Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek, ha 1 hónapig nem kapnátok "fizetést" mások hülyesége, és hanyagsága miatt? fórum

Ti mit tennétek, ha 1 hónapig nem kapnátok "fizetést" mások hülyesége, és hanyagsága miatt? (beszélgetős fórum)

1 2
34. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Lizikebaba)
2015. szept. 19. 15:10

Saját költségére adta fel a kolleganőd a táppénzes papírját? Mégis kinek a költségére kellene szerinted feladni?

Egyébként jól teszi! Te is nyugodtan feladhatod ajánlva, a bérszámfejtésre címezve, legfeljebb magadnak és a konkrét munkahelyenek készítesz egy másolatot.

És jobban jársz, ha a bérszámfejtésen megkérdezed, hogy az adott hónapban hanyadikáig kell beérkezni a táppénzes papírodnak, hogy megfelelően tudják számfejteni a béredet.

Nincs ebben semmi komplikált, csak oda kell figyelni!

33. Channa* (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2015. szept. 19. 07:45

Emondm én is! Nincs miért. Nem az van, hogy nem kapja meg a pénzt, hanem az, hogy ő valakinek oda adta, aki vagy nem adta le vagy a fene tudja mi lett vele, de nem került oda, ahol számfejthetnék.

Miért nem érdeklődött a fórumindító ott, ahova be kellett érkeznie a papírnak és előbb? A másik papírt meg mindenképp későn adta le, hiszen a számfejtés akkorra megtörtént már.

Egyébként ezzel is tisztában kellene lennie mindenkinek. A hó első 10 napjában van fizetés utalás, akkor a paíroknak már előtte bent kell lennie, hogy számfejteni tudjanak.

Nálunk mindig a hó utolsó napján van fizetés, így nekünk az előtte lévő szerda a határidő.


Tehát, nincs mire bírósághoz menni.

32. Channa* (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2015. szept. 19. 07:38
Így-így!
31. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 22:23
Ha adtál le a munkáltatódnál nyilatkozatot, hogy kéred, hogy ők intézzék az adóbevallásodat, annak egy példányával besétálhatsz a NAV-hoz, és máris a munkáltatódon kérik számon. Ha azt írtad alá, hogy önadózó leszel, akkor viszont a másik papírral sétálhatsz be, hogy te el akartad intézni, de visszadobták.
30. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Syria)
2015. szept. 18. 22:06

Miért is? Mert nem adta le időben az egyik papírját? Vagy mert az elsőt, amit elkevertek (de nem tudja bizonyítani, hogy leadta időben) nem számfejtették? És mit ítélne a munkaügyi bíróság? És mikor? És utána lenne még egyáltalán ennél a cégnél helye?

Lehet nagy okosságokat írni, de mire alapozva??

29. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Szerénke83)
2015. szept. 18. 22:03
Ja-ja.
28. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 22:02

Ez nem egészen így működik. Nálunk a cég minden évben nyilatkoztatta egyenként az összes dolgozót, hogy az adott évben önadózó kíván-e lenni, vagy a cégtől kéri az adóbevallás elkészítését. Ezt a nyilatkozatot el kellett tenni. A cég is kapott egy példányt, és a dolgozó is egyet.

Nem értem ezt az egészet, ami nálatok folyik.

A táppénzes papírokat én is ajánlott, tértivevényes levélben adnám fel, és mindig lemásolnék magamnak is egyet. Ha személyesen vinném be, akkor is egy másolaton átvetetném azzal, akinek odaadom, aláírással, dátummal.

Tény, hogy nálunk sem volt hóközi kifizetés. Mivel a régi munkahelyemen én intéztem a munkaüggyel kapcsolatos papírokat, mindig szóltam a betegállományban levőknek, hogy meddig kell beküldeni a táppénzes papírjukat, hogy el legyenek az adott hónapban számolva. (Bár volt aki köszönetképpen utólag bemószerolt olyanért, amiről kiderült, hogy nem is az én hibám volt. Szóval furcsák az emberek.)

2015. szept. 18. 21:58

Semmit. Megvárnám míg megkapom, vagy intézkednék nyugodtan, higgadtan.

Előbb utóbb úgyis minden pénz befolyik. Addig sem költöm el.

26. syria (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 20:32
Egyértelmű: munkaügyi bíróság. :(
2015. szept. 18. 19:11

Egy kis infó. Remélem segít. :)


[link]

24. Channa* (válaszként erre: 22. - C40efa00cc)
2015. szept. 18. 16:25
Szerintem nincs miért.
2015. szept. 18. 16:24

Fórumindító! Feleslegesen dühöngsz. Majd megoldjátok a pénzt, mert úgy sem lesz előbb.

Ha a cég kifizetőhely, akkor nem értem, hogy miért nem számfejtették a pénzed, amikor tudták, hogy táppénzen vagy. Nálunk ezt simán megcsinálják, csak le kell adni majd a papírokat.

Ha nem kifizető a céged, akkor mindenképp később jár a táppénz, hiszen az az OEP-hez való baérkezést követő 30 nap múlva kerül utalásra.

Jó lenne, ha tudnád, hogy melyikbe tartozik a céged....


A másik: Valamiért úgy döntöttél, hogy önadózó leszel, gondolom ezt nyilatkoztad januárban. Én bemennék az NAV-hoz, bevinném azt, hogy én elküldtem, ők meg küldték a levelet és most akkor mi változott? Kitől várják? Semmi bünti nem lesz, ha időben adsz be egy bevallást. Programmal kitöltöd és elviszed.

2015. szept. 18. 16:23
Ezt nem olvasom el, bocs. Feljelenteném. :)
21. Channa* (válaszként erre: 20. - 96e4cb8ca7)
2015. szept. 18. 16:19

Ez nem direkt vasn, hanem ez jogszabályi előírás.

Minden év január 31 ig ki kel adni az adózáshoz szükséges papírokat, illetve nyilatkoznia kell az adózónak, hogy önadózó akar e lenni vagy a cég csinálja.

20. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 19. - Szerénke83)
2015. szept. 18. 15:29
Nálunk direkt kiosztottak egy papírt amin alá kellett írni, hogy a cég nem fogja megcsinálni a bevallásunkat hanem mindenki önadózó. Így (lenne) korrekt.
19. Szerénke83 (válaszként erre: 15. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 14:49

De a cég elvileg megkérdezi, hogy te csinálod az adóbevallást, vagy a cég.

Nyilatkozni kell róla

18. b00d33e65c (válaszként erre: 17. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 14:32

Nézd,én is tudom,hogy mindenki pézből él,de megéri ezen most ennyit idegeskedni?Attól előbb fog szerinted a bérszámfejtő vagy az oep dolgozni?

Így folytatod még ma megszülsz!

Sokmindenki hibázott,ők is Te is.Miért nem beszéled le az oeppel hogy innentől nekik postázod a táppénzes papírt?

2015. szept. 18. 14:27
Egyébként előtte is voltak problémák.bosszantó, hogy egy ekkora cégnél mindig van valami..először a bérletekkel csúsztak meg..érdekes volt olyan hogy azt tudták hóközibe utalni..a fizetést meg nem? Aztán jött ez a táppénzes fizetés ami nem jött meg, pedig járna, mert leadtam időben! Most meg ez a navos ügy! És akkor arról még nem is beszéltem hogy úgy volt hogy nullásan jövök el táppénzre...ami azt jelenti hogy se plusz se mínuszom nem lehetett volna..aha! Útólag derült ki hogy -17,5órával jöttem el!Aztán a szabadságok! Kiadták úgy az összeset, hogy én egy db napot nem vettem ki..aha! Itt is útólag derült ki, hogy bent maradt 3 nap szabim! Azt se fizették ki!
16. da16da8965 (válaszként erre: 4. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 14:00
Ez egy tévedés. Az ilyesmit ott helyben kell/lehet elintézni, nem kell vele telekiabálni a világot!
15. lizikebaba (válaszként erre: 13. - Szerénke83)
2015. szept. 18. 13:15
Igen, ebben igazad van! Azért adtam be egyszerűsített bevallást, mert a párommal így láttuk jónak akkor, mert én hülye fejemmel, elfelejtettem, hogy előző évben a cég csinálta vagy én..de aztán kiderült, hogy a cég mivel kaptam ugye a papírt, hogy nem fogadták el mert a cég rendezi. De a cég ezek szerint nem rendezte.
2015. szept. 18. 13:09

Most azt gondolod, hogy ha bepereled őket (ami rendgeteg idő, pénz stb) azzal elérsz valamit?

Komolyan kérdezem.

Én tudom, hogy pénzből élünk és nem te hibáztál, de szerintem ez egy jó tanulólecke lesz, sajnos :-(

Ja és ezentúl ne a főnöködnek add a papírt, hanem a személyügyesnek.

2015. szept. 18. 13:06

Én azt nem értem, hogy te godoltad önadózó leszel és beadtad a NAV-hoz az adóbevallásodat.

Szóltál erről a cégnél?

Nálunk nyilatkozni kell, hogy önadózó leszek, vagy a cég megcsinálja (amit nem köteles egyébként)

Szóval szerintem ebben az esetben elmentek az infók egymás mellett, tuti nem volt leadva a személyügy felé, hogy te kéred, hogy a cég csinálja meg az adóbevallásodat, mert különben megtették volna, ahogy eddig is.

Szerintem a te magánakcióddal tolted el ezt, bocsi

2015. szept. 18. 13:06
valszeg megölnék vkit
2015. szept. 18. 13:02
Ha bemennék üvöltözve, meg ráborítanám az asztalt, akkor változna valami? Nem hiszem! Csak nekem lenne kínos, mert ugye én oda vissza akarok menni dolgozni majd 1,5-2 év múlva, vagy amikor úgy gondolom! De már most azon kattogok, hogy mi lesz, ha októberbe is ugyanez lesz, és nem kapok semmit? Már hétfőn megkaptam a (számszerint) 3ik táppénzes papíromat! Szerdán voltunk bent a cégnél vásárolni (mert egy boltról van szó, de nem írom ki a nevét), de akkora káosz volt, hogy nem mertem leadni a papírt, hátha megint elkeveredik.
2015. szept. 18. 12:55
Az a baj, hogy sok mindent nem tudok tenni. Mármint amit tudtam megtettem! Eljöttem táppénzre, leadtam akkor amikor megkaptam vagy 1-2 napra rá, ők elcseszték, én telefonálgattam, rohangáltam ide oda amoda..mostmár nekik kéne valamit tenniük. Amúgy meg érdekesek..a bérletet 100%osan fizetik. Nekem az se volt egy olcsóság, ahogy gondolom másnak se! És nem egyszer volt olyan hogy a bérlet áranak utalása csúszott. Egyre konkrétan emlékszem, hogy az hóközi utalással megjött! De ez csak egyszeri eset volt, és nem csak nekem, hanem a cégen belül jó pár embernek! Most utoljára is volt egy ilyen kb. júliusba! Később adták le a bérleteket, de viszint akkor már azt mondták, hogy nincs hóközi utalás, és nem is küldték hóközbe! Csak a köv. hónap fizetésével..ezt sem értem..ha egyszer lehetett hóközi utalás, akkor most kiért nem?
2015. szept. 18. 12:50
A szart is kirugdosnám belőle, majd benyújtanám neki a befizetendő csekkeket, és a havi bevásárlólistát.
8. a360345bdd (válaszként erre: 7. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 12:43

Ha ebbe most belemész, máskor is megcsinálja!

Ezt akarta kipuhatolni.

2015. szept. 18. 12:25
Amúgy a fönököm megkérdezte, hogy hogy állunk anyagilag? Mondom neki, hogy hát ha én most nem kapok semmit, akkor csak a párom fizetése van. Nem mondtam neki konkrétan, hogy mennyi az, meg nem is kérdezte, csak annyit mondott, hogy "majd megoldjuk akkor is, ha nem lesz hóközi utalás".. Nem értem itt konkrétan mire gondolt? " kártérítésként ad valamwnnyit saját pénzéből? Vagy kölcsönt? Hmmm..
6. b00d33e65c (válaszként erre: 4. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 12:22

Röviden tömören:nekem terhességi táppénz alatt felszívódott a cégem a légtérbe...5 azaz öt hónapig egy fillért nem kaptam!Utána is minimálisat.A férjem munkanélküli volt akkor én meg majdnem elveszítettem a házam!A gyermekem születése után 9 azaz kilenc!! hónap múlva utaltak rendesen pénzt!

Én aztán tudom mit érzel,nekem majdnem ráment az egész életem!

Neked annyiból van szerencséd hogy a cég megvan.1 hónapot még kibír az ember valahogy.

5. 07da045965 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. szept. 18. 12:19

Szia! Önadozó csak úgy lehetsz, ha eddig folyamatosan a cég intézte az adóbevallásodat, hogy ha a cég lenyilatkoztat. Mi minden éveben mindenkitől bekérjük a nyilatkozatot, hogy önadózó akar-e lenni vagy a cég készítse el az adóbevallást. Egyébként a cégek nem kötelesek megcsinálni a dolgozók jövedelemadóbevallását, de erről tájékoztatni kell az alkalmazottakat, illetve minden esetben ki kiell adni a szükséges igazolásokat a kifizetett jövedelmekről. Tehát ez nekem zűrös, hogy itt mi történt.


Jó tanács a táppénzes papírokkal kapcsolatban: Ha jól tudom egy munkahely, csak akkor táppénzkifizető hely ha az alkalmazottak létszáma meghaladja az 50 főt. Amennyiben nem, akkor a Társadalom Biztosítási Intézetnek kell beküldeni a betegállományos papírokat vagy a dolgozónak, vagy a cég könyvelőjének. Ha ezt nem teszik meg vagy késve, akkor bizony vagy nincs lóvé, vagy soká lesz pénzed. Egyébként minden dolgozónak jár 15 nap un. betegszabadság, amit nem a TB fizet, hanem a munkátató. Nem teljes "fizetés" hanem a fizetésnek talán 75 %-a. SzóvAL ITT SEM ÉRTEM MI TÖRTÉNHETETT. Egyébként meg, ha ennyire megbízhatatlanok a hivatalos papírok kezeklésével a munkatársaid, akkor fénymásolaton vetess át mindent a leadási nap dátumával és az átvevő aláírásával.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook