Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
619. alidamolnar (válaszként erre: 590. - F758a7200f)
2012. szept. 4. 16:26

Nekem szimpi hozzáállás, ahogy gondolkodsz (tartalékolás terén).

Amúgy meg, azt figyeltem meg, hogy akik nagy lábon élnek, azok pont nem tesznek félre egy fillért sem (több ilyen ismerősöm van).

2012. szept. 4. 16:03

Sosem értettem,hogy ruhaneműnél miért fontos a márka. Miért jobb egy xy póló, mint egy sima.

Futócipőnél, sportszernél már inkább nézni kell a szakértelmet, egy-egy cég tapasztalatát, de ott sem biztos, hogy az a bizonyos márka jobb a másiknál. Csak más.

Dolgoztam varrodában, tudom, mit kell nézni, és bizony láttam vacakul varrt márkás cuccot szaküzletben.

2012. szept. 4. 15:57
Tenyleg, nalunk ehhez hasonlo az outlet, talan ezert nincsenek turik. Az outletekben 70-80% engedmennyel lehet kapni a ruhakat es a picit hibasakat meg meg az evkozben is 30-40%al, ami az azevi kollekcio. Pl talaltam annak idejen en is burberrys rugikat a lanyomnak es meg most sem ertem mi volt a hiba rajtuk, de toredeke volt a bolti arnak:) ezek az outletek ilyen shopping park-szeru "varoskak", csak uzletekbol allnak es csak ugynevezett selejtes cuccokat arulnak olcson. De nem feltetlenul selejt csak valamiert a gyari kovetelmenynek nem felelt meg, vasarloi szemmel nem eszreveheto hibakrol van szo vagy pl olyan hibarol van szo amit elfogadsz egy ilyen alacsony arnal
616. f758a7200f (válaszként erre: 608. - Gavrilo1)
2012. szept. 4. 15:49

Igen, ebben igazad van, ha cimkes cuccrol van szo. De ha sima hasznalt akkor nekem az mindog olyan hogy valaki mindig keres rajta, mig en meg azert dobtam ki mert gondoltam, nekunk mar nem jo, masnak kincs lehet... Erre meg mas orszagban penzert eladjak valakinek.


De a cimkes cuccal egyetertek, vannak bizonyos adokedvezmenyek is ha egy uzlet elkuld egy adag ruhat turkis ruha cimen. Igy meg tudom erteni hogy megeri

615. 06718ca650 (válaszként erre: 613. - Zakajeo)
2012. szept. 4. 12:45
igen. :) én is ritkán jutok el, az évben kétszer voltam még. de csapok egyszer egy turkatúrát már, szabim van még. :)
614. zakajeo
2012. szept. 4. 12:39
drapp...:)
613. zakajeo (válaszként erre: 612. - 06718ca650)
2012. szept. 4. 12:38

de legalább van két szép pólód:))


nekem általában nincs időm,ha elrohanok a turi előtt és látom hogy ákcijós akkor beszaladok közben kérdezgetem az eladót mennyi az idő és motolla módra jár a karom....felgórok a vállamra pár dbot aztán beugrok a fülkébe felkapom ami nem jó vissza ami jó fizetem és rohanok....amikor meglett az alapkészletem csak szinre játszottam tudtam mi fog kelleni pl drabb felső ami más szinű volt meg sem néztem:)))

612. 06718ca650 (válaszként erre: 610. - Zakajeo)
2012. szept. 4. 12:36
hát ésszel kell, az biztos. van amikor vakondot játszok 3-4 órán keresztül és két póló a vége. :)
611. csgybzs (válaszként erre: 609. - Pahet a vadász)
2012. szept. 4. 12:34
Azaz, vagy agglegénypálma.
610. zakajeo (válaszként erre: 608. - Gavrilo1)
2012. szept. 4. 12:26

Én is ezt vallom...Turiban is lehet kifejezetten szűk tárcából átgondoltan vásárolni,azon már rég túl vagyok hogy minden vackot megvegyek mert olcsó...aki úgy tesz az tényleg ott tud hagyni iszonyatos összegeket....

Most újítottam fel a ruhatáramat a nyáron egyrészt mert ráfért másrészt képbe jött egy "megjelenős" hely tehát időnként nem árt kinéznem valahogyan legalábbis alkatomnak megfelelő esztétikus ruhákat felvennem.

A kínaiban méretemben szinte kizárólag nagyis egybeszabott bő ruhák,blúzok vannak,míg a túrkálókban nagyon szép minőségi ruhanemüket tudtam venni..kisvárosban lakok,nagy területen lévő ruhakazlakat áruló turi nincs,kizárólag főként vállfás válogatott holmik vannak, évszaknak megfelelőek...

Szeretek néha én is rákeresni a márka weboldalára,többször rátaláltam már a konkrét holmira nem is régi kollekcióból nagyon magas áron.

Pár alkalommal elég volt bemennem az egyik-több esetben 100ft/db áron lévő-boltba hogy összeillő darabokat tudjak venni.Mondjuk erre kifejezetten figyeltem,kiselejteztem otthon kegyetlenül mindent és a meglévőkhöz válogattam a szükséges dolgokat.


Szóval turiban is lehet ésszel vásárolni,és még időben sem került sokba...ehhez mondjuk feltétel hogy ne úgy menjek nacit venni hogy márazonnal kell,de egy hónap alatt teljesen felruházkodtam,ez kb 4 turis alkalmat jelentett....

609. Pahet a vadász (válaszként erre: 601. - Kukacc)
2012. szept. 4. 11:57

Azt hiszem, hogy te a Zamioculcas zamiifolia-ra gondolsz, vagy más néven legény virág.

Azt a virágot is most ültettem szét, 3 cserép lett, a nagy 40cm-est kinőtték, így szét kellett szednem őket :)

608. Gavrilo1 (válaszként erre: 605. - F758a7200f)
2012. szept. 4. 10:41

Nem lehet sima üzletben annyiért vásárolni.

A turikban rakattal van új cimkés minőségi cucc. Pl. Eredeti Dorothy Perkins ruha cimkével 1800 Ft volt - konkrétan fenn a neten ugyanez a weboldalukon jelenleg 33 Font.

Egy cimkés Tommy Hilfiger farmet 2000 Ft-ért vettem tavasszal. Nike új cimkés sort tornára 690 Ft. Egész augusztusban 50%-os vásár volt, fillérekért lehetett holmikat kapni.

A kinainál az Ázsiában 3-5 ezer egy farmer, bizonytalan forrásból.

607. Cippora (válaszként erre: 605. - F758a7200f)
2012. szept. 4. 09:59
Inkább turi mint kínai.A kínai felénk egyrészt egyre drágább,másrészt nagyon szar minőség,nyúlik,fakul,foszlik.173 cm vagyok,felsőt nem is találok ott normálisat,mintha mindent 160 centis nőkre gyártottak volna...
606. f758a7200f (válaszként erre: 603. - Kukacc)
2012. szept. 4. 09:51
A fiameknal is jol foznek de benti konyha, nem lehet elvinni. En mar jartam tobb koleszban, suliban menzara, hat volt kozte pocsek es volt amiert kepesek voltunk 3x sorbaallni:))))
2012. szept. 4. 09:48

Mifelenk nincsenek turkik, nem letezik es kesz. De azt hiszem ennyiert mar lehet piacon is, kinaiba is venni dolgokat, ha mar tenyleg az a lenyeg hogy sporolni kell. Apukam baratnoje turizik, egyszer megkerdeztem hogy azert saccperkabe mennyit hagy ott havonta? Kijott egy szep osszeg, annyiert vehetett volna tenyleg valogatas nelkul boltban is.


En el szoktam vinni a gyerekek kinott cuccait a helyi ruhas kontenerbe, meg a mieinket is amiket mi nem hasznalunk mar mert nem jo rank vagy ilyenek, es a kontenerre is ra van irva, hogy ezek a cuccok mennek mas orszag turkaloiba. A jok eladasra, turiba. A csunyabbak egyenesen Afrikaba.

604. Kukacc (válaszként erre: 603. - Kukacc)
2012. szept. 4. 09:40
Jajj, elírtam, nem konténer, hanem kondér :)
603. Kukacc (válaszként erre: 602. - F758a7200f)
2012. szept. 4. 09:40

:)

Ja, ide nem tálcán hozzák a kaját, hanem konténerekbe és gyakorlatilag 1-2-3 konténer mindig megmarad....

Amit pedig kárba menne, az mégsem megy kárba, mert eljárunk a moslékért és adjuk a disznóknak.

Lehet, ez másnak megbotránkoztató, de mi amúgy is szeretjük a menzás kaját :)

A moslékkal is jól járunk, kevesebb táp kell a malacoknak :)

Így büszkén elmondhatom, mi teljes körű felhasználók vagyunk :D

602. f758a7200f (válaszként erre: 595. - Kukacc)
2012. szept. 4. 09:37
Mindenki kritizalja a menzakat, mindig is igy volt, de jo hallani hogy azert nem megy minden a disznoknak. Gondolom igy is megy eleg, amibe a gyerekek mar beleturkaltak de legalabb az ertelmesebbje elore szol hogy nem ker, igy az megmarad olyannak aki meg szivesen megeszi:) hogy utalok kajat kidobni, ne tudd meg!! Ugyes az ismerosod:)
601. Kukacc (válaszként erre: 597. - Pahet a vadász)
2012. szept. 4. 09:23

Gyönyörűszép virágaid vannak! A futókon kívül mindből kérek :P

Nagyon irigy lettem most :( Nekem még nagyon - nagyon soká lesznek ilyen szép virágaim. A yuccám is még csak most éledezik az átültetés után....

Az egyik virágod különösen belopta magát a szívembe. 8:49-es képen, az elsőn, a narancssárga kép alatt van, szépen össze van kötve. Az milyen virág?

600. zakajeo (válaszként erre: 580. - 06718ca650)
2012. szept. 4. 09:12
:DDDD
599. zakajeo (válaszként erre: 547. - Spinneli)
2012. szept. 4. 09:08
Mindig van pár csinos lányka bárhová is megyek csini edzőruciban és kacérkodnak az edzőkkel:DD
598. zakajeo (válaszként erre: 542. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 09:07
Nem tudom,én szívesebben járok edzőterembe,vagyis jártam a mikor megtehettem lehet fogok is még...sokkal közelebb áll hozzám illetve ami lényeg nincs időhöz kötve.nekem ezek a művházas tornák azért nem jönnek be mert egyáltalán nincs olyaan időben amikor én ráérek...nekem esténként pl kilőve...edzőterembe pedig akkor tudtam menni mikor ép rárértem én osztottam be mikor.
597. Pahet a vadász (válaszként erre: 594. - Kukacc)
2012. szept. 4. 08:51
kész, felraktam a fotókat :)
596. 34c48a3825 (válaszként erre: 573. - 06718ca650)
2012. szept. 4. 08:00

Ez nem mindenkinek passzol az életviteléhez, egyéniségéhez. Én például azért nem járok turkálóba, mert nem fér bele az időmbe, hogy addig járogassak, amíg mindenféléket esetleg találok. Van egy teljes munkaidős állásom, 3 iskolás gyerekem, egy férjem, két kutyám, két macskám, heti 3-4-szer sportolok hetente, emellé nem fér be. Célirányosan szeretek vásárolni, ez pedig sokkal hatékonyabb az általam látogatott 3-4 üzletben. Máshová nem is járok, fölösleges.


És őszintén szólva, nekem nem élmény céltalanul mindenféle, nekem nem kellő ruhákat nézegetni.


Hála istennek nem is vagyunk erre rákényszerülve, megvehetünk igény szerint bármilyen ruhát, eleget dolgozunk érte. Nagy bajban lennék, ha hirtelen turkálóra szorulnék, egyszerűen nem szeretem.

595. Kukacc
2012. szept. 3. 22:54

A turit én is szeretem, illetve vat*ráról sokat vásárolok a kicsinek ruhacsomagot. De az ülőgarnitúránk is onnan van, a Férjem robogója, illetve egy futópadot vettünk 1000 ft-ért(motor nélkül). A Férjem tett bele motort, azóta az is van :)

Cipőt, szandált is onnan vettem.

Így akár több 10ezret is spórolok...


Most viszont nagyon boldog vagyok, hogy elkezdődött a suli, mert egy közeli rokon a suli menzáján dolgozik, és ezáltal a kimaradt ebédeket haza tudja hozni. Óriási segítség ez nekünk, gyakorlatilag 7 családot lát el menzás kajával :)

Mi nem vagyunk válogatósak, így nagyon jól járunk, mert csak 7végén kell főznöm :) Illetve a kicsinek 2naponta, de az más :)

594. Kukacc (válaszként erre: 586. - Pahet a vadász)
2012. szept. 3. 22:49

Rendben, kíváncsian várom :)

Azt már előre gondolom, hogy megesz majd a sárga irigység :DDD

Nem baj, meg lesz a motiváció is :P ;)

593. f758a7200f (válaszként erre: 592. - Globus)
2012. szept. 3. 22:48
Ez is egy jo kerdes mert ha ugyanettol a japan sokaig el akkor a magyar meg hogyhogy nem? Fogalmam sincs...
592. globus (válaszként erre: 591. - F758a7200f)
2012. szept. 3. 21:36

Nálunk mitől hullanak a harmincasok-negyvenesek?

Állítólag mi sem táplálkozunk egészségesen, sőt bagózunk és piálunk.

591. f758a7200f (válaszként erre: 588. - Globus)
2012. szept. 3. 21:31

Globus, valami mas lehet a hosszu elet titka!;)


A japanok vezetnek, ok elnek a leghosszabb ideig es ok a vilagon a leglestresszeltebb nep, van hogy 14-16 orat dolgoznak es raadasul szinte ehberert a (kozelmultig igy volt) meg mindig fizetniuk kell az amcsiknak a haborus adossagukat. Es pont az a generacio, amelyik emiatt melozott mint a guzu, alacsony fizetesekert, pont ok a mai 80-90 evesek:)gyumolcsot nem is esznek, mert nekik draga, es bagoznak mint az orultek!


A zold tea??:)))

590. f758a7200f (válaszként erre: 587. - Guruljka)
2012. szept. 3. 20:59

En dolgoztam a gyerekek elott. Amugy az egyik cikkben amit belinkelt valaki, ott is beszelnek a vesztartalekrol vagyis ilyen helyzetekre a hugodek gyujthetnek ugy vesztartalekot hogy havonta eltesznek 10%ot a bevetelbol. Ezt csak veszhelyzetre, 6 havi rezsi plusz kaja plusz egyeb szamlak, ennyi legyen a total es ahhoz nem szabad hozzanyulni.


Ezt tudom, konnyu csak ugy mondani de ahogy a cikkben is irtak egy jo peldat (es en mar regebben irtam hasonlot a naplomban, es a cikkel 100%ig egyetertek), a legtobb embernek ha azt mondod, tegye el a fel fizeteset, hat leblokkolna. Ha viszont azt mondod hogy meg tudna-e elni ha 10%al kevesebb lenne a fizetese? Erre mindenki igent mond:))) szimulalni kell, mintha nem lenne annyi amennyi van es rogton a fix szamlak utan felretenni a penzt (10%ot), meg mielott a kajara es egyebre elosztanak.


Es a legjobb modszer hogy ne nyuljanak hozza, az az hogy barmilyen betetkonyvbe kell tenni, nem a folyoszamlara (vagyis arra is lehet de akkor nem biztos hogy komolyan veszik)


En egy minimumbol szoktam gazdalkodni kajaban is es masban is, ugy, hogy ugy csinalok mintha tenyleg nem lenne tobb, ennyit lehet es kesz. A tobbi megy nyugdijba, mas felretett penzek koze (speciel nekem szamit, mert mivel keves evet dolgoztam, nem jar nyugdij, nalunk minimum 19 evet kell hozza dolgozni)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook