Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés esetén, ha a szerkezete már károsodott, akkor törvényszerű, hogy tovább romlik és műtét a vége? fórum

Pajzsmirigy-alulműködés esetén, ha a szerkezete már károsodott, akkor törvényszerű, hogy tovább romlik és műtét a vége? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 13. 02:26
Keress endokrinológust, a háziorvos csak arra van, hogy útba igazítson, és szűrje a szakorvosi ellátást nem igénylő betegségeket. A szakorvosod majd tájékoztat, hogy mi a teendő.
4. f4e7e8321e (válaszként erre: 2. - Pk86)
2014. okt. 20. 15:45

Szia, tanakodtunk a dokival, majdnem meg is győzött, hogy semmi bajom (fáradékonyság - vashiány, szívtünetek - lelki okok, túlsúly a terhesség miatt stb), és a 4,5 az teljesen jó érték. Ő mondta azt is, hogy baba mellett nem szívesen adna hormont, mivel szoptatok még. (tudom, hogy elvileg lehetne). Ezt nem is bánom annyira, mert jó lenne először az életmód váltást kipróbálni, hosszú távon szerintem mindenképpen megtérül. Most keresgélek, egy jó endokrinológust és ötleteket.


Neked bevált a gyógyszer, jobban vagy?

3. pk86 (válaszként erre: 2. - Pk86)
2014. okt. 18. 12:34
Nekem terhesen derült ki az alulműködés és 3,25-ös TSH-ra már szednem kellett 50mikrogramm thyroxint.
2. pk86
2014. okt. 18. 12:33
Hogyhogy nem kaptál gyógyszert a baba miatt?
2014. okt. 18. 11:14

Sziasztok, eléggé össze vagyok zavarodva.

Fél éve derült ki, hogy alulműködik, és sajnos az állománya károsodott: diffuz echoszegény, közepesen inhomogén. Göböt nem említettek benne. Az értékek egész jók: TSH: 4,5, FT4:11,5, FT3: 3,18, Anti TPO: 6,53, THS Receptor Antitest: 0,24, D-vitamin: 19,21, de sajnos tüneteket okoz. Rengeteget kutatok - már amennyit egy gyerkőc mellett lehet :) - de nem tudom kiokoskodni, hogy ez mire utal? Szerintem nem autoimmun, jól gondolom?

Most a haziorvosom nagyon megijesztett, mert azt mondta, hogy később elrákosodhat, és majd ki kell venni. Nem csak akkor kell kivenni, ha gyanus göb van benne? Most nagyon félek, ezzel fekszem, ezzel kelek... Olyan is előfordulhat, hogy életmódváltással megáll a romlás folyamata? Gyógyszert egyelőre nem kaptam a baba miatt, de majd később igen. Tudnátok segíteni, hogy mit tudok tenni a javulás érdekében? Esetleg gluténmentes étrend?

Köszi szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook