Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen krémmel kezeltétek a kisfiatok fütyijét, amit felhúzott a doktor/nő? fórum

Ti milyen krémmel kezeltétek a kisfiatok fütyijét, amit felhúzott a doktor/nő? (tudásbázis kérdés)


2022. jún. 6. 01:55
Sudocrem, neogranormon
28. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 27. - Gavrilo1)
2009. aug. 21. 07:46

Gratulálok a fiúkhoz!:)

Na ez a baj,hogy mindenki másképp látja,mást mond....A sebész már felrántotta volna, az urológián talán ezzel a fém eszközzel csinálták volna meg,de nem csinálták,mert egy kicsit szűkület is van...Most rendszeresen "tornáztatjuk",remélem magától megoldódik!

2009. aug. 20. 08:37
Nekem 4 fiam van. Legnagyobbnak le volt picit tapadva, de rendszeresen huzogattam már pici korától és kenegettem körömvirág krémmel. Szépen rendbejött. Azt hittem hogy a másodiknak is ok., de egyszer a sebészeten egy idős dokinéni (lábát ütötte egyébként be a gyerekem) azt mondta, hogy akkor ő megnézné a fütyijét is . Fiam ekkor volt 10 éves. És bizony le volt neki még tapadva. Egy kis fém eszközzel felnyitotta- fájt szegénykémnek. Utánna körömvirág krémmel kellett neki is kenegetni és max. 1 hét után már teljesen elmúlt. A dokinéni azt mondta, hogy minden kollégája másképp látja a dolgogakat. Szerinte mindig el kell kezdeni csecsemőkorban a bőr felhúzását, de nem szabad megnyugodni ha 1-2 évesen feljön, mert az bizony még visszatapadhat ha nem figyelünk rá. Mi is így jártunk. Az utánna következő fiaimnak már tovább felhuzogattam . A kicsitől még mostanság is megkérdezem hogy teljesen kibújtatta-e fürdésnél pedig már nyolc éves.
2009. aug. 20. 07:34
Voltunk urológián.Semmit nem csináltak!Azt mondta a doki hogy körömvirágkrémmel kenegetve "tornáztassuk" minden este,és ha nem javul,menjünk vissza egy év múlva!!1év!!Akkor már 4 éves lesz!Nem tudom jó e ez így!?Minnél később rántják vagy szabadítják fel,gondolom annál rosszabb! :S :(
2009. júl. 24. 08:24
Én pár hónapos kortól csináltam mindkét fiamnak az egyiknek amugy is kellett mert voltak veseproblémái és vizeletet kellet adni hetente majd 2 majd 3 hetente eleinte és mindig mondták kamillával mossam le és ugy vegyek tőle vizeletett.Úgyhogy én mindig kamillával kezeltem és a kisebbiknek is mindig csináltam bár neki nem volt semmi gondja így csak felhuzom neki kamillát nem használok pici korában neki is néha áttöröltem kamilával nem is nőt le egyiknek se szerencsére már nem is kell nézegetni legalábis már nem én csinálom hanem megmutattam nekik és maguknak megnézik ha szólok hogy azért csinálják bár a kicsi most tanulja .
24. 97e35043a4 (válaszként erre: 22. - Juhaszcsalad3)
2009. júl. 24. 06:11

Köszi!! :)))

Igen, a családban is, akinek fia van, mindenki mást mond, hogy mit csinált, mikortól...

23. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. júl. 24. 06:11
Annyi félét hallottam már!Természetesen húzogatjuk,amennyire lehet,de nem igazán lehet.Nem sokat mozog!Nem azért rántotta fel a doki hogy felszabaduljon,csak megakarta vizsgálni mert baleset érte a fiam....na és akkor egy hajszál vékony repedés lett a kukin.Ez még nem olyan mint amikor tényleg felrántják vagy ilyesmi...Mindenesetre az megnyugtat hogy pirosnak piros,de begyulladva olyan nagyon nem lehet ,mert akkor "betúrósodna".Ezt mondta nekem valaki.Megpróbálok türelmes lenni és húzogatni,amíg csak lehet,hátha egyre jobban fel fog szabadulni.Sajnos Marcikám magának nem csinálja,vagyis legalábbis nem jól,mert nem hátra felé húzza...:S
22. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 21. - 97e35043a4)
2009. júl. 24. 06:05
Szerintem nem hiba,de igazából nekem is azt mondták hogy egy éves kortól kell.Az más hogy megmosod neki!Azt kell!Amúgy meg mindenki mást mond! :(
2009. júl. 23. 19:03

Azt szeretném kérdezni, hogy most akkor mikortól kell a kisfiúk fütykösét húzkodnunk?

A kisfiam 4 hónapos. A védőnő azt mondta, majd csak 1 éves kortól. De én fürdés közben egy icipicit vissza szoktam húzni, és meglocsolom vízzel. Ez most hiba?

20. ében11 (válaszként erre: 19. - Juhaszcsalad3)
2009. júl. 23. 18:35

én ezt nem néztem rajta.bőrsorvasztó hatású.

az a baj hogy már felrántotta és ezzel keletkezett sok pici seb-és ha nem húzogatjátok akkor ezekkel a sebekkel még jobban összenő mint előtte.azt írták többen hogy a felrántás után rögtön jó ez a kenőcs mert nem engedi a pici sebek úgy gyógyuljanak hogy összenőjön.az enyémnek is volt hogy piros volt, de nem vészesen-figyeltem mert tudom alatta begyulladhat-de nem volt vele ilyen.én engedem neki hogy húzogassa-amúgy is érdekli mert pelus nélkül vagyunk-néha feláll a kukaca és próbálja magának visszahúzni a bőrt-azt mondta a dokinőnk hogy ez is segít,hogy ne tapadjon le neki.

19. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. júl. 23. 16:46

Az a szörnyű,hogy minden orvos másképp látja és mást mond...

A frotocort az nem valami szteroidos kenőcs?Azt nem szivesen használnám,ha nem muszáj...lehet hogy nyaralás után megint elmegyünk a doktornéninkhez,aztán majd megkérdem hogyan tovább...

Jó lenne ha nekem is fél évet adnának erre,hogy felszabaduljon,de nekem a sebész 2 hét kamillázást mondott!A te kisfiadnak is piros?enyhén gyulladt vagy ilyesmi?

18. ében11 (válaszként erre: 17. - Juhaszcsalad3)
2009. júl. 23. 12:32

az enyém 3 éves.most voltunk a dokinőnél.nekünk is sejtes letapadás van.de azt mondta a dokinő nem gond.adott kenőcsöt frotocort-de vényköteles.

ezzel kell minden fürdés után bekenni a tetejét.ott ahol feljön valamennyire a bőr.és fél évig minden este kenni kell.utána megnézni és mondja mi lesz a teendő-én ennek annyira örültem.mert 2 évesen felhúzta neki-mondjuk nem vérzett meg nem fájt neki de akkor is le volt tapadva neki.féltem most is felrántja de nem csak a kenőcs és hogy minél többet mozgassuk neki-amennyire lehet-ez működik mert magának húzogatja és fürdésnél engedi.remélem fél év alatt feljön neki.

2009. júl. 23. 06:59

Sziasztok!Kisfiam 3 éves,és egy véletlen folytán derült ki hogy sejtes letapadása van.A doktornéni sosem nézte meg.Én eddig is húzogattam neki fürdéskor 1 éves kora óta,de nem tudtam hogyan kell kinéznie,és működnie,mert senki nem mondta,én meg nem kezdtem ez után kutatni,mert különösebb gondot nem vettem észre,nem fájt neki...stb.Mikor már kevésbé engedte akkor azt gondoltam csak szemérmesebb lett a gyerek....talán igen,talán nem!?

A lényeg hogy most azt az utasítást kaptam a sebésztől,hogy kamillás fürdő 15percig,majd óvatos de határozott hátra majd visszahúzás.De a vizsgálaton 2napja a doki úgy felhúzta hogy felrepedt.Be betadinozta,és mást nem mondott.Most a gyerek nem engedi hogy hozzányúljak mert kellemetlen neki és a naciján is volt tegnap egy vérpötty.Azt mondta még a doki hogy ha nem fog menni pár hét múlva a teljes felhúzás,akkor ők FELSZABADÍTJÁK!Sok félét hallottam már erről,több módja is van állítólag,de én végülis mindtől rettegek,nem akarom hogy a gyerekem azt a fájdalmat átélje,de attól is félek hogy ennek muszáj lesz bekövetkeznie,mert "önerőből" nem fog sikerülni a "felszabadítás",mert makacs egy fiam van!Ha valakinek van valami ötlete,tapasztalata,vagy ismer egy jó sebészt aki humánus e témában,szívesen fogadnám az ötleteket!Nagyon köszönöm!Sziasztok!

2009. máj. 6. 20:27
Persze, lehet, hogy mi sem ússzuk meg ilyen simán, de ami rajtam múlik megteszem, a többit meg majd a doki, ha lesz valami.
2009. máj. 6. 20:25

Nekem meg azt mondták 1 éves kor után lehet hátrahúzni finoman,addig fölösleges mert 2-3 éves korban ha kicsit le van tapadva az még normális(sejtes letapadás, és a növés miatt van).

És ha véletlen jobban meghúzom, hajszálvékony(láthatatlan)sebet csinálhatok amitől tényleg letapadhat(ha nem is kezelem semmivel) és akkor sebészet.Szóval fürcsinél mozgatjuk neki,de akkor is vannak olyan babák akiknél nem megy simán a dolog.

14. f1c20677ee (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. máj. 6. 20:12

Én fél éves kora óta finoman húzom hátra, hétről hétre kicsit jobban. Most másfél éves és teljesen hátra tudom húzni, szinte fájdalom nélkül. Annak idején a védőnő mondta, hogy ez az Én dolgom, ha nem csinálom, akkor 2 évesen a doki fogja minden átmenet nélkül megcsinálni és az fájni fog. Így meg fájdalom nélkül teljesen "felnőttesen" mozog.

Tehát nem magamtól találtam ezt ki. Lányom volt először, így ebben csak követtem az utasítást.

2009. máj. 6. 20:00

Sziasztok! Az én nagyobbik fiamnál (6 éves) is ez a probléma. Jobban mondva, hogy letapadt a fityma bőre a makkra. Mi sebészeten voltunk, ott egyenlőre a Locoid Lipocream-et írták fel nekünk.

Ezt úgy kell használni, hogy 4 este bekenni vele a bőrt, utána tornásztatni. Majd 3 nap kihagyás.

Ezt kell 2 hónapon keresztül végezni, utána kontroll. Ha nem javul (2/3-os most a letapadás) akkor sebészetileg oldják majd meg.


A kicsinél, aki 3 éves, ilyen probléma nincs:)

2009. máj. 6. 19:56
én 3naponta kenem be neki FLUCINAR-N kenöccsel, nekünk az vált be. 3nap után szoktam látni este fürdésnél, hogy már fehér turokás a váladék rajta. minden este megmosom neki szépen a flucinar-n töl meg olyan jo sikosan jár neki fel rajta. és igy nem tud letapadni..
2009. máj. 6. 19:48

Miért kinek kellene felhúznia?

Nálunk a gyerekorvos, mert csak kicsit le volt tapadva 2 évesen.Én meg amennyire tudom fürcsinél.

Ha jobban akkor sebész, úgy tudom.

2009. máj. 6. 19:41
Miért nem válaszol nekem senki?
2009. máj. 6. 19:02

Sziasztok!

A mi fiúnknak sebész szakorvos húzta vissza, ő betadine oldatottal való lemosást írt elő 1 hétig. Külön kenőcsöt nem írt fel.

2009. máj. 6. 18:59

Sziasztok!

Mi is Tetrannal kezeltük.

2009. máj. 6. 18:22

Sziasztok!

FTOROCORT kenőcsöt kaptunk, esténként kell kenni.

kisfiam még csak 3 lesz, és kicsit le van tapadva.

2009. máj. 6. 18:19

Sziasztok!

Nálatok miért a dr végezte ezt a műveletet?

2009. máj. 6. 18:18
köszi nektek!csak azért kérdeztem mert nekünk a doki körömvirág krémet mondott!szerintetek az is jó?vagy mindenképp tetrán?
2009. máj. 6. 18:17

Sziasztok!

Nekünk a kisfiamnál az elocom nevű krémet írták fel.

3. dus
2009. máj. 6. 18:13

Szia!

Minden pelenkázáskor kamillával le kellett tisztítani és "szem" tetrán krémmel kellett kenni legalább 10 napig.

2009. máj. 6. 18:13
Szia Nyuszóka mi tetran kenőccsel kentük gyulladáscsökkentő nagyon jó volt és fürdéskor minden este felhúzni szigorúan. A nagyobb fiamnak 3 szor szakították fel 3 évesen 5 és 7 évesen azóta jó neki a kisfiamnak csak kicsinek egyszer és neki azóta jó. Fürdés után felhúzod neki és bekened főleg éjszakára és reggel is. Sokat szenvedtünk de most már helyre jöttek. Volt sok sírás emiatt. Most már elég nagyon és Apa szokta néha vizitelni nekik.
2009. máj. 6. 18:06
Ti milyen krémmel kezeltétek a kisfiatok fütyijét, amit felhúzott a doktor/nő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook