Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem viselem el anyám hülyeségeit többé fórum

Nem viselem el anyám hülyeségeit többé (beszélgetős fórum)


1 2
36. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2018. dec. 17. 06:13
A 14 vagy 16 fok télen (meg nyáron is) nagyon kevés. Abban hamar átfázik az ember.
35. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2018. dec. 17. 06:02
:) én + időnként még saját magamon is kiakadok , h hogy a manóba ? kellett ennyi idő ? h belássam ? h átlássam ? h felfogjam ?........mikor annyira kézenfekvő.....
34. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2018. dec. 17. 05:27
....hááááát kicsit rossz lehet a memóriád ! éppen nálad olvastam , h nem volt mivel fűtened és mivel beteg volt a férjed az olajradiátor + nem fűtötte fel kellően a házat utána hónapokon át fizetted a villanytartozást a következő évben ..... persze ! a te gondod ! neked kell megoldani ! de mikor ezt olvastam arra gondoltam , h annyiból bizony egész télen lehet fűteni , sőt nem is került akkor még annyiba az egész téli fa :( és még meleg is lett volna tőle :( itt lakunk a faluszélén maholnap 40 éve , de előtte is megoldottuk ahogy tudtuk , mert akkoriba is az volt az első , h télire tüzelő legyen , fűtöttünk már olajjal-is fával is .....ahol gyerekek vannak , ahol beteg emberke van , a meleg lakás a legelső , a legfontosabb ....én sem akadok ki másokon , ha az a valaki még az elején áll a nagybetűs életnek és még nem tapasztalta meg a nehézségeket , még nem volt alkalma megtanulni , h mi a fontos ? és mi a kevésbé az ? még nem volt lehetősége tenni is azért , h könnyebben menjen az a szekér :(
33. Guruljka (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2018. dec. 16. 17:20

Én nem akadok ki másokon, mert nem ismerehetem a mozgatórugóit.

Ami a meleget illeti, szerencsére akkor még meleg volt, míg a férjem élt, és ő még a kerekesszékben ülve is szeretett a tűzzel bíbelődni. Akkor még a sparhelt volt és fával tüzeltünk. Néha csinált olyan meleget, hogy már sokalltam.

Az ő halála után állítottuk ide ezt a túl kicsi kandallót. Azóta én fáztam két-három télen át, de részben azért, mert akkor még nem futott fel az itthoni munkám és nemigen tellett tüzelőre. A fiam még kolis volt, szerencsére bent maradhatott a hétvégére, ha úgy beszéltük meg.

Most már minden oké lenne, csak a házra kellene lassan költeni, és remélhetően sikerül megoldani a fűtés problémáját. A 16 fok télen már azért annyira nem vészes, a 9 fokra még jól emlékszem, az már keményebb volt.

Megszoktam, hogy én oldok meg sok mindent. Sokáig egyedülálló anya voltam, utána megismertem a férjemet, de ahogy ő lerobbant, egyre több hárult rám megint. Ez azért nem baj, nem lehet az ember lánya önállótlan.

Anyámtól nem anyagi biztonságot vártam volna, hanem érzelmi stabilitást, és hogy ne pont ő hozzon kényszerhelyzetekbe, de hát megtette. Ez van.

32. forrest2010 (válaszként erre: 31. - Katus3)
2018. dec. 16. 08:26
...tedd túl magad rajta ! jobban jársz :( + a kis családod is :)
31. katus3 (válaszként erre: 1. - Ecc324196f)
2018. dec. 16. 06:54
Nem voltam, vagyok. Az enyém is közölte hogy neki nincs kedve jönni(idén nálunk jön össze a család). Lányom szülinapját is tönkretette a folyamatos duzzogással. Most volt férjem, fiam és az én névnapom is, pici fiam tegnap lett 11 éves és eszébe sem jutott hogy bárkit is köszönteni kellene. Akár csak szóban. Az enyém nem érdekel, de van gyerekem is.
30. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. dec. 16. 05:34
....amikor a férjem elégedetlenkedik beleolvasok itt-ott-amott , h más hogyan csinálja ? hát bizony időnként nagyon kiakadok !!! de legfőképpen akkor , amikor azt látom , h esze ágába sincsen valakinek kicsit is strapálni magát ....elereszti a félmondatot h nehezen él ..... és közbe esze ágába sincsen átrendezni a dolgait , persze ! 1 beteg embernek a 8-9-12 fok az semmi ! látom a férjemen mennyire tud fázni ! de az az első , h ne kelljen fáznia , kaja se sok kell annak , aki már nem éppen kamasz ! aztán minden más jöhet utána ... felőlem mindenki éljen , ahogy tud és sokszor vagyok úgy vele , h csinálhattam volna sokkal jobban is ! voltak előttem jó példák , de azért ahhoz képest h soha semmit nem toltak a fenekünk alá készen , legalább annyit amennyit lehetett , annyit megtettünk és nem vártunk senkitől semmit !
29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Forrest2010)
2018. dec. 16. 01:09

Dehogy haragudtam rá. Hogy tudott befolyásolni, az a saját döntésemen is múlott.

Egyébként elmentem dolgozni, mert a fordítással azóta foglalkozom, hogy itthon ragadtam ápolásin a férjem mellett.

Nem énrám volt tekintettel, amikor hazahozott, ő eleve nem akart hosszasan kint maradni. A házassága nem sikerült, egyedül nevelő szülőként maradni Németországban nem mert.

A húgaimra nekem kellett vigyáznom, emiatt sok mindenből kimaradtam, de kimaradtam azért is, mert az a kis béka kihisztizte magának, én meg nem akartam még az én kívánságommal is előállni.

Nem volt egy meghitt ünnep, csak veszekedéses, de az se nagyon zavart.

Aztán kijött Anyuból a nagy manipulátor, de az sem zavar már.

A húgaim előtt teljesen más kép él róla. Persze, mert úgy osztotta az infókat...

Nem akarom teljesen kiadni még most sem, de két évvel ezelőtt bizony volt mit feldolgoznom, el ia tartott jó darabig.

Nem harag volt ez, inkább tehetetlenség és elképedés.

Én is voltam nagyon rossz helyzetben, de nem a gyerekeimnek kellett félniük helyettem, a fenébe is. És kicsi voltam, nem tudtam még kivédeni, hogy félek. De a mai napig emlékszem a szorongásra, ha a mostohaapám elment a kabátom mellett az előszobában.

2018. dec. 16. 00:53

Nem egyszerü a helyzet,de szerintem egy "anyát"nem lehet pótolni.Igazából nem is tudok nagyon hozzászólni,de a szüleid nem Te válaszod,öket adta a sors,igy nem válogathatsz ez ügyben.Van akinek jó adatik,van akinek nem.

Nekem szerencsém van,hála istennek!!!Igaz ha nem tetszik valami akkor én is megmondom nekik...

27. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. dec. 16. 00:48

....ha van közöttetek 8-9 év , akkor a kamaszkorodba még nagyon gyerek lehetett :(


...azért csak Anyudnak köszönheted valahol a munkádat is + a német nyelvet is / ha elismered , ha nem ! hiszen elmehettél volna dolgozni is ! azt se volt kötelező választanod :( / és végül csak tekintettel lehetett rád , mert hazahozott ! lehet ? h egész életedbe haragudtál ezért rá ? azért a felnőttkorod már nem igazán rajta múlhatott :(

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Tüsszy)
2018. dec. 16. 00:28

Hát még amit meg sem írok.

Csinált anyám olyat, hogy húha. Még akkor is, amikor kifejezetten kértem, hogy ne tegye.

És a halála után derült ki, hogy hazudott.

25. Tüsszy (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. dec. 15. 22:48
Hú, ez jó lenne e holywood-i film forgatókönyvének
24. Marcsi37946 (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2018. dec. 15. 21:09
Régebben is ilyen volt, hisz írta a fórumindító. Az ilyen "anyától" jó messze kell lenni.
23. Guruljka (válaszként erre: 20. - Forrest2010)
2018. dec. 15. 21:09

Hát nem. A világért nem szeretnék rá hasonlítani, de ez nem rajtam múlik, és végeredményben csak a külső.

A húgom, aki most tényleg sokat segít, kb. szétverte a kamaszkoromat.

A német nyelvet miért köszönjem bárkinek is? Ha nincs hozzá affinitásom, akkor nem ragad rám. Kivitt Anyu magával, mert mégsem hagyhatott Nagymamára. És nem másért ment ki, csak mert az akkori férje rádumálta. Kint született meg a két húgom.


A hazatérési engedélyt amikor megkapta, belevarrta a kabátom bélésébe. (És ezt el is mondta nekem.) Akkor tanultam meg, alig 10 évesen, hogy a félelemnek fémes íze van. Mert ha a mostohaapám megtalálja, gáz lett volna. Ez pont hiányzik egy tíz évesnek, aki amúgy is gyomorbeteg lett az egyéb családi dolgoktól.

22. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Marcsi37946)
2018. dec. 15. 20:58
...persze ! ilyen is van :( sajnos ! de ha ilyen , akkor régebben is ilyen lehetett :(
2018. dec. 15. 20:40
Örülj neki, hogy nem megy karácsonyra, és nem teszi tönkre a karácsonyodat a beszólogatásaival. Ha annyi esze nincs, hogy nem így kellene a gyerekéhez állnia, akkor pukkadjon meg otthon. Sok szülő olyan h*lye, mint a s*gg.
20. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. dec. 15. 20:30
...senki se tökéletes :( ...gondoltam rá szeretnél hasonlítani / na nem mindenbe ! / megörökölted pl a munkáját ...... köszönheted neki a német nyelvet .... + a szerető-gondoskodó húgodat ......ne mondd h nincs benne semmi !
19. 91c956613e (válaszként erre: 1. - Ecc324196f)
2018. dec. 15. 18:29

Édesanyám jó tulajdonságai:

Írjátok le, a rosszat felejtsétek el.

2018. dec. 15. 17:06
Az én anyám is ilyen.. Így 1300km-röl könnyebb elviselni..
2018. dec. 15. 17:05
Ha nem megy, nem megy, otthon marad. Ennyi.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Dd9dec5381)
2018. dec. 15. 16:03
Köszönöm! Azért ezt még átgondolom.
15. dd9dec5381 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. dec. 15. 15:59
Szerintem világos, legalabbis nekem. Lehet mert ismerős.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Forrest2010)
2018. dec. 15. 15:57

Valami meg nem értett, idilli anya-képet rajzoltam volna róla?

Nem baj, névtelenül sem akarom le-vagy elhordani.

13. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. dec. 15. 15:45
...miért gondolod ? beleolvastam itt-ott-amott ...
2018. dec. 15. 15:08
Az én Anyukám is erős akaratú.Nagyon idős már és még mindig ő akar irányitani.De már 18 éve én vagyok a "családfő".De mindig próbálkozik.
11. Guruljka (válaszként erre: 6. - Forrest2010)
2018. dec. 15. 15:04
Valakivel összetévesztesz?
10. Tüsszy (válaszként erre: 1. - Ecc324196f)
2018. dec. 15. 10:36

Édesanyád tipikus manipulatív típus. Mindenkit mindenhol manipulálni akar. Ismeri a férjét, ne aggódj. Tudja, hogy ő sem megy nélküle. Manipulálja.

Valószínüleg Te pedig 100%-ra törekedő típus vagy, 100 %-ig meg akarsz neki felelni. Ez is tudja, ezért tud téged is manipulálni.

Ez egy nagy játszma köztekek.

9. dd9dec5381 (válaszként erre: 7. - 04424e865e)
2018. dec. 15. 10:29

A szabotázs miatt haragszik, meg a zum trutz miatt, szerintem tök jogosan.

Akinek alapvetően rendben van a szüleivel való kapcsolata, az sosem fogja ezt megérteni, csak jön a szöveg, hogy majd ha nem lesz hiányozni fog bla-bla.

Nem, a mérgező szülő nem fog, sőt, megkönnyebbül a gyerek.

Akit egész életében kritizálnak, nem fogadnak el a saját szülei (főleg az anyja) az behozhatatlan károkat szenved.

Van amikor távolságot kell tartani, ne adj isten megszakítani a kapcsolatot, mert csak rombol.

2018. dec. 15. 10:21
....én örülnék , ha jönne még ! de már 30 éve hiába várom :(
7. 04424e865e (válaszként erre: 1. - Ecc324196f)
2018. dec. 15. 09:16
Őszintén mondom nem értelek. Nem szereted, ha édesanyád meglátogat, mert minden egyes ilyen alkalom gyomorideget vált ki belőled, de most mégis azért haragszol rá, mert nem akar karácsonykor elmenni hozzád.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook