14:19

Menj vissza, és panaszkodj, hiszen valami nem stimmel.

Nem mélyvénás ugye? UH készült?

2020. febr. 25. 10:58

Sziasztok,

Február 15.én állapították meg, hogy a bal lábamban vérög, azaz trombozis van. Kaptam vérhigító gyógyszert, harisnyát illetve fájdalomcsillapítót és utamra engedtek.

Szeretném megkérdezni, hogy akinek nem rég volt, vagy jól emlékszik rá, mennyi ideig tart ez az elviselhetetlen fájdalom?

Hozzá kell tennem, hogy először 800mg-os Ibut kaptam, amitől (az orvosok szerint) a gyomrom fájt, így nem szedhetem tovább és adtak mást, ami nem ér semmit.

Van e valami más alkalmazható dolog, pl borogatás, ami másnál bevállt?

Köszi a hozzászólásokat előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook