Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti is felmondanátok inkább ilyen helyzetben? fórum

Ti is felmondanátok inkább ilyen helyzetben? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. túrógombócka (válaszként erre: 32. - Doreen92)
2015. szept. 2. 17:39
akkor jó lesz így, gondolom. Jó tanulást :)
2015. szept. 2. 17:22
Végül megoldódott a probléma. Kaptam egy levelet az igazgatóságról, hogy lecsökkentik az óráimat és ebben a fél évben 3/4 álláson leszek. Még annyi is volt a levélben, hogy nem áll módjukban a szakomra szerződést kötni. Szóval amit szerettem volna sikerült elérni.
2015. szept. 1. 20:13

Sajnos nálunk kell a szerződés. Illetve az is lehet, hogy félreértettem valamit, mert a nő sem volt teljesen egyértelmű, amit mondott. Annyi biztos, hogy a gyes időszaka nem számít bele a suli utáni 4 évnek a ledolgozásába, mert azt le kell dolgozni. Meg a 30 napnál további betegséget se nagyon értem már. Csak arról nem mondott semmit, mi lesz, ha ezek megtörténnek.


Beszéltem a főnökömmel ezekről az aggodalmaimról, azt végre rájött, hogy félek ennyire elköteleződni(+ ahány emberrel beszéltem kb mindenki mást mond) és majd lemegyünk az igazgatóságra és megpróbáljuk mégis a részmunkaidőt. Ha nem engedik akkor felmondok max. Mást nem tudok tenni.

2015. szept. 1. 07:34

[link]

"Azt is fontos rögzíteni, hogy a munkavállaló mennyi időre vállalja munkaviszonyának fenntartását a támogatásért cserébe. Ez legfeljebb 5 év lehet. A vállalt kötelezettség azonban nem a tanulmányok időtartamához, hanem a támogatás mértékéhez kell igazodjon, azzal kell arányos legyen."

29. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - 31bc25d879)
2015. aug. 31. 19:30
A gyerekem most végzett.
2015. aug. 31. 19:28
Te jártál már levelezőre?
27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - 31bc25d879)
2015. aug. 31. 19:24

A levelezőhöz nem kell szerződés. Ha saját zsebből fizeti, odamehet később, ahova csak akar.

Nem olcsó mulatság, az biztos.

26. 31bc25d879 (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2015. aug. 31. 18:25

Szerintem meg dehogynem, mint mindennek ennek is meg van a hátránya de az előnye is, mint írtam lejjebb.

És van a mai világba is, de nem nappali hanem levelező és működik bizony.


De ezt természetesen mindenki döntse el saját maga, hogy belevág-e.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2015. aug. 31. 18:18

Munka mellett nappalit sehogy.

Talán még néhány állami munkahelyen lehetséges ilyen, de én nem is gondoltam volna, hogy ilyen még létezik.

Manapság már nem hiszem, hogy jó ötlet egy hosszú távú szerződés.

24. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2015. aug. 31. 17:35
Szerintem ez az, munka mellett nappalit hogy tudna? Vagy ha igen, ahhoz nem kell tanulmányi szerződés.
23. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 31. 15:29

" hogy szülni se mehetek el, mert akkor is vissza kell mindent fizetnem."

Ez szerintem törvénytelen.

7-8 év hosszú idő, nem írnék alá egy ilyen szerződést.

Levelezőn is lehet tanulni és szabad maradsz!

2015. aug. 29. 17:24

Még annyit, hogy 23 éves vagy, tanulj, tanulj és tanulj, főleg ha van rá lehetőséged, akarsz is, tudsz is, támogatnak is.

Ez nem kérdés a mai világban. Ragad meg az alkalmat és nosza:)


Ha meg kétségeid vannak a szerződés tekintetében és megtudod oldani az egész velejáróját saját erőből, saját magad, akkor meg nincs kérdés, vágj bele.

2015. aug. 29. 17:18
rendi = rendes
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - Doreen92)
2015. aug. 29. 17:16

Én is így jártam: havonta egy hét. Az utolsó évben talán már csak havonta 3-4 nap.

A vizsgákra, vizsgánként 4 nap tanulmányit, az államvizsgára 10 nap tanulmányit kaptam + még talán a szakdolgozatra, kutatómunkára is valamennyit de arra már nem emlékszem. Ezt mind az éves rendi szabadság fölött. Igaz, ez tizenévvel ezelőtt volt. Fizették a tankönyveim, jegyzeteim, gyakorlatai időket. Annyi fizetést kaptam mintha dolgoztam volna.


Én azt mondom, hogy egy főiskolát, egyetemet ma munka, család, gyerek mellett nagyon nehéz elvégezni saját erőből. Persze lehet, de nem könnyű. Értem ezt mind anyagilag, mind időbeosztásban, mind a befektetett energiában.


Úgyhogy én jó szívvel azt tanácsolom neked, hogy ha szeretsz ott dolgozni és téged is szeretnek, megbecsülnek, tisztelnek (ha kötnek veled tanulmányi szerződést élek a gyanúperrel, hogy így van) akkor ne gondolkodj sokat, vágj bele. Mondom ezt a saját pozitív tapasztalatom alapján.


És mint írtam, valamit valamiért, mükődik ez számtalan területen.

19. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 29. 16:53

Neked is igazad van és a munkáltatódnak is. Ki akarna olyan munkaerőt, aki csak kevesebb munkát tud bevállalni? Akkor vagy még egy embert fel kell venniük, vagy másoknak kell többet dolgozni. Nem hasonlítható a te helyzeted egy kismamáéhoz, köze nincs a kettőnek egymáshoz. Te nem egy kismama munkáját végezted pluszban, a főnököd terhelt rád több munkát, ahelyett, hogy felvett volna valaki mást.


Érdemes megkérdezni egy jogászt, mert szerintem olyan nincs, hogy szerződésben írják elő, nem lehetsz táppénzen 30 napnál tovább és nem vállalhatsz gyereket 8 évig. Ilyen nincs.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Doreen92)
2015. aug. 29. 15:44
Havonta 1 hét az sok. Tényleg csak ilyen iskolát találtál? Ezt egy munkáltató sem fogja tolerálni.
2015. aug. 29. 12:25

A suli olyan, hogy 3 hetente 1 hét. az első félévben. a többit nem tudom.

A megállapodás, meg olyan ahogy megállapodunk. Ha akarom fizetnek a sulis napokra is ha nem akarom nem.

16. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 29. 10:58

Nos...vezető vagyok, így ebből a szempontból közelítem meg a kérdésedet.


A tanulmányi szerződés többek között azért jön létre, mert a munkáltató bízik benned és szüksége van rád, a megszerzett diplomádra, és ezért a jövőben is számít a munkádra. Azt gondolom, hogy nem olyan nagyon rossz dolog ez a mai világban). Igy vállalja azt, hogy segít neked és támogat, hogy továbbképezd magad és egy magasabb kategóriába kerülj.

Persze ezért elvárásai vannak. Általában annyi időt kötnek ki a szerződésbe amennyi az iskola idő volt. Tehát mondjuk 4 év főiskola = 8 év, vagyis még a diploma megszerzése után tölts ott, és dolgozz 4 évet.

EZÉRT ŐK BIZTOSÍTJÁK: a jegyzeteidet, könyveidet, az iskolai napokat/ heteket, a vizsgaidőszakra tanulmányi szabadság és fizetik a gyakorlat idejét is, tehát amíg te más intézetbe megszerzed a szükséges és előírt kötelező gyakorlatokat ami kell bizonyítványodhoz.


EZÉRT NEKED MIT KELL TENNED? Tanulni kell, sikeresen levizsgáznod, és után még ott dolgozni egy darabig.

És mind ez nem neked kerül több százezerbe, mert fizetik helyetted.


Én két diplomát szereztem így és nagyon jól tettem, nem bántam meg. Azóta is ott dolgozom, immáron 26 éve. Nem egy olyan nagyon rossz üzlet ez egyik szerződő félnek sem.


Valamit valamiért.

De persze ha van pénzed, szabadidőd és megengedheted magadnak, ne kösd meg a szerződést, de akkor nem biztos, hogy ha végeztél figyelembe veszik, mint előreléptetésbe mint a magasabb kategóriájú fizetésben. Elküldenek mást, sok fiatal akar tanulni és előbbre jutni.


Azt, hogy nem szülhetsz, meg 30 napnál hosszabb táppénz...baromság! Dehogy nem, csak a gyed, gyes, hosszantartó betegállomány nem számít bele, tehát azzal kitolódik az idő. Ha közben mégis kilépsz időarányosan vissza kell fizetned a költségeket ill. ha találsz jobbat még az új munkahely is átvállalhatja a fennmaradó tartozásodat.


Szerintem ha belegondolsz rosszul nem jársz. De persze ezt mindenki maga tudja.


Én is kötök azzal a kollégával aki tanulni akar, megvagyok vele elégedve, számítok rá a csapatban és eddig még senki nem bánta meg és mindenki meg volt elégedve és hidd el elröpül az a pár év.


Sok sikert!

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Doreen92)
2015. aug. 29. 07:57

Azt gondolom, hogy feleslegesen ugrálsz a témán. A szerződésbe nem írhatják bele a betegállományt és a szülést, a többi benne lehet (felmondás esetei), tanulmányi szerződés jár (évi 5 nap? vagy tantárgyanként 2?)

Mennyi időt vesz igénybe a suli? Heti 1-2 napot? Ez gondolom esti iskola, így sokkal többet nem vehet igénybe, illetve a vizsgák...

Az, hogy mit mond körítésnek a főnök nem érdekes, ha bírod idegekkel....

14. doreen92 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2015. aug. 29. 07:45

Hasonló van az én "szerződésemben" is. Ha én mondok fel, vagy bármi olyat csinálok, ami miatt megszűnik a munkaviszony akkor kell fizetnem. Viszont ha mondjuk a munkahely szűnik meg, vagy a munkáltató szünteti meg a munkaviszonyom akkor azt hiszem, hogy nem kell fizetnem.


Meg ami még furcsa, hogy ugye azzal jönnek, hogy amíg én iskolában vagyok, addig fel kell venni valakit részmunkaidőre, hogy elvégezze az én munkámat(a részmunka megszűnt, szóval ez felejtős). Na de az egyik kollégám aki majd januártól veszi át a főnök szerepét őt senki nem helyettesítette. Még a szülési szabin lévő kollégát se helyettesítette senki. Nekem meg ezzel jönnek, hogy amíg én távol vagyok másnak kell megcsinálnia a munkámat.

13. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 29. 07:34
Semmilyen tanulmányi szerződést nem írnék alá, soha.
2015. aug. 29. 07:11

Ilyeneket nem írhatnak bele egy szerződésbe!

Nekem is volt tanulmányi szerződésem még régen, de abban az volt csak, hogy ha én mondok fel vagy rendkívülivel küldenek el, mert csináltam valamit, akkor kell visszafizetnem. Amiket ők bele akarnak írni (betegség, szülés), azok mind törvényellenesek!


Egyszer egy kollégám azt mondta, hogy helyettem vette fel a telefon, erre visszakérdeztem, hogy a te munkaköri leírásodban nincs benne, hogy telefonon is kell az ügyfelekkel kommunikálni?

2015. aug. 28. 18:47

Én már max a felmondó levelemet írom alá, már eddig is sokminden történt ami miatt kilépnék. Ez a szerződés már csak hab a tortán.

Már elég sok véleményt hallottam, nagyjából mindenki azt mondja, hogy ne írjam alá, de nem értem, hogy hogy lehet egy ilyen szerződést megírni egyáltalán.

2015. aug. 28. 16:58
Ha tanulni akarsz, tanulj, főleg ha van rá lehetőséged. A szerződést mindenképp megnézetném egy munkajogásszal.
2015. aug. 28. 16:52

30 napnál többet ne legyél táppénzen? Mintha ez az ember saját döntése lenne... Én tavaly ősszel egyik nap még bementem dolgozni, még aznap mentő vitt kórházba, három és fél hónapig voltam táppénzen, nem önszántamból:( Szóval, emberből vagyunk, ilyet kijelenteni, hogy 7 v. 8 évig nem leszel 30 napnál hosszabb ideig táppénzen... Nem is tudom.


A munkahelyi vezetőd meg legyen olyan egyenes, döntse el, hogy hozzájárul a továbbtanuláshoz, vagy nem. Nem köteles, de ha hozzájárul, ne piszkálódjon, ki és mennyit dolgozik helyetted.


A szerződés v. megállapodás tervezetet azért egy jogásznak megmutathatnád. Felmondáson csak legvégső esetben gondolkozz.

8. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 28. 16:37
miért futamodsz meg?harcolj az igazadért
2015. aug. 28. 16:14
arról sem vagyok meggyőződve, h egy ilyen szerződés jogilag rendben van. lehet, h egy munkaügyekkel foglalkozó jogász felröhögne, h ez úgy megtámadható, hogy csak na.
6. b00d33e65c (válaszként erre: 3. - Doreen92)
2015. aug. 28. 16:10
Senki nem várja el Tőled ha NEM írod alá!Mindenhol vannak szemétségek!Ha családot szeretnél,old meg másképp a tanulmányaid folytatását!Az a kismama arról nem tehet,hogy veled szeretnének kicseszni!
5. era06 (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 28. 16:06

8 évet aláírni, kicsit sokkk , nekem. Beteg se legyél? Ez nem a mi döntésünk.

3 hónapig voltam táppénzen, az orvos hibájából.

4. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Doreen92)
2015. aug. 28. 16:06
sztem kérdezz meg egy jogászt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook