Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tippek zsíros haj kezelésére fórum

Tippek zsíros haj kezelésére (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tippek zsíros haj kezelésére

1 2 3
39. Tempest (válaszként erre: 36. - Byou20)
2010. jan. 8. 19:55
Engem érdekelne ez az iszap. Pontosan mi a neve, hogy néz ki a doboz, hol és mit is keressek. És hozzávetőlegesen mennyibe kerül??Köszi
38. legyenugy (válaszként erre: 37. - Dudika76)
2010. jan. 8. 10:15

sziasztok!

nekem is van egy kitűnő hajgyógyászom és szívesen megadom az elérhetőségét!

2010. jan. 4. 17:46
Sziasztok!Én is szenvedek a zsírosodástól...:( A száraz sampont próbáltam ami tényleg jó addig ameddig....viszont a napokban azt vettem észre h egyre több helyen látom (jobban,mint eddig) a fejbőröm, és mintha kevesebb lenne a hajam...Bepánikoltam! Megnézetettem egy hajgyógyásszal a hajam...hát mit ne mondjak döbbenetes dolgokat mondott és láttam a kameráján a saját szememmel!!!!Ha nem velem történik el sem hiszem komolyan! Azzal kezdődött h ugye elhanyagoltAm a zsírosodást....(mostam én 2naonta) de ez egy zsiros fejbőrnek nem elég ám :(És minden hajmosás után pakoltam is , néha néha tojisárga&ricinus és oliva olajjal is..Tehát nem lehet azt mondani, h nem foglalkoztam vele.Viszont alig van életképes hajhagymám.....:( :( vannak olyan helyek a fejbőrömön ahol 1tüszőből 1szál hajam nől...nem bír többet kitermelni...:((2-3a normális) Mivel olyan zsíros a fejbőröm tehetek én rá bármit nem jut el a tápanyag oda ahová kellene:( A száraz samponnal csak még inkább eltömítettem a pólusokat....Volt egy kis felület ahová tettünk tisztító folyadékot (O'Rising Fejbőrtisztító) és olyan elképesztő volt a változás,hogy Én majdnem lefordultam a székről....látszottak a hajszálerek és ,hogy mennyire tiszta lett! Ezért nem jutott el semmi a hajhagymáim-ig !Ki gondolná?Azt hittem tiszta szép a hajam....Erre amit nem látunk szabad szemmel....hűűű !Sajnos ezeket a termékeket nem engedhetem meg magamnak,de tudom nagyon jók,nem véletlen kerülnek ennyibe! Viszont amit tanácsolni tudok mindenkinek felejtsétek el a vegyszeres dolgokat ! Gyógynővényes cuccokat használjatok! Valószínű megszüntetni sosem fogom tudni,de kezelni kell,mert akár kopaszodáshoz is vezethet! :( Sajnos millió oka lehet ...belső is . . Ha bárkinek komoly problémája van szívesen megadom a hajgyógyászom elérhetőségét!
36. byou20
2009. dec. 14. 21:06

Már nagyon sok mindent kipróbáltam zsiros hajra. A legdrágább (álitolag legjobb) samponoktól kezdve a legolcsóbb (gondolván hátha olcsó beválik)mindenfélét. Semmi nem használt. Csak maximum ideig óráig. Végső elkeseredésemben:) kipróbáltam a Holt tengeri (test)iszapot. és láss csodát, bevált. Egyszerűen KIVÁLÓ!

Heti 2x mosok hajat,a kétnaponkéti hajmosás helyett,mert nem birtam tovább, de most még 4 nap mulva sem "tocsog" zsirban.

Természetes anyagokból készül, aloe verás és sótartalma miatt szabályosan kiszippantja a zsirt a fejbőrből és tisztit is nagyon szépen.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

35. Kokain
2009. nov. 8. 13:44

Anett/ka, látom Te fodrász vagy, egy kis segítséget szeretnék kérni! Olyan problémám van, hogy kicsi a homlokom és szeretnék más frizut, csak eddig sehol sem találtam olyan modellt, akinek pici homloka lenne. Tudnál tippet adni, mi állna nekem jól? A fodrászom nem tud mit mondani.

Köszi a segítséget!

2009. okt. 23. 18:26

sziasztok fodrászként pár dolgot már kiprobáltunk a vendégeimmel,bevállt ötletek a frissen kicsavart citrom leve tojásfehérjével és mosás után ezzel kened be a hajad és 10-15 perc hatoidő után leöblited,vagy a porsamponok is segitenek hogy minél hosszabb ideig kibird mosás nélkül,mert meg kell tanitani a fejbőrnek hogy ne zsirosodjon annyira gyorsan.

és a hintőpor is jo ugyan erre a célra behinted a fejed és bemaszirozod pont ugy mit a porsampont is és jol átfésülöd ez az ötlet arra is jo ha gyorsan kell menned valahova és tocsog a zsirtol a fejed.

33. prneni
2009. okt. 22. 06:28
Én Ökonet természetes gyógynövény taratlmú sampont, balzsamot és néha hajkencét haszálok nagyon jó csak ajánlani tudom.Heti 1szer max 2szer mosok hajat!Visszaállítja az eredeti ph. a fejbőrt!Persze akinek nagyon zsiros vagy korpás haja van és nem segít rajta semmi ott valószinűleg belső dogokkal is bajvan mert a bőr a legkiterjetteb szervünk és ami ott kijön akkor már "baj van" ki kellene tisztitani a belső dolgokat!Legjobb erre a Total Body Cleans teljes test tisztító program!
2009. szept. 30. 17:44
Hát, nekem 3 naponta kell mosnom, és azt hittem, hogy ez gyakorinak számít, de ahogy olvasom nem :).
2009. szept. 13. 11:46
most próbáltam ki az ELSÉVE kék színű samponját ami egyszerre korpás és zsíros hajra való, nem vagyok korpás, ettől függetlenül zsírosodásra jó, 2 nap helyett 3 naponta elég mosnom
2009. szept. 1. 14:51

sziasztok, nekem szinte minden nap kell hajat mosnom, mert annyira zsíros meg nehéz lesz 1 nap után hogy azt már nem lehet elviselni. Kipróbáltam már házi praktikákat, a fructis, shauma,headand s.zsíros hajra való samponát de semmi sem segít, vki nem tud vmi jó tanácsot adni mit csináljak

köszi előre is...létszi privit írjatok:D

2009. aug. 28. 16:55
vagy a Schauma-nak is van egy zöld színű balzsamja az is jó, direkt zsíros hajra való
28. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 27. - 7b1c08f5d5)
2009. aug. 28. 16:53
nekem volt ilyen Gliss Kur kifésülő spray-m (mostmár nem kell mert rövidebb a hajam) sokféle típus közül lehet választani, attól eleve nem zsírosodott gyorsabban a hajam, de ha egyáltalán nem fújsz a hajtőre akkor pláne nem és ér annyit mint egy sima balzsam
2009. aug. 28. 11:53
Nekem is nagyon gyorsan zsírosodik a hajam. Gondolom az is közrejátszik, hogy balzsamozom a hajam, de muszáj, mivel nagyon hosszú, és különben kín szenvedés kifésülni. Már én is kipróbáltam ezeket a módszereket, a citromot is, de semmi. Mit tegyek?
2009. aug. 23. 16:46
Sziasztok én is küszködök a zsiros hajammal szinte 2 naponta mosom a hajam utálom már tudom mi lenne jó , én is kipróbáltam ezt a száraz sampont, de viszkedet tőle a fejbőrőm és olyan volt a hajam mintha korpás lenne úgy hogy nekem nem jött be, ha valakinek van valami bevált módszere szivesen meghallgatom, már mindenféle sampont kipróbáltam, de eleinte jó aztán már nem .Nagyon elegem van most megyek a fodrászhoz levágatom a hajam hátha nagyon vastag azért zsírosodik be olyan hamar.
2009. aug. 23. 14:38

Jaj!

Felejtsetek el minden olyan sampont,amiben Sodium Laureth Sulphate van.(vagy propylene glycol)

Próbáljatok valamilyen tanúsító,ellenőrző emblémát viselő sampont használni. pl:BDIH

De a legegyszerűbb, ha mosás után egy kis víz+almaecet keverékével leöblited a hajad.

24. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 23. - Wera16)
2009. aug. 19. 17:26
próbáld ki a cikkben leírt trükköket nálam is bejött ;-)
23. Wera16
2009. aug. 17. 17:29
Az én hajam mosás után csodálatos, de a következő napon mintha elvesztené a formáját. A frufrum nagyon gyorsan zsírosodik. Gyakran mosom a hajam.
2009. aug. 16. 18:23
Nekem ilyen problémáim általában nincsenek,de szívesen segítek annak,akinek kell. Viszont nem tudok ezzel a témával kapcsolatban tanácsot adni.Sajnos.:( De például,ha valaki egy héten többször is megmossa a haját, hajhullást, valamint gyorsabb zsírosodást okozhat.
21. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 20. - E3ff77490b)
2009. aug. 8. 09:50
van az AVON-nál direkt ilyen hajra való anti sztatikus (asszem így hívják) spray, próbáltad már?
2009. aug. 7. 22:24
Nekem nagyon furcsa a hajam !Minden nap nagyon szálas lesz és felemelkedik !
19. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 18. - Jérce-forma)
2009. aug. 6. 11:46

:-)

elég nagy bosszúság hogy ilyen gyakran kell mosni, így legalább enyhült a helyzet

18. jérce-forma (válaszként erre: 17. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 4. 21:58
Ezt örömmel hallom, szívesen. :)
17. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 15. - Jérce-forma)
2009. aug. 4. 16:45
köszi a tippeket, valóban segít sokat!
2009. aug. 4. 08:24
Nálam is hasonló a helyzet, bár nyáron valamivel jobb a folytonos napsütéstől... Hetente háromszor kell mosnom nekem is a hajam, hogy normálisan nézzen ki. Bár, ha csak itthon tunyulok, akkor egy-két nap plusz belefér... :D
15. jérce-forma (válaszként erre: 14. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 1. 11:35

Igen, a fejbőr zsírosodik, de ha odaszórod, akkor kevésbé hatásos (én úgy vettem észre), inkább kifejezetten a hajtövekhez szórd, hogy rögtön felszívja, de ne viszkessen tőle a fejbőröd.

Ha hátrafogod a hajad, akkor is viszket a zsírosságtól? Én úgy szoktam, hogy egy pánttal hátrafogom az egészet nem túl szorosan, hogy tudjon szellőzni is.

14. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 13. - Jérce-forma)
2009. aug. 1. 10:30

Nálam az a gond hogy ált. 2-3 naponta meg kell mosnom.Ha itthon vagyok és hagyom 4-5 napig, akkor is viszket, pedig nincsenek egyéb panaszaim (tetű, korpa, stb...) :(

Arra viszont nem gondoltam, hogy a fejbőrre nem kerülhet, kifejezetten oda szórtam, mert elvileg nem a haj zsírosodik hanem a bőr

Azért köszi a segítséget!

13. jérce-forma (válaszként erre: 12. - 6a98b3b9fa)
2009. júl. 31. 14:45
Én még viszketést nem tapasztaltam, de lehet, hogy az volt a gond, hogy közvetlenül a fejbőrödre is került. Én kizárólag csak a hajtőhöz szórok, ahol pl a választék van a hajamban, azt a részt kikerülöm. Nekem így tökéletesen működik. Általában mindenféle kímélés nélkül 4 napot bír ki a hajam mosás nélkül, múltkor hintőporozással megdupláztam és nem is nézett ki vészesen, bár az utolsó 1-2 nap azért már nem volt valami jó. :)
2009. júl. 31. 11:09

Ezt a hintőporozást én is kipróbáltam mert még nem hallottam róla.

Eredmény:hétfőn mostam, kedd-szerda este behintőporoztam és jó is volt, másnap mintha frissen mostam volna viszont csüt este iszonyatosan viszketett tőle a fejbőröm, úgyhogy meg kellett mosnom...

11. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 8. - 49ca420470)
2009. júl. 26. 15:14

Nálam pl. a genetika okozza.Édesapám lassan 60 éves és még mindig heti 2-3x kell hajat mosnia.Véleményem szerint a legfőbb "kiváltó" a bőrtípus:száraz bőrhöz jár a száraz haj is...

Olvastam még ilyeneket kiváltó okként, mint:stressz, zavart alvás(hiánya), levegőváltozás-SZENNYEZŐDÉS(pl. a pestiek nagyobb hányada szenved zsíros hajtól mint a vidékiek), meleg, izzadás

10. 49ca420470 (válaszként erre: 9. - Viktorya)
2009. júl. 22. 18:42

Szia.

De férfiről lenne szó,neki zsírosodik nagyon.Gyönyörű haja van pedig férfi létére de nagyon hamar zsíros és hullik is.Hajhullás+zsírosodás.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook