Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti költöznétek? fórum

Ti költöznétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. ápr. 13. 19:38

Én sem költöznék. Tudta, hogy mit vállal, nem? Tudta amikor hozzád költözött...

Anyuci kedvence.

95. Anyky
2010. ápr. 12. 22:40

Én a Te helyedben nem költöznék. De feltenném a kérdést magamnak és a társamnak is, hogy van-e így értelme ennek a kapcsolatnak? Ahogy leírtad, már megbocsáss, de ez nem kapcsolat. Erős a valószínűsége, hogy így csak az időt húzzátok egymással, hogy csak megszokásból vagytok együtt. Van annak értelme?

Mondom én, aki másik városba költözött a párja miatt, de nálunk működött a dolog, alaposan megismertük egymást előtte, és tudtam, nem fogom megbánni. Nem volt köztünk olyan probléma, amit te leírtál, így kétség sem fér hozzá, hogy mi jó döntést hoztunk.

94. Morcosmanó (válaszként erre: 93. - Ministry)
2010. ápr. 12. 11:06
Hátöööö....:)Na igen ez elég kényes dolog:)Egyszer mikor még hétvégén ott aludtunk a barátom anyjáéknál,lámpaoltás után az anyja egyszer csak benyitott a szobába mert a macskát kereste.:)Mondjuk nem csináltunk semmit,meg sötét is volt ...:) Utána bezártuk kulcsra az ajtót :))))
93. Ministry (válaszként erre: 90. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 11:01

Na én ezért már kicsaptam a hisztit.

Nem az anyám, nem kell neki beszámolnom, hogy mikor, hova megyek és kivel.

Sőt, páromnak is mondtam, felnőtt férfi, nem kell beszámolni az anyjának mindenről. Volt sértődés, harag, de legalább nem jön olyan sűrűn.


Párom is megunta, mert többször, egymás után előfordult, hogy pont rosszkor zavart, és nem nyitottunk ajtót. Persze másnap kérdezte, merre jártunk, mondtuk, sehol, csak olyasmit csináltunk, amit kettesben lehet, vette a lapot. Azóta letelefonál :)


És az a legfurcsább, hogy azóta párom is mintha kivirult volna :)

92. Morcosmanó (válaszként erre: 90. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 10:56
Ú az nagyon idegesítő lehet.Úgy értve ,hogy ha ráakaszkodnak az emberre és ha kell ha nem ,megjelennek.
91. Morcosmanó (válaszként erre: 89. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 10:55
Erről az jut eszembe ,hogy az egyik ismerősünknél is az anyós duzzogott és megjegyzéseket tett ,hogy miért kell drága bútort vegyenek mikor ott van a legolcsóbb is :)Az a helyzet ,hogy az ismerősünket meg baromira nem izgatta ,hogy az anyós milyen bútort képzelt el a lakásukba :)Ezzel csak azt akarom mondani ,hogy lehet hogy neked sem kellett volna az anyós redőnyelképzeléseivel foglalkoznod :))
2010. ápr. 12. 10:51
naponta jöttek hozzánk, itt senkinek nem engedem, az én házam az én váram.
89. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 87. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:50
Nem laktak ott, de napi kapcsolatban voltunk.
2010. ápr. 12. 10:49
de nem volt rá szükség. ha az ember bele gondol milyen is lenne az életem ha oda költöznék, hamar tud dönteni.
87. Morcosmanó (válaszként erre: 83. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 10:48

Az nem jó helyzet,de jelenleg a mi életünkbe a világon nem szól bele senki.Tehát hiába lakunk az én családom tulajdonában lévő házban ,az anyám nem mondja meg nekünk,hogy mikor keljünk fel vagy hogy mit csináljunk azért mert az övé a ház meg a telek:)

de várjál, a férjed lakásában is ott lakott az anyósod meg nálad az apád? Ha nem akkor nem értem:)

86. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 82. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:42
dehogy haragszom, a lelked mélyén tudod te, hogy mit akarsz én csak rá akartalak vezetni.
85. Mia87 (válaszként erre: 82. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:37
ahogy valaki írta elöttem, visszalépés lenne. Én nem költöznék.
84. nikletty (válaszként erre: 82. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:37

te már tudod mit szeretnél, nem szeretnél

ez most már csak meg kell beszélned a Pároddal

2010. ápr. 12. 10:37

Nekünk 3 lakásunk van. Először a férjem lakásában éltünk, de anyós még abba is bele szólt milyen legyen a redőny stb. nekem nem tetszett, a férjem az én lakásomba nem akart költözni mert ott apám szól bele mindenbe pl. mikor keljünk fel stb.

Ezért építettünk egy közös lakást és ott élünk. A másik kettő ki van adva.

82. Morcosmanó (válaszként erre: 79. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 10:33
Azt hiszem,hogy ebben a kapcsolatban én alkalmazkodom a legtöbbet.Ne haragudj de ebben én nem fogok alkalmazkodni, főleg nem úgy ,hogy összeköltözzem az anyóssal meg a 83 éves morgós,bogaras férjével.
81. Morcosmanó (válaszként erre: 75. - Nikletty)
2010. ápr. 12. 10:30
Hát annyira anyásnak nem mondanám.Szereti nagyon az anyját de mégis van vmi nagy távolság közöttük.Úgy értem,hogy nincs normális anya-gyerek kapcsolat közöttük.Szerintem még sosem beszélgettek egymással el normálisan.Az anyja kinyalja a fenekét és azt hiszi ,hogy ezzel minden el van intézve.A barátom meg azt hiszi ,hogy abban merül ki a normális szülő gyerek kapcsolat ha havonta segíti az anyját pénzzel meg ha az anyja kitalál vmit akkor finanszírozza neki.Ez nekem baromira furcsa.Mert én nem így nőttem fel.Vagyis félig.mert az én kapcsolatom az apámmal is eléggé kevéske viszont az anyámmal nagyon közeli.Hiányzik szerintem a barátomnak a normális szülői kapcsolat.Az apja meg olyan amilyen.Szart a fiára,elvett egy nőt 2 gyerekkel és azokat nevelte.Most meg állandóan papolja ,hogy a barátom ilyen meg olyan.Jó végülis igaza van ,de neki abszolút nincs joga buzerálni főleg ,hogy nem is nevelte...
2010. ápr. 12. 10:30
de a vissza költözés lehetőségét megtartanám.
2010. ápr. 12. 10:29
egy kapcsolatban mindkét félnek alkalmazkodnia kell.
78. b5fcb0ba24 (válaszként erre: 77. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:28
Próba ként oda költöznék, meglátjuk működne-e, lehet megváltozna.
77. Morcosmanó (válaszként erre: 71. - B5fcb0ba24)
2010. ápr. 12. 10:26
ezt mire érted?:)
76. Morcosmanó (válaszként erre: 72. - Ministry)
2010. ápr. 12. 10:25
Gratulálok előre is a lakodalomhoz:) És remélem,hogy megoldódik majd a helyzet:)
75. nikletty (válaszként erre: 66. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 10:24

huh, hát akkor azért már komolyan kéne előre gondolkoznia, de persze mindenki más.

Szerintem is beszéljétek át, terveztek-e esetleg családot? Sajnos akkor nincs ilyen, hogy milyen messze van a meló, ha dolgozni kell, dolgozni kell. Sajnos lehet a párod a korához képest még nem igen nőtt fel, és anyásabb a normál/átlaghoz képest.

De ha együtt akartok lenni mindketten, igazán, meg fogjátok oldani.

sok sikert a beszélgetéshez!

74. Morcosmanó (válaszként erre: 67. - Ministry)
2010. ápr. 12. 10:24
Hát sajnálom ,hogy neked is ilyen problémáid vannak.Vagyis kissé más jellegű mint az enyém,de ettől a probléma még probléma.Azért még szerencse ,hogy nem egy lakásban laktok...Gondolom ,hogy ilyen helyzetekben az is gond ha van egy okoskodó ,temperamentumos anyós aki mindenkit egy legyintéssel elintéz.Ugye az ember nem akar leállni veszekedni, inkább várná a társától ,hogy esetleg igazítsa el anyukát.:)Viszont ha a férfi sem áll a sarkára akkor marad ez a kényes helyzet.
73. Barbie_87 (válaszként erre: 72. - Ministry)
2010. ápr. 12. 10:22

Ohhh, az nagyon jó, gratulálok Nektek és sok szerencsét!!!!

Ez a gond is megoldódik, az egyik legfontosabb dolog, hogy szeressétek egymást és minden rendbe fog jönni. Örülök, hogy a barátod támogat, másként nehezebb lenne :)

72. Ministry (válaszként erre: 68. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 10:18

Igen, és szeretnénk onnan elmozdulni, de az anyagiak miatt nem tudunk.

Anno azért vette meg az a lakást, mert fél áron árulták, és mást nem tudtunk volna venni.

Ő azt mondja, még mindig jobb így, mint együtt élni, szerintem ennél még az albérlet is jobb lenne.

Most lesz a lagzink, azt várjuk, mennyi pénz folyik be belőle, aztán kiderül, tudunk-e valamerre mozdulni.

2010. ápr. 12. 10:18
nem változott semmi. úgy értem most se csinálsz semmit.
70. Morcosmanó (válaszként erre: 65. - Ministry)
2010. ápr. 12. 10:18
nem hiszem,hogy zsarolja,nem az a típus az anyósom.Vagyis úgy fogalmazok ,hogy nem konkrétan zsarol hanem elejt 1-2 olyan megjegyzést amit esetleg a barátom másképp értelmez :)Pár éve amikor a barátom ideköltözött úgy volt ,hogy az anyja is idejön lakni.Nézegetett is lakásokat,aztán egyszer csak úgy döntött,hogy nem adják el a házat.Inkább beleöltek milliókat a felújításba ....Rejtett szándék persze az ,hogy azért ölnek bele a házba pénzt,hogy majd mi úgyis odafogunk menni lakni,megéri felújítani.Aztán jött a barátom ,hogy ó hát hogy költözhetne el az anyja onnan?60 évesen hova költözzön az ember ilyen korban már.Most ott lakik anyósom a 83 éves férjével egy bazi nagy házban ,ahelyett ,hogy itt lennének a közelünkben és többet is tudnánk nekik segíteni.nem is nekik való ez már.Marha nagy a ház és a telek óriási..Én meg az az igazság,hogy nem tudok kimenni nekik segíteni a kertbe mert éppen elég nekem az itthonit is megcsinálni.
2010. ápr. 12. 10:15
Egy próbát szerintem meg ér, de ne égess fel magad mögött mindent.Így mondhatod azt,hogy megpróbáltuk de nem működött, nem változott semmi.
68. Barbie_87 (válaszként erre: 67. - Ministry)
2010. ápr. 12. 10:14
Hát nem egy könnyű helyzet, a párod tud erről a problémáról?
67. Ministry (válaszként erre: 54. - Barbie_87)
2010. ápr. 12. 10:12
Külön vagyunk, de mégis együtt. Vagyis panelban lakunk, csak egy emelettel lejjebb. De ez ugye semmi. Olyan, mintha családi házban mi laknánk a földszinten, ő pedig az emeleten.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook