Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan tartjátok rendben a babáitok játékait? fórum

Ti hogyan tartjátok rendben a babáitok játékait? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 21. 12:42
Koszonim a hozzaszolasokat,aranyosak vagytok,hogy "vigasztaltok".Lassan kezd elpakolgatni,ha kerem,persze utana megdicserem,aminek orul,a lanyom meg altalaban rendet rak maga utan,nem mindig magatol,van hogy noszogatni kell,de megcsinalja.mondjuk olyat lattam,hogy ket kisgyerekes lakasbe menetem be,es mindig rendvolt,na nalam sosincs,de igy legalabb latszik,hogy eletvidam gyerekek laknak a lakasban.Egyszer ugyis ennek is vege lesz,es lehet hogy ezerszer visszasirjuk meg:)))
15. homern
2012. jan. 28. 16:03
Nekem 2 évesem van.Rendet tartani?Sehogy.Ha este lefeküdt aludni akkor a helyére teszek mindent,hogy reggel tudjon újra káoszt gyártani :)Majd ha eléri azt a kort bevezetjük a tedd vissza mielőtt új játékba kezdesz dolgot,de ez egyelőre csak elvenné a kedvét a játéktól.Ha mindent maga köré akar gyűjteni a nappaliban,akkor csinálja,engem nem zavar,az a lényeg hogy élvezze :)
14. cac78ceb03 (válaszként erre: 4. - Gugu2010)
2012. jan. 28. 15:33
Ja, a pici még nem fog rendet rakni, ahogy a többiek is írták :))) Nem baj: azt jelenti hogy teljesen normális gyereked van :))) Majd ha nagyobb lesz.
2012. jan. 28. 13:50

Én ebből nem csinálok akkora gondot. Amikor van egy pici gyerek a lakásban, engem ne szóljon meg senki, mert széjjel van pár játék. Hiába raknék rendet napközben, ő attól még játszik. Úgyhogy napközben széjjel vannak a játékok, igen.

Este viszont közösen elpakolunk mindent, vannak dobozai, én adogatom neki, hogy na tedd a labdát a dobozba. És teszi és örül magának. :-)

Szerintem ilyen picinél bőven elég, ha az estit megszokja.

12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 11. - Molyka)
2012. jan. 28. 13:42

ezt én is próbálom, mármint azt, hogy addig nem veszünk elő másik játékot, míg az előzőt a helyére nem tettük...

de sajnos sokszor (ha főzök pl) nem tudok ott lenni mellette, és ugye nem akkor főzök, amikor alszik, mert akkor nem lenne ebédünk, vagy ha pl. apával játszik, hát az borzasztó:D Apa mindent odaad neki, amire rámutat én meg a hajam tépem, hogy már megint az összes játék összevissza van a szőnyegen:D mert apa tojik az én rendszeremre magasról, ő játszik a gyerekkel és kész:D

11. Molyka
2012. jan. 28. 13:33

Sehogy... :)

Több dobozban vannak a játékai. Egyikben csak legó, másikban autók és mindenféle más játékok, vannak külön a kirakók, máshol a gyöngyök. Minden reggel gyönyörű rend várja a kisfiamat, kiválassza mivel szeretne játszani. Játszunk, ha kéri a másikat, akkor előbb eltesszük azt amivel addig játszott.

Nagyjából működik, bár így is úgy is csatatérnek tűnik a lakás. Van, hogy kipakolja a cipőket, ha kiszökik a konyhába, akkor a kutyakaját belepakolja a tálba és beviszi a nappaliba, vagy épp a hajtogatott cuccokat pakolja szét. Szereti a fiókot kirámolni, amiben az iratok vannak... viszont ha kérem, el is pakolja. :)

Mutass nekem egy olyan helyet, ahol kisgyerek van és betoppansz délelőtt fél 11-kor, rend van. :D

2012. jan. 28. 13:02

Nálunk ugyan ez van. Pakolunk, az 5 éves lánykám már segít ügyesen. Viszont jön a 20 hónapos fiacskám és mire én helyére teszek 2 dolgot, ő addig leszed másik 4-et... így tehát akkor pakolunk, ha ő alszik. Ha ébren van, akkor ez totál reménytelen.

Emlékszem, a kislányom is ilyen volt. Azt szerette, ha minden játék a földön volt szanaszéjjel, mi pedig bukdácsoltunk a szétdobált játékokban. Ezvan, majd ha nagyobb lesz, akkor már könnyebb lesz rendet tartani (remélem). :)

9. azure_ (válaszként erre: 2. - Gugu2010)
2012. jan. 28. 12:09
Szerintem az idő mindent megold. A 6 éves kislányod is gondolom hasonlóan kezelte a játékait 1,5 évesen. Ez természetes. Lételemük a pakolás. Én például megkérem segítsen összeszedni, játékkal vonom be ebbe a műveletbe, habár sokszor magamban zsörtölődve elpakolok. Az én kisfiam 2 éves és már most ha nem a helyén van egy játék, mert a mama másik polcra teszi, fogja és a helyére rakja. De ha játszani kezd akkor mindig káosz uralkodik körülötte, amin mindig én leszek úrrá. Sebaj. :) Majd túl leszünk ezen a korszakon is.
2012. jan. 28. 11:49
és ha csak este lefekvés előtt raktok rendet? Én iszonyú rendmániás vagyok nálunk a nagy 3lesz a kicsi 10hónapos a nagy egyszerre mindennel játszik a kicsi dobálos korszakban van. Feladtam az állandó pakolást. Este vacsi előtt vagy után összepakolunk együtt utána már mese van és alvás.délben is nagyjából összepakolok alvás előtt. Ha látja előbb utóbb segít szerintem de én úgy vagyok vele hogy én előbb kapok idegbajt ha ezen is stresszelek.
7. c42aaaac41 (válaszként erre: 2. - Gugu2010)
2012. jan. 28. 11:48
Egy másfél éves gyereknek még semmit nem jelent a rend!Ne akard már most erre kényszeríteni,mikor most van a felfedező korszakában.
6. gugu2010 (válaszként erre: 5. - Mkjudit)
2012. jan. 28. 11:45
Ismeros,es nalunk is meg egy jodarabig igy lesz:((
2012. jan. 28. 11:43
Nekem 8,5 és 3,5 évesek a fiaim. Nálunk én rakok rendet minden nap, mert nem tudom rávenni őket a rendrakásra, sajnos...
4. gugu2010 (válaszként erre: 3. - Cac78ceb03)
2012. jan. 28. 11:43
Mar en is probalkoztam mindennel.A kicsi meg nem igazan erti,hogy jo a rend.Altalaban 2 percet tart ebredes utan.azonnal felmaszik barhova,es szanaszet dobal mindent.Ha egyutt rakjuk el,mikor mar eszreveszi,hogy kezd megtelni a dobozuk,vagy rend leni a polcon,o nekiall szetdobalni.Igy altalaban soha nincs rend:(((
2012. jan. 28. 11:40

Mi együtt pakoltunk eleinte (meg most is időnként meg kell nekik mutani :)) aztán, ha igazi rend lett, "rend-táncot jártunk :DD valami indiántánc, bagy ami épp jön. A lényege, hogy de jó, hogy rend van!

Ezt nagyon szeretik.

2012. jan. 28. 11:37
Ket gyerekem van,6 eves kislany,1,5 eves fiu, a lanyom rendet rak maga utan,de a kicsi azonnal szanaszet dobal mindent.Hogy tudnek rendet tartani?Vagy hogy szoktassam ra a kicsit is,hogy osszepakolja a jatekait?A nagy mar neha buntetesnek erzi a sok "lomtalanitast"
2012. jan. 28. 11:35
Ti hogyan tartjatok rendben a babaitok jatekait?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook