Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 éves vagyok és babát szeretnék, de ebben a helyzetben bele merjünk vágni? fórum

21 éves vagyok és babát szeretnék, de ebben a helyzetben bele merjünk vágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. dec. 14. 16:13

hoppá amint látom már megvan a baby!

nagyon aranyos..:Dnem néztem a dátumot:)


gratulálok hozzá,igazán édes...:)

2010. dec. 14. 16:10

Tapasztalatból tudom,hogy 21 évesen még nem biztos,hogy kell a gyermek..de azzal sincs semmi gond,csak el kell tartani!Ha jól áll valaki anyagilag akkor abban a korban is jöhet...

Szerintem 25 évesen is ráérsz szülni,semmiről nem maradsz le!

Addig is kiderül,hogy a pároddal tényleg egymásnak vagytok e "rendelve",mert ha a gyerek mellett derül ki,hogy nem...az nagyon rossz lenne:S Meg az anyagiakat is rendezni kellene...


Építsd az életed még!

Ez csak egy jó tanács..nem kell megfogadni!

Puszi!

109. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Suzanne7)
2010. szept. 27. 20:20

Szia!


Csak azt tudom leírni, ahogy én döntöttem, Téged sajnos nem ismerlek...


Mi belevágtunk. 23 éves voltam és egyetemista. Aztán jött a második 25 évesen. Közben szépen befejeztem az egyetemet. Műegyetemet végeztem, és nem büfészakot, úgyhogy az a pár év kemény volt. Aztán most, 29 évesen szültem a harmadikat. Szerény anyagiak, no lakás. De nem járok fodrászhoz, fitnessbe, nincs autóm, stb...


Mindeközben persze mindig dolgozgattam, hogy a szakmám ne felejtkezzen el rólam. Az nagyon fontos, hogy legyen valami elképzelésed a "visszatérésről", hogy mihez fogsz kezdeni a gyerek/gyerekek után. Meg nem árt valamit tanulni a baba mellett, most pl. az angol nyelvvizsgát szeretném letenni. Lényeg, hogy lássák az önéletrajzodon, hogy nem maradt ki a munkából/tanulásból teljesen a gyerekekkel töltött időszak. Persze mindezt úgy kell, hogy ne menjen a baba rovására, csak a Te épülésedre. Nem egyszerű, és tökéletesen nem fog sikerülni, de azért érdemes próbálkozni...


A biztosítási jogviszony meg nagyon fontos. Javasolom, hogy ha a baba mellett döntötök, még akció előtt keress fel egy tanácsadót. Nekem anyukám adószakértő, mégis ezt tettük, mert nüanszok dönthetnek az ellátásról és az összegükről...


Egyébként a gyed jogosultság feltétele, hogy 365 napig a szülés előtti KÉT évben biztosítási jogviszonyod legyen. Nem kell folyamatosnak lennie a jogviszonynak.

Az meg, hogy hány napra jár a gyed attól függ, hogy hány napig volt ez a jogviszony. Tehát ez nyilván nem lehet kisebb 365-nél, mert ez a minimum feltétel, viszont nem lehet nagyobb két évnél, mert max addig jár a gyed... Javaslom a magyarország.hu-n a vonatkozó jogszabály olvasgatását is.


Viszont már várom a 30 szülinapom, amikor már a legkisebb gyerekem is 1 évesen fog köszönteni. Ilyenkor nagyon büszke vagyok. És annak is örülök, hogy a gyerekeim éppen arra tanítottak meg, hogy ne legyek gátlástalan karrierista. Így is fontosnak tartom a munkámat, de azért a család által mégis jobban helyére kerültek a dolgok, hogy mi az, ami tényleg fontos.


Isten adjon bölcsességet döntésetekhez!

2010. szept. 26. 20:52
De ez csak az én véleményem.
107. Márti86 (válaszként erre: 105. - Kisrigó)
2010. szept. 26. 20:52
Én is a korán szülés pártján vagyok, nekem a család mindig is előrébb volt mint a karrier és gyerek mellett egész nyugodtan lehet építeni a karriert. Nem kell hogy egyik kizárja a másikat és én pl.az unokáimat is látni szeretném, ne adj isten a dédunokáimat. És nem szeretném ha a harmadik gyerekemnél a nagyanyjának néznének. Az meg hogy ki mikor érett rá az nem kor függő. Láttam már 40es nagyon rossz és 20as kiváló példát is.
2010. szept. 26. 20:48
Az elsődleges szempont az az hogy a szülés időpontjában munkaviszonyban legyél, ha ez megvan akkor nézik hogy megvan e a fél év. Hajráááá és sok sikert!!! Én bele vágnék és bele is vágtam :)))
105. Kisrigó (válaszként erre: 104. - Tereteri)
2009. ápr. 22. 09:19

Egyet értek! Szerintem sok egyetemista vágyik gyerekre, de tisztában van azzal, hogy 15-20 év tanulás után jobb lenne dolgozni és hasznosítani azt amiért addig harcolt. Találkoztam már olyanokkal akik megbánták, h korán vállaltak gyereket és tudat alatt a gyereket hibáztatták az elmaradt karrier miatt.

Nekem mindkét sógornőm korán vállalat babát. Az egyik bár már 24 éves nemrég szült és iszonyat éretlen arra a gyerekre. Rossz nézni! Én tudom magamról, h - bár még nem vagyok felkészülve egy gyerekre- jobb helye lenne nálam. Hihetetlen milyen esetlen, és mivel még játssza a dacos csitrit semmilyen tanácsot nem fogad el a nagyszülőktől..... Szegény gyerek, sajnálom.....

Szóval én még mindig kérdezem: Miről maradok le, ha később vállalok gyereket????

104. tereteri (válaszként erre: 103. - Tereteri)
2009. ápr. 22. 07:36
Ja igen, persze vannak olyanok is, akik megszülik a gyereket, aztán gyorsan rábízzák a babyszitterre, h nehogy folytatni tudják a karriert, hát azt nem tartom normálisnak. A gyerek az első.
103. tereteri (válaszként erre: 102. - Kisrigó)
2009. ápr. 22. 07:16

Én is így gondolom. A karriert, felelősségteljes állást futó nőkre sem lehet ráhúzni egy sablont.

Vannak, akiknek valóban a legfontosabb a saját előmenetelük, aztán majd 50 évesen siránkoznak.

Sok nő viszont tanul, dolgozik kicsit, hogy szülés után legyen egy olyan szakmai tapasztalat a háta mögött, amivel normális állásba vissza tud menni dolgozni. A férfiak ma már nem keresnek annyit mint régen, a nőnek mindenképpen dolgoznia kell, akkor meg miért ne lehetne ez egy jobb állás?? Ezzel a gyerekeknek is több juthat, egyrészt anyagilag... másrészt egy 20 éves ember sokszor még önmagát is keresi, egy 27-30 éves nő már sokkal érettebb. Persze, én is azt hittem 20 évesen, h milyen komoly gondolkodású vagyok, de így visszanézve látom, h az utóbbi kategóriában sokkal stabilabb és magabiztosabb vagyok.


Másrészt, a gyerekek fel is fognak cseperedni, nem mindig lesz az a legfonosabb dolga egy anyának, h őket egyengesse. Legyen meg utána a saját élete, mert nagyon nehéz lesz elviselnie, h annak, aki számára élete célját és értelmét jelentette, már nincs szüksége olyan mértékben a támogatására, mert megáll a maga lábán is.

2009. ápr. 21. 23:12
Sztem attól, h vki karrierre vágyik nem kell azt gondolni, h neki a munka, diploma fontosabb és azt sem, h 50 évesen akar szülni. Szerintetek, ha kiéltem magam, meglesz a diplomám, a munkám és megfelelő egzisztenciám és csak akkor vállalok babát, mondjuk akár 28 évesen, miről maradtam le????? Melyik vonat ment el? A gyereknek vajon kárára les v előnyére a dolog??? Ezen érdemes elgondolkozni....
101. 3a92f8d690 (válaszként erre: 99. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 20. 17:37
eggyet értek veled!!
100. d1cc056cf3 (válaszként erre: 99. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 20. 17:34
Egyetértek, az a fonots hogy a babának ne kelljen nélkülöznie, és ő érezze magát készen az anyaságra. A karrierista nők meg majd 50 évesen elgondolkoznak azon és a fejüket a falba verik hogy nem lett gyermekük soha, az semmi sem kárpótolja a pénz sem.... Szerintem hajrá:):)
2009. ápr. 20. 10:32

szerintem soha nincs olyan,hogy megfelelő időpont!

Ha érett vagy rá, van spórolt pénzetek, ha úgy látjátok,hogy el tudnátok tartani, akkor hajrá!

Nővérem is ezzel jött,hogy fúúú, most még ne tervezzünk,mert nekem nincs munkám, nem lesz gyes...Akkor még halogassam 3 évig,mert majd lesz munkám egyszercsak, aztán még dolgozgassak, és majd utána elmehetek szülni? Utána se lesz megfelelő az időpont,mert pont házat szeretnénk venni majd, meg pont akkor lesz valami, hogy ugyancsak halasszuk..? Nővérem is szült, és EGYBŐL dolgozni megy..hogy ki vigyáz a gyerekre?? Nagyszülők... Akkor mi értelme volt szülni??

Régen mégnagyobb szegénységek voltak mint most, mégis szültek fiatalon is..most meg jöttök azzal,hogy majd 30 évesen..?? akkor már inkább ne legyen gyerek,ha karier fontosabb..!! meg a diploma :D

98. suzanne7 (válaszként erre: 97. - D1cc056cf3)
2009. ápr. 20. 09:08

Szia!

Nagyon köszönöm a biztatást:), az építkezés bőven befejeződne mire a baba megszületne:)!Valaki nem tud segíteni?hallottátok a hírekben a Bajnai féle gyed lerövidítésről?Ki tudja mik a pontos feltételek, mikor vezetik be?Sajnos semmi konkrétumot nem találtam:(...

2009. ápr. 19. 22:36

Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, szeretitek egymást, akkor hajrá!! Ebben a helyzetben? Nem biztos hogy 10 év múlva bármi változna ebben az országban, csak hogy ne lehessen a vállságra fogni. Viszont az építkezést lehet hogy tényleg bekéne fejezni elötte:)

Ha felkészűltnek érzi magát rá akkor válaljon egy babát nyugodtan!!

2009. ápr. 10. 09:13

szia...


csak most irok,most tudtam ideeerni..

persze hogy kint van velem...

ha mar egyszer megszultem,nem dobom el..


es sokkal jobb eletje van itt.

az apuka aki szinten fiatal volt,verte ,,mikor 1-2 eves volt,mert "idegesitette"


de most itt vagyunk a mostani parom ugy szereti mintha a sajatja lenne,mindenre megtanitsa...


de akkor is mondom hogy 21 evesen korai baba!!!!!!!!!!!!!!!

95. anyuca66 (válaszként erre: 94. - 769918d4ef)
2009. ápr. 10. 09:03

Lakóhelyed környékén sürgősen keress valami foglalkoztató félét! ! !

Velem akkor kezdődteka bajok mikor a suliba kellett volna beiratkozni. ( pontosabban addig az óvónők semmit nem mondtak soha valami baj lenne )Akkor mondták nem tud ezt meg azt. Aztrán pár óra alatt megtanítottam neki egy verset. Névadó ünnepségen adta elő egy társam, sok - sok évvel azelőtt. Emlékeztem rá és megtanultuk. A számolás 10 - en belül állitólag kell, mielőtt suliba menne. Megtanulta és bizonyára értette is. Krumpli, tojás, hagyma volt a példa..

Egyébként annó az én energiámat is leszívta az enyém. akkor nem volt vele gond, ha hagytam a házi munkát a fenébe, és játszottam vele.

Itt a hoxán van egy olyan téma : Hiperaktív a gyermekem...

94. 769918d4ef (válaszként erre: 93. - Anyuca66)
2009. ápr. 10. 08:49

Hat azt en is eszrevettem hogy hamar megno:)Sokszor elgondolkozok hogy meg nemreg a pocakomban rugdosodott es mar 2 eves :)Meg nem volt 2 hetes es mar probalta felemelni a fejet mikor az orvos fogta a kezet ,meg o is csodalkozott mert legtobb gyerek ilyenkor hatraengedi a buksijat...es meg nem volt 11 honapos es mar egyedul megindult ,es ezutan jott a nehezebb fele az egesznek...De jo lenne ha fele annyi energiam volna mint neki:)Csak annyi hogy nagyon "elszivja"a maradek energiamat is,de majd kiheverem kicsit mikor osztol bolcsibe adjuk:)

De addig is delben nem akat elaludni ,sokszor o altat el engem:P

93. anyuca66 (válaszként erre: 88. - 769918d4ef)
2009. ápr. 10. 07:10
Hiperaktív gyermek 30 fölötti anyának is lehet! Ez se korfüggő... Tudod milyen gyorsan elszállnak az évek? 8. végére ha nem is növik ki, talán megtanulnak ezzel együtt élni. Máskülömben ha már továbbtanul, picit fel lehet lélegezni. Az enyémre is azt mondták hiperaktív. Most 20 éves elmúlt.
92. Kisrigó (válaszként erre: 89. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 9. 22:25
Az én orvosom szerint a mai bogyók nagyon kevés hormont tartalmaznak, uh csak azért kell várni egy hónapot, h megjöjjön és pontosan ki tudják számolni a szülés várható idejét. De persze azért jobb várni, biztos, ami biztos.....
91. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 90. - 367d5fde7b)
2009. ápr. 9. 09:41
Ennek örülök, és gratulálok hozzá!
90. 367d5fde7b (válaszként erre: 89. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 9. 09:09
Akárhogy is van az én lányom egészséges, semmi baja sincs neki:)
89. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 87. - 367d5fde7b)
2009. ápr. 9. 08:38

Ez még nem azt jelenti, hogy kiürült. Lehet,hogy semlegesitve lett valamivel amit észre sem vettél. Ha mégsem akkor Te is abba a bizonyos pár százalékba tartozol akinek tabi mellett is besikerül.

Amúgy nem egészséges. Vitatják, hogy károsodik-e a magzat a fogamzásgátlótól. Nem véletlenül ajánlanak várni, amig kiürül a szerveztből. Mert tényleg ki kell ürülni neki és ez nem 1-2 nap hanem van hogy több hónap.

2009. ápr. 8. 23:28
En 22 eves vagyok es van egy 2 eves kisfiam:)Nem mondhatom hogy kimondottan"elore tervezett"baba volt,de miutan osszehazasodtunk mar nem szedtem gyogyszert se semmi...igazabol kivantuk hogy legyen es lett is:)Nagyon vartuk hogy megszulessen es nagyon boldogok vagyunk hogy ilyen fiatalon van gyerekunk,nem is tudjuk elkepzelni az eletunk mashogy.DE,tenyleg a leheto legnagyobb felelosseggel jaro "karierr"az anyasag,es nem mindig egy leanyalom ,ennek is megvan a nehez oldala mint mindennek...(pl nem tudom mikor ebredtem utoljara ugy hogy kipihenten erezzem magam,stb:)Ezt hiaba mondja egy 21 eves lanynak a szulo vagy mas akinek tapasztalata van ezen a teren ,mert mindenki azt hiszi hogy "aaa, En tisztaban vagyok ezekkel adolgokkal mashogy rendezem a dolgokat majd es stb",es mikor az en szuleim mondtak en is azt hittem hogy egy kis joindulatu tulzas is van az egeszben...de nagyon at kell gondolni.(Amugy sztem ha 35evesen lett volna az elso gyerekem akkor is ugyanolyan nehez lenne,ugyanolyan tanacstalan lennek neha ugyhogy a szulosegre sosem lehet igazan teljes egeszeben felkeszulni...)Csak azert jo lenne neha ilyen nagy felelosseg nelkul is eltolteni egy -ket napot ,de aki szulo annak mar nem lehet...ugyis a gyereken jar minden 2ik gondolat es ez igy van rendjen:)En vmeik nap ereztem azt hogy egy szulo meg 40 fokos lazason is szulo kell legyen,ilyenkor is a mi felelossegunk.(ugyanugy kellett jatsszak a kisfiammal es etetni,meselni neki stb....mivel a parom nem tudott hazajonni a munkabol)Regebb 'meg tudtam engedni magamnak' hogy lazas legyek de mikor kicsi a gyerek ezt se lehet,ossze kell szedni az utolso erot is...Szoval nehez,es az a baj sokszor akik kivanjak a babat csak a szep felet latjak a dolgoknak,a nehezsegekre csak akkor jonnek ra mikor a sajat gyerekuket fogjak a kezukben.De ez is igy van rendjen:)En is es a ferjem is tiszta szivunkbol orulunk a kisfiunknak,de azert ezzel az esszel es tapasztalattal lehet vartunk volna meg vagy 3 evet...(hogy ne legyen fura senkinek hogy ezt irtam elmondom hogy olyan hiperaktiv a kisfiunk hogy kepes egesz napot vegigszaladgalni alvas nelkul vagy 20 perc alvassal max,es hisztizesbol is nagyon profi,egy kis energiabomba:)
87. 367d5fde7b (válaszként erre: 86. - Suzanne7)
2009. ápr. 8. 22:51
Én 2 napja nem szedtem a gyógyszert és rá 3hétre pozitív lett a teszt:). ennyit arról, h idő amíg kiürül a szervezetből:)
2009. ápr. 8. 09:33

Sziasztok:)!

Köszönöm a sok kedves hozzászólást, tanácsot:)...Jó tudni, hogy ennyi segítőkész és jóakaró ember van!Mindketten szeretnénk a babát, pont ma reggel beszéltünk erről ismét...Tudom, hogy egy baba nem "egy-két hónapra szól":),és azt is, hogy mennyi lemondással jár.De én eddig sem tartoztam azon 21 éves lányok közé, akik minden hétvégén buliba mennek...Nekem ez nem hiányzik,barátaim között nem egy ilyen lány van...:)Én jobban szeretek egy kávézóba beülni beszélgetni, vagy csak elmenni sétálni a városba vagy kirándulni.../Szórakozni mi is elszoktunk járni, nem vagyunk besavanyodva:)../Ha lenne baba ezekről a dolgokról boldogan lemondanánk amíg nem annyi idős, hogy őt is lehessen vinni erre arra kirándulni.:)Azt beszéltük reggel még egy picit várunk, szedem a bogyót is még, azt is abba kell hagyni, meg kell várni míg kiürül a szervezetemből.

85. c95c921ae7 (válaszként erre: 79. - Cicaanya)
2009. ápr. 7. 16:46
Te jó isten..
2009. ápr. 7. 13:52
Gyereket akkor kell vállalni, amikor mindketten szeretnétek, nem akkor, amikor a társadalom vagy a (nagy)szülők jónak látják. Az, hogy ez 21 vagy 31 évesen jön el az emberenként változik. Az azonban biztos, nagyon meg kell gondolni, mert felelősségteljes döntés, és nem csak pár napra vagy hónapra szól, és a rengeteg öröm mellett sok munkával is jár.
83. Binky (válaszként erre: 79. - Cicaanya)
2009. ápr. 6. 14:49

Ha elolvastad volna, hogy mire hivatkozva írtam a hozzászólást, akkor talán megértetted volna, hogy egyátalán nem felvágni akarok ezzel...sőt.

(Nem célom a pénz, anya akarok lenni elsősorban, és nem hiszem, hogy a pénz boldogít.)

Sok a ha... mert pl. ha te kinyitottad volna akár egyszer is a MHSz-t (már nem mintha én olyan perfekt lennék, de azért te...brrr), akkor páran a kommentedet olvasva nem kaptunk volna szívrohamot.

82. correct (válaszként erre: 57. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 6. 10:44

Mint említettem, Te általánosítasz :)

Ez hiba, mert ezzel másokat megbánthatsz, de nem is ez a baj, mert nem más véleménye számít, hanem az, hogy el kell fogadni: vannak kivételek. Annyi mindentől függnek ezek a dolgok. Gének, nevelés, környezet, társaság, tanultak...és még rengeteg minden...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook