Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Két pasi közül kellene választanom. De melyiket...? fórum

Két pasi közül kellene választanom. De melyiket...? (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. reni79
2009. júl. 17. 20:46
A másiknak hogy nem akarsz tőle semmit vagy a párodnak hogy otthagyod?Mindkét esetben légy őszinte!Döntsd el mit szeretnél!Ez a fellángolás is elmulik egyszer!Érdemes feldobni érte egy 10 éves kapcsolatot?
2009. júl. 17. 20:43
igazábol szeret, én lehet hogy most csak azért nem mert ez a másik bekavart ugymond....de hogy mondja meg neki?
72. reni79
2009. júl. 17. 20:18
És pár év mulva mikor ez a dolog kihült megint cserélsz????Szereted a párod?Jól megvagytok?Ő is szeret?
2009. júl. 17. 20:14
:(
2009. júl. 17. 19:57
Nagyon várom a hozzászólásotokat, mert eléggé kivagyok régota folyik már ez bennem, de szereték a lehető legkisebb megbántással véget vetni valahogy
2009. júl. 17. 19:50
Sziasztok! ahogy elolvastam ezt a fórumot nagyon ugy érzem hasonló cipőben járok mint kisvirág, azonban mégis mégse ugyanaz.Az addig oké hogy van egy párom akivel már 10 éve együtt vagyok, olyan tinikori dolog ez is, van egy otthonunk amit közösen épitettünk, berendezkedtünk, nagyjábol minden rendben is volt amig meg nem ismertem egy nagyon kitarto srácot, aki a tenyerén hordozna és nagyon szerelmes belém, és én is már annyira megszerettem hogy mondhatnánk szerelmes vagyok belé, a másikrészről meg nem érzek szerelmet már, de jön a de... én se vagyok képes itthagyni a "régi, megszokott életemet" holott pl a sex már nagyon nem a régi, és ugy érzem a másik srác ebben maximálisan teljesit és abszolut nem önző, viszont jön az egzisztenciális probléma valamint a kiscsaládom, nem merek váltani, meg lehet hogy nem is akarok....viszont nem jo ez igy, a másik srác hiányzik ha nem vagyunk együtt viszont az együtteket csak ritkán tudjuk meglépni, azt hiszem meg kéne neki mondanom hogy hagyjuk... de mit mondjak neki? mivel indokoljam azt mégse mondhatom neki mikor látja rajtam hogy szeretem és ő is, hogy bocsi de egzisztenciális okokbol, meg mert te mondjuk nem passzolsz külsőre hozzám, inkább hagyjuk a dolgot... de valamiért nem tudom meglépni hogy meglépjek a mostani kapcsolatbol... pedig nem az igazi... lehet hogy harmadik ellene nekem is de mondjatok ha tudtok egy olyan elfogatható érvet, amivel megindokolhatnám a döntésem análkül hogy megbántsam vagy megsértsem( azt hizsem ő nagyon biztos a dolgában hogy őt választom)
2009. júl. 17. 09:07
Én biztos nem választanám az exet... mert ő valami miatt már ex.....
2009. júl. 12. 16:22
én az ex mellet döntenék, mert nekem az derült ki az egészből, míg végig olvastam az egészet, hogy a szerelmet ama bizonyos fellobbanással kevered Kisvirág (mások is), rossz a megfogalmazás, amiből hírtelen másra lehet következtetni. Csak az a nagy kérdés?- mennyire tolerálja majd az EX eme kilengésedet, ha apróbb vitára kerül a sor. No meg milyen hangulatú- veszekedős, sbt...- volt a szakítás. Soha- soha, vagy tombold ki magad. Mivel ismerek ilyen házastátsakat azért írom. Ha 13 év viszonylag harmonikus volt van esély a fojtatásra. A szerelem nem egyenlő a jó teskikapcsolattal(hogy finoman fogalmazzak) teljes összetartozás érzése (31év mögöttünk, és más az érdeklődési körünk). Én még mindig úgy mérem a szerelmet:ha rá gondolok (mert nincs mellettem) mély érzés, hiány, kellemes borzongás tölt el. Ha ez megvan benned még ez ex irányt!- horgonyt fel!és utána. Csak alapos magadba nézés, (ahogyan Lótuszvirág írja!: légy őszinte magadhoz!!!) Talán a sokkal fiatalabb csak kaland vágy? Elemez a helyzetet.Azért ilyen a tanácsom, mert nem voltam ilyen helyzetben, és még szere(lmes)tem a férjem,Ő is engem, mert ezt érezni lehet.Fel a fejjel a gondolkodásra, a válsztásra!!!!
2009. júl. 9. 22:51
ha nem vagy biztos abban,hogy az egyiket válaszd,akkor nem is szereted igazán egyiket sem!válassz aegy harmadikat,hidd el az élet kockázatokból áll!nem szabad úgy hozzáállni a dolgokhoz h ugysem sikerül...annak semmi értelme nem lenne.ha mindenki igy állna hozzá,nem is lennének párkapcsolatok a világon.gondolom egyik kapcsolatod sem ugy kezdted h "hát ez ugysem sikerül"!légy magabiztos,és keress egy harmadikat!
65. 035bae3aff (válaszként erre: 1. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 21:15

Szia, a legnagyobb baj az hogy egyiket sem szereted, ne mond hogy a fiatalabbikkal szerelem van hisz hogy lenne ha az exedet is szereted még??? Tudod ha szerelemből szeretünk valakit akkor nem érdekel a pénz senkit és mindent elfogadunk a másik hibájával együtt is. Csak azért felesleges visszamenni a másikhoz mert biztos az egzisztencia persze ez is fontos, de magányosan mit érsz vele...Szerintem én ugy döntenék hogy az exemet végképp elfelejteném, ha már egyszer vége lett nem lesz máshogy ezután sem...

Akivel meg most vagy azzal megbeszélném a dolgot szépen elmondanám neki hogy szeretlek de nem tetszik ez a dolog , hogy... és attól függ hogy állna hozzá. Ha nem érdekelné akkor ennyit értem neki tehát repülhet ő is.!

2009. júl. 9. 19:42

Szia! Kisvirág! Semmi gond Te se haragudjál, ha úgy érzed, hogy kicsit lelketlenek voltunk, részemről tényleg csak a segíteni akarás motivált.

Sikeres döntést és boldog életet kívánok!

2009. júl. 9. 19:37
Mindenkinek nagyon szépen megköszönöm a hozzászólását, de részemről berekesztem a fórumot. Igazából lehet, hogy túl merész gondolat volt ezt a problémát idehoznom, mert talán túl komplex ez a probléma ahhoz, hogy olyanok véleményét kérjem, akik nem látják a mélyebb részeket. Még egyszer köszi. Sziasztok.
62. kisvirág29 (válaszként erre: 59. - Lilura)
2009. júl. 9. 19:33
Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni, aranyos vagy. :) Legalább a te hozzászólásaidból nem érzem ki, azt hogy megpróbálnál kioktatni erkölcsből.
61. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 56. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:32
Semmiféle erkölcsi frázispuffogtatásról nincs szó-de tapasztalatról igen:)
60. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 54. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:31
nem tudhatod, hogy a másik ember miken ment keresztűl és hány év áll már mögötte:) úgy hogy óvatosabban a haragoddal avval az emberrel, aki pusztán jóindulatból és tapasztalatból próbál neked segíteni:)
59. lilura
2009. júl. 9. 19:30
Nekem tényleg az a véleményem, hogy nem éri meg leragadni egy olyan kapcsolatban, ahol nem érzed jól magad, ami nem elégít ki teljesen. Van mááásik:). Elhiszem, hogy fél az ember, de csak így adsz esély magadnak.
58. kisvirág29 (válaszként erre: 55. - 8e57e08329)
2009. júl. 9. 19:29
Én ennek csak tiszta szívből örülni tudok. Mert ilyet azért ritkán látni, ha akár csak a személyes környezetemben nézek szét.
57. kisvirág29 (válaszként erre: 53. - Lilura)
2009. júl. 9. 19:27
Hát igen...Te szerencsésnek mondhatod magad. De tényleg.
56. kisvirág29 (válaszként erre: 52. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 9. 19:26
Én úgy látom, hogy itt szimplán erkölcsi frázispuffogtatásról van szó. Ilyen mondatokat én is le tudok írni.
55. 8e57e08329 (válaszként erre: 51. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:26
Igen fizettem érte nagy árat. Egyszer nagyon megégtem és anyagiakban sokáig mélyen a padlóra kerültem. Elváltam röpke 8 hónap házasság után, mert én ugyan szerettem, de viszonzást nem kaptam, mert volt egy eltagadott kapcsolat, ami a házasságunk alatt is tartott. Aztán másodszorra is megnősültem és sok munkahelyváltás és költözködés után vagy 20 évvel ezelőtt révbe érkeztem. Azóta elvagyunk, mint Ádám és Éva a paradicsomban.
54. kisvirág29 (válaszként erre: 48. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 9. 19:24
Látom, nagyon-nagyon leegyszerűsítitek ez a témát. Amit persze megértek, mert nyilván nem ismertek minden körülményt, részletet. Itt nem elsősorban a pénzről van szó!!!!! Rengeteg egyéb másról. Nem is tudjátok elképzelni,h egy társhoz, akivel leéltél 13 évet, mennyi minden köt! És mennyi mindenen mentetek keresztül együtt. Nagyon egyszerű csak a pénzre leegyszerűsíteni a képletet és így már persze nagyon könnyű pálcát törni a másik felett.
53. lilura (válaszként erre: 51. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:23
Tudom, hogy nem Tőlem kérdezted, de Én pl nem dolgoztam meg érte, csak az ölembe pottyant úgymond:). És megváltoztatott mindent. Azóta van azért már munka vele:).
52. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 45. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:21
a gyávaság is szintén bukáshoz és megalkuváshoz vezet.
51. kisvirág29 (válaszként erre: 46. - 8e57e08329)
2009. júl. 9. 19:21
Te megdolgoztál érte és megkaptad?
50. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 47. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:20

Ez együtt jár.


A szeretet utánzása és a megalkuvás gyümölcse: a depi, bánat, sírás, magány, vita, veszekedés.

49. lilura (válaszként erre: 45. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:20

Mindenki tud szívvel szeretni, maximum nem akarsz.

Azzal, hogy bezárod a szivedet, lehet, hogy nem bántanak meg, de igazi csodákat sem élhetsz át ( bocs a sok közhelyért)

48. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 42. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:19

Erkölcsi biztonság az rajtad múlik, anyagi biztonságot pedig lehet teremteni.

A szerelem, megbecsülés ritka kincs, van olyan ember aki egész életében nem találkozik vele-igy nézd, és van olyan aki találkozik vele-de számára minden érzésnél többet ér a pénz.

Nos én az utóbbinak amikor kesereg depisen és boldogtaslanul: szoktam azt mondani: te választottad a pénzt-ő tőle várd a szeretetet is akkor amikor öreg és magányos leszel.

47. kisvirág29 (válaszként erre: 41. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 9. 19:17
Kölcsönös szeretet vagy szerelem..? Nem mindegy. Pont ez a problémám.
46. 8e57e08329 (válaszként erre: 42. - Kisvirág29)
2009. júl. 9. 19:16
Jaajjj Te! nem vagy te egy kicsit - nagyon depressziós, akaratgyenge? Hát azt hiszed, hogy egy életre szóló boldogságot és biztonságot Neked tálcán fogják felkínálni. Nem, nem és nem, azért piszkosul meg kell hogy dolgozzál és még akkor mindig fenn áll az, amit a garanciáról írtam.....
45. kisvirág29 (válaszként erre: 40. - Lilura)
2009. júl. 9. 19:15
Lehet,h igazad van...vagy pedig az is lehet, hogy én már nem tudok csak "szívvel" szeretni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook