Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tisztítónyílás vágása kéménybe fórum

Tisztítónyílás vágása kéménybe (beszélgetős fórum)


14. katt2 (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2020. nov. 23. 16:07
Azért ez gyanús... :))))
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2020. nov. 23. 14:09

Lehet, de én az itteniekre nem mertem rábízni.

Viszont éppen találtam hirdetést, értelmesen megfogalmazva, ahol kéményes munkákra vállalkoztak, sok tapasztalattal. Tényleg jó szakiknak látszottak, ügyesen és gyorsan dolgoztak. Végül olyan árat kértek, amitől nem kaptam frászt.

2020. nov. 23. 05:34

Off


Ha ránézek a fórumcímre, mindig végbélnyílásnak olvasom😂😂😂😂

11. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. nov. 23. 05:00
Ugyan,egy egyszerű kőműves meg tudja csinálni.
2020. nov. 22. 22:02
Léteznek kéményszerelők, egy ilyet keress.
9. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Anngeel)
2020. nov. 22. 21:07
Pontosan
8. katt2 (válaszként erre: 6. - Anngeel)
2020. nov. 22. 20:42
Bocs, de nekem zavaros, hogy mire gondolsz. Ha kétségeid vannak inkább egy kéményseprőt, vagy katasztrófavédelmist keress meg.
2020. nov. 22. 20:42

Szerintem a tisztítónyílás nem a madarak miatt van, hanem mert sok korom hull oda is.

Nem kell pont a legalján lennie, nálunk és még sok helyen nincs úgy, a lényeg, hogy tisztítható legyen.

Kb. 28 éve lakunk itt. Jó párszor szedtem ki kormot a tisztítónyílásból, madártetem még egy sem volt.

Nálunk a kandallókályha füstcsöve miatt kellett szélesebb csatlakozólyuk a falba. Simán kivéste egy szakember, aki ezzel foglalkozott.

A másik oldalon meg lezártuk a régi kályha füstcső-helyét.

6. anngeel (válaszként erre: 4. - Katt2)
2020. nov. 22. 20:35
A tisztítónyílásnak tudom,hogy lent kell lennie,most is úgy van.És nem akarom átvezetni a falon a füstcsövet,hanem a fal másik oldalára szeretnék kandallót rakni
2020. nov. 22. 20:32
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Végül is a tisztító nyílás maradhat ott,ahol van,nem kell a füstcsővel egy oldalon lennie.
4. katt2 (válaszként erre: 1. - Anngeel)
2020. nov. 22. 19:57

Én úgy tudom, hogy a tisztítónyílásnak egészen a kémény aljában kell lennie, mindegy melyik oldalon. Azért az alján, hogy ki tudd szedni a belehullott madarakat.Az ajtaja viszont már nagyon nem mindegy, a hagyományos két betonlap "ajtót" már nem fogadják el, de van helyette jó drágán rozsdamentes acélból, hőszigetelt ajtó...

Ha átvezeted a kandalló füstcsövét a falon és utána kötöd be a kéménybe, akkor sok lesz benne a kanyar. Ha jól tudom, maximum két, 90 fokos kanyar lehet benne.

De keress egy kéményseprőt, biztosan megmondja mit lehet, mit nem.

3. papája (válaszként erre: 1. - Anngeel)
2020. nov. 22. 19:40
Igen. Nálunk két szobának közös kéménye van. Mindkét oldalon van füstcső bemenet. Tisztítónyílás csak az egyik oldalon. Mivel egyik szobát használjuk, egy kályha van bekötve. A másik oldal le van zárva.
2020. nov. 22. 19:09
Szerintem lehet,nekem egy szobában úgy van hogy a tisztítónyílás és a füst cső bemenet külön külön oldalon van.
2020. nov. 22. 18:20
Sziasztok!A problémám a következő:a házunkban van egy kandalló,de elég rossz helyen.Viszont a fal és a kémény másik oldalán tök jó lenne.Azt szeretném kérdezni,hogy a kémény másik oldalába bele lehet e vágni egy tisztító nyílást és helyet a kandalló csövének,illetve a másik oldalon lezárni ezeket a nyílásokat?A válaszokat köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook