Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti elmennétek egy 1 évessel gyermekkel külföldre nyaralni, pl.Görögországba? fórum

Ti elmennétek egy 1 évessel gyermekkel külföldre nyaralni, pl.Görögországba? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 18. 23:07
Szerintem nyugodtan lehet utazni kisgyerekkel. Nekem néha muszáj volt elutaznom (2x Ázsiába, 2x Európán belül) 1 éves kora előtt és vittem magammal, mert még szoptattam. De így igen egyszerű volt etetni. Anyukám 2x ment utazott velünk az USÁ-ba, hárman voltunk, 3 év alattiak. Megoldotta, mert muszáj volt, de a gyerekekkel amúgy is tök segítőkészek repülőn.
2010. márc. 11. 21:22
Persze, mi is indulunk Olaszba júniusban. Ha minden igaz, ott ünnepeljük az első szülinapját a kisfiamnak. :)))
52. CsanHan (válaszként erre: 48. - 65b49ebbf3)
2010. márc. 11. 20:22

Igen! December végén született a lányom és következő év júliusában nyaraltunk Olaszországban...Mondjuk, tudtuk mire számíthatunk, mert már 4x jártunk ott előtte...De rengetegen voltak sokkal kisebb babával is. Mint írtam, semmi gond nem volt vele....

Mikor vártuk nyáron én sem mertem külföldre utazni, igaz, veszélyeztetett terhes voltam.

2010. márc. 11. 18:12

Sziasztok!


Mi a 11 hónapos kisfiúnkat vittük olaszországba tavaly. Lakókocsival mentünk, így kb 12 órás volt az út...ez volt a legnehezebb, utána minden szuper volt!

2010. márc. 11. 17:40
siman
2010. márc. 11. 17:39
13 hónapos lányunkkal_aki nagyon rossz alvó volt-elmentünk Horvátországba előre foglalt szállás nélkül.Persze utószezonban.Szálláshely volt rengeteg,és semmi gond nem volt a gyerkőccel.Csak itthon alaposan végig kell gondolnod mi mindenre lesz szükségetek.A gyereknek is élmény az új környezet,és így fejlődik igazán ha sok mindent megtapasztal!
2010. márc. 11. 10:43
Csanhan 6 hónapossal? Mi nyár végére várjuk a tesót, idén nyárra is tervbe volt a tenger, de így kimarad. talán jövőre:-)
2010. márc. 10. 20:16

Fiam 1,5 éves volt, lányom mindössze 6 hónapos, amikor először tengerpartra mentünk velük nyaralni...soha semmi problémánk nem volt!

Mi imádjuk Olaszországot, mióta a gyerekeink megszülettek (fiam 9, lányom 2 éves) 5x voltunk Bibionéban, a családok paradicsomában nyaralni. Csak ajánlani tudom...

Nálunk idén még nem tudom, hogyan alakul a helyzet, mert nagyfiam szeretne repülőn ülni...de nem tudom, hogy milyen úti célt lenne érdemes választanunk...

46. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 45. - Sztilla)
2010. márc. 10. 14:33
Akkor én nagyon nem vagyok aggódós, mi a gyerkőc 1 éves és 2 éves korában úgy mentünk ki hogy nem volt lefoglalt szállásunk. (angolul, németül megértetem magam)
2010. márc. 10. 14:10
Nem mennék. Ahogy a többieket olvasom, úgy látszik én az aggódós anyukák közé tartozom. 5 éves a két fiam, de eddig mindig itthon nyaraltunk és bizony jó néhány alkalommal lettek betegek a gyerekek. Én nyugodtabb vagyok, ha olyan helyen nyaralok, ahol tudom, hogy hol van az orvos, kórház, gyógyszertár és meg is értenek.
2010. márc. 10. 11:43
A tenger meleg volt, de drágább volt mint Horvátország.
2010. márc. 10. 11:42
Szia Csiga! Portoroz, szép hely, de kicsi Szlovénia tengerpartja, én inkább Horvátországot ajánlanám, ha már 1x tenger, és közel legyen. Pl. Opatija környék, vagy Rovinj.
42. csiga1170 (válaszként erre: 41. - 65b49ebbf3)
2010. márc. 10. 10:29

Sziasztok! Az én kisfiam is nyáron lesz egy éves. Mi is gondolkodunk tengerparti nyaralásban.


Ti Szlovéniában hol jártatok? Meleg volt a tenger? Mennyibe került?

2010. márc. 9. 18:03
Szeklice mi Szlovéniában voltunk 1 éves kislányommal, jól fel kell készülni, és irány a tenger:-)
2010. márc. 5. 09:00

El, bárhová.

Még nincs gyerekem, de biztos hogy nagy utazó lesz, úgy mint a szülei.

39. Szeklice (válaszként erre: 38. - Kavicska)
2010. márc. 5. 08:48
Micsoda nemzetközi család! :-) Szuper!
38. kavicska (válaszként erre: 34. - Szeklice)
2010. márc. 4. 21:24

Hat, mi ausztraliaban elunk es innen mentunk haza, latogatoba! Es mivel a baratnom mar a 2. bababval volt pocis igy en voltam az 1 eves kislannyal vegig, szoval kibirtuk!

En az utazasra irtam, hogy az biztos menni fog! (a Kistesom olaszorszagban el es evente 2-szer repul 6 honapos koratol a kislanyaval, semmi gond!) Ugyhogy emiatt nem kell aggodni!:-))

Szerintem kisgyerekkel is eleht jo kis nyaralasoakt csinalani es Ok igazan elvezik a vizet, a tengert! latom nap mint nap!

37. taziandi (válaszként erre: 36. - Szeklice)
2010. márc. 4. 21:23
Ez így igaz!
2010. márc. 4. 21:18
Igen. Vagy repülős, vagy belföldi autós. Egyetértek.Európán belül 2-3 óra alatt mindenhol ott vagy.Mellesleg olcsóbb is,mint egy belföldi wellness holtel fp-val,1 hétre.
2010. márc. 4. 21:16

Az biztos,h nektek nem lesz pihenés...ha ez nem gond,és nem azért utaztok,h túrázzatok,hanem csak strandolni,stb,akkor vigyétek!

Ha komoly programokat szeretnétek,és terveitek vannak,h miket néznétek meg,akkor nem ajánlatos.Ő nem élvezné a hosszú túrákat,és nektek ugyanúgy kell róla gondoskodni,mintha itthon maradtatok volna.

34. Szeklice (válaszként erre: 32. - Kavicska)
2010. márc. 4. 21:15
Úristen! Hova mentetek,ami 22 ezer km-re van?
33. msaca (válaszként erre: 30. - Szeklice)
2010. márc. 4. 21:15

Szóval inkább repülősben gondolkodsz?

Azzal csak annyi a gáz, hogy nem tudsz mozogni a gyerekkel. Nehéz volt egyhelyben tartani, pedig voltunk rá hatan. De egyáltalán nem viselte meg, csak minket. Szerintem mindenképp menjetek, bárhová mehettek, csak készülj fel. A repülőre sok játék, pelenka ... na az gáz volt a repcsin tisztába tenni..:-)

Kicsit tortúra, de ha már ott vagy ugyanolyan, mintha csak a Balcsira ugrottál volna le, mert a cucc ugyanaz, a program is többnyire. Szóval hol itt a gond? Hát nem?

2010. márc. 4. 21:08

Sziasztok! En 22ezer km-ert utaztam egy egy eves babaval (a kereszt lanyom) es azt kell mondjam, mi mar kesz voltunk, de Neki meg se kottyant! Szerintem a gyerekek sokkal jobban elvezik a dolgokat mint mi felnottek! Szeretik a repulest es europan belul max. 2-3 oras utakrol beszelunk, az meg igazan nem sok!

Az igaz, hogy mas a program, ha mar baba van, de valamit valamiert! :-))

2010. márc. 4. 21:08
Mi Horvátországban, tengerparton voltunk az egy éves kisfiunkkal. Kocsival mentünk, semmi baj nem volt. Nagyon élveztük mind!
30. Szeklice (válaszként erre: 26. - Msaca)
2010. márc. 4. 21:06
Én is gondoltam Horvátországra...csak a mi autónkkal nem egy életbiztosítás elindulni oda.
2010. márc. 4. 21:05
Nem
2010. márc. 4. 21:04
simán bevállalnám 2gyerekkel is:)
2010. márc. 4. 21:02
Én már nyolc hónaposan elvittem Horvátországba a fiamat. Nem lesz tőle semmi baja! Viszont én előtte beszéltem a háziorvosunkkal, és feltankoltunk gyógyszerekkel ha véletlenül mégis lenne valami. De nem lett és nálatok se lesz semmi!!! Szerintem nyugódta menjetek!
26. msaca (válaszként erre: 23. - Érzés érzés)
2010. márc. 4. 21:00

Igaza van! Görögország messze van.

Én nem is repülnék, mert bár megtettem egy másfél évessel de strapás volt. Viszont még most is emlegeti. Pedig csak másfél volt! És vannak élményei, igaz negyvenszer látta azután videón is, de összekapcsolja. Horvátországot javaslom.

2010. márc. 4. 20:59
Persze!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook