Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti melyik lakást választanátok a kettő közül? fórum

Ti melyik lakást választanátok a kettő közül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:40
Mindenképpen a Budapestit.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Df1e1c376c)
2021. márc. 31. 14:36
Mivel van ott ovi, ezért nem kéne őket bevinni Budapestre. Iskola is, de addigra már valószínűleg amúgy is máshol laknánk.
2021. márc. 31. 14:34

Van jogsim, de sajnos nagyon félek a vezetéstől. 7 éve csináltam meg a jogsit, de alig párszor vezettem azóta. Kb 3 éve már egyáltalán nem. Ha nagyon muszáj lenne, annyit lehet meg tudnék tanulni, hogy a boltig elmenjek mondjuk. Ovi van a településen.


Szerintem max 5 évig maradnánk itt (akármelyik lakás is lesz), mert utána szeretnénk családi házban lakni. Szóval előbb-utóbb mindenképp elköltöznénk Budapestről. Őszintén szólva én pár évig még szívesen élnék Budapesten, de nagyon megtetszett most a biatorbágyi lakás, gyönyörű szép új, nagy lakás. Lehet, hogy a 60 sem kicsi, de úgy, hogy mindketten home office-ban otthon vagyunk, már nem is olyan nagy. Eleve kell mindkettőnknek egy külön szoba, mert sokszor vagyunk hívásban.


Szóval nagyon nehéz döntés. Biatorbágy amúgy nicns a világ végén, meg nem is apró kis falucska. Van bolt is a településen, csak ez a lakás pont messze lenne onnan, picit több, mint 2 km.

22. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - Borzolo)
2021. márc. 31. 14:30

Biatorbágyről ha fel úton hanysz vagy osszefosod magad is be kell vinni a gyerekeket. Mindig fél órával előbb kell indulni.

Dugó, ki tudja...

21. Borzolo (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:18

A leírtak alapján a 11.kerületit venném. Sokkal könnyebb a logisztika, kevesebb a mindenféle utazásokra fecsérelt idő.

Ha mégis inkább a biatorbágyihoz húz a szíved, akkor kezdd el a jogsit megszerezni. Gyerekkel óriási a különbség, hogy buszra kell várni, vagy csak bepattantok a kocsiba, ha menni kell valahová.

20. df1e1c376c (válaszként erre: 19. - Df1e1c376c)
2021. márc. 31. 14:16

Funkcionális dolgokon



Szóval randa lakásban kell élni, ha úgyis eladod, mertnem érdemes bútort venni, csak minden, ami működik.

19. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2021. márc. 31. 14:13

Ezt is számításba kell venni. Mennyire lesz eladható pár év múlva. Ha meg talán költözünk, akkor nem érdemes pénzt ölni a funkcionális okom kívül.


Szóval randa lakásban kell élni, nem érdemes bútort venni, csak minden, ami működik.

18. df1e1c376c (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2021. márc. 31. 14:04

A tesóm elkezdte a gyerekeket meszebbi oviba hordani, mert "a fszt" lett az általános válasz a "nem" helyett. És az anális illetlensegek is feljöttek.

A saját apánk is baromi trágár tudott lenni. Vagyis akkor tragarnak tűnt. B+élt, kutya pcsazott, meg meg egyéb, amire anyam ramondta, hogy ne beszélj így.

És otthon is azt mondták, így nem beszélhetünk.

És közösségben nem tettük.


De ha az oviban ennyire durván beszélnek... Oviban!


Szerintem minden megfelelő, ami egy átlag ovi, és nem szopasrol meg seggbe ...ről káromkodnak a 3-6 évesek.

2021. márc. 31. 14:03
Azt még hozzátenném hogy azért nem csak bolt nincs gondolom de más sem és tényleg nagy szervezést igényel(gyerekkel meg főleg)hogy ha nincs otthon 1 fájdalom csillapító,vagy kifogy a pelenka ,vagy bármi apróság de mégis fontos ,akkor várhatsz arra hogy a párod hozza.Lesznek ilyenek bőven ,ez is benne van.
16. asgardi (válaszként erre: 15. - Asgardi)
2021. márc. 31. 14:01
Mármint a szüleitek, bocs előre gondolkodom a család miatt... :))
15. asgardi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 14:00

És a gyerek(ek)? Van helyben jó lehetőség, ovi, suli, hobbi, rendelő, stb..?


Azt írtad, a vásárlást sem tudod megoldani. (Egyéb ügyintézés?) Tervezel jogsit? Autót? Ha nem, gyerek mellett ez még több szervezést fog igényelni. Pláne, ha több irányba kell szakadni. Nagyszülők mennyire mobilisak? Nekem egy kor után szempont lenne az is, hogyha ugrani kell, gyorsan tudjak menni.

Szerintem itt Neked most az a nagyobb segítség, ha esetleg feljönnek olyan kérdések, amin eddig nem gondolkodtál sokat. :)


Ha a másodikhoz húz a szíved, válaszd azt. Hiszen Te fogsz ott élni!:)) Én tudom, mennyi időt vesz el a messze ingázás, a "csak heti párszor" is. Napi szinten kb. 2,5-3 óra, amit tudsz mással tölteni. Ha még hozzáveszed, ezért mennyivel korábban kell kelni... Rendszer szempontjából sem feltétlen mindegy, egy gyereknek meg pláne. Persze ha a bolt az egyetlen sarkalatos pont és minden más okés, hosszútávon áldozatmentesen vagy kevés áldozattal megoldható, akkor nagyon nem kell filózni.

2021. márc. 31. 13:56

A budapestit választanám addig míg aktívak vagytok.

A gyermeket is el kell majd vinni oviba, suliba.

2021. márc. 31. 13:55
Budapesti 11.kerület,ott éltem. Minden közel,orvosi,gyógyszertár,posta Spár,kórház minden kb 10 perc.Kelenföldi pu, öt percenként autóbusz.Őrmező lakótelep volt,szépen parkosított,kiemelt övezet.
2021. márc. 31. 13:53

Lehet hogy én is a várost választanám,választottam is még fiatalon.

DE nem hozol rossz döntést egyikkel sem,mert x év múlva ha más igényeid lesznek nyugodtan válthatsz.

2021. márc. 31. 13:51

Amúgy rám ne hallgass, mert nekem a falu, amit sötétedés előtt el kell hagyni, és ahogy woody A. megírta (és vki fordította) "széna szag, ahová nézek".

A tesóm a Bakonyban, olyan utcában, ahová nem minden autó kapar fel, ha jeges az ut, pedig ott bőven előfordul, és a hokorto is ritkábban megy, köszöni, jól elvan 2 gyerekkel.

Én egyszer vezettem fel meg le azokon a kacskaringós utakon jeges, havas télen. Elég volt.


Biatorbágy mas terep.

És nincs lehetetlen csak tehetetlen, csak gondolj ilyenre. Eddig csak nem kellett jogsi, vagy csak nem mertel vezetni?

2021. márc. 31. 13:47
Igen, de ahogy írtam csak heti párszor kell bejárni, és ez nem csak a vírus miatt van így, ha vége lesz a vírusnak, akkor is marad a home office.
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Df1e1c376c)
2021. márc. 31. 13:46
Na meg hova. Hol van megfelelő iskola.
8. asgardi (válaszként erre: 6. - Df1e1c376c)
2021. márc. 31. 13:40

Hasonlóan látom.

Érdemes gondolkodni azon is, gyerekekkel mikor, hogyan, mit. Nyilván Pesten nagyobb a merítési lehetőség is.


Tömegközlekedtél már 1 órát melóba? Oda-vissza 2, plusz, amit várogatni kell, nyilván ez esetleg rövidebb távon is belekalkulálandó, csak esetleg a BKK-s bármilyen szerelvények gyakrabban járnak.

7. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Df1e1c376c)
2021. márc. 31. 13:34
Hordod
6. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 13:33

Én valószínűleg maradnék a 60 nm-en, ha már nem csak két nap kell bejárni, sokat számít.

Jogsid most nincs, de gondolom, meg tudod csinálni. Ha az isten háta mögé koltozol, meg is fogod előbb csinálni, mint ahol nem kell. De autó akkor is csak egy van (egyelőre).


Mennyire zajos egyik meg a másik? Számít ez?

Én pl. ahol ezelőtt laktam baromi zajos volt, de engem nem zavart, viszont a pasim nem tudott ott aludni.

Nekem mondjuk az kizáró ok, ha nincs a közelben semmilyen bolt, még akkor is, ha a High Steeten dolgozok, és az kevesebb, mint 20 perc gyalog a lakhelyemtől.

A ti vásárlási szokásaitokat nektek kell tudni.


Az bolcsik, ovik milyen messze vannak? Mire iskolát kezd(enek) lehet újra költözni.


60 nm-en 2 gyerekkel lehet normálisan élni, de bivalysehonnanrol hogy hordós be őket, ha lerobban az autó?

2021. márc. 31. 13:29
Igen, sajnos ez a reális döntés.
4. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 13:26

Budapest.

Persze lehet csak elfogultság, mert én is Budapesti vagyok. :)

2021. márc. 31. 13:24
A pestit.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 13:21

Nemrég jártam Biatorbágyon.

A kocsi tényleg kell ott, még az állomásra kimenni is. Viszont a vonat pár perc alatt Kelenföldön van veled.

Szép a táj, nagy a nyugalom, sokan nagyon szeretnek ott lakni.

Nagyon nehéz döntés!

Ami a bevásárlást illeti, azt meg lehet szervezni heti autós vásárlással, de akár házhoz szállítással is.

2021. márc. 31. 13:11

Lakásvásárlásban vagyunk a párommal, két lakást néztünk ki.


1. 60 négyzetméteres lakás, Budapest 11. kerületben van egy lakótelepen, sok lakásos társasházban. Nem panel, 12 éves a lakás, van hozzá egy kis kert is. Közvetlen közelében több szuparmarket is van, Lidl, Aldi, stb. A munkahely innen tömegközlekedéssel 30 perc. A lakás alapvetően szép, de kis felújításokat kellene csinálni, illetve kéne bele egy teljesen új konyhabútor.


2. Biatorbágyon egy 80 négyzetméteres lakás, 11 éves, tartozik hozzá garázs és tároló is. 4 lakásos társasházban van, ehhez is tartozik egy kis kert. Gyalogos távolságra nincs bolt, így kocsival kéne menni, viszont én nem tudok vezetni, ezért csak a párommal együtt tudnánk menni. Munkahely innen kb 1 óra tömegközlekedéssel. Illetve ha bármi miatt Budapestre akarok menni, akkor is csak tömegközlekedéssel tudok, ha egyedül megyek, ami elég sok idő. Nagyon szép kertvárosi részen van, zöld környezetben. A lakás nagyon szép, nem kellene semmilyen felújítás.



Home office-ban dolgozom, és csak kb heti kétszer kell bejárni a munkahelyre. Mindkét lakás pont ugyanannyiba kerül. Amúgy mindkét lakás nappali + 2 hálószoba, de a biatorbágyiban ugye picit nagyobb minden. Hamarosan szeretnénk majd gyereket is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook