Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tollas barátaink téli etetése fórum

Tollas barátaink téli etetése (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tollas barátaink téli etetése

2022. dec. 15. 08:42

Raktam ki én is marhafaggyút több helyre,,szeretik nagyon,

sokáig kitart.Magot is rakok ki,,de mivel csak hétvégén vagyunk kint ez hamar elfogy,,és a kiszórtra meg jönnek az egérkék.

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Mimóza07)
2022. dec. 15. 07:55
Két éve hozzánk se nagyon jönnek :( Tavaly semmi sem fogyott abból, amit kitettem. Idén sem láttam még arrafelé madarat. Pedig előtte minden éveben kikotorták a rigók a bokrok alól a mulcsot.
2022. dec. 14. 21:53

Évek óta etetem a madarakat. cinkegolyókat is teszek ki, és fekete napraforgót, az a kedvencük. Néha kevés vegyes madáreleséget keverek bele, de azt sokszor meghagyják.

Nézem az ablakból, milyen madárkák jönnek. Legtöbb a széncinege, kevesebb a veréb, még kevesebb a kékcinege, és a többiből csak pár jön : zöldike, csuszka, tengelic, ritkán harkály(fakopáncs), még ritkábban őszapók.

Kezd ideszemtelenedni a szajkó, azt elzavarom.

Idén még nem tettem ki almát, de fogok. Rászúrom egy gallyra, az almára a rigók is mennek. Egy kis helyen levágok a héjából, így nem kell megbontaniuk.

Megpróbálok sótlan szalonnát venni, de nem nagyon lehet kapni.

Néha jön mókus is, nagyon cuki ! :)

10. Mimóza07 (válaszként erre: 9. - ,zumba)
2022. dec. 14. 16:51
Akkor rakok ki én is vmi eleséget. Hátha visszatalálnak ide is.
9. ,zumba (válaszként erre: 7. - Mimóza07)
2022. dec. 14. 15:35
Most a napokban már jöttek a kitett almára. Ahogy jön a hideg, megjelennek.
8. ,zumba (válaszként erre: 6. - L.luiselotte)
2022. dec. 14. 15:33
Valamint sok hasznot is hajtanak. Összeszedik mindazt, ami ellen permetezni kellene. A kis madarak tavaszi éneke, rigók kora hajnali dalolása....fecskefészek épült a teraszunkon, örömmel várjuk őket vissza tavasszal. Imádom a csicsergésüket és ott ülnek tőlem 1 méterre. A fecskék is rengeteg szúnyogot elpusztítanak.
2022. dec. 14. 12:01
Etetném ha lenne mit. Egy pár éve még olyan szép fekete rigójaink voltak, mára mind eltüntek. :(
2022. dec. 14. 11:33

Az ezredforduló táján - iskolai nyomásra , mert szép dolog a m. etetés ahol van nagy kert - vettünk madáretetőt és feltettük egy fenyőfára. Macskánk is volt, tizenvalahány, rendszeresen lesték a madarakat. Végül feljelentettek az állatvédők, hogy veszélyeztetetem a madarakat, nem volt annyi eszük, hogy elrepüljenek, ha cica közeledik. Különben nem volt kár értük, én gyűlölöm a madarakat, lopták a szőlőt, lec@rták a kiteregetettt ruhákat, kocsit,néha bennünket is, csak kárt okoztak

..

2022. dec. 3. 23:17

Üdv!

Két éve kezdtem el télen etetni a cinege madarakat, szinte csak a napraforgómagot ették meg nagy mennyiségben, alig győztem utántölteni,a másféle magokat kiszórták az etetőből. Idén viszont alig esznek, egy keveset csipegetnek, de a nagy részét meghagyják. Mi lehet az oka? Jóval kevesebb is a madár,mint tavaly. Talán az enyhe ősz miatt később érkeznek hozzánk?

2022. dec. 2. 11:33
Sok-sok éve etetünk-itatunk. Így sokféle madárka tesz látogatást naponta élelemért és vízért. Vizet mindennap frisset kapnak, reggel langyosat öntünk nekik, ne fagyjon meg hamar. Egész évben kint vannak az itató tálcák. A fekete rigó pár perce is fürdött az egyik itatóban. Ő majd csodás énekével hálálja meg a gondoskodást és azzal, hogy átvizsgálja a talajt, mint egy tyúk.Gyerekekkel jól meg lehet ismertetni a megjelenő madárfajtákat. S valóban: kicsinek, nagynak örömet, élményt hoz a téli napokon a látvány.
2022. dec. 2. 10:22
Mi idén az ovis adventi vásárra madárkalácsot fogunk készíteni.
2. Alessandro (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2022. dec. 2. 10:05
Hasznos az írásod, melyet nagy örömmel olvastam. Köszönet érte. Valóban, egy kis odafigyeléssel sok kis madarat tudunk etetni, itatni és megmenteni az elpusztulástól. Tényleg nagy öröm az etetőt figyelni az ablakból, ahonnan rálátunk. Azonban ha már elkezdtük az etetésüket tavaszig ne hagyjuk abba. Ezúton is üdvözlök minden madárbarátot.
2022. dec. 2. 09:35
Mindig szeretettel figyelem az apró madarakat a kertben és amikor hidegre fordul az idő, sokszor megfordul a fejemben, micsoda küzdelmet folytatnak az életükért. A kisméretű állatoknak a hideg sokkal nagyobb probléma, mivel a térfogatukhoz képest nagy a felületük, így a testük nagyon könnyen kihűlhet. A testhő fenntartásához sok energia, tehát sok tápláló étel szükséges. Ebben tudunk mi is segíteni nekik. Én évek óta így teszek, már-már úgy gondolom, talán számítanak rám. :) Cserébe az ablakból megfigyelhetem őket és mindkét fél boldog. :D

Ugrás a teljes írásra: Tollas barátaink téli etetése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook