Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen fajta kenyeret adtok a babának 1 éves kor körül? fórum

Ti milyen fajta kenyeret adtok a babának 1 éves kor körül? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 16. 21:59

az ll liga tájékoztatója szerint:

"A csecsemőnek egy ujjnyi darabka szárított vagy pirított teljeskiőrlésű búzalisztből készített kenyér nagyszerű rágcsálnivaló, és mindig kéznél van; megkínálhatjuk vele két étkezés között, vagy míg az ebédjét készítjük. Győződjünk meg róla, hogy a kenyér nem tartalmaz tojást, tejet, mézet vagy valami olyan anyagot, amit még nem vezettünk be a baba étrendjébe!"

6. Pocok:) (válaszként erre: 5. - Bébinyuszi)
2010. márc. 16. 21:29

Én is igy tudom,mert a sokféle gabonára még nincs felkészülve a bélnyálkahártya.(értem ezalatt korpás,rozsos..stb kenyereket)

Mi is sima fehéret vagy félbarnát adunk.

5. Bébinyuszi (válaszként erre: 3. - 5e76004fb5)
2010. márc. 16. 14:32
mi inkább teleskiőrlésűt vagy házit. De valahol azt hallottam hogy nem szabad nekik teljeskiőrlésűt adni:S
2010. márc. 16. 13:21
Nálam ugyanazt ette, eszi, mint mi. Sima fehér kenyeret. Ami nagyon bejön - igaz karácsony óta van csak kenyérsütőm - az a házilag készített kalács.
2010. márc. 16. 13:02

szerintem nyugodtan adhatod a fehéret, mert még nem eszik akkora mennyiséget. esetleg felváltva, hol egyik félét, hol másikat.

Ti milyen fajtát esztek?

2010. márc. 16. 12:04

Úgy értem hogy sima fehéret, vagy teljeskiőrlésűt, esetleg tönkölybúzalisztest, v biot?

Vagy jobb a házilag készített kenyér? Erről sajnos nem találok sehol infót, és nem szívesen adnék neki sima fehérkenyeret.

2010. márc. 16. 12:01
Ti milyen fajta kenyeret adtok a babának 1 éves kor körül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook