Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti költöznétek ebben a helyzetben? fórum

Ti költöznétek ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
89. syria
2016. jún. 5. 08:38

Hogy miért? Idézetek tőled (mi csak erre tudunk hagyatkozni):


„Azt szeretne, hogy koltozzunk le a szulovarosomba, vagy legalabbis a kornyekre.

A ferjem nem igazan rajong az otletert.

Nekem nem problema munkahelyet valtani, viszont neki nagyon jo allasa van, nagyon jo fizetessel.

Az orszag azon reszen, ahova koltoznenk, nincs ilyen lehetoseg.

Nem a penz a legfontosabb, de szem elott kell tartanunk, hogy alberletben elunk, es ott is abba koltoznenk, egyszer szetetnenk sajat lakast, mindkettonknek van egy-egy hitele, amit torlesztunk, tehat sok a kiadasunk, felretenni is szeretnenk.

Nekem szornyu most ez a helyzet, mert mindkettojuket megertem, de ketteszakadni nem tudok sajnos. „


„Telefonon szoktunk beszelni, sokszor orakat, de mindig csak panaszkodik. Elvalni nem fog, a haz a ferje tulajdona, de kozos kasszan vannak igy egyutt fizetik a lakaskolcson fennmarado reszet. Tarsasagot nem keres.

Olyan erzesem van, hogy mindenkit utal, mindenkire irigy.

Nagyon megvaltozott attol, hogy megromlott a kapcsolata a ferjevel.

Eleinte nem volt gaz hogy messze vagyunk...

Ritkan talalkozunk, de nekem ez igy megfelel, en szeretek itt elni.”


„Egyszeruen nem hajlando semmilyen elfoglaltsagot keresni, sem tarsasagot.

Csak egy tema van, a ferje.

Elegem van az egeszbol. Egyszer mar a ferjem is megharagudott, mert kitalalt rola mindenfele baromsagot, hogy el akar engem hagyni, mar van is szeretoje, meg ilyenek :( Ezt nem rosszindulatbol tette, hanem a tapasztalatai miatt, es mert nagyon negativ, pessszimista ember. Na akkor mondtam neki, hogy ezt gyorsan be lehet fejezni. Semmi szuksegem ra, hogy emiatt tonkremenjen a hazassagom.

Pedig olyan fiatal meg, raadasul csinos, karcsu no...es teljesen beszippantotta ez az orulet.

Iszonyatosan sokat teptem a szam, orakig csak mondtam mondtam mondtam es mondtam...pillanatnyilag felfogja es egyetert, de letesszuk a telefont es mintha egy masik vilagba csoppenne.”


Gondolod, hogy ha fizikailag közelebb kerülnétek egymáshoz, mindnyájatok életében pozitív változás következne be?

2016. jún. 5. 06:41

Én azt megértem, hogy hiányzol édesanyádnak.

Beleolvasva a történetbe azt viszont nem, hogy miért nem változtat az életén.

Nekem az jön le, hogy boldogtalan, depressziós és paranoid a férje miatt. Váltson. Váljon el és költözzön hozzátok közelebb. Akkor sűrűbben tudtok találkozni, talál magának munkát, elfoglaltságot, társaságot és ami a legfontosabb megszabadul a férfitől aki ezek szerint minden baj forrása.

Kezdjen új életet, más városban, más munkahelyen. Még fiatal ahhoz, hogy így éljen. De mindenekelőtt tegyen rendet a fejében ha szükséges pszichológus/ szakember bevonásával.


Olyan meg nincs, hogy azért nem válnak el emberek mert az egyik fél nem akar, vagy nem jelenik meg a tárgyaláson.

87. Channa* (válaszként erre: 86. - Polivinilklorid)
2016. jún. 5. 05:59
Nem, csak érdeklődtem.
86. polivinilklorid (válaszként erre: 85. - Channa*)
2016. jún. 4. 22:35
A 71-es nem beszólás volt? Jó...
85. Channa* (válaszként erre: 84. - Polivinilklorid)
2016. jún. 4. 22:30

Beszóltam?

Nem hinném.

Kiskorú esetén olyan nincs, hogy lazán megtörténik a válás, na meg a vagyon, stb.

84. polivinilklorid (válaszként erre: 77. - Channa*)
2016. jún. 4. 22:20

"Nem tudom, de..."

Tudatlanul miért szólsz be nekem?

2016. jún. 4. 15:07
Szomorú, hogy két ember nem tudja tartalmassá tenni egymás életét; csak a mindennapos mókuskereket járják évrôl-évre.
82. ragtapasz (válaszként erre: 81. - 403c839538)
2016. jún. 4. 14:40

Ha el akart volna válni, biztos elvált volna. Lehet, hogy azért nem tette, mert fél egyedül lenni, anyagilag is nehezebb lenne. Ha a ház a férje tulajdona, és még azelőtt vette, hogy összeházasodtak, akkor szerintem abból sem járna neki semmi.


Ha valaki ennyire nem érzi jól magát a másikkal, nem szereti, akkor elválik. Lehet, hogy szereti még és reménykedik, hogy megváltoznak a dolgok, de azért szenved, mert nem.

81. 403c839538 (válaszként erre: 80. - Ragtapasz)
2016. jún. 4. 14:29

Azt akarod mondani, hogy hazudott?

Bár amilyen nagy szíve van, el tudom képzelni hogy apám visszakönyörögte magát, anyum meg hitt neki.

Csak szégyelli előttem.

80. ragtapasz (válaszként erre: 78. - 403c839538)
2016. jún. 4. 14:13
Sok olyan kapcsolat van, amiben nem érzi jól magát valaki, mégse lép, csak panaszkodik. Jobb esetben idővel rászánja magát, hogy kilépjen, más esetben élete végéig panaszkodik - ez is gyakori. :)
79. ragtapasz (válaszként erre: 77. - Channa*)
2016. jún. 4. 14:11

Dehogynem. Nem számít, hogy gyerek van, ha válni akarsz, az sem számít, hogy miért. Ne viccelj már, gondolod, ha például egy alkoholista, feleség- és gyerekverőtől el akar válni a felesége, nem fognak válni, mert a férfi nem akar és nem megy el a tárgyalásra?


Ha azon múlna egy válás, hogy mindkét fél el akar-e válni vagy csak az egyik, elég kevés válás lenne. Ritka, hogy mindketten válni akarnak.

78. 403c839538 (válaszként erre: 75. - Ragtapasz)
2016. jún. 4. 14:07

Jó, én akkor még csöpp voltam :)

Mindenesetre en igy tudom a tortenetet.

77. Channa* (válaszként erre: 74. - Polivinilklorid)
2016. jún. 4. 14:06

Nem tudom, hogy vannak a válások.

Nem volt hozzá még szerencsém, de szerintem, ha kiskorú gyerekek vannak, akkor ez nincs és nem is volt így sosem.

2016. jún. 4. 14:05

Na de már 2016 van!

Ha annyira el akarna válni, megtehetné.

Kisemmizni sem lehetne!

2016. jún. 4. 14:02
A 90-es évek nem 100 évvel ezelőtt volt. :)
74. polivinilklorid (válaszként erre: 64. - Channa*)
2016. jún. 4. 13:45
Ha nem jelenik meg az alperes, akkor is kimondják a válást, nem lehet egy válást úgy megakadályozni, hogy nem írok alá valamit vagy nem megyek el.
2016. jún. 4. 13:42
Szerintem azzal is segítesz, hogy meghallgatod és beszélsz vele. Többet nem tudsz tenni, az ő élete. Lehet, hogy egy idő után elege lesz, és lépni fog. De ezeknek nincs köze a költözéshez, bennem fel sem merülne, hogy hagyjak ott mindent és kezdjek új életet máshol, csakhogy közelebbről panaszkodjon. :)
72. ragtapasz (válaszként erre: 71. - Ragtapasz)
2016. jún. 4. 13:27
Ezt azért írtam, mert kicsit az jön le, hogy sározod anyukádat, hogy jó színben tűnjél fel, miért nem mész, amikor pedig akarnál, de ő miatta nem lehet, főleg költözni. Pedig ezt nem kell. Nem minden család összetartó, nem véletlen, hogy nálatok így alakult. Ne érezd attól rosszul magad, hogy neked nincs igényed rá, ő erről ugyanúgy tehet, hogy nem alakított ki veled szorosabb, szeretőbb kapcsolatot. Felnőtt vagy, a saját életedet éled, nem mehetsz vissza újra kisgyereknek.
2016. jún. 4. 13:24

Nem hiszem, hogy ha évente egyszer-kétszer találkoztok csak, akkor hirtelen veled akarná elfoglalni magát. Szerintem teljesen normális, ha azt szeretné, hogy közelebb legyetek, nem is a fizikai távolság miatt, hanem mert úgy érezné, akkor többet láthatnátok egymást. Évente egy-két alkalom az semmi, annál még azok is többet találkoznak, akik utálják egymást. :)


Mi sem lakunk közel egymáshoz, de egy-két hetente találkozunk, odautazunk reggel, este megyünk haza. Ezt ti is megoldhatjátok, ha többet akartok együtt lenni, de szerintem te nem akarod. Ezt nem lehet erőltetni, attól, hogy az anyukád, még nem kell utazgatnod, ha nem akarsz és nem jó a kapcsolatotok.

2016. jún. 4. 12:54

Nem lehet, hogy ő csak örülne, ha közelebb lennétek és gyakrabban láthatna, te csinálsz ebből külön ügyet és hozod fel az ellenvetéseket, miért nem teheted ezt meg, pedig te megtennéd?


Mert különben ezen gondolkodni sem kellene, ha nem tudtok költözni, de azt könnyen megtehetnéd, hogy gyakrabban találkoztok, egyszer ő utazna, egyszer ti, nem évi egy-két alkalommal.

2016. jún. 4. 11:55

Költözzön az, aki nem érzi jól magát ott, ahol van.

Anyukádnak is jár a házból, legalább annyi, amit ráköltött, ha netán mégis el akarna válni.


Ha meg nem, miért kéne neked költözni, ha te jó helyen vagy?

68. syria (válaszként erre: 60. - Túrógombócka)
2016. jún. 4. 09:32

S ezen a jogcímen belemászhat egy házasságba, tönkreteheti két fiatal életét? Mert az összeköltözésnek jó vége nem lenne.

A fórum indítója nem zárkózik el az anyjával való törődés elől, de jól érzi, hogy mindennek van ésszerű határa.

2016. jún. 4. 09:29

Ha évente csak egy-két alkalommal találkoztok egy-két órára, akkor honnan jött benned az, hogy oda kéne költözni? Azért nem a tengerentúlon vagytok, hogy évente csak pár órányit legyél a szüleiddel, akkor a kapcsolat sem olyan jó.


Ha szeretnél többet lenni az anyukáddal és közel költözni, akkor mi a kérdés? Mert leírtad, milyen nehéz természet, és téged szekál, mikor jó életet élhetne, ha nem lenne passzív, és nehéz lenne költözni, rosszul járnátok anyagilag, igényed sincs több találkozásra. Ha megerősítenek ebben itt a fórumban, akkor azok piócázzák anyukádat.


Pedig felnőtt ember tisztában van vele, hogy manapság nem úgy megy, hogy hiányzol, hagyj ott mindent és költözz közel.

66. 403c839538 (válaszként erre: 63. - Polivinilklorid)
2016. jún. 4. 09:05
Te vagy itt a megmondóember?
2016. jún. 4. 07:11

Anyukad jöjjön hozzatok gyakrabban latogatoba, tobb napra is.


Anyagi helyzet miatt a koltozest nem eroltetnem, mert akkor meg a rosszabb anyagi helyzet fog nyomasztani.


Nyilvan valasztani nem tudsz es nem is lehet, de mivel dolgoztok nem ugralhattok.


Szerintem jöjjön gyakran anyud, az hatha segit neki.

64. Channa* (válaszként erre: 63. - Polivinilklorid)
2016. jún. 4. 07:05
Ott voltál? Gondolom azért vagy ilyen jól értesült:D
2016. jún. 4. 07:02
Mese habbal.
2016. jún. 3. 21:21
Ezek szerint amit írtál gyerekként se gondolt rád ha kitartott az alkesz apád mellett és te költöztél el 16 évesen...
61. andi6020 (válaszként erre: 50. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 3. 21:05

Olyan durva vagy néha.

Bár nem is olyan néha.

60. túrógombócka (válaszként erre: 56. - Syria)
2016. jún. 3. 21:04

az anya az anya.

sajnálom azt, aki ezt nem érzi.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook