Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A torkomban sárgás dudorok vannak, ez normális vagy forduljak orvoshoz? fórum

A torkomban sárgás dudorok vannak, ez normális vagy forduljak orvoshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. 2b60939342 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2019. júl. 3. 06:39

Jó,hogy neked megoldódott!

Az is pocsék ízű valami,amivel ecsetelni szokták a torkom,sárga és befogja a nyelvet is.

Csak pár mp-ig tart,de szórnyű érzés,mert a gégéig ledugják.

De most addig fogok menni,amig ki nem derül a baj oka.Jövő hétre kaptam időpntot a gégészeten.

41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2019. júl. 2. 22:22
Igazából nagyon örültem, hogy nem nagy baj volt a torkomban. Ehhez képest egy pocsék ízű kezelés semmiség.
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - 2b60939342)
2019. júl. 2. 22:21

Az a nyomásérzés?

Igen. Gargarizálni való szert kaptam, megvallom, soha életembem ilyen szörnyű ízt nem éreztem, de használtam becsülettel, mert éreztem, hogy jót tesz.

Kaptam vízben lenyelni való cseppeket is, azt is szedtem. Az nem volt rémes.

39. 2b60939342 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. júl. 1. 17:00

Végül is azt akarom,rendbehozatni. Visszamegyek a gégészetre,egy másik dokihoz,aztán végigcsinálom atortúrát,bárhova is kell menni.Holnap kérek időpontot.

Nálad kiderült mi volt a torkoddal,amiről írtál? Rendbejött?

38. Guruljka (válaszként erre: 37. - 2b60939342)
2019. júl. 1. 15:55

A gyulladást a gargarizálás nem szünteti meg, az csak tüneti kezelés.

Szóval ha időnként fellobban a garatgyulladásod és gargarizálgatáson felül nem csinálsz semmit, nem igyekszel rendbe hozatni, akkor minek ez az egész fórum?

Én adtam tanácsot, aztán meg csinálsz, amit akarsz.

37. 2b60939342 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. júl. 1. 06:56

A látvány alapján én sem tudom,mert azt sem tudom milyennek kell lennie.Különben az ecsetelés hatásos szokott lenni,utánna jobb a torkom.

Házi orvoshoz felesleges menni, egy méterről belenéz a számba 2mp-re,de én gégészetre mentem mindig,alaposan meg is vizsgálták a torkom minden alkalommalAmit megállapitottak:Idült garatgyulladás.A hétvégén sokat gargalizáltam sós vízzel,most kevésbé érzékeny és nem is olyan piros a torkom.De ha megint rosszabb lesz,visszamgyek a gégészetre.

36. Margaret Margret (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. júl. 1. 00:06
Dragam! Ha faj orvoshoz kell menni. Javaslom torokfajas ellen a diclac tablettat. A dokit kerdezd azert meg. Finom teaval es gyogycukorkaval egyutt is hatasos. Foleg a mez.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - 2b60939342)
2019. jún. 30. 23:49
Ami a látványt illeti: én bizony nem tudom, mert tényleg nem szoktam nézegetni a torkomat. De ha fáj, és ha minden alkalommal találnak hurutot vagy gyulladást, akkor nem kellene a sima ecseteléssel megelégedni, hanem ki kell deríteni az okát.
34. 2b60939342 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. jún. 30. 23:46

Igen,hozzászoktem a torokfájáshoz,csak ha nem figyelek oda,nem is érzem.Én tavaly ősszel voltam gégészetem,azért mentem mert már illő volt elmenni.DE az sem normális hogy naponta nézem a torkom a tükörbe,mert látom valami nincs rendben.

Most voltam,jól megtúrkáltak,most sem derült ki emmi.Egyenlőre nincs kedvem megint átélni a vizsgálatot.Lehet,másnak is ilyen a torka,csak nem törődik vele.

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - 2b60939342)
2019. jún. 30. 21:05

Ez nem normális, csak hozzászoktál.

Én kb. tavaly ilyenkor voltam gégészeten, nem gyulladás miatt, hanem valami irritálta a torkom, nyomást éreztem.

Előtte nem is tudom, mikor, talán huszonéve. De gyerekkoromban kivették a mandulámat.


A folyamatosan gyulladt állapot még a szívednek is okozhat problémát, nincs helye a szervezetben.

32. 2b60939342 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. jún. 29. 21:17

Valószínű azt kellane csinálni,nem is tudom miért nem vettek váladékot a torkomból.

Említették régebben a refluxot is,de akkor el kéne mennem gyomortükrözésre,de szerintem nem reflux,nincsenek olyan tünetek.

Lehet,a manduláimat kellene kivenni, bár évek óta nem volt begyulladva.

Csak a torokgyulladás van mindig.Igazad van,folyamatosan fennáll,gyengén de most is fáj a torkom,főleg reggelenként érzékeny.

Krónikus garatgyulladást is mondtak már,szerintem az van.Ősztől tavaszig 2-3x megyek gégészetre.Gyógyszer,öblögetés,ecsetelés,stb. mégsem jön rendbe.

2019. jún. 29. 18:46
Harmadnak colt = harmadnap volt
30. Guruljka (válaszként erre: 28. - 2b60939342)
2019. jún. 29. 18:46

Kérd, sőt ragaszkodj hozzá, hogy vegyenek torokkenetet.

Mindenki szervezetében vannak bacilusok, fertőzés esetében ezek élednek fel.

Antibiotikumból sokféle van, és nem lehet tudni, a te torkodban melyik lesz a leghatásosabb.

A saját lányomra emlékeztet az eseted, ismétlődő torokgyulladás, ami nála, kisgyerek lévén, általában a fülére is ráment. Én meg többet voltam vele otthon táppénzen, mint munkában. Épp az akkori munkahelyem egyik állatorvosa,kismama, magyarázta el nekem a helyzetet.

Még steril csövet is adott, de mindegy, van az a rendelőben. Levették a lányom torkából a kenetet (a csőben levő vattás pálcikával), a laborunkban én magam végeztem vele a labormunkát.

A kitenyésztett bacikra különféle antibiotikummal átitatott kis korongokat tettünk. Harmadnak colt eredmény: az addig mindig felírt gyógyszer egyáltalán nem hatott, viszont egy másik szer tökéletes volt, de addig a nevét sem hallottam.

A lányom szedte, és évek óta először lett igazán tünetmentes, nem csak láztalan. Amint lehetett, kivették a manduláját, az orvos szerint az utolsó pillanatban.


Szóval úgy tűnik, a gyulladás nagyjából folyamatosan fennáll nálad, ez a kenetvételt és tenyésztést viszont bárhol meg tudják csinálni. Akkor majd tudnak olyan bogyót írni, ami megszünteti a panaszaidat.

2019. jún. 29. 08:14
újabb nyirokcsomós fórum....D.
28. 2b60939342 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2019. jún. 29. 06:44

Igen,jól látod,a jobb oldali mandulám kicsit nagyobb,de nem szokott baj lenni vele,csak a torkommal.


Tudom,ha ledugja a tükröt,a hangszálaimat,gégémet nézi.Mindig megcsinálják ha odamegyek.


A spatulát volt aki nem nyomta le annyira,de a legtöbb doki hátul a nyelvgyöknél nyomja le és akor jön a hányinger.


Ma reggel is torokfájásra ébredtem,megnéztem a torkom vörösebb mint tegnap,erezett és a dudorok is jobban láthatók.

A jövő héten valószínű vissza kell mennem a gégészetre.

Vajon mások is ilyen rosszul viselik ezeket a vizsgálatokat,mint én?

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - 2b60939342)
2019. jún. 29. 02:13

Én nem vagyok torokfájós!

A képen a jobb oldalon látható manduládat kicsit nagyobbnak látom, de nem vagyok gégész sem. Csak láttam párszor a gyerekeim torkát.

Amikor a nyelved kihúzta, és jól bedugta a tükröt, akkor nézte a hangszálaidat.

A spatulát egyik doki nyomja, a másik nem nagyon.

26. 2b60939342 (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2019. jún. 29. 01:01
Sajnos mikor lenyomja a nyelvem a toroknézéshez,azt sem bírom.Nem is értem miért nyomják le a torkomig a spatulát,hiszen ha a tükörbe megnézem a torkom,látok mindent,a garatom,manduáim.Van két kép a profil oldalamon,nézd meg,te mint torokfájós,milyennek látod?
2019. jún. 29. 00:45
szerintem ugy lehet "kikapcsolni", ha pontosan figyelsz az eszkozokre. A figyelem miatt nem hanysaz oda.
24. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - 2b60939342)
2019. jún. 29. 00:43

Nyilvan nem elvezetbol.

Most van elteres, most kell valakinek jobban megnezni.


De ha felbirod tovbb szolj

23. 2b60939342 (válaszként erre: 22. - Df1e1c376c)
2019. jún. 29. 00:28
Eddig is nehezen ment nálam a torokvizsgálat,de évek óta egy doktornőhöz jártam a torkon miatt,tőbbé kevésbé ment a vizsgálat.Gondolom sokan vagyunk akik öklendezünk a gégészeten de ilyen szar mint ma sose volt.A pasi olyan sokáig és mélyen túrkált a torkomba,majd leokádtam.
22. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - 2b60939342)
2019. jún. 29. 00:00

teljes altalas kellene, hogy ne erezz semmit. Ezt nem lehete helyileg erzesteleniteni.


kb 10-1z6 eves korom kozt minden tel kozepful gyulladassal telt, amikor nem csak a fuled nezik meg, hanem a torkot is jo alaposan.


Egy rakas szar van az eletben, amit nem birunk.Valakinek meg van lekuzdhetetlen reflexe. CSak mondjuk egy szukseges altatas veszelyes.


Azert nem rezestelenitik, mert az idegek beljebb vannak, minthogy az lidokain hatna.


Pl. lidokainos strepstilsbol 100-at is benyomhatsz, de ha felrenyelsz almodban, felebredsz, el kikopod.

21. 2b60939342 (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2019. jún. 28. 23:48
Eddig is az SZTK-ba jártam.Tudom,hogy meg kell nézni,csak erős a garatreflexem.Ültem a székben tátott szájjal,a nővér fogta a fejem,a doki meg húzta ki a nyelvem és ledugta a tükröt,mondani kellett volna "EEEEEE" de én öklendeztem.Azt mondta bírjam még,de sokáig tartott.Miért nem érzéstelenítik a garatot?Te bírtad?
20. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - 2b60939342)
2019. jún. 28. 23:23

Tobbet kell szopni frando meretel, es a garatreflex csokken. Vicc vege.

Hulla mindegy, hogy magan vagy "eszteka" rendelesen vagy, a vizsgalat ugyanaz lesz.


En a teleim felet az orr-full-gegeszeten toltottem gyerekkent, legyen az surgossegi, jarobeteg elatas vagy maganrendeles. Ki kell huznia a nyelved, meg kell nezzen tukorrel.


Nincs ertelme maganrendelesre menni. Engem azert vittek parszor oda a szuleim, mert a korhazbol ismertek az orvost, es nem nagyon volt alkalmas orakat ulni (mikozben otthon van 3 masok gyerek).


Ami meg hasznos lehet: kakukkfu tea. Szepen, lassan kortyolgatva egesz nap. Timol a kulcsszo a gugliban miert.

19. 2b60939342 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. jún. 28. 22:43

Neked csináltak mar ilyen vizsgálatot,hogy bírtad?

Én azt hittem ott halok meg.A pasi olyan mélyen nyúlt a torkomba.Pedig csinálták már néhányszor,de ilyen kellemetlen sose volt.

Most néztem a torkom,rondább mint tegnap volt.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - 2b60939342)
2019. jún. 28. 22:32
A vizsgálat is ugyanez lenne.
17. 2b60939342 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. jún. 28. 22:18

A diagnózis:vérő hátsó garatfal,normál tonsillák,kissé hurutos hangszálak,jól mozgó gége.

A kezelés: torokecsetelés,sós vizes gargalizálás ajánlott.Ha nem javul menjek vissza,újabb vizsgálatra.Ezt is alig bírtam ki.

A magánrendelésen se lenne szebb a torkom.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 2b60939342)
2019. jún. 28. 22:07

Miért mennél?

Kaptál diagnózist is, kezelést is.

Öblögethetsz esetleg valamivel, most a kis hurut miatt akár kakukkfű teával is.

A magánrendelésen is ilyen lenne a torkod, nem?

15. 2b60939342 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. jún. 28. 21:56

Nekem is nehezen ment a torok fotó.A tükör előtt csináltam.

A doki ma kihúzta a nyelvem,ledugta a tükröt,alig bírtam ki,öklendeztem.Azt mondta nem lát semmi különöset.Gyuladt kicsit a gégefedőm,hurutosak a hangszálaim,piros a torkom.

Menjek magánrendelésre?

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - 2b60939342)
2019. jún. 28. 21:41
Szerintem a garat (a nyelőcső felső vége) mindig így néz ki. Nekem is hasonló, habár én nem tudok belevakuzni a saját számba, mit tagadás, tükör előtt is ritkán nézek bele.
13. 2b60939342 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. jún. 28. 21:33
Eddig is mentem.Ha reggel éreztem,hogy valami nincs rendben,délután már a gégészeten voltam.Gyerekkorom óta problémás a torkom.Állandóan vörös,fájdogál és most még ezek a dudorok is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook