Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti támogatjátok anyagilag a gyermekeitek életkezdését? Ha nem, akkor miért nem? fórum

Ti támogatjátok anyagilag a gyermekeitek életkezdését? Ha nem, akkor miért nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
239. forrest2010 (válaszként erre: 233. - SansaS)
2017. nov. 23. 10:26
amivel talán még szerencséd van :) h nem vagy egyedül :) a lányomnak volt 1 osztálytársa , ő hajóra ment dolgozni a barátjával , vőlegényével , nagyon strapás munka volt , pincérként ő se 8 órákat dolgozott , de a kapcsolatuknak lőttek , nem tudtak együtt maradni , igaz , h ez az emberke is építkezett , hiszen arra ment ki dolgozni , de aztán végül egyedül vágott bele , ti mégiscsak ketten együtt próbáltok boldogulni :)
238. fehérke111 (válaszként erre: 226. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 23. 10:26

Csatlakozom Forresthez: valóban könnyebb volt, még majdnem nulláról indulva is!

Lakást nem tudtunk volna venni, de így, ahogy mondtam, a férjem szülei segítségével apránként lépegethettünk, amikor lehetőség volt rá, az építési kölcsönt is visszafizethettük úgy, hogy munkahelyi/vállalati hitelt vettünk fel :-) Mert akkor még arra is volt lehetőség, a cégek tudtak segíteni. Nem mondom, hogy nem volt ára, mert iszonyatosan sokat dolgoztunk, de volt munkalehetőség a főálláson túl is és biztos volt. Volt időszak, hogy a kettőnk fizetését 20 forintra be kellett osztanom (akkor az még pénz volt :-))) Ma örül, akinek egyáltalán munkája van, nemhogy többet is vállalhatna :-(

Ha ma egy fiatal kikerül az alapképzésből, és nincs (anyagiak híján) lehetősége továbbtanulni, annak nagyon nehéz: se végzettség, se munka - tehát én nem tudom, hogy velem mi lenne a mai körülmények között. Negyvenegynéhány évvel ezelőtt volt lehetőség először szakmát, majd érettségit szerezni esti iskolán, és ezt a munkahely is támogatta. Jó, hát főiskola csak 90 után jöhetett képbe és akkor már húzós volt, de még mindig belefért.

Szóval nagyon nehéz ma azoknak a fiataloknak, akik mögött nincs biztos, támogató család.

237. 61a61656b0 (válaszként erre: 232. - Smirnoff)
2017. nov. 23. 10:25

Amikor mi ketten voltunk még csak kint,egy ehyszobas lakást bereltunk havi 400-ert.

Kajára naponta 4euro fejenként bőven elég volt,ebből főztem,volt benne édesség, minden.

Havi 100 volt a benzin és a kocsi biztosítás.

Ez így 750 Euro

Kerestünk ketten 3000-et.

Na most ha még ehhez jön minimális cipő,ruha vásárlás,akkor is el lehet havi 2000-et tenni.

Igazad van,ha valaki azért jön,hogy lakásra gyűjtsön minél hamarabb,akkor ott nem fér bele a fodrász,étterem,mozi.Meg a gyakori hazautazás.

De valamit valamiért.

Én mondjuk nem járok se fodrászhoz,se étterembe.

Filmet otthon nézünk,a hajam évek óta magamnak festem,vágom,étteremben pedig Magyarországon sem voltunk szinte soha.

Nekem egy étkezés nem ér több ezer forintot

236. Smirnoff (válaszként erre: 229. - Forrest2010)
2017. nov. 23. 10:23
A "tanacsi" panelekrol nem is beszelve... hugyert -szrert meg lehetett venni, ami legtobben maguk laktak le 20-30 ev alatt, es kik kaptak allami tamogatast korszerusitesre? Hat, nem azok akik aronn alul "zsebeltek be" mindent gurizes nelkul. Es a "szegeny kisnyugdijas" okoskodik meg veri az asztalt, de nekunk nem lesznek ilyen lehetosegeink, es nem lesz nyugdijunk.
235. forrest2010 (válaszként erre: 233. - SansaS)
2017. nov. 23. 10:20
a lányom 20 évesen világgá ment :( majd beledöglöttem , pedig ő nem akart kint maradni :) csak valamennyi indulótőkét összegyűjteni :( mázlija volt , mert volt 1 magyar lány , aki első időbe elpátyolgatta , mivel a nyelvet / hiába tanulta 2 v 3 évig , nem beszélte semennyire ! / volt bébicsősz Olaszországba , Angliába , Németországba / mellette takarított , büfézett :( ami pénzt csak tudott összerakosgatta , aztán mikor Apám meghalt , az örökségemből vett telket és elkezdett építkezni nagyon meg is becsüli amije van , mert éveket kínlódott külföldön , jó ! közbe azért volt , mikor hazajött kis időre , de nem csak hónapokig tartott az a külföld és rengeteg pénz ment el lakhatásra , mert hiába , h jobban fizettek , az élet máshol sincsen ingyen !
234. fehérke111 (válaszként erre: 219. - SansaS)
2017. nov. 23. 10:08

Próbáld meg, hogy nem rágódsz rajta! Csak még jobban megkeseríted az életedet - ez van, magadra (és a párodra) vagy utalva, együtt keressétek a kiutat.

Tudod, vannak ezek a bölcsességek, hogy "az élet olyan, mint a kártyajáték: a leosztott lapokkal kell játszani" - viccesen hangzik, de nagy igazság.

Én meg tudom érteni, hogy a gyereke/i/d rovására majd nem foglalkozol a szülőkkel, de szintén saját tapasztalat, hogy nagyon nehéz lesz. Sajnos, az embernek van lelkiismerete :-), még akár érdemtelen szülőkkel szemben is.

(Mint jeleztem, én saját bőrömön tapasztaltam a szüleimtől kegyetlen dolgokat - nemcsak anyagi értelemben - úgyhogy az utolsó két mondatomra kérem, senki ne reagáljon elítélően. Köszönöm.)

233. SansaS (válaszként erre: 225. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 23. 10:08

Azért mondod ezt, mert nem laktál még tartósan külföldön. Más kimenni turistaként és látni az ismerősöket, meg teljesen más dolog, amikor az ember ténylegesen kint van, ketten egyedül, se egy rokon, se egy barát (persze, összelehet szedni ilyen-olyan ismerősöket, de messze nem ugyanaz, mint a 10+-éves barátok társasága), végzed a viszonylag szar munkádat, mert mondjuk nem mérnök vagy, nyilván jobban keresel, mint otthon, de valójában nem élsz sokkal jobban a külföldi albérletben, mintha otthon sajátban lennél, főleg, ha már gyerek is van, és nem egy garzon bérleti díját kell kifizetni, és még az óvoda/bölcsőde sincs ingyen.


Mindenből kimaradsz, ami otthon történik, honvágyad van, hiányzik az a környezet, amiben leéltél 25-30 évet.

Érdekes dolog ez. Akik otthon vannak, azoktól én is mindig azt hallom, ha kijönnének egyszer, vissza sem mennének, de a kint élő magyarok állandóan keseregenk, mert haza akarnak menni csak nem tudnak. Keveset ismerek itt, aki azt mondja, nem menne vissza, ha tehetné.

232. Smirnoff (válaszként erre: 117. - 61a61656b0)
2017. nov. 23. 10:04
Azert azt tegyuk helyre, hogyha keres az ember 1500 eurot, abbol a hatar menten realisan 200-300ezret tud felretenni, es akkor normalisan el. Ha kint kell elni, es ilyen penzt felre akar tenni, akkor minimal kaja, nincs etterem, nincs buli, nincs fodrasz, es egy lakas helyett egy szoba.
231. forrest2010 (válaszként erre: 230. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 23. 10:04
nagyon nehéz , ma a fiataloknak , ha nincsen segítsége....... nekem hajdanán ebben is szerencsém volt , akkoriba volt itt helyben munkalehetőség , még napközibe se kellett a gyerekeimnek járni , mert váltva dolgoztunk , a férjem állandó délután é + állandó délelőtt , így meg volt oldva , éjjel v hajnalba főztem ...... de ma már a közlekedés is sokkal ramatyabb a faluból a városba járóknak , annyi az autó , h mindig bedugul az út .....és ma már a fiatalnak sok helyen az a 8 óra se 8 óra ....
230. 10cc61fb5a (válaszként erre: 228. - Forrest2010)
2017. nov. 23. 09:58
Így van. Épp ezt szokták mondani nekem is. Hogy volt kilátás. Ma ez totál eltűnt. És ez tök szomorú. Én itt állok 35 évesen, rendben hogy a popóm alá toltak egy lakást, de akkor sem tudok a munkában feljebb lépni. És nem azért mert nem akarnék többet kihozni magamból, hanem egyszerűen, akkor nem tudnám megoldani a családi koordinációt, lásd: gyereket hozni-vinni oviba, lakás rendben tartása, háztartás vezetése és hasonlók. De, így van a férjem is. Ennél magasabb pozícióba nem tud elhelyezkedni. Pedig most xtra sok közalkalmazotti fizut kap, de ez sem sok.
229. forrest2010 (válaszként erre: 226. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 23. 09:57
tudom , nekünk is akkor sikerült visszafizetnünk a felét , össze is szedtük fűtől-fától a családba , a fiunk is én is vettem fel akkor fizetéselőleget :) még az utolsó 7 ezret Anyóskám adta kölcsön hozzá :) de megszabadultunk a havi OTP-től , még 20 évig kellett volna fizetnünk :( pedig nem volt az olyan sok ! valaha a fizetésem 1/3-a ! februárba ? v márciusba vissza is fizettük :(
228. forrest2010 (válaszként erre: 226. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 23. 09:51
könnyebb volt ! sokkal könnyebb volt ! / 63 é vagyunk / lehetett valaminek a végét is látni :) ha strapálta magát az ember , juthatott 1-ről 2-re !!! de ma ? minden olyan reménytelen , kiszámíthatatlan , sajnálom a mostani fiatalokat :( mert ma akinek nehéz , annak nagyon nehéz ! akinek nincsen 1 biztos háttér , nagyon felkötheti a gatyáját :(
227. Smirnoff (válaszként erre: 222. - SansaS)
2017. nov. 23. 09:50
Ennek a vege eleg csunya. Es vajon mit mondasz neki, ja megkapja a lakast is, es eladja, de elkoltozik. Le akarod horgonyozni? 2017. van. Ennel csak mobilabbak leszunk.
226. 10cc61fb5a (válaszként erre: 224. - Forrest2010)
2017. nov. 23. 09:45
Azért talán régen könnyebb volt az élet. Én idősebbekkel dolgozom (60+) és mind azt mondja, hogy a 70-80as években könnyebb volt boldogulni. Akkor is megkérték a lakás árakat, de nem ennyire irreálisan magas összeget. És pl 90-ben hoztak egy olyan rendeletet, hogy akinek hitele volt, egyösszegeben kifizette a felét, akkor a másik felét elengedték.
225. 10cc61fb5a (válaszként erre: 222. - SansaS)
2017. nov. 23. 09:38
Merre jártatok külföldön? Milyen munkát végeztél? Hogyhogy végül újra ebbe a szutyok országba visszajöttél? Én -ha lenne lehetőségem/merszem/tököm elmenni, tuti, hogy ide be se tenném többé a lábam...max mint turista.
224. forrest2010 (válaszként erre: 218. - Fehérke111)
2017. nov. 23. 09:36
Fehérke ! akkor nekem csupa luxus volt a gyerekkor :) mert bár a házba csak akkor volt víz , ha nagy eső volt :( v ha a talajvíz összegyűlt a hátsó konyhába , de a kútvíz az udvarba volt , nem kellett érte semerre menni :) fel lett osztva a hajdani 1080 négyszögöl 3 felé , mert csak úgy lehetett bejáratot biztosítani mindegyik telekre , de a maradék 2 testvér Anyum és a bátyja ki lettek fizetve :) éppen annyit kaptak , amennyibe a mi telkünk került itt a faluba :) és mivel a férjem itt született ő nem is akart Pesten lakni semmiképpen :( de az h ráadásul majdnem 4 évig lakhattunk úgy a nagybátyáméknál , h Anyum ki volt fizetve , mi csak a villanyszámla felét fizettük , nagyon nagyon jól jártunk :) hatalmas segítség volt tőlük :)))))))
223. forrest2010 (válaszként erre: 219. - SansaS)
2017. nov. 23. 09:27
tudod van olyan szülő , aki ha letojta a gyerekeit 20-30 évig , azután is azt teszi :( ha van olyan nagyobb értékű ingatlan a kezükbe , azért ő azzal már tud mit kezdeni , kisebbre cserélheti :( a különbözetet felélheti :( v kereshet eltartót , aki a vagyonért kapható arra h akárhány évig gondoskodjon róla :( v , mint egy másik emberke , eladta a férjjel közösen , aztán befizettek 1 idősek otthonába :( annyiféle lehetőség akad :(
222. SansaS (válaszként erre: 221. - Gabbbicica)
2017. nov. 23. 09:16

Nem mondtam, hogy lakást fogunk venni, én sem azt hiányolom, hogy nem kaptam komplett lakást.


De ha úgy alakul és szeretnék, lakhatnak nálunk a párjukkal, hogy összespóroljanak egy kis önerőre.

Ha valaha megörököljük a szülők házait, azt automatikusan ők kapják (az egyik ér kb. 40-45 milliót, abból már elosztva is tudnak mit kezdeni).

Remélem nem nagy hitel kell, szóval már kis összegeket is elkezdünk majd félretenni, esetleg, ha más nem jön össze, mire saját otthont szeretnének, eladjuk a saját lakásunkat, mi megyünk valami garzonba és a különbözetet megkapják.


Én nem szeretném, hogy 30 év múlva ne lássam se a gyerekem, se az unokám, mert külföldre mentek és nem jönnek már vissza (nyilván, ha alapból menni akarnak, oké, de ne azért legyen, mert nincs más lehetőségük).

221. gabbbicica (válaszként erre: 219. - SansaS)
2017. nov. 23. 09:04

De azt nem látom, hogy miből fogod támogatni a gyerekeket?


Mármint oké, vesztek mondjuk egy 60 m2-es lakást, de ahogy írod, kell majd hitel is. Jó esetben 40-50 éves korodra visszafizetitek a hitelt. Emellett hogy güriztek össze még egy lakást a gyereknek?

220. SansaS (válaszként erre: 181. - Epresturmix)
2017. nov. 23. 08:57

Én sem tartom ideálisnak a szülőkkel való együttélést, egykor azt gondoltam, sosem lennék rá képes (a sajátaimmal mondjuk most sem), de ma már azt kérdezem, látva az otthon élő/élt barátnőimet, hogy tényleg jobb volt nekünk albérletben, hónapról-hónapra élve vagy olyan keveset félrerakva, hogy abból még egy önerőt is évekig tart összegyűjteni?


Ők spóroltak, kisbabát vállaltak, mellette még szórakozásra is futott. 27-28 éves korukra megvolt a lakás javarésze, lehetett költözni, mi ekkor jutottunk el oda, hogy nem megy tovább, induljunk külföldre.


Néha nem is tudom, lesz-e 35 éves korom előtt egyáltalán gyerekem, és ez elkeserít. Pedig én sem a hitelmentes lakásra várok, csakhogy legyen már annyi alap alattunk, hogy ha gond van, ne az anyaotthonban kössek ki.

219. SansaS (válaszként erre: 111. - Johannia)
2017. nov. 23. 08:49

Igen, tényleg úgy érzem a lelkem mélyén, hogy cserbenhagytak. Hogy kellett a gyerek, mert akkoriban az volt a "divat", hogy 20 évesen esküvő, aztán baba, de ennyiben kimerült a dolog, az már baromire nem érdekelte őket, hogy mi miképpen indulunk el az életben, nem jutott eszükbe 20 éve, nem jut eszükbe most sem. Mossák kezeiket, örüljünk, hogy felneveltek minket és boldoguljunk, ahogy tudunk.


De mondom, ez nem csak az én szüleimet jellemzi hanem a testvéreit is. Egyszerűen nem értem a mentalitás-váltás okát, nem értem, ha ők anno kértek/elfogadtak segítséget, ha látják, hogy ők így tudtak fiatalon boldogulni, akkor miért nem foglalkozott soha semelyik azzal, hogy a saját gyerekeinek valami kis kezdőtőkét összeszedjen. Örök kérdés igazából erre itt most nem is nagyon válaszolt senki...


Persze, ez van, mit tudok tenni? Semmit. A dolog egyetlen "pozitívuma", hogy tiszta lelkiismerettel nem fogom támogatni a szülőket öregkorában, pedig akkor előreláthatóan nekik lesznek anyagi problémáik, de én fogom mosni a kezeimet. Lesznek akkor saját gyerekeim, akinek segíthetek.

218. fehérke111 (válaszként erre: 203. - Epresturmix)
2017. nov. 23. 08:21

" egy helyen élni évtizedekig..."

Látom, itt mindenki fiatal :-), akkor egy kis történelem:

Falun élünk, 43 évvel ez előtt itt sem volt vezetékes víz (a patak túl oldaláról hordtuk a vizet, az utcának ennek a felén ihatatlan/használhatatlan volt). Lakáshoz talán juthattunk volna, de az uram, az anyósom, és az anyósom anyukája itt születtek. (A lányom már kórházban, de ide hoztuk haza, ő is úgy tekintett magára, hogy itt született :-)))

A nagymama 82 éves korában halt meg, itt élte le az életét.

Amikor odáig jutottunk, akkor ráépítési engedéllyel ide építettünk, tehát telket nem kellett vásárolni, addig pedig itt, a férjem szüleinél laktunk - azzal is spóroltunk, mert nem fogadtak el semmi költséghez hozzájárulást. Ez igenis, óriási segítség volt!

Tudom, hogy ez falun nem ritka, és nem hasonlítható össze a városi panellal (amelyek többsége ráadásul max. 50-60 éves). Általában a családi házakhoz ragaszkodnak az emberek, ezt a "városi" rokonainknál, ismerőseinknél is tapasztalhattuk. Jó, hát talán eladni is nehezebb, mert egy városi családi ház különösen drága, de a fenntartási költségek, a sok munka ellenére is jobban ragaszkodnak hozzá.


Hogy a fórum témájához is szóljak: igen, támogattuk, több okból is. Aztán az élet mást hozott.

217. forrest2010 (válaszként erre: 127. - Globus)
2017. nov. 23. 07:23
:) nem éppen mostani állapotok , de amikor még jött a gázszámlás begyűjteni a fogyasztás ellenértékét a felettünk lévő utcákban a sok kacsalábon forgóhoz sokszor kellett visszamennie , mire végre rendezték a tartozást és nem azért , mert nem voltak otthon :( sokszor panaszkodott , h látta a függöny mögül leskelődő tulajt :( dehát , ha nem volt miből fizetni nekik , akkor hiába látta :( azóta rengeteg ház cserélt gazdát :( v nem fűtik már a medencét ? v ?????????
216. forrest2010 (válaszként erre: 143. - Ab61752c45)
2017. nov. 23. 02:15
nálunk meg iszonyatos építkezés folyik már v 30 éve :) , azóta nagyközség lettünk :( évente v 80-90 gyerek születik ide :)
215. forrest2010 (válaszként erre: 168. - Epresturmix)
2017. nov. 23. 02:06
Anyum hajdanán azt mondta , csinálunk még 1 gyereket és kapunk lakást / 1975-be / én + úgy voltam vele , h akkor nekünk soha nem lesz lakásunk :( aztán úgy hozták a lehetőségek , h építkeztünk / persze , azért volt 1 kis szülői segítség is - mint politikuséknál :( ha nem is annyi :( + egy adag OTP mellé , ami hálistennek nem olyan volt , mint ma :((((((((
214. forrest2010 (válaszként erre: 169. - Globus)
2017. nov. 23. 02:00
66-ig falun laktunk , ahol nem volt a vályogházban víz , de ott volt az udvarban ......és nagyon nagyon jó volt falun lakni , 76-ba vissza is költöztünk ugyanoda ahol én 66-ig gyerek voltam :) nagyon szerettem ott lakni , falun élni :) minden nehézsége ellenére :)
213. forrest2010 (válaszként erre: 185. - Ab61752c45)
2017. nov. 23. 01:52
én + úgy voltam vele , h ha megöregszünk , akkor legfeljebb nem mászunk fel az emeletre :( nem is sűrűn :( nálunk a hálószoba-nappali-tv szoba- egybe van :))))))) / csak a kémény ne lenne fent a francba , mert Bundynak egyre nehezebb felmászni a tetőre kormolni :(((((((((((( /
212. forrest2010 (válaszként erre: 185. - Ab61752c45)
2017. nov. 23. 01:47
velünk szemben árulnak 1 házat v 10 éve , szintes ház , de követhetetlen h hogyan , régen volt 1 pici szoba konyha fürdőszoba aztán , mikor a legújabb tulaj elkezdte bővíteni ....hozzáépítettek mindenhova lépcső került lefelé-fölfelé-oldalra....... iszonyatosan hülyén próbálták megoldani , nincs is kész v 10 éve ! nem is kell a kutyának se :( a dilis pasi 40 millát szeretne kapni ért ! 36-ért már lakható , beköltözhető házat kap / még az is curva drága :( /
211. forrest2010 (válaszként erre: 205. - Globus)
2017. nov. 23. 01:38
egy régebbi szomszédasszonyomnak mikor ideköltöztek mellénk ez volt a 17. otthona / ő mesélte :( / és azóta is már költözködtek 3-4 alkalommal :( meg is bolondulnék , ha így kellene , de ő nem így volt vele :)
210. globus (válaszként erre: 209. - Sanyinak)
2017. nov. 22. 21:24
Ugyanezen véleményen vagyok, sőt már meg is tettem.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook