Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti támogatnátok a párotokat abban, hogy minden hétvégén 1 napot a hobbyának szenteljen miközen a 3 gyerek rád marad? fórum

Ti támogatnátok a párotokat abban, hogy minden hétvégén 1 napot a hobbyának szenteljen miközen a 3 gyerek rád marad? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
67. agis (válaszként erre: 1. - Kincsek)
2010. okt. 17. 18:04
Ha ez viszont is mukodik, mindenkeppen...Mindenkinek kell a kikapcsolodas.
66. b73e24f31f (válaszként erre: 61. - Re87)
2010. okt. 17. 18:02
Akkor menjen és folytasson olyan életvitelt, de akkor a büdös életbe többet ne akarjon visszamenni hozzátok! Nem is érdemel meg titeket!!! :S
65. b73e24f31f (válaszként erre: 58. - 240309c047)
2010. okt. 17. 18:01
Ez tök jó, látod nálatok működik, hogy amit neki szabad azt neked is, de a fórumindító esetében nem ez a helyzet. Tisztán és világosan elmondta, hogy ő is szeretne egy kis kikapcsolódást, de nem teheti, szemben a férjével, aki ezt önző módon teszi, hisz nem is viszi magával, és nem is akarja. A ti esetetekben te döntöttél úgy, hogy nem mész a pároddal és nem a párod döntött helyetted!
64. 240309c047 (válaszként erre: 63. - 240309c047)
2010. okt. 17. 18:01
hozzáteszem,hogy én jobban vágynék,de hülyén érezném magam a bárpultnál miközben a gyerkőcök meg itthon alszanak. :):) Vagy nem is tudom...egyszer ki kéne rúgni a hámból!!!!
63. 240309c047 (válaszként erre: 61. - Re87)
2010. okt. 17. 17:58

Bocsi de a fórumindítónak válaszoltam,nálatok nem tudom mi a helyzet, de szerintem a pecázás nem szórakozás, inkább pihenés és kikapcsolódás a természetben. A szórakozás az más téma. A fórumindító férje is horgászni szeretne....szerintem ne keverjük össze a két dolgot mert nem ugyanaz.

Bár ha már szórakozásról beszélünk, mikor volt a Metallica koncert aztán 2 hónap múlva a Megadeth koncert,mindkettőre én vettem meg a jegyet a páromnak,hogy húzzon el,mert tudom,hogy imádja. Nyílván ez nem minden hétvégés dolog, de miért ne mehetne a haverjaival? Bulizni csak azért nem megy mert eszébe se jut szerintem. Eddig legalábbis nem mondta soha,hogy menni akar.

62. spinneli (válaszként erre: 61. - Re87)
2010. okt. 17. 17:57
Mennyi idő után?
61. Re87 (válaszként erre: 58. - 240309c047)
2010. okt. 17. 17:51
Én nem azt mondom,hogy ne menjen el szórakozni,hanem nálunk az a helyzet,hogy azt fontolgatja,hogy lelép,mert ő olyan életvitelt akar folytatni,amibe a családja már nem fér bele.
60. Re87 (válaszként erre: 54. - Clau26)
2010. okt. 17. 17:49
Én meg nem játszok olyat,hogy elmegy,kiszórakozza magát,aztán' visszajön.Ha elmegy,az végleges.Ha nem kell neki a családja,akkor menjen a fenébe.
59. spinneli (válaszként erre: 57. - Tamianyu)
2010. okt. 17. 17:06
Persze értem mit mondasz, én az ideálist fogalmaztam meg.
2010. okt. 17. 17:02
Az én férjemnek 2 munkahelye van. Hétvégén szinte mindig dolgozik,vagy nappal,vagy éjjel. Én itthon vagyok gyeden a 2 gyerekkel. Szóval aki azt mondja,hogy önző a férj mert elszeretne menni pecázni az hülye. Szerintem. Már ne is haragudjanak egyesek,de miért ne mehetne szerencsétlen??? Nem kúrvázni megy és nem kocsmázni,hanem kicsit kikapcsolódni, feltöltődni. Mi ugyanigy vagyunk. Mióta megszületett a kicsi egyszer voltunk moziba mert én nem tudtam tőle elszakadni meg nem is nagyon van kire hagyni. A párom meg ment pecázni az apjával mert neki is ez a hobbija. Mindig mondta,hogy menjek velük,de nekem nem jött be. Igy otthon voltam a gyerekekkel. De nem voltam morcos,mert láttam mikor hazajött,hogy tele van energiával és jó kedve van. Ennyi mindenkinek jár. Most 1 év után lepett meg egy Wellness hétvégével,hogy menjek el a barátnőmmel ő rendezi a gyerkőcöket,mert szerinte pihennem kell. Ha én nem lettem volna olyan, akkor ő sem. Ez a titka, és nem pedig az,hogy egyből nekiugorjunk a másiknak,meg lehordjunk egy ismeretlent....ugye Tamianyu??? :)
57. Tamianyu (válaszként erre: 56. - Spinneli)
2010. okt. 17. 16:21

Nem csak az a lényeg,hogy mi lenne normális,hanem mire van lehetőség.Gyerekeket felelősséggel kell vállalni.Nem lehet félre dobni a sufniba ha nekem szórakozni támad kedvem nélkülük.Vagy ha korlátolt a pénz amit elkölthetünk,akkor Ők vannak előtérbe helyezve,és nem a mi igényeink,pláne nem hobbi.Ha megoldható,hogy vigyáz valaki rájuk néha,annak örülni kell,és ki lehet használni.És persze néha a párunk nélkül is el lehet menni szórakozni,nem is ezzel van a baj.Csakhogy a kérdező férje egy kissé önzőnek tűnik e téren,és sokat akar.Olvass vissza,ez nem egészen fair amit el akar fogadtatni a párjával.Lerázni magáról a családot csak akkor részt venni az életükben amikor kedve tartja,anyagilag a gyerekek a család elé helyezi.Az ilyen gondolkodású embernek nem kell család,és akkor azt csinál amit akar.

Akinek nincs lehetősége a gyerekeket lepasszolni néha,az a pár gondolkodjon annak megfelelően.Mi nem érezzük úgy,hogy megőrjítenének a gyerekeink,sőt kifejezetten szeretünk velük lenni,nem érezzük tehernek sem Őket,sem egymás társaságát.És szerintem meg ez a normális!

56. spinneli (válaszként erre: 41. - Tamianyu)
2010. okt. 17. 15:55

Nekem még nincs gyerekem, de szerintem normális, ha vki legalább pár órát két hetente külön akar lenni tőlük, akár magában, akár a párjával.

A lényeg, hogy minkét félnek meglegyen erre a lehetősége.

55. Anita0027 (válaszként erre: 28. - Kincsek)
2010. okt. 17. 15:37
Köszi, az én életem rendben van. Kívánom, hogy a tiéd is rendben legyen.
54. Clau26 (válaszként erre: 43. - Re87)
2010. okt. 17. 14:50
az enyém is ilyen volt és nézd meg az előző hozzászólásom..megjavult,mi is 6év 1 gyerekkel jártunk igy és ő is 30éves..nekem mondjuk volt hova mennem igy megtudtam tenni..
53. Clau26 (válaszként erre: 23. - Kincsek)
2010. okt. 17. 14:41
Én pont ebben a cipőben jártam mint te..volt is ilyen forum témám..amikor a haverok mindennél fontosabbak..én ott hagytam őt..kb 2hónap kellett és helyre jött az esze..azóta törődik velünk..hetente 2x ugyanúgy találkozik a haverokkal esténként,viszont munka után 4órától mindig velünk van és szóval igy egyensúly lett és igy most jó..nem azt mondom hagyd el te is de nálunk ez segitett mert ráébredt mennyire rossz ha nincs mellette a családja
2010. okt. 17. 13:58
ez tömény katasztrófa! nekem kettő van de ha időnként nem lehetnék egyedül, hogy kikapcsoljak, becsavarodnék, az tuti! mi mindketten elmegyünk időnként külön-külön, de csak néhány órára! a kettesben eltöltött időt pedig régóta tervezzük, csak nem jön össze. kati
51. b73e24f31f (válaszként erre: 40. - Re87)
2010. okt. 17. 13:44
ÁÁÁÁÁ! Bunkó, bocsi! Mi az, hogy inkább hagyjuk? Hol alszik? És te? Az nem érdekli mi van veled? Nem mi? Húúúúúú, de felhúztam most magam...:S
50. 07c4794583 (válaszként erre: 45. - Re87)
2010. okt. 17. 13:41
szerintem amikor ide eljut egy kapcsolat, hogy egy férfinak teher otthon lenni, pláne ha még ki is mondja, ott elég nagy baj van. vissza kellene fordítani ezt a folyamatot valahogy, csak hát ennyire felnőtt emberek már nehezen változnak.
49. b73e24f31f (válaszként erre: 44. - Tamianyu)
2010. okt. 17. 13:40
Á, inkább felakasztanák magukat! A férfiak sose nőnek fel, annyira szánalmas ez az "élni akarok" duma. B-zd meg, a családoddal nem tudsz élni? S-fej!!! :S
48. b73e24f31f (válaszként erre: 45. - Re87)
2010. okt. 17. 13:38
Hát ez nem az! (nem fer)
2010. okt. 17. 13:37
Nagyjából olvastam csak el a történetet és így szerintem sem korrekt a dolog veled szemben mivel te nem engedheted meg magadnak a kikapcsolódást, ő meg inkább költ a hobbijára sokat, mint egy kis közös programra keveset. Ez nem fer. Nem tudom mit kéne tenned, azt mondanám jelentsd ki, hogy ekkor és ekkor TE hivatalos vagy valahova (mindegy hova, barátnő, uszoda tök mindegy) ő meg oldja meg ahogy akarja, hiszen te is megoldottad...ezt mondanám, ha nem lenne a 3 gyerek és ugye az ő véleményük is játszik...
2010. okt. 17. 13:05

A kedves hozzászóló nem említette, hány évesek a gyerekek, miközben hárman vannak. Attól is függ, megtudjátok beszélni ezeket, hogy rátok áldozza az idejét, de korlátozni sem lehet a végtelenségig, akkor annál rosszabb, mert úgyis elfog menni, ha tetszik, hanem. Ha van a férjednek sütnivalója, akkor el is viheti magával őket ő is foglalkozzon velük ne csak te, mint feleség. Meg kell beszélni egymással nyugodt körülmények között és tisztázni kinek mi a feladata és mit vállal belőle. Ha az a hobby hasznos akkor a csemetéit is megtanítja vele.

Elosztani igazságosan és elsimítani a nézeteltérést. Kívánok sok sikert üdv.Ágnes

45. Re87 (válaszként erre: 44. - Tamianyu)
2010. okt. 17. 13:04
Pont ez az,hogy amikor én mondom,hogy menjünk el valahova(amikor nagy ritkán itthon van hétvégén),akkor azt mondja,hogy fáradt és nincs pénze.Ezek szerint az a lényeg,hogy én ne legyek ott,pedig így is alig látjuk egymást.Erre alapoztam az egész életemet és most felrúgja az egészet.Eszébe juthatott volna,hogy nem élte ki magát még mielőtt gyereket vállaltunk.Mert hát együtt vállaltuk és most ott tartunk,hogy én tanulok,most úgy néz ki,hogy 1-2héten belül munkát is kapok,gyereket nevelek,a hatalmas házról ne is beszéljünk,amit rendben kell tartanom ő pedig le akar lépni,mert "nem érzi jól magát,függetlenségre vágyik".Anyám borogass!Ez annyira nem fair!
44. Tamianyu (válaszként erre: 43. - Re87)
2010. okt. 17. 12:53

Igen,erről beszélek.Aki elkötelezte magát már,felelősséget vállalt,családot házasságot,az ne akarjon már ilyen életmódot élni!Ezt előbb kellett volna meggondolni.

És igazad van,jó nagy kicseszés ez,pláne a nőnek.

Mert a férfi akkor is megteheti,ha "nem teheti meg" amit akar.De egy nő,akinek ott vannak a gyerekek,Ő nem élheti már a "lányéletét"tovább mint anno,csak mert meggondolta magát,hogy az jobban tetszene.Az ilyen pasasok azt érdemelnék,hogy a nyakukba tenni a 3 gyereket,dolgozzon mellettük,lássa el őket normálisan maximálisan,az otthon is rendbe legyen,aztán bulizzon mellette,ha marad rá energiája!

43. Re87 (válaszként erre: 42. - Tamianyu)
2010. okt. 17. 12:48
Én meg csak meg nyugodnék,boldog lennék a családommal,ő meg most jön rá,hogy olyan életvitelt akar folytatni,mint egy tizenéves hülye gyerek.Jó nagy kicseszés az egész.Nem tudom hogyan tovább...
42. Tamianyu (válaszként erre: 40. - Re87)
2010. okt. 17. 12:43

Pff....

Sajnálatos,hogy így gondolkoznak felnőtt férfiak,akiknek családjuk van...

41. Tamianyu (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2010. okt. 17. 12:42

Semmivel nem tesz többet mint a felesége,sőt.....

Nem mellesleg a feleség is dolgozik.

A gyerekek meg közös felelősség,közösen kellene megoldani az ellátásukat felnevelésüket is.

Kikapcsolódás pedig minkét félne "jár"(na).

De mégis milyen kapcsolat az,amelyikben nem lehet együtt kikapcsolódni?Nem érzik jól magukat együtt?

Persze ha van rá lehetőség a gyerekektől.Ha nincs,akkor meg egyiknek sincs.Vagy meg kell beszélni,hogy egyszer Te mész,egyszer én,ha ez mindenkinek jó.De ez az egyoldalúság szerintem nem normális dolog,hogy a férj úgy gondolja csak neki jár a kikapcsolódás.

Egyébként mi a 3 gyerekünkkel is megtaláljuk a módját annak,hogy ki tudjunk kapcsolódni.Ugyanis imádunk velük lenni.Ez egy ilyen időszak,szerintem nem kellene feltétlen lerázni Őket ahhoz,hogy szórakozni lehessen.Akinek meg van valaki aki néha vigyáz rájuk,az használja ki,és menjenek kettesben.Amúgy sem töltenek el együtt szinte semennyi időt.De a férj azt a keveset is csak a felesége nélkül szeretné.Én ezt nem nagyon értem....

40. Re87
2010. okt. 17. 12:29

Nálunk is hasonló a helyzet.7napból 6ot meózik(16órát van távol),ha itthon van a számítógép előtt ül,erre tegnap még bejelenti,hogy elmenne a munkatársaival bulizni.Mondom neki én is mennék,mert már rég nem voltam sehol,meg amúgy sem ismerem a munkatársait,erre azt mondja,hogy de te nem tudnál hol aludni.Mér' mondom te hol alszol,erre:"Inkább hagyjuk!".

Annyira örülök,hogy 7együtt töltött év után és 1gyerek után 30évesen kell megbolondulnia!!

2010. okt. 17. 12:26
minden hétvégén nem hiszem...mondjuk 2 hetente..
38. féknyom (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2010. okt. 17. 12:25

Allok elebe:)

Mellesleg en is megertem, neha ki kellene engedni a gözt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook