Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti támogatjátok anyagilag a gyermekeitek életkezdését? Ha nem, akkor miért nem? fórum

Ti támogatjátok anyagilag a gyermekeitek életkezdését? Ha nem, akkor miért nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
29. syria
2017. nov. 21. 08:13

A apai, anyai nagyszüleim egyszerű, nem gazdag vidéki emberek voltak. Pest külvárosába költözve első dolguk volt a házépítés mellett telkeket vásárolni. Akkor ezen a részen fillérekért megtehették, így tudtak adni házhelyet nászajándékba azoknak, a gyerekeiknek, akik nem házasodtak be máshova.

Volt időszak, amikor nem tudtam megszámolni a két kezemen, hogy 500 méteres körzetben hány ingatlan a családunké.

Mára csak egy maradt: az enyém. :( A keresztanyám adta el nekünk a komfort nélküli szülői házát jóval-jóval a piaci ár alatt, azt is részletre, így bankhitel csak az átépítéshez kellett, nagyon megfizethető, fix kamattal.

A szüleim házának eladásából rám eső részt odaadtam a nagyfiamnak, így tudott lakást venni a belvárosban. (Persze ő nagyon takarékoskodott, így a lakás árának a fele megvolt neki.) Igaz, csak kölcsön, amit úgy fizet vissza, ahogy az ereje engedi. (Talán élek addig, hogy visszakapjam.)

A kisebbik velem lakik a mamahotelben, így a keresetéből jócskán tud félretenni, mert csak hobbira, szórakozásra költ, a rezsibe nem száll be, így ha majd akar, el tud majd indulni.


Tehát a szülői segítség kimerül(t) az otthonteremtés segítésében, illetve a diploma megszerzésének támogatásában. Kocsi, lagzi, egyéb „luxuscikk” ajándékozása nem volt divat nálunk.


Ma már a környéken szinte csak építési vállalkozók vásárolnak ingatlant, a nagy többség nem tudja megismételni a mi történetünket. Vidéken talán megtehetnék, de ott meg a munkahely a probléma, hiszen vállalkozónak felcsapni...

2017. nov. 21. 08:10
Andiék számomra nagyon szimpin intézik dolgaikat, követendő példának tartom.
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Alidamolnar)
2017. nov. 21. 08:08
Érdekes ez a felfogás, hogy csak akkor tudja értékelni. Én olyanokat ismerek, akik jó anyagi helyzetben vannak, de úgy nevelik a gyerekeiket, hogy éreztetik velük, ők nyűgöt jelentenek, és tessék minél előbb leválni a szülőkről.
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2017. nov. 21. 07:59

A fiam pl nem csak kapja. Dolgozik vidéken, kb fele fizetésért, mint amennyit Pesten kapna.

Tényleg azt kellene tennem, hogy nem segítem?

Egyébként meg mindegy is bárki véleménye. A gyerekem, és segítem ahogy csak tudom. Nekem ez így természetes.

Majd ő is segíti a gyerekét.

Meg engem, ha öreg leszek.

2017. nov. 21. 07:47

Írass a nevedre és támogass engem is. Elfogadnálak Anyunak, az enyém nem ilyen jófej. 😘


Amúgy el sem tudnám már képzelni a életem úgy, hogy csak kapom a pénzt. Ami jót most kapok, az is furcsa. Keresem a csapdát. 😑

2017. nov. 21. 07:35
Jó sok frusztrációd van ebben a mondatban....
23. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 21. 07:34
Szerintem attól nem lesz rosszabb ember, ha minden fontosabb dolgot a szülők megvesznek. Szóval engem nem érdekel, hogy küzdjön hitellel stb, hanem ha megtehetem, alájuk teszem. Cserébe azt kérem, hogy tanuljanak, dolgozzanak, de nem azon múlik, hogy tudja, mi az értéke valaminek, hogy azt csak egyedül izzadhatja össze. Eleve majd a saját gyerekeiknek ők is össze fogják izzadni,szóval nem jelenti azt, hogy nekik majd nem kell félretenni
2017. nov. 21. 07:31
De szappanra mar nem jutott nekik.
21. gribedli*** (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 21. 07:28
Támogattak minket, de önerőből is meglett volna csak kisebb. Mi is gyűjtünk a gyerekeinknek.
20. spinneli (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2017. nov. 21. 07:19
Ha jol ertem a csaladi szintet azert nem hozza a ferj lehet nem gondoltak at ezt a befektetest (sem).
19. forrest2010 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 21. 07:18
....nem irigyellek benneteket ! nem lehetetlen jutni egyről kettőre , ha mindketten hasonlóan látjátok és kibírjátok azokat az időket , amikor nagyon nagyon nehéz ! / mert később azért remélem könnyebben tudtok majd boldogulni ! ne maradjon mindig ilyen car a helyzet :) / sajnos éppen , h a szüleiteknek kellett volna így kezdeni az életüket ! hátha akkor kicsit belegondolnának , h mennyivel könnyebb lehetett volna ha...... nekünk hajdanán segítettek az én szüleim , de én egyedül voltam csak , és hiába , h a szüleim elváltak , mindketten segítettek ahogy tudtak :) Anyósom is , bár neki 4 fia volt , de bármi kicsivel , ha tudott segített , nyilván 4 gyerek mellett 1 alkoholista férjjel örült , h felnevelte a sajátjait :( de kertes házban laktak és amit tudott , adott minden gyerekének , ha csirkét vágott , akkor azt , ha sok tojása volt , akkor azt , rengeteget sütögetett az unokáknak és bár mi soha nem laktunk együtt szerették a gyerekeim őket és rendszeresen látogatták , vásároltak a Mamának , amikor már arra volt rászorulva :) nálunk Apám háza ára és Anyum lakása ára ment a lányunk házikójára , elkölthettük volna , felélhettük volna , de úgy voltam vele , én is kaptam segítséget az indulásnál rengeteget , továbbadtam :) nem volt könnyű 40 éve se , de szerintem ma sokkal nehezebb annak a fiatalnak , ha önálló életet szeretne kezdeni :) persze azért lássam , h nem folyik ki a kezéből , mert Dunára vizet ? ha szétszórta volna , akkor 1000x meggondolom :) legyen szerencsétek és kitartás bennetek ! h elérhessétek , amit akartok :)
2017. nov. 21. 07:14

Tulajdonképpen mindent. Már csak férjet kellett keresnie, akivel tarthatja a szintet. 😁

Bár lehet azt is alaátették. 😝

17. ukovaszos16 (válaszként erre: 12. - Ab61752c45)
2017. nov. 21. 07:08
Mi is segítettük őket, mindegyiknek legyen lakása és egy kocsija.
16. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 21. 07:08

Én semmit nem kaptam az ég világon,ez szó szerint értendő.Anyam egyedül nevelt negyőnket,nem meglepő.

Három éve harminc évesen két bőrönd és egy havi megélhetésre elég pénzzel külföldre költöztünk a jobb megélhetés reményében.Mindharom testvérem külföldön el már évek óta.

Szerencsére mindenkinek bejott a szamitasa.


Mi a saját gyerekeinknek amit addig sikerül,azt megtesszük.

Mindkettőnek nyilván nem tudunk majd lakást meg autót,nem is akarunk.

Inkább csak önerőt biztosítanank.

Tíz év hátrányban vagyunk,elég lesz behozni

2017. nov. 21. 07:07

Én semmit nem kaptam, amikor férjhez mentem, hugom se. Azóta se, soha. Szüleim úgy fogták fel, hogy ők sem kaptak anno.

Gyártottak hozzá egy önigazoló ideológiát is, hogy így tudjuk majd becsülni. Ami egy baromság, szerintem nincs összefüggés. Ez egy hülye felfogás, hogy csak azt tudja értékelni az ember, amibe belerokkan, hogy elérje.

Lényegében jól kerestek, csak amijük volt, elköltötték, az ő dolguk, csak ne gyártsanak magyarázarot.

Én a lányomnak születése óta teszsk félre, nem nagy összeget, de azt havonta rendszeresen.

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 21. 07:07

Se nekem se a párom szüleinek nem volt lehetősége anyagi segítségre.

Nekünk van, szerencsére.

Iskolák, jogsik, kocsi, lakás, rezsi, ezeket mind álljuk még, és nem lesz ez máshogy az esküvőkkel sem.

13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Ab61752c45)
2017. nov. 21. 07:00
nahát ! :) ezt mintha én írtam volna :)))))))))) a kocsi kivételével , mert az nincsen neki , csak 1 binyigli :))))))))
2017. nov. 21. 06:49
nekem egy konyhabútort vettek.én a lányomnak kb.10 milliót adtam.tellett egy használt kocsira,meg a lakás egy részére.sose hánytorgattam fel.
11. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 21. 06:40
Jó lenne, ha mindenkit el tudnának indítani a szülei, de erre sokaknak nincs lehetőségük, és ezt el kell fogadni. Viszont az tényleg gonosz dolog, hogy piszkálnak is. Nem kérdezted még meg, hogy miért teszik ezt veled?
2017. nov. 21. 05:09
Igen
2017. nov. 20. 23:36

Jah a masik hogy én nem vagyok hajlando senkitől nagyobb segitseget elfogadni. Paromra tekintettel kivetelt.tettem de nagy hiba volt :Anyós segített anno, nappali butorba beleadott penzt..nos azota is hallgatjuk meg hálálkodni kell vagy kedvtol fuggoen felhanytorgatja...az ilyentol okádok...

Szoval én kerulom a segitseget, plane anyagit.

2017. nov. 20. 23:29

Szia. Ne foglalkozz veluk. Ha legközelebb barmit az orrod alá dorgolnek( bezzeg xy kocsit vett vagy hazat vett) akkor nyugodtan vágj vissza hogy annak konnyu akinek van hatszele es te keményen dolgozol hogy eljuss oda.


Amugy nem szabad ezzel foglalkozni. Valami frusztraciojukat igy vezetik le.pont rajtad keresztül...


Az én szuleim támogatók. Viszont hugom pasijának az anyja meg családja jóformán élősködik a sajat fian! Eleve mikor otthon lakott akkor az egesz fizetését haza kellett adni es azt elb.sztak cigire, piára, csokira, draga parfumre. Amikor megpróbált a sarkára állni hogy o gyujtene akkor meg kitagadtak! Folyton idiotaztak meg leneztek es hogy bezzeg a tesója az okos meg szep meg van penze(jah hogy tole semmit nem vettek el az mindegy volt szerintuk)... Miota elköltözött azota meg allandoan lelki terror van hogy hagyod anyád ehen halni meg nem is szeretsz... Szoval örülj hogy nem veszik el a pénzed hanem csak amennyi a rezsibe, kajaba kellett mondjuk. En mig otthon laktam Sosem engedtek hogy adjak a kozos kasszába. Mondtak hogy gyujtsek hazra\amire kell.


Unokatesóm ugyanaz a szitu mint te. Nyomorgas albérletben es azt hallgattak hogy bezzeg xy rokonnak mar haza van meg kocsija-azt pont elfelejtettek hogy ott a szulok besegitettek...szoval nem lehet egyszeru. De tenyleg azzal teszl jot magadnak ha nem foglalkozol azzal hogy szüleid mit mondanak illetve masokkal sem foglalkozol.csak a sajat boldogsagoddal.

2017. nov. 20. 23:28

Én nem "klasszikus" családban nőttem fel, nem kaptam semmit útravalónak, inkább csak sok megoldani való feladatot. Így utólag nem bánom, bár sokszor jó lett volna a segítség.

Mindent nem szabad megadni egy gyereknek. Kell, hogy küzdjön, kell, hogy értse, mi az értéke ennek, vagy annak. De puci seggel útnak indítani, főleg a mai világban, az nagyon komoly. Ha csak 2 ezer forintot különít el a szülő havonta, mert tudom, hogy sokan nem tudnak többet, még az is nagyon jó kis összeg, ha kisgyerekkor óta gyűjtögetik. Egy lakást mindenképpen szeretnék venni az enyémnek, mire felnő, hogy el tudjon indulni az életben, és nyilván segítenék mindenben, amiben tudok. Hogy mi az a "minden", az tőle függ majd legfőképpen. Most megvan mindene, ami egy gyereknek kell, az biztos. Nyilván ha innen nézzük, kialakul egy igényszintje, amit tartani akar, viszont korántsem biztos, hogy én azt finanszírozni tudom, vagy akarom egy felnőtt embernek.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. nov. 20. 23:23

Oltari sok mindentol fugg. Ill.sok helyzetet ismerek csak ugy, sajat tapasztalatbol -is. Nem elvarhato egy szulotol,hgy 18 evesen atadja a kocsi es/vagy lakaskulcsot... Olyat is ismertem, aki megkapta, olyat is akit elzavartak otthonrol, hgy alljon labra...

Elet-helyzet - kapcsolat fuggo.



Mit ertesz a "mas" formaban mogotted allunk alatt?

5. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 20. 22:32
Szeretem és tisztelem a szüleimet. És én inkább tettekkel tudok nekik segíteni, ha megkérnek erre-arra, akkor én szívesen megteszem nekik.
2017. nov. 20. 22:30
Valószínűleg elfogytak a "csak megmaradt dolgok" és a szüleidnek meg vagy nem volt olyan munkahelyük, végzettségük amellyel annyit tudtak volna keresni hogy mire te felnősz tudjanak akár lakást akár más vagyontárgyat venni. Vagy egyszerűen nem akarták leélni az életüket hogy minden garast a fogukhoz vernek. Ez az egyik dolog. A másik meg mentalitás kérdése van, aki ha beledöglik is de felhalmoz, más meg könnyedebben él. Nem lehet ezért pálcát törni senki felett. Ha te úgy gondolod hogy van benned annyi energia és akarás hogy megteremtsd a saját egzisztenciádat, és lesz még erőd a gyerekeidnek is gyűjteni ami valószínű nem lesz egy egyszerű menet gyűjts.
2017. nov. 20. 22:27

Jó kis téma.

Nekem segítettek. Testvéremnek is. Mindketten 23 évesen beköltözhettünk hitelmentes lakásba. Én jogsit és autót kapnam, tesó egy üzletet amiben dolgozhatott. Esküvőmet szülők állták, de nem volt nagy igényünk viszont nem szóltak bele milyen legyen. Ha kell most segítenek, de nemigen kérjük. Inkább szulinapi, névnapi, karácsonyi ajándék gyanánt veszenek nagyobb értékű valamit, amiről tudják hogy nem tudnánk megfizezni.

2017. nov. 20. 22:26

Mas tarsadalmi rendszer, szokasok, eletstilus, jovedelmi viszonyok, lehetosegek, korlatozasok.

Ma mar maskepp utik a kutyat.

2017. nov. 20. 21:53

Háttérsztori: én olyan családból jövök, ahol az előző generációt (tehát szüleim és testvéreik) anno anyagilag elindították a saját szüleik az életben. Ez többféle dolgot jelentett: telket kaptak vagy lakást, kifizették az esküvőt, babával is otthon lakhattak, amíg felépült a ház. A nagyszülők egyáltalán nem voltak gazdagok, csak megmaradtak ezek a dolgok (pl. telek) a családon belül és 30+éve nyilván más világ is volt, illetve nem mindent ők biztosítottak, hanem a másik oldalról szintén besegítettek anyagilag a szülők.

A lényeg, hogy mindenkinek megvolt a maga kuckója fiatal huszonéves korára, ahova családot alapíthatott, mert a szülők segítettek.


Na most, a mi generációnkat (testvéreim és unokatestvéreim) nem segítik az életkezdésben a szülők, nem kaptunk telket, lakást, nem fizették a lagzit, nem lakhatnánk otthon párral vagy gyerekkel. Sőt, az egész családban az a felfogás uralkodik, hogy lehetőleg mindenki oldja meg a maga életét, a szülőnek nem kötelessége 18 éves kora után eltartani a gyereket, örüljünk annak, hogy felneveltek és otthon lakhatunk, ha beszállunk a költségekbe (merthogy be kellett).


Rendben, nem ugyanolyanok a körülmények, a mi szüleink már nem tudnak összegyűjteni 2-3 lagzira vagy telekre való összeget, nehezebb ma, mint 30 éve volt, ésatöbbi, de hogy még cseszegetik is az embert, az valami hihetetlen. A párommal segítség híján nyilán évek óta albérletben élünk, dolgozunk és tanulunk, de bérleti díj mellett ugyebár jóformán lehetetlen félrerakni, végül 1,5 éve külföldre is kijöttünk csakhogy jussunk már valamerre. Na, ezelőtt is hallgattam eleget a célozgatásokat, hogy bénák vagyunk, azóta pláne, merthogy más bezzeg tud boldogulni, más bezzeg nem megy ki külföldre, más bezzeg megél. A testvérem bezzeg halad az életben (jaaa, de ők a párja családjától kaptak lakást), a barátnőm bezzeg megoldja a gyerekvállalást (jaa, de őt meg férjestül-gyerekestül a családja tartja el otthon, hogy az egész fizujukat félrerakhassák lakásvásárlásra), bezzeg, bezzeg, bezzeg. Nem a szemünkbe mondják nyíltan, de állandóan szurkálnak és cseszegetnek.


Ez nekem olyan furcsa. Egyrészt az, hogy egy generáció, amelyik 25 évesen már komplett, hitelmentes házban/lakásban üldögélt, képtelen volt akár csak egy lagzi árát összeszedni a saját gyerekei számára, másrészt, hogy ha nem tudják biztosítani a gyereknek a minimális támogatást sem, akkor miért nem bírják legalább békén hagyni, elismerni a fáradozásait, azt mondani, hogy ne haragudj, mi nem tudjuk ugyanazt nyújtani, mint nekünk a saját szüleink, de legalább más formában mögötted állunk?


Nem értem. Elfogadom, hogy magunknak kell megteremteni mindent, de nem tudom megérteni a háttérben húzódó okokat. Annyit mondjuk megtanultam, hogy én a születésüktől kezdve takarékoskodni/befektetni fogok a gyerekeimnek, hogy el tudjam őket indítani az életben.


Ti hogy álltok ehhez a témához? Nektek segítettek anno? Ti spóroltatok nekik? Vagy úgy vagytok vele, hogy nektek se segített senki, oldják meg ők is maguk? Esetleg akartatok volna segíteni, de sosem álltatok úgy anyagilag?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook