Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek, ha 1 hónapig nem kapnátok "fizetést" mások hülyesége, és hanyagsága miatt? fórum

Ti mit tennétek, ha 1 hónapig nem kapnátok "fizetést" mások hülyesége, és hanyagsága miatt? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. szept. 18. 12:17
Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, de csak így értitek meg, hogy mi, hogyan van. Amúgy em csak velem csinálták ezt! Februárban szintén eljött táppénzre egyik munkatársam aki szintén babát vár. És neki is ezt csinálták, azaz elkeverték a papírjait, és ő sem kapott hóközbe semmit..1hónapig fizetés nélkül volt..semmi kártérítést sem! Na azóta ő a saját költségére elsőbbségivel szokta feladni a táppénzes papírjait. Így legalább biztos, hogy felkerül. Ezt fogom én is tenni azt hiszem!
2015. szept. 18. 12:16
Ezen egy percig sem rugóznék! Munkaügyi bíróság. Először kérj tájékoztatást és azok alapján amit mondanak, tenném meg a következő lépést!
2015. szept. 18. 12:10
Ezek után ma felhívtam a fönökömet. Aki elmondta, hogy már kedden (!!!!!) tudta, hogy nem lesz hóközi utalásom, csak elfelejtett felhívni, ne haragudjak! Mondtam neki hogy okés, ez okés, de mi ez az egész navos? Most a cég rendezi a bevallásomat vagy nem? Mert amikor bekerültem a céghez akkor én választhattam, és én azt választottam, hogy a cég rendezze! Akkor most mivan? És ha "át lettem állítva önadózóra" akkor én erről miért nem tudok? Azt mondta hogy sürgősen vigyem be a papírt amit kaptam, mert megbüntethetnek...mondom neki, hogy ezzel én is tisztában vagyok, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ezek a dolgok, hogy történhetnek meg egy ekkora cégnél? Egyre jobban idegeskedek ezeken a dolgokon, a másik meg a saját telefonomról hívogatom a fönökömet, a saját költségemre utazgatok be a városba 9hónapos terhesen amiket nem nekem kéne elinzézni, hanem a cégnek! Párom azt mondja, hogy ha nem intéződnek el ezek a dolgok minnél előbb, akkor ő fog lépni! Méghozzá perelni fog! Már én is nagyon kivagyok ezektől a dolgoktól..pihenni jöttem el táppénzre, nem azért, hogy még itthon is ezen kelljen idegeskednem, meg futkoznom, telefonálgatnom..és még én érzem magam kellemetlenül!
2015. szept. 18. 12:02
Sziasztok! Tavaly márciusban kezdtem el dolgozni egy cégnél. Van egy kisfiam aki a hónap végén lesz 3 éves. Ő akkor bölcsibe került, ha meg beteg volt akkor anyósom vigyázott rá! Párom hétfőtől péntekig dolgozik, reggeltől délutánig, néha estig. Na a helyzet az, hogy jön a kistesó, október végén. Ameddig úgy éreztem magam addig dolgoztam! Viszont július 27-től hivatalosan táppénzen vagyok! Elmentem a háziorvosomhoz, és az üzemi (nőgyógyászomhoz) is, akik igazolták, hogy igen, táppénzen vagyok attól a naptól kezdve (július 27-től). Az első táppénzes papírért 3 hét múlva kellett visszamennem. Átvettem! Július 27-től augusztus 16ig! Azaz augusztus 17én vettem át az elsőt, ami 2 olyan szokásos rózsaszín papírból állt. Egy nagyobb és ugye az a keskenyebbik papír. Másnap bevittem a céghez. Leadtam az aznapi műszakvezetőnek! Azt mondta, odateszi a fönök asztalára. Okés! A többi táppénzes papírét már 2 hetente kellett járnom! Azaz aug. 31én vettem át a második táppénz es papírt ami már csak egy db keskeny papír volt! És az aug.17től, aug. 30áig szól! Ezt is leadtam már másnap. Eljött a szeptember. Elmúlt 5.ike, 10.ike..és már kérdezősködtem a munkatársaktól, hogy nekik megjött-e már a fizetésük. A válasz: "Ó, hát már múlthéten!" Néztem a számlámat..nekem még mindig semmi! Felhívtam a fönökömet, hogy most mivan? Kiderült, hogy nála csak a második táppénzes papírom van, de azt is most találta meg szeptember 2-án vagy 3-án, és mivel 28áig legkésőbb le kell adni a papírokat az nem lesz elszámolva! (Jó, nem tudtam róla, hogy addig kell leadni..jó ebben én is hibás vagyok, mert ztána kellett volna kérdeznem). Na de hova tűnt az első táppénzes papírjaim? Az a kettő ami elsőnek adtam le (nagyobbik és a keskenyebbik)?? A fönök annyit mondott, hogy ő neki csak a második került a kezébe, ő az elsőt nem is látta! (Azt tudni kell, hogy van neki egy olyan szekrénye mint egy posta - csak ő tud hozzáférni, mi csak betudunk dobni leveleket). Na azt nem szokta sűrűn nézni! Gondoltam biztos ott van! De nem volt sehol! Megneveztem azt is akinek leadtam, de ő csak annyit mondott, hogy ő lerakta az asztalra. Egyszóval: elkeverték! Nincs meg! Na jó..elmentem a dokihoz, aki engem cseszett le, hiába mondtam hogy nem az én hibám, én leadtam időben! Kaptam másolatot az elsőről! Személyesen bevittem, beszéltem a fönökkel, átadtam a másolt papírt! Azt mondta még aznap felviszi személyesen pestre a központba! Nem hittem el neki, hisz már péntek du. 4-5óra volt! Ez mind múlthéten volt! Megbeszéltük, hogy hívni fog hétfőn délelött. Nem hívott! Én hívtam! Kérdeztem, hogy mitbtudott intézni? Azt mondta hogy felvitte pestre a papírokat, és pár napon belül hívni fog, hogy mit tudott intézni ismételten! Eltelt a kedd, szerda, csütörtök..semmi! Vártam a hívást. Ma, azaz pénteken fogtam a telefont, felhívtam azt a telefonszámot amit korábban is (még múlthéten csütörtökön), (hotline szám, ahol a dolgozó kérdezhet bármit az "ügyfélszolgálattól") Ott azt mondta a hölgy, hogy hóközi utalás nincs a cégnél, vagy csak nagyon megindokolt esetben! Mondtam neki, hogy soroljam az indokokat? Mondtam neki, hogy 1. nem véletlen jöttem el táppénzre, mert kismama vagyok, jön a kisbaba nem sokára! 2. Csekkeket fel kell adnom, nem hagyhatok mindent a páromra! 3. Házfelújításba kezdtünk, és szeretnénk befejezni mire a kisbaba megérkezik, de így nem tudjuk sajnos! 4. Kisfiamnak most lesz a szülinapja hónap végén. Most mondjam neki azt, hogy nem tudok még egy tortát se venni, mert nem kaptam IGAZSÁGTALANUL pénzt? Hát azért álljon meg a menet!na és ma elmondta a hölgy a telefonba, hogy igen, hétfőn beérkezett a másolat táppénzes papírom, viszont mivel nincs hóközi utalás, így majd csak októberbe fogom megkapni a "fizetésemet". Szuper! Na és ha ez nem lenne elég, ma jött egy papír a NAV-tól, hogy " én elmulasztottam idén az adóbevallásomat", és ha em rendezem 8napon belül, akkor megfognak büntetni! Az a szépséghibája ennek, hogy tavaly még a cég rendezte az adóbevallásomat! Elvileg most is annak kellett volna! De márciusban beadtam én mint "önadózó - nehogy baj legyen belőle) egy egyszerűsített bevallást! Áprilisba kaptam vissza egy levelet, miszerint nem fogadják el az egyszerűsített bevallást amit én küldtem, mert a cégem rendezi az egészet! Gondoltam, jólvan! Akkor nem kell semmit se tennem, mert a cég elrendezi! Aha! Rosszul gondoltam! Ugyanis amit ma kaptam levél abban ez áll: " 2015. Május 20-i határidővel kellett volna az adóhatósághoz benyújtania. Nyílvántartásunk szerint ezen bevallási kötelezettségének Ön nem tett eleget, ezért felszólítom az elmulasztott bevallás pótlására, melyet értesítésem közlését követkő 8napon belül kell benyújtania." Ezt is megkérdeztem a hotline számon a hölgytől, aki elmondta hogy a tavalyi évben tényleg a cég rendezte, de valamiért én át lettem "önadózóra állítva" idénre! (????) de miért, meg ki kérte, meg ha ez így van akkor miért nem fogadták el az egyszerűsített bevallásomat, és akkor miért írta a nav is azt, hogy a cég rendezi? Nem értem.....valaki???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook