Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több generáció együttélése fórum

Több generáció együttélése (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 12. 06:06
2009-ben egyszer már hozzászóltam. Azóta kisebbik fiamék családostul hozzánk költöztek. Maguk döntöttek így. Én örülök, és remélem, jól ki fogunk jönni egymással. Mi a fsz-en, ők a tetőtérben laknak. Van külön fürdőjük is. A konyhát a menyem egyenlőre nem nagyon akarja "belakni":)
2010. márc. 3. 14:41

Sziasztok! Úgy látom, hogy elég régen volt az utolsó hozzászólás, de talán valaki ezt is elolvassa. Sajnos nálunk az a helyzet, hogy a párom szüleivel kell osztozkodnunk. Igaz egy udvaron belül külön házban vagyunk, de sajnos nem tudok úgy kilépni a házból, hogy meg ne kérdezzék, hogy HOVA MÉSZ?...

Az apósom nem is annyira de az anyósom, uralkodni akar mindenek felett...

Igazából ez csak egy gond a sok közül... :(

Szívesen elköltöznék, de a párom nem mivel már sokat fektetett ebbe a házba, na meg pillanatnyilag nem is lenne miből menni.... :(

2009. febr. 9. 16:53
Majdnem 2 évig kényszerből együtt laktunk. ( Lejjeb már írtam róla 17 hsz ) 4 hónapos volt a lány mikor különköltöztünk... Merem állítani ha ott kellett volna mardnunk, nem sokáig bírtam volna... Azért se mert az anyós nehéz természetű, volt kolléganői is kevesen tudtak vele melózni. Munkatársam is volt, így is ismertem.
2009. febr. 9. 09:17

Szia! Szerintem az is fontos, hogy hány négyzetméteren élnek!!

Én 20 éves koromban költöztem össze a mostani férjemmel. Soha nem laktunk a szülőkkel. Nem tartom egészségesnek a szülőkkel egy fedél alatt élést.. Ha nem lenne más megoldás,akkor biztos,hogy tudnék alkalmazkodni.

2009. febr. 9. 08:27

A madarak is kirepülnek a ( családi ) fészekből. A régi családi ( paraszt ) házak, hosszúak voltak. Szoba konyha, nem ritka volt ebből a 3-3 változat is akár, de inkább 2-2. Együtt de mégis külön. Aztán valahogy úgy újították fel, a konyhát elfelezték. Hosszába, és keresztbe a belsőt is elosztották, 1-1 ajtóval. Persze ide ablakot is vágtak. Így lett fürdőszoba, és spájz.

Aki látott ilyen régi, felújított parasztházat, tudja miről írok...

2009. febr. 9. 08:02
Amikor én költöztem el a párommal otthonról, boldog voltam. Most, hogy a gyerekeim már nagyok és ők is hasonlóan gondolkodnak mint én annak idején, már nem vagyok olyan boldog. De persze megértem hogy ők is önállóságra vágynak.
2009. febr. 5. 22:11
Már nagyon nehéz lenne....
2009. febr. 5. 19:13
Hosszú távon szerintem nem jó ötlet.
2009. febr. 5. 18:28
Nem szerencsés.
18. Rozália (válaszként erre: 1. - 0292fff612)
2009. jan. 30. 06:07

Az a véleményem, hogy régen sokkal több tolerancia volt az emberekben egymás iránt.

Hosszú-hosszú évekig 3 generáció élt együtt nálunk, gyerekkoromban nagyanyámék, szüleim, mi gyerekek, aztán a szüleim, mi és a gyerekeim. Különösebb problémák sem gyerekkoromban, sem felnőttként nem voltak. Különösebben nem szóltak bele az életünkbe, pedig egy házban laktunk. Mi pedig igyekeztünk őket nem zavarni és megfelelő tisztelettel viseltetni irántuk. Mindezt pusztán abból a hálából kiindulva, hogy felneveltek...

2008. okt. 27. 20:59

Nagyon nehéz volt nekünk is hogy nem mehetünk moziba pl. mert nem volt kire rábízni a lányt. De mennyi felesleges stressztől, vitától szabadultam meg hogy szinte az első pillanatba külön tudtunk költözni.!!

Az após előrelátásának köszönhető, nem az anyósé... Alig vagyunk együtt a lányommal és a vőlegényével, de látom nekik is jobb ha nem "rajtunk" élnek, úgy néz ki lesz hol külön lakniok... Jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni....

16. winny (válaszként erre: 12. - 0292fff612)
2008. okt. 27. 13:30

Szia

37.évemet betöltöttem amikor végleg elköltöztünk otthonról.Apukám ez előtt egy évvel meghalt.Anyukám innen kezdve olyan nehéz természetű lett,hogy inkább vállaltuk az albérletet három gyerekkel.Mindketten dolgoztunk.A gyerekek iskola és napközi.

Nem nagy dolgok voltak ami a vitákat okozta,hanem minden apró dolog és folyamatosan.

Költözni kell!Csak akkor leszel igazán felnőtt.

Persze a lehetőség nincs meg akkor nem szabad.

15. Ndia (válaszként erre: 1. - 0292fff612)
2008. okt. 27. 13:13
Nekünk nincs senki nagyszülő, sem családtag a közelben. Két gyereket nevelünk, és majd beleőrülünk, hogy senkire nem tudjuk rábízni a gyerekeket, mi nem voltunk férjemmel két éve kettesben egy percet sem. Senki nincs, aki csak egy fél órára eltologatná a babakocsit, amíg felmosok, vagy akármi.Senkihez nem szaladhatok át két tojásért. Iszonyatos ! Szerintem az egészséges , és takarékos megoldás, az egy telken kialakított két külön lakás. Mi azt szeretnénk, ha a gyerekeink majd itt építkeznének az udvar másik felében, hogy tudjunk egymásnak segíteni. Külön villanyóra, vízóra stb persze nem árt, a vitákat jó elkerülni...Aztán majd hogy ők mit akarnak, az elválik.
14. rinike
2008. szept. 23. 08:57
Nekünk az vált be, hogy egy telken van két házikó, egyik az édesapámnak, a másik nekünk. Együtt, és mégis külön.
13. be52089f0e (válaszként erre: 12. - 0292fff612)
2008. jún. 30. 16:43

Persze, hogy csak jóindulatból beszélnek, de azért egy felnőttnek már nagyon nehéz ezt elviselni.

Csak az a baj, hogy ez akár a szüleiddel való kapcsolatra is rámehet

12. 0292fff612 (válaszként erre: 10. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 13:32
Természetesen.Amúgy nem rossz emberek,de állandóak a súrlódások.
11. be52089f0e (válaszként erre: 10. - Be52089f0e)
2008. jún. 30. 12:16
mindig
10. be52089f0e (válaszként erre: 9. - 0292fff612)
2008. jún. 30. 12:16
Gondolom nagyon sok esetben úgy kezelnek, hogy te az ő kicsi lányuk vagy még minid.
2008. jún. 30. 12:08
Én még a szüleimmel élek,és nálunk is sok a probléma.Főleg mert én itt mindig csak gyerek maradok,pedig 37 évesen már túl öreg vagyok ahhoz,hogy elfogadjam ezt a szerepet.
2008. jún. 30. 11:40

Sziasztok!

Nekem az anyagi előny a legutolsó ami eszembe jutna erről. Főleg ha nem érzem jól magam az otthonomba, akkor lehet akármilyen anyagi előnye annak, hogy sokan együtt élünk.

Mi négy generáció, 4 nő éltünk együtt. Édesanyám, Nagymamám, a Lányom, és Én. Voltak nehézségek. Mindenkinek más a fontos, más az életritmusa. Nekem a legrosszabb a konyha megosztása volt, Édesanyám is tuti akkor állt neki valamit főzni, mikor én.

Nagymamásm sajnos meghalt azóta, nekem lett egy párom, és hozzáépítettünk a házhoz. Külön bejárat, és teljesen külön minden, mégis együtt vagyunk, ha akarunk! Ha nem, napokig nem is látjuk egymást. Párom szülei a szomszédban laknak, tehát igy is egy kupócon vagyunk, de teljesen külön, és ez igy nagyon jó! Ha kell segítség, akármelyik szomszédba elrohanhatok..De ha magányra vágyunk, nem zavar minket senki. Nekünk ez igy nagyon bejött.

7. be52089f0e (válaszként erre: 5. - 0292fff612)
2008. jún. 30. 11:37

Igen, az egyik előnye az anyagi, de inkább legyen béke és nyugalom, mint, hogy egy picivel több pénzem legyen.

Az öregek részéről pedig az az előny, hogy nem kell annyi házimunkát végezniük.

6. be52089f0e (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. jún. 30. 11:35

Igen, alkalmazkodni kellene mind a két félnek.

De egy 88 éves ember már nem igazán tud és nem is akar alkalmazkodni.

Szüleim az anyukám 88 éves apukájával élnek együtt. Mit ne mondjak, minden napos a hajmeresztő tettei az öregnek. És azokat nem lehet szó nélkül hagyni, mert vannak olyan dolgok, amiket nem is lehet. Na és ebből vannak a mindennapos viták.

2008. jún. 30. 11:27
Igaz lehet,amit írtok,de azért előnye is van.Anyagi is akár.
4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 0292fff612)
2008. jún. 30. 10:51

Szia Firku!:)))

Én egyszer éltem a férjem apukájával ,azt hiszem több mint egy évig amíg építkezés zajlott ,de már az albérletünket bontották.

Nem volt könnyű,de megfértünk egymás mellett.

Az együtt élés az embereken múlik,hogy tudnak -e tolerálni,alkalmazkodni a másikakkal,de szerintem minél több a felnőtt egy házban ,annál nagyobb a konfliktus eshetősége,mivel a felnőttekben már kialakult az igény erre arra,de mindenkiben épp másra:))

Ha tiszteletbe tudják tartani a másik "kehéjét" akkor működik ,de ha nem ,akkor nem.

2008. jún. 30. 10:50

Szerintem a több generációs együttélésnek több a hátránya, mint az előnye. Nagyon sok a konfliktus, mert a fiatalabbak máshogy gondolkoznak, mint az öregek és ez csak vitát szül.

Saját tapasztalat.

2008. jún. 30. 10:42
Tényleg ennyire nem érint és nem érdekel senkit ez a téma?
2008. jún. 27. 10:45
Régen gyakrabban élt együtt,egy fedél alatt több generáció.Ma már ez talán ritkább.Előnye,hátránya is van.Ti mit gondoltok erről?Véleményt,saját tapasztalatot egyaránt várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook