Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti költöznétek? fórum

Ti költöznétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
66. Morcosmanó (válaszként erre: 62. - Nikletty)
2010. ápr. 12. 10:11
Nincs albérleti díj persze,ez a családunké.Anyukám örökölte a szüleitől.A gyerekétől meg persze ,hogy nem szed albérleti díjat :)))A barátom 36 éves.
65. Ministry (válaszként erre: 51. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:10

Na az enyém is ilyen volt. Aranyos, második anyámként szerettem. Aztán amikor végleg odaköltöztem a páromhoz, megmutatta az igazi arcát.

Most ott tartunk, hogy amikor lehet, kerülöm, mert nem akar megutálni, azzal csak a párom bántanám, de lehetőséget sem akarok neki adni, hogy megint valamilyen "kitalált" hibát találjon.


Szerintem a párod nagyon önző.

Vagy esetleg anyukája erőlteti az oda költözést. Kérdezd meg tőle, mert lehet az anyós érzelmileg zsarolja, mert ő azt akarja, te költözz oda, mert nem akarja a fiát messze tudni magától, és mivel nem úgy történt, ahogy elképzelte....

64. Barbie_87 (válaszként erre: 59. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:10
Egyet értek az előttem levőkkel, ezt nem érdemes feladnod, sokan csak álmodnak erről és nektek megvan :)
63. Barbie_87 (válaszként erre: 55. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:08
Pedig muszáj beszélgetnetek erről a témáról, ez döntő. Tekintsd ezt úgy, mint egy próbát, ha kibírja a kapcsolatotok akkor elég erős ahhoz, hogy közös jövőt tervezzetek, ha nem csak egymás idejét vesztegetitek :/
62. nikletty (válaszként erre: 55. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:07

szerintem beszéljeket, nincs más megoldás, mi a fontosabb neki? Szerintem ez titszta sor.

Tudod hányan örülnének, ha valahol külön élhetnének? És ahogy kiveszem, még olyan sincs itt, ahol éltek, hogy albi díj.

Megkérdezhetem, hogy mennyi idős a srác? Vajon mennyire gondolkozhat komolyan egy kapcsolatban?

61. Mia87 (válaszként erre: 56. - Nikletty)
2010. ápr. 12. 10:07
így igaz.
60. Morcosmanó (válaszként erre: 58. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 10:07
Az a fő probléma ,hogy a barátom azért nem csinál semmit mert neki nincs rá ideje...Ő már a munka és az utazás után pihenni óhajt más elképzelhetetlen a számára.
59. Morcosmanó (válaszként erre: 54. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 10:06
Külön lakunk most is .nem lakunk együtt senkivel.Vagyis úgy lakunk,hogy a nővéremék laknak velünk egy udvarban de ők a kert elején mi meg a végében:)
58. Barbie_87 (válaszként erre: 52. - Nikletty)
2010. ápr. 12. 10:04
Én is naponta 30 km-t utazom a munkám miatt és emellett mégis letettem a sofőr vizsgát, egy hónap alatt :). Szerintem mindent lehet csak akarni kell, sajnos ez az akarat a jelen esetben hiányzik...
57. Morcosmanó (válaszként erre: 53. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 10:03
Nem tudom én ,nem laknék együtt vele.
56. nikletty (válaszként erre: 50. - Mia87)
2010. ápr. 12. 10:03

egyetérek, én anyós jelöltem is elég szabadságot adó, belátja, hogy más generáció, stb,,,de akkor is, hogy ha látja minden mozdulatotokat, stb... vagy nem állja meg, hogy ne tegyen megjegyzést, vagy mert ott voltam anno 1-1 hétvégén, már akkor is jött, hogy no akkor menjünk vele a hegyre... áh nem, nem adnám a külön életünket!

más pár km-ről anyós kedvessége, más napi szinten... pl a konyha közös lesz, mindent úgy kell csinálnod, ahogy ő használ, csinálná, hisz az övé... folyton úgy tenni, alkalmazkodni, ahogy ő teszi, és nem tudtok saját rendszert kialakítani a dolgokban.



Üdv

55. Morcosmanó (válaszként erre: 52. - Nikletty)
2010. ápr. 12. 10:02

Igen az biztos ,hogy nem ártana ha beszélnénk a közös életünkről,érdemben.Az a baj ,hogy én is kissé lökött vagyok.Valahogy utálom a konfliktus helyzeteket és halogatom az ilyen jellegű beszélgetéseket.Pedig tudom ,hogy magammal is kiszúrok.

Én már mondtam a barátomnak többször ,hogy ha gondolja költözzön vissza az anyjához.De ő nem akar,mert ,mert velem akar lenni.Én ennek nagyon örülök csak tudom ,hogy előbb utóbb pontot kell tegyünk a dolgok végére.Mert tudom ,hogy ő nem akar itt lakni az utazgatások miatt.

54. Barbie_87 (válaszként erre: 48. - Ministry)
2010. ápr. 12. 10:02

A nővérem is kezdetben együtt élt az anyóssal...előtte nagyon jó kapcsolatuk volt, viszont ez rányomta a bélyegét :(.

Nektek nincs lehetőségetek külön költözni? Gyerekkel még nehezebb lesz :(

53. Barbie_87 (válaszként erre: 51. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 09:59
Értem én, hogy szereted, csak azt mondom, hogy előbb- utóbb fárasztó lenne a számodra...szerintem egyik szülővel sem jó együtt élni, az mindig csak ront a kapcsolaton...
2010. ápr. 12. 09:57

sziasztok

őszintén szólva én ehhez nem is tudom mit szóljak.

Sajnos valakinek áldozatot kell hozni a kapcsolatért!

De nekem csak az jutott eszembe, hogy ha úgy egy pár rendesen összeköltözik, sajátba, és egyszer úgy hozza az élet, hogy új munkahelyet kell keresni, de messzebb kell eljárni akármelyiknek is, azért nem szokás elköltözni. Ez van, ilyen a mai világ, és azért nem költöznénk anyósékhoz, mert úgy kicsivel közelebb lenne.

Ha most sajátban laktok,önállóan, függetlenül, semmiképp nem mennék sehova.


Ebben az esetben én megkérdezném a párom, hogy két év után mik a tervei velem? MErt szerintem anyukához vissza költözni nekem visszalépés lenne, nem előrelépés a közös jövő felé.

Beszéljétek meg, az én Párom naponta 50 km-t utazik, oda-vissza, pedig költözhettünk volna közelebb ahhoz a városhoz... de ő itt akart élni.

Tehát a kérdés nem az szerintem, hogy hol is laktok, hanem hogy mennyire fontos a kapcsolat: kapcsolat vs a kényelem?


REmélem, ha igazi a kapcsolat, és szeretitek egymást meg fog ez is oldódni, de biza van, hogy néha egyik másik félnek ki van a töke a hétköznapi dolgokkal, de nem biztos, hogy ettől még annyira költözni akar.

51. Morcosmanó (válaszként erre: 47. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 09:56
Nem az anyósom nem okoskodó:) Aranyos nő egyébként ,szeretem őt.Csak ő úgy képzelte el ,hogy majd lesz a kisfiának egy barátnője aki majd szépen odaköltözik hozzájuk és majd élnek boldogan:)Ő segít,megcsinál mindent.Ez biztos valakinek tetszik de én nem ilyen típus vagyok:)
50. Mia87 (válaszként erre: 49. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 09:56
én ezt nem adnám fel. főleg hogy 4 éve laktok így, nehéz lenne egy anyóssal...
49. Morcosmanó (válaszként erre: 46. - Ministry)
2010. ápr. 12. 09:55
Nem lakunk a szüleimmel.Úgy lakunk ,hogy van még a nagyszüleim részéről egy családi ház.Vagyis nem családi ház hanem egy telek és van rajta 4 lakás.Mi lakunk az egyikben és még a nővéremék laknak a kert elején egy lakásban.De mindenki független a másiktól.
48. Ministry (válaszként erre: 47. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 09:53

Ez igaz!

Én elkövettem ezt a hibát.

Azóta is ezt tartom életem legnagyobb tévedésének.

Lassan jöhetne már a pici, de nem merek belevágni, amíg valaki "mindent jobban tud" nálam.

47. Barbie_87 (válaszként erre: 44. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 09:47

Szia!

Szerintem elég önző dolog ez a barátod részéről, főleg az, hogy nem mondja el nyíltan, hogy mi a problémája, hanem inkább kicsinyes módszerei vannak.

Egy biztos, ha oda költözöl nem fog többet segíteni, de ott lesz az anyós, aki majd mindent meg akar csinálni és mindent jobban tud...szerintem nem egy egészséges dolog odaköltözni. Lehet, hogy jól egyeztek, de mivel nagyon anyáskodó ezt egy idő után meg fogod unni.

Probálj vele beszélni erről a problémáról...

2010. ápr. 12. 09:42

Szia!


Most a szüleiddel laktok?

45. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 44. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 09:27
Én szeretem magam csinálni, nem tudnám elviselni ha bele szólnának a dolgaimba.
44. Morcosmanó (válaszként erre: 42. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 09:23
Ez jó kérdés.Annak idején az anyukája mondta anyukámnak,ogy óóó hát nekem oda semmit nem kell majd vinnem,Minden van nekik,csak nekem kell mennem :)Az hogy kellene,:)A barátom nagyon jól tudja,hogy nem laknék együtt az anyjával.Nem azért mert nem szeretem az anyósom hanem azért mert én szeretnék saját,különálló életet élni és nem olyat ahol mindig jelen van valaki és megakar csinálni helyetted mindent.Vagy ennek örülnöm kéne ?:)))
43. Mia87 (válaszként erre: 41. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 09:20
értem
2010. ápr. 12. 09:20
Az édesanyjával kellene együtt laknotok?
41. Morcosmanó (válaszként erre: 40. - Mia87)
2010. ápr. 12. 09:19
Nem nem tudna,nem olyan területen dolgozunk:)Azonkívül nem is bírna a cég még egy embert fizetni.Régen dolgozott is Pesten ( abban a kerületben ahol lakunk:) )de aztán elment az apjához dolgozni.Szeret ott dolgozni,meg nem fizet neki rosszul az apja.Feltételezem ,hogy emiatt sem akarna eljönni onnan.
40. Mia87
2010. ápr. 12. 09:17
És nálatok a cégnél nem tudna ő is dolgozni? Bár nem egészséges ha valaki együtt dolgozik a párjával. legalábbis ezt mondják. De igaza van Vad Virágnak. Ő nem tud itt keresni munkát?
2010. ápr. 12. 09:16
Nagyon kényelmes a barátod:(((
38. Mia87 (válaszként erre: 35. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 09:15
Értem. Szép hosszú idő az tény. De az tényleg igaz, hogy fiatalabb senki sem lesz.
2010. ápr. 12. 09:15
Én biztos hogy nem költöznék, ha nem tetszik neki, a helyzet, vagy keressen Pesten melót, ha már ott úgy is annyi lehetőség van, vagy vissza költözhet és megszakaíthaja az egész kapcsolatot. Én tuti választás elé állítanám, én nem élnék így együtt senkivel.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook