Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Törvényszerű 40 felé meghízni? fórum

Törvényszerű 40 felé meghízni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. garamond (válaszként erre: 49. - 9bbc382386)
2011. jan. 21. 10:29
Pajzsmirigy (autoimmun) beteg vok, egyelőre tünet nélkül. Na, megijedtél már?
49. 9bbc382386 (válaszként erre: 32. - Garamond)
2011. jan. 21. 10:26

Csak remélem hogy nem kell fogyókúráznom,és leszek - maradok ilyen szerencsés :)

Azt le sem írtam,ráadásul pajzsmirigy-alulműködésem van,elvileg hízékonynak kellene lennem.

De most is vallom,nem feltétlen kell meghízni.

48. veledjooo (válaszként erre: 47. - 6f731e9185)
2011. jan. 21. 09:57

... pedig Te is csini vagy! :))


.... én a fiamon érzékelem, hogy milyen büszkén mutat be mindig a barátainak, hogy "az anyukám"!... :)))))

2011. jan. 21. 09:52
Az én anyukàm 42 és csinosabb mint én.;))))
46. garamond (válaszként erre: 43. - Macsek.)
2011. jan. 21. 09:46

NEHOGY VISSZASZOKJ!

3 érv ellene:

-egészség

-drága

-büdös (bocs)

45. Macsek. (válaszként erre: 41. - Garamond)
2011. jan. 21. 09:45
Tuti biztos!
44. Macsek. (válaszként erre: 38. - Veledjooo)
2011. jan. 21. 09:45
Milyen igaz :)
43. Macsek. (válaszként erre: 37. - Elszabadult hold)
2011. jan. 21. 09:44

Én is nagyon szeretek enni, és édesszájú is vagyok.

De most valahogy nagyon kúsznak felfelé azok a fránya kilók :(((

De én még mindig a cigiről való leszokásnak tudom be, és nem annak, hogy 38 éves vagyok.

42. veledjooo (válaszként erre: 41. - Garamond)
2011. jan. 21. 09:31
... egész biztos! :)
2011. jan. 21. 09:28
Máris van egy kis sikerélményem, mert tegnap nem ettem semmi édességet és visszafogtam a kenyeret is. Kolléganők szerint ma nem olyan nagy a hasam. Lehet, hogy egy kis odafigyeléssel és sporttal kordában tudom majd tartani?
40. veledjooo (válaszként erre: 37. - Elszabadult hold)
2011. jan. 21. 08:29
... a lassuló anyagcserét lehet és érdemes korrigálni különféle gyógyteákkal.
39. elszabadult hold (válaszként erre: 38. - Veledjooo)
2011. jan. 21. 08:23
...és tényleg :))
38. veledjooo (válaszként erre: 36. - A10e31f3b5)
2011. jan. 21. 08:22
... ezt már olvastam többször, hogy a hasizomgyakorlatok önmagukban nem válnak be... hm.. nekem beváltak. kardiot nem csináltam, engem megijeszt, ha kapkodnom kell a levegőt, szóval csak calla... és teljesen ok lett a hasam (is). És ami igen jó benn, ha ennyi idősen jól néz ki az ember, azt megnézik rendesen... meg húúú meg haaa van, míg ha 20 évesen csini egy leány, az természetes, szóval még ebben is rendesen előnyt élvezünk a fiatalokkal szemben. ;))))
2011. jan. 21. 08:19
A kor előrehaladtával kissé lelassul az anyagcsere - ezért "jobban fog" a kaja, ahogy mondani szokták. Szerintem is alkat kérdése, az elhízás nem törvényszerű. Mikor észrevettem magamon a "plusz" kilókat, rém boldog voltam. :) Mindig vézna, vékony alkat voltam, állandóan ettem és alig híztam! Most végre elég ha csak formálom az alakom egy kis tornával, 168/67 vagyok, max. ingadozik 1-2 kiló le fel. És még így azt és annyit eszem, amennyit csak akarok és ez jó. Mert szeretek enni és még édesszájú is vagyok :)
36. a10e31f3b5 (válaszként erre: 35. - Veledjooo)
2011. jan. 21. 08:12

így van, a mozgás nem csak formál, hanem jó közérzetet biztosít és már az is fiatalít. Még csak egy éve futok és hiába vagyok 55 kg és 170 cm (43 éves), nálam is probléma a has.

Viszont, amióta futok megváltozott a testtartásom, másképpen állnak a ruhák és a hasam is laposabb. Fontos a testtartás.


Szerintem a hasizomgyakorlat önmagában soha nem elég, illetve nálam nem vált be. A has olyan terület, amit "lötyögtetni" kell ahhoz, hogy laposabb legyen.

35. veledjooo (válaszként erre: 8. - Garamond)
2011. jan. 21. 07:23
... hormonális lehet valóban. Viszont a rendszeres mozgás szerintem intenzívebben formál, mint húszonévesen. Legalábbis akkor hiába mozogtam, nem változott a testem látványosan, most 44 évesen... háááát lááátványos, szóval érdemes. Nem beszélve arról, hogy rugalmasabb az ember, fiatalosabb a mozgása, a tekintete.. minden. :)
34. garamond (válaszként erre: 27. - Zsofia74)
2011. jan. 21. 06:49
köszi, utána nézek, még nem hallottam róla
33. garamond (válaszként erre: 30. - Meskete70)
2011. jan. 21. 06:49
Pilatest csináltam otthon dvd-ről, nagyon tetszett is, csak már untam mindig ugyanazokat a gyakorlatokat. Látványos volt az, hogy hétről-hétre jobban tudok nyújtani, és jól is esett. Asszem este előveszem, már gondoltam rá.
32. garamond (válaszként erre: 29. - 9bbc382386)
2011. jan. 21. 06:46
Akkor most vigyázz rere, mert nekem sem volt bajom még egy éve. Ez olyan észrevétlen jött, hogy még mindig nem tom mikor is. Második gyereknél szültem kb. annyival, amennyi most vok. Világ életemben nagyon vékony voltam én is.
2011. jan. 20. 23:07

Hú nálam ez nem kor függvénye sajna.

Tizen évesen is voltam husi,és 30-on túl is voltam vékony.

30. Meskete70 (válaszként erre: 26. - Garamond)
2011. jan. 20. 23:05

:) Gyanítom, hogy a belső aranyerednek a rázkódás nem tett jót, ami futásnál és a bicajozásnál (ezeken a frankó magyar utakon :) kivédhetetlen.

Ami szerintem hastájékon nagyon látványos eredményt hoz, az a pilates. Egy darabig csináltam, magántanárral, nagyon látványos volt, de rohadt drága, és nekem nem elég pörgős, így abbahagytam. Most spinningelek, és egyszerűen imádom. Próbáld ki esetleg, a bicajokon az ellenállás állítható, így véletlenül sem fogod túlerőltetni magad, ami rossz lenne az aranyerednek (ha van még). Arról nem is beszélve, hogy a zsírégető zónában történő edzés mérsékelt intenzitású. Nem téríteni akarok, de ez az én tapasztalatom. 41 leszek februárban, majdnem 180cm vagyok és 60kg. Sohasem kellett fogyókúráznom és általában nem hiszik el, hogy már szültem :) de a jó genetika ehhez magában kevés lenne.

Ha nem mozog az ember, az izmai leépülnek, felpuhul, jönnek a hájacskák :). 40 felett sajnos könnyebben. Ezek tények, de az elhízás akkor sem törvényszerű. De a jó genetika sem ment meg, egyedül, magában. Aki nem hízékony, örüljön, becsülje meg ezt az ajándékot, de tennie akkor is kell a jó formáért egy idő után. Bocsesz a hosszú hozzászólásért, úgy tűnik, ma közléskényszerem van :)

2011. jan. 20. 21:55

Nem törvényszerű.

38évemben járok és kamasz korom óta nem változott a súlyom,mindig 57-és 60kg között mozgok a 180cm magasságomhoz.

Kivéve mikor babát vártam,de akkor 75kg-mal szültem és azt követően a kórházban a mérleg 65kg-mot mutatott.

Genetika-függő az ilyesmi.

2011. jan. 20. 21:07
ja, és mozgásnak még ajánlom nektek "az öt tibeti rítus"-t, mert nemcsak mozgás, hanem fiatalít is. Pl. írták, hogy visszasötétedik tőle a szemöldök, és nekem volt benne jópár ősz szál, hát most nincs:) 5 nagyon egyszerű jógagyakorlat, itt is van róla fórum, de ha beírjátok a gugliba, hogy "Örök fiatalság-nemcsak mítosz", egy jó összefoglaló cikket is találtok róla.
27. zsofia74 (válaszként erre: 19. - Garamond)
2011. jan. 20. 21:04
írd be a google-ba, hogy "különleges hasizomedzés" - az egyik online női magazin (nem lehet beírni a nevét, se a linket, azért írtam a guglit) sorozatban lehozta Karen Amen hasedzését, szuperhatékony! És csak a hasra való, napi 15 p, de mint ahogy a cikkben írják, ha az ember teste mell alatt-tól csípőig rendben van, akkor már vékonynak számít:)
26. garamond (válaszként erre: 22. - Meskete70)
2011. jan. 20. 20:40

Igen, tudom, hogy a sport lenne az ideális, el is kezdtem, de akkor meg belső aranyerem volt és mindenhol azt olvastam, hogy a biciklizés és a futás a legrosszabb neki. Hát én bicikliztem, meg futottam. Ezután abba hagytam ezeket és nem tom még egyszer érdemes-e így elkezdeni, hogy hajlamos vok rá.

Pedig bringázni nagyon szeretek, munkába is azzal járok, mert csak 10 perc vele az út.

Nem vagyok könnyű eset mi?

2011. jan. 20. 19:31
Egy szónak is száz a vége: nehéz egy bizonyos kor után fogyni/súlyt tartani, de nem lehetetlen!!
2011. jan. 20. 17:37
És arról se feledkezzünk meg, hogy 45 körül már viszonyítva a 100 elhalt sejt mellett csak kb. 60-65 keletkezik.
23. Macsek. (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2011. jan. 20. 17:32

De én még nem vagyok "idősebb" :)))

Majd úgy 60-70 felé már én sem fogok fogyózni :)

2011. jan. 20. 17:24

Sziasztok! A húgom orvostanhallgató és ő magyarázta nekem, hogy elvileg 30 után elkezd megváltozni az anyagcsere, konkrétan: lassul. Szinte mindekinél, és emiatt is kezdenek felcsúszni a kilók szépen lassan, még azoknál is, akik addig egyáltalán nem küszködtek ilyen problémákkal. A megoldás a sportolás (nem extrém leterhelés), amire egyébként is fokozottan szükség lenne 40 után, egyrészt mert a nagyobb izomtömeg gyorsabb anyagcserét hoz, másrészt a csontritkulás ellen is ez a megoldás, ami a nőknél a változókori hormonális változások miatt szintén elindul.

Szóval rendszeres, nem megerőltető mozgás ÉS egy kiegyensúlyozott diéta (zöldség-gyümölcs, kevés szénhidrát) sikert hozhat 40 felett is. De tenni kell érte, ami nem egyszerű a mai világban, mindenki szalad, család, gyerek és általában saját magadra marad a legkevesebb időd, vagy ha van is, akkor a fáradtság győz, nem az edzés utáni vágy :). De az egészségért szerintem megéri egy kicsit önzőnek lenni időnként.

21. Macsek. (válaszként erre: 19. - Garamond)
2011. jan. 20. 17:18

Hát az nem jó sajna :(

Én is vettem haspadot, az elején lelkes voltam, használtam vagy 1 hétig! :) Aztán meguntam, és úgy döntöttem, hogy inkább nem eszem, mint sanyargassam magam a tornával. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook