Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti értitek ezt? Egyesek sok jó cuccot kidobálnak, mások pedig árulják a vackot? fórum

Ti értitek ezt? Egyesek sok jó cuccot kidobálnak, mások pedig árulják a vackot? (beszélgetős fórum)


2021. máj. 12. 06:14
Értjük:)
2021. máj. 12. 05:37

Gyerekruhákat próbáltam eladni, csak a kisfiam hordta őket. C&A, H&M, nem gagyi cuccok, szinte bolti állapotban. Senkinek sem kell negyedáron sem! Az agyonhordott vacakokat veszik meg 100-200 Ft-ért, amit porrongynak sem használnék. Rongyokban jár sok gyerek a bölcsiben is, anyuka meg tip-top, jó autóval, szóval azért lenne pénz...

Azért az 1-2 darabért, amiért eljöttek, fél napokat kellett csetelnem, párszáz forintért. Méricskélni, ekkor jön érte-akkor jön érte, bocs, mégsem kell.

Nekem erre nincs időm! Sem otthon, sem munkahelyen, pedig jól jönne az ára. De csak gyűlik a kupac, gyűlik.

2021. máj. 12. 00:00

Talan egy bo hete volt, hogy itt irta valaki, hogy par ezret nem fizetett ki ara, hogy gumiabroncsokat letegyen, inkabb szetszorta.

Nehogy mar az esetleges felvevevohely hibaja legyen, ha valaki egy troger!


A felajanlottam, de nem kellet meg nem mentseg.

24. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2021. máj. 11. 21:14

Valószínűleg ezért írják a hirdetésekben a facén előre, hogy a szállításban nem tudunk segíteni.

Nálunk is volt bútor a lomtalanító konténerben. Sajnálom, hogy nem szerveztem előre segítséget, mert akkor sikerült volna megszabadulni tőle. :( Egy cég hirdette, hogy ingyen elviszik, aztán elmesélték, hogy azért mégiscsak nekünk kellene fizetni a szállítást.

Bár most már itt is van újrahasznosító, ahová esetleg elviszik.

23. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Df1e1c376c)
2021. máj. 11. 19:01
Szeretnek macska
22. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2021. máj. 11. 16:57

Az otthoni nalunk a legnagyobb cigo horgonykent volt, es a pereputty.

Mar volt ra inditvagy, hogy inkabb elvitetunk barmit, akarhogy, de nem kell az "ingyenes" lomatalanitas. A kib.. karavan ne hozzak jojjon ide! Osszehugyoznak-szarnak mindent, es a ko0rnyerkol el-eltunik ez meg az.

21. tumbo2 (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. máj. 11. 16:28
mikor odaért a lomtalanító autó,semmi sem maradt.meg is szüntették az ingyen lomtalanítást.
2021. máj. 11. 16:25

Pár napja bementem egy boltba, ami mellett sokszor elmentem. Használt design ruhák.

Az erősen használt, amit 500 ft-ert sem venné meg senki kirakva 450 fontért kirakva. Minden ilyen árban megy.

Az új alkalmazott szerint van egy webshop a háttérben, ami jól ment, rá egy évre nyitották. Kb. egy hónapja, amikor bármi bezarhat barmikor.

Pénzmosoda tutira.

19. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2021. máj. 11. 15:23

De ha neked időre kell eltüntetni, és senki nem veszi meg, lom lesz. Hulladek.


És mit gondolsz, miért nem vitték maguk az adott helyre?

2021. máj. 11. 15:21

A munkahelyemen a napi veszteség megy a hajlektanalszallokra (kész étel, és nem szir-szar). Valamikor 3 csóka 1 szatyornyit visz el, a többit meg tesszük a kukába. Akik ezt csinálják, azok maguk is hajléktalanok, és nap közben lopnak. Erre nem tudok gombot varrni.

Mikor a segelyszervezeti szervezeti önkéntesek jönnek, ok mindent elvisznek.

17. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Df1e1c376c)
2021. máj. 11. 15:18

Nem lomok voltak.

Normális, használható bútorok.

Nem kellett határidőre kiüríteni a lakást, segíteni szerettem volna, de nem úgy, hogy még én fizessek rá.

Nem háborgok, csak leírtam a tapasztalataimat.

Igen, jól jártam, mert még kaptam is érte pénzt.

Csak a "segélyszervezetekkel" kapcsolatos tapasztalataimat írtam le.

16. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2021. máj. 11. 15:14
Akkor el tudtad adni, és jól jártál. Ha meg határidőre kell kiüríteni valamint, nem várhatod el a segélyszervezettől, hogy elhordja a lomjaidat ingyen. Utólag hoborogni meg álságos.
15. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2021. máj. 11. 15:07

Belegondoltam.

Felajánlottam ingyen egy csomó jó dolgot, (amit később pénzért elvittek).

Szerinted még nekem kellett volna finanszíroznom a szállítást is?

Ha lomtalanításkor teszem ki, az "ingyen van".

14. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2021. máj. 11. 15:01

A szervezetnek nincs ra kerete, kapacitasa. Ez van. Ezen mit nem lehet erteni? ettol nem gonoszok.

Kicsit gondolj bele: odaviszel egy csomo butort (mar ha van hova), ami kitolti a helyet, de utana mi lesz vele? Ha epp fel evig vagy egy evig, vagy ki tudja meddig nem lesz olyan ember, akinek epp nem butor kell, az epp alkalmas? Es ha butor kell valakinek, de segitobol szerzi be, ki fogja kiszallitani, ha a szervezetnek nincs erre alkalmas jarmuve? Meddig taroljak?

13. aszparagusz (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. máj. 11. 14:51

Hasonló tapasztalatok pár éve, amikor egy lakást számoltunk fel.

Használt, de jó állapotú bútorok (ágy, szekrény, asztal, színes tv. stb.)Ingyen akartuk odaadni. Felhívtuk a kerületi családsegítőt, Vöröskeresztet, Máltai Szeretetszolgálatot. Közölték, hogy vigyük oda.

Akkor most én fogadjak több tízezerért fuvart? Válasz: igen.

Feltettük egy hirdetési oldalra, hogy egy jelképes összegét az egész egyben elvihető. Rengetegen jelentkeztek.

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Df1e1c376c)
2021. máj. 11. 14:50

Hát nézd mikor ide az otthonba is fel lett ajánlva, de nem kellett, majd mégis onnan viszik el.. Hát na. Nevetséges.

Az meg, hogy sokan elvárják, hog, ingyen add oda és még te fuvarozd oda ingyen.. Nonszensz.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. máj. 11. 14:11

Talan mert kozel volt.

A lakas tulaja meg a parom epp tegnap cigolt ide egy boszme nehez szekrenyt. A tulajnak kapora jott, hogy egy masik lakasbol, ami az utcaban van, volt hova kitenni a szekrenyt, nekunk meg jol jott, hogy kaptunk egy szekrenyt. Mivel kozel volt atcipeltek kezben, de amugy a szallitas nem lett volna egyszeru.

Valakinek lehet, hogy igy sem kellett volna, csak mert mondjuk nem tetszik a szine, vagy lehet, hogy tetszett volna, de nem passzol a merete.

A kanapenk hasonloan lett, akkor egy garazst kellett kiuritenie a tulajnak, es csak azert jott szoba, mert par nappal elotte szerelot kellett kuldenie egy javitasra, es csevegeskent rakerdezett, hogy amugy hogy tetszik a lakas par honap utan, a parom meg mondta, hogy szuper, a berendezkedes meg folyamatban, de szeretjuk.


A paromnak egy szedanja van, mikor agyat vettem, addig keresgeltem, amig nem talaltam olyat, aminel az szerelept, hogy szallitani tudjak. A parom kisbuszt is tud vezetni, de ha berelni kell, akkor mar nem biztos, hogy megeri megvenni az adott butort.


Vettem egy szekrenyt, azert mertem megvenni, mert egy ismerosom bevallalta, hogy elhozza nekem, ha butort veszek. Pont azon a heten annyi meloja volt, hogy nem jutott el addig, en meg nem pattogtam, elvegre o tesz nekem szivesseget. Az eladonak kellett a hely, mar tobbszor rakerdezett, kezdett kellemetlen lenni, vegul egy kisbuszos taxival ket forduloval elhoztuk. De ezzel is szerencsenk volt, mert nem minden taxis vallal be ilyen melot. Meg pakolni is segitett.


Volt egy szekreny, amit szivesen megvettem volna, de mikor felhivtam az eladot, mondta, hogy bocsi, de jottek az ujat beepiteni, mivel senki nem vette meg, nem tudott mast csinalni, kitetette az udvarra, ahol par napja az esoban all.


En magam volt, hogy szabadultam volna egy nagy szekrenytol, a csaladsegitoben mondtak, hogy foto, meret, kiteszik, szerencsem volt, valakinek par lepcsohazzal arrebb epp kellett.

Mas esetben meg volt, hogy azt mondtak, mikor hivtam oket, hogy bocsi, nincs hely meg egy papirt kitenni sem. A lakast ki kellett uriteni, mit tehettunk volna? Ment a szemettelepre.


Ezeket azert irtam le, hogy peldazzam, kulonosen butornal, amit nehez tarolni es szallitani, szep, szep, hogy felajanlom, de eleg sok tenyezo kozre jatszik.

2021. máj. 11. 12:45
Hát nézd, volt mikor egy kanapét felajánlottunk, a kutyának se kellett, mert érte kellett volna jönni,aztán viszonylag olcsón árultam, akkor se. Mikor lomtalanításkor ki raktuk vitték mint a 💩t. 🤷‍♀️
9. 5da46c99ae (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2021. máj. 11. 11:43
Igen, ez így van. :D Nem csak tárgyaknál, szolgáltatásoknál is. Ahol tanultam nyelviskola, ott úgy kaptad az anyagot, hogy befizetés után kaptál egy linket, 30 napig volt időd letölteni PDF-ben, amit megrendeltél. Egyszer csináltak fb-on nyereményjátékot, öten nyertek teljesértékű anyagot (nem is kevés értékben). Utána mesélte a tanár, hogy hárman hónapokkal később írtak rá, hogy most akarták letölteni és megnyitni, miért nem megy? Szóval ennyire volt nekik fontos, amit ingyen kaptak. Én mindig remegetem vásárlás után a másodperceken, hogy na, mikor férek már hozzá. :D
8. Lávli* (válaszként erre: 7. - 5da46c99ae)
2021. máj. 11. 11:29

Így megy ez. Azt is tapasztaltam, hogy ha vki ingyen akar adni vmit, akkor az mások szemében egyszerűen értéktelen. 😳 Ha van ára, akkor jobban kell. Döbbenet. 😳

Ennek sincs meg a kultúrája nálunk. Más országokban kipakolnak a ház elé, mindenki vidáman böngészget, mindenki talál neki megfelelő "kincset", nálunk meg a lomis cigányok megvernek, ha csak ránézel a cuccra 😀

7. 5da46c99ae (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2021. máj. 11. 11:01

"Mikor felháborodnak, hogy mi az, hogy nem szállítod nekik házhoz ingyen az ingyen cuccot 😀 Merakkor inkább nem is kell ... 😀"


Ez meg a másik. Bele lehet fáradni. Én most fogok költözni, mindenből újat vettem, ezt a házat pedig bútorozatlanul fogom kiadni. Nagyon sok bútort, műszaki cikket feljánlottam teljesen ingyen, volt, ahol a torkomnak akartak esni, hogy hogyan vigyék el...

6. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 11. 10:51
Én azért rakok ki még bőven használható dolgokat, mert nekem már nem kell, de nincs kedvem vele bajlódni, hogy eladjam. Meghirdetni, egyeztetni, átadni/feladni.... Nem-nem. Csak nagyon magas értékű dolognál. Így is elviszik. Feljánlani szoktam eleget év közben, de így is sok minden jut lomtalanításra.
5. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 11. 10:51

Vannak, akiknek hobby, vagy már életforma, hogy pakolnak mindent a vaterára, ügyködnek, fotóznak, vevőkörük van, ebből áll a napjuk.

Másoknak nincs idejük erre, munka, család mellett idegen emberek faxnijaival bajlódni.

Mikor felháborodnak, hogy mi az, hogy nem szállítod nekik házhoz ingyen az ingyen cuccot 😀 Merakkor inkább nem is kell ... 😀

4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 11. 10:35

Szerintem anyagi helyzettől függ.Van akinek 100ft is számít.


Mi pl mindent odaadunk segélyszervezetnek.Jó mosógéptől megkezdve,ruhákig mindent.Jó helyre kerül,ahol szükség van rá.


Amúgy sokszor elámulok amikor használt agyonhasznált cipőért valaki kér 3-4ezret😅ki venné meg...

3. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 11. 10:33
Szerintem ebben semmi meglepő nincs. VAn aki így látja a dolgokat, van aki úgy. Valaki értéket lát a dolgokban, valaki pedig nem.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 11. 10:28
Igen, értem, ilyen az élet.
2021. máj. 11. 10:26
Lomtalanításkor sokan még bőven használható, jó állapotú dolgokat csak úgy kidobnak, ahelyett, hogy felajánlanák valakinek vagy esetleg eladnák, mások pedig drágán próbálják eladni azt, ami még ingyen se kéne senkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook