Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen orvoshoz forduljak? fórum

Milyen orvoshoz forduljak? (tudásbázis kérdés)


2018. szept. 21. 23:50
Végigjártam azóta néhány dokit (bőrgyógyász, nőgyógyász, endokrinológus), vérvétel, majd kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van + PCOS. Megnézett a nődoki uh-n, tele volt mindkét petefészkem cisztákkal.
10. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - Mazsola)
2018. júl. 26. 21:08
Minden tünetet mondj el. Azt is ami látszólag nincs összefüggésben a pattanással vagy a menstruációs problémáiddal. Gondolok itt olyanokra, hogy ha esetleg gyakrabban fáj a fejed, ízületi problémák, emésztőrendszeri tünetek, allergiák tényleg bármit, ami változott. Majd az orvos megmondja, hogy szerinte ezek összefüggésben vannak-e vagy más szakorvost is fel kell keresned.
9. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Mazsola)
2018. júl. 26. 20:51
Elég tré orvosnál voltál. Én pont ma voltam OEP támogatott nogyogy.-i rendelesen, mert egy 45 napos ciklus után egy 2 hétnél rövidebb következett. Kapásból írt hormon vizsgálatot, amin a 3-dik, majd 21. napi eredményt neznek. Amúgy persze, mondani kell minden olyan tünetet minden orvosnál, ami összefüggésbe hozható.
8. mazsola (válaszként erre: 7. - Smirnoff)
2018. júl. 26. 20:32
A menstruációt is említsem meg a bőrgyógyásznak, hogy rendszertelen egy ideje, és van, hogy 2-3 hónapot is kimarad? Esetleg nőgyógyász-endokrinológus szakorvos? Az előző, akinél voltam, "csak" nőgyógyász volt, és nem gyanakodott hormonproblémára, csak a fogamzásgátlót és valamilyen teherbeesést segítő vitamint ajánlott, nem csinált vérvételt sem, pedig magánrendelésen voltam.
7. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Mazsola)
2018. júl. 26. 19:46
Bőrgyógyász. Ha szükségesnek tartja a gockutatast, elküld mindenhová.
6. semleges (válaszként erre: 1. - Mazsola)
2018. júl. 26. 18:45
Bőrgyógyászat, fogászat?
2018. júl. 26. 18:40

Én úgy tudom, hogy az állon, nyakon előjövő pattanások nőgyógyászati gondra utalnak.

Nem tudom milyen vizsgálatokat végezett a nőgyógyász, de lehet, hogy nem teljes körű volt.

Én is azt javaslom inkább, hogy először házi orvos, de ne csak a pattanásaid említsd, hanem, ha van, akkor más tünetet is. Bármit, ami változott az utóbbi időben.

4. Channa* (válaszként erre: 1. - Mazsola)
2018. júl. 26. 17:56
A pm. betegségnél nincs olyan tünet, hogy pattanás/kiütés
2018. júl. 26. 13:41
Háziorvoshoz menj
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Mazsola)
2018. júl. 26. 13:33

Háziorvos, és majd ő küld tovább, s ő gyanakodjon valamire, ne te.

Jó, hogy nem egyből sebészetre mennél.

2018. júl. 26. 13:10
Az arcomon pattanások/kiütések jönnek elő mostanában, pedig nem kezdtem el új terméket használni, és nem vagyok már tini sem. Inkább az állam, és az arccsontom körül vannak. Gyanakszom ételallergiára is, de lehet a pajzsmirigyemmel van a gond a tünetek alapján. Kimaradt a menstruációm is az utóbbi időben, vagy sokat késett, voltam is már magán nőgyógyásznál, de annyival lettem okosabb, hogy nincs PCO-m, csak arra hajaz a petefészkem és fogamzásgátlót akart felírni. Első körben bőrgyógyászhoz menjek, és mondjam el a tüneteket? Vagy gasztroenterológushoz? Esetleg akinek voltak hasonló tünetei, milyen betegségre utalnak ezek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook