Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti költöznétek ebben a helyzetben? fórum

Ti költöznétek ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
29. Aliz73
2016. jún. 2. 09:42
Nem költöznék.
2016. jún. 2. 09:35
És mit szólnak azok az anyák, akiknek a gyermeke Angliában, Svédországban, Ausztráliában...vállal munkát, majd letelepedik tartósan vagy véglegesen? Ez más világ, mint régen, amikor egy bokorban élt a rokonság. Van telefon, internet, napi skype. Nem költöznék én sem. Az más, ha tartósan beteg lenne és egésznapos ápolását kellene véglegesen megoldani.Akkor kellene megoldást keresni.Nagyon nehéz ehhez egy idős embernek alkalmazkodnia, de ez most ilyen világ.
27. polivinilklorid (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2016. jún. 2. 09:04
Na, igen, aki ennyire pióca (bocs), az jobb is, ha messze van, ezzel megelőzve azt a meccsezést, mikor a ledves mamval meg kell értetni, hogy hol van a fiatal család életterének a határa.
26. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Polivinilklorid)
2016. jún. 2. 08:59
Még azt sem tartom jó ötletnek, mert az lenne a következő lépés, hogy hozzájuk akar költözni, főleg ha unoka is lesz.
25. syria (válaszként erre: 23. - Polivinilklorid)
2016. jún. 2. 08:55

Maximális egyetértésem.

A fiatalok jövője fontosabb, mint az, hogy egy nyugdíjas nem tudja feltalálni magát.

24. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2016. jún. 2. 08:51
Ne költözz,mert csak a bánatát zúdítaná rád. Elég baj, hogy felnőttként, távol élve tőle is a rossz kapcsolata miatt kell idegeskedned.:))
23. polivinilklorid (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2016. jún. 2. 08:47
Ha olyan fontos neki, hogy délutánokat, estéket töltsön veled, akkor költözzön ő oda, akkor is, ha a házukat el kell adni, az árát meg elosztani. Az ő életével van a baj, neki kell változtatni, bem neked, főleg nem a férjednek. Amúgy is hülyeség lenne egy jó állásból a nagy semmibe elköltözni miközben sok a fix kiadás. Anyukádnak inkább társasáot kellene keresni, nem rtelepedni az ifjabb generációra.
2016. jún. 2. 08:47

Édesanyád magánéleti gondjait nem neked kell megoldani.

Ha valami nem jó neki, változtasson rajta.

2016. jún. 2. 08:34
Nem költöznék
2016. jún. 2. 08:03
Nem költöznék semmi esetben sem.Nem lehet feladni azért mert unatkozik,a férje nem jó társaság.Én sem akaszkodnék a gyerekemre.A szüleim sem tapadtak ránk.Amikor betegek voltak ott voltunk,segítettünk.
2016. jún. 2. 07:53
Szia! Kérdésre válaszolva: én nem költöznék.
2016. jún. 2. 07:45
Fontos mérlegelni, hogy milyen kapcsolatban vagy anyukáddal (látogatások gyakoriságát illetően). Egy biztos: én nem költöznék, bármennyire is szeretjük a szülőket de azt azért meg kell érteni, hogy Te nem élheted az ő életét és nem javíthatsz az ő kapcsolatán, kiváltképp ezt nem is várhatja el Tőled! Ez az ő dolga és feladata, nem a tied! Gondolkodj fordítva: ha Neked lenne egy gyereked, Te is elvárnád tőle, hogy miközben éli és alapozza a saját életét hátrahagyjon mindent és ott legyen mindig melletted? Szerintem nem. A gyereked jövője lenne Neked is a legfontosabb, bármennyire nehéz helyzet is ez. Ti már egy különálló család vagytok (még ha nincs még gyerek, akkor is) és elsődlegesen a saját életedre kell koncentrálnod, hogy megalapozd a jövődet, hogy legyen lakásod, a gyerekednek meg tudj adni majd mindent, stb. Mert abból, hogy odaköltöznétek anyukádhoz, aki mint írtad magányos és feltételezésem szerint néha unatkozik, mert nincs társasága, abból még Neked nem lesz önálló életed. Ne vedd bántásnak soraimat, nem rosszindulatból írtam és továbbra is fenntartom a véleményem, hogy a szülőket tisztelni, becsülni és szeretni kell, de nem olyan áron, hogy feladsz magad mögött mindent és a Te életed háttérbe van szorítva... Mert attól lehet ő ideig-óráig nem lesz magányos, Te viszont boldogtalan leszel, hogy érzelmileg függsz tőle és nem úgy éled az életed, ahogy szeretnéd...
17. hottie
2016. jún. 2. 07:42
Biztos, hogy nem.
2016. jún. 2. 07:38

Nem költöznék.

Ha rossz a kapcsolata, váljon el, költözzön közelebb ő hozzátok.


A férjednek jó állása van. Azt írod, nem a pénz az úr, erre én csak annyit tudok mondani, hogy egyzrészt de, másrészt meg itt nem csak a pénzről van szó, hanem a karrierről, előrejutásról, új célokról, szakmájában fejlődésről, stb. Nyilván a férjednek ilyen vágyai is vannak.

2016. jún. 2. 07:24

nem költöznék.

de amennyiben édesanyád majd rászorul a segítségre, érdemes lenne őt költöztetni közelebb hozzátok.

ha a férjednek jó állása van, azt nem szabad kockáztatni ebben a világban.

2016. jún. 2. 07:21
Nem költöznék. De soha nem lennék annyira önző, hogy a gyerekemtől ezt elvárjam.
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. jún. 2. 06:57
több időt nálatok költözni? =több időt nálatok tölteni?
2016. jún. 2. 06:55

Anyukád mennyi idős? Mennyire mobil? Nem tud utazgatni hozzád sűrűbben, több időt nálatok költözni?

Az állás nagyon fontos, főleg, hogy jó a fizetés is, így feladni elég felelőtlenség lenne.


Én azért nem mondanám azt, hogy anyukád önző lenne, ugyan is van aki szereti az édesanyját, annak ellenére, hogy manapság már divat. Szerintem az sem probléma egy jó kapcsolatnál, hogy az anyóst sűrűn kell látnia valakinek. Ez is egy olyan probléma, ami manapság már divattá forrta ki magát. És persze az sem jogos felvetés, hogy férjnél vagy! És akkor mi van? Attól, hogy férjhez megy valaki, vagy megnősül még megmaradnak a családi kötelékek, és ugye sokszor felelőtlenség ezeket felrúgni, hiszen a szülőknek jó esetben mi a gyerekeik vagyunk a legfontosabbak, a házastársaknak/élettársaknak viszont nem biztos, egyet gondolnak és már lépnek is, vagy esetleg lépsz te, mert megromlik a kapcsolat, stb.


Sajnos nem tudunk neked jó tanácsot adni, hiszen nem ismerünk minden körülményt, így neked kell mérlegelni a dolgokat.


Az meg, hogy itt azt mondják, hogy anyukád önző, a párod nem akarja gyakran látni az anyóst, stb. Nem számít. Mindenki magából indul ki. Sokak képesek egy 1-2 hónapos kapcsolat miatt is köpködni a saját szüleit is, hát még ha sikerül nekik egy kicsit hosszabb....


Ja, hogy én mit tennék....

Ha a szüleim idősek lennének és ápolásra szorulnának, akkor őket költöztetném magamhoz (figyelembe véve a munkát is), ha csak hiányzok nekik és azért szeretnék, hogy gyakrabban találkozzunk, akkor valahogy megoldanám, hogy a lehetőségekhez képest minél többször meglátogassam őket, több időt töltenék ott, vagy kérném őket, hogy tegyék ők is ezt. Mondjuk én már alapból nem költöztem volna ilyen távolra a szüleimtől, de ez egy más kérdés....

Semmi esetre nem rúgnám fel az életemet, hiszen manapság nagyon nehéz jó állást találni.

11. simple
2016. jún. 2. 06:48
Nem költöznék.
10. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2016. jún. 2. 06:47

Én sem borítanám fel az életemet!

Azt írod édesanyád a férjével él, és nem azt, hogy édesapáddal. Kérdés, hogy a ház/lakás, amiben most élnek, kinek a tulajdona, hogy ezen a téren édesanyádnak mekkora a mozgástere, milyen lehetőségei vannak, hogy esetleg ő költözzön valamivel közelebb tihozzátok??


Talán segítene, ha pár napra elköltözne a párjától édesanyád, ahol nyugodtan átgondolhatná az életének további lehetőségeit. Esetleg a ti városotokban egy panzióban egy kis szobát kivenni, napközben nálatok, veletek, este pedig aludhatna a panzióban...

Őneki kell a saját életéről, további megélhetéséről gondoskodnia, nem "varrhatja" magát mások nyakába! Ha valamit elrontott a saját életében, azt őneki kell helyre hozni is!!!

2016. jún. 2. 06:45
Nem.
2016. jún. 2. 06:43
Sajnos a mai világban egyre inkább a pénz az úr!Mindenki megélni szeretne,lehetőleg emberi körülmények között,és nem minimálbérből.Ha odaköltöztök,rosszabb anyagi körülmények közé kerülnétek,lehet hogy a végén még a hiteleiteket sem tudnátok fizetni,vagy állásotok sem lenne.Anyukád is elgondolkodhatna ezen,inkább neki kellene közelebb költözni hozzátok.
7. Jucci86 (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2016. jún. 2. 06:36
Én a családomtól 200km-re költöztem költöztem férjem "miatt"Őt is a munka kötötte ide.Van egy házunk,2autónk,2gyereket nevelünk.Nem az én gyesemből élünk így....Hanem az ő jó munkahelye miatt.Anyukámnak is nehéz volt,nekem is.De megértette itt éljük az életünket.Annak idején ő is ilyen messze költözött a szüleitől talán ezért értette meg könnyebben.Anyukád többször utazzon le hozzátok,látogasson meg,kicsit kapcsoljon ki.
6. 5056d3921a (válaszként erre: 5. - Luijza)
2016. jún. 2. 06:25
Sajnos jól látod és tényleg így lenne....Az anyukájának kellene változtatnia a hangulatán (társaság, rokonlátogatás, barátnők stb) semmi sem fog változni..
2016. jún. 2. 05:56
Nem költöznék el. Akkor sem változna semmi, szüleidnek az egymás közti kapcsolat javítgatásán kellene pörögni, nem társalkodó nőt keresni. Ráadásul a férjednek az is az agyára menne, hogy folyton az anyósát látja.
2016. jún. 2. 05:53

Nektek viszont ott van az életteretek, ahol most vagytok.

Én nem költöznék.

Elég önző szülői hozzáállás.

3. 403c839538 (válaszként erre: 2. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 2. 05:29
Nekik ott a hazuk...ok nem koltoznek sehova.
2. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2016. jún. 2. 05:08
Férjnél vagy! Anyukád megerthetne,nem költöznek. Nem szorul ápolásra ő nem költözhetnek hozzád közelebb?
2016. jún. 2. 03:54

Sok evvel ezelott elkoltoztem az akkori baratomhoz, otthonomtol majdnem 200 km-re.

A kapcsolatunk idovel megromlott, kozben a munkahelyemen megismertem a ferjemet.

Nagyon ragaszkodtunk egymashoz mar az elejetol kezdve, igy nem volt kerdes hogy hozza koltozom 50 km-rel arrebb, vagy haza.

Mindkettonknek uj munkahelye lett abban a varosban, ahol o mar 10 eve elt.

Szuleim jottek latogatoba, vagy mi mentunk hozzajuk.

Az utobbi evekben egyre jobban hianyzom edesanyamnak, nagyon maganyos, a ferjevel sem igazan jo a kapcsolatuk.

Azt szeretne, hogy koltozzunk le a szulovarosomba, vagy legalabbis a kornyekre.

A ferjem nem igazan rajong az otletert.

Nekem nem problema munkahelyet valtani, viszont neki nagyon jo allasa van, nagyon jo fizetessel.

Az orszag azon reszen, ahova koltoznenk, nincs ilyen lehetoseg.

Nem a penz a legfontosabb, de szem elott kell tartanunk, hogy alberletben elunk, es ott is abba koltoznenk, egyszer szetetnenk sajat lakast, mindkettonknek van egy-egy hitele, amit torlesztunk, tehat sok a kiadasunk, felretenni is szeretnenk.

Nekem szornyu most ez a helyzet, mert mindkettojuket megertem, de ketteszakadni nem tudok sajnos.

Ti mit tennetek ilyen helyzetben?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook