Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti egyetértettek azzal, hogy minden olimpiai bajnokunk a 35. élet éve után életjáradékot kapjon, ami most 198 942 forint havonta? fórum

Ti egyetértettek azzal, hogy minden olimpiai bajnokunk a 35. élet éve után életjáradékot kapjon, ami most 198 942 forint havonta? (beszélgetős fórum)

87. Martian (válaszként erre: 84. - Kingi7)
2009. okt. 27. 23:50
ok :)
2009. okt. 27. 23:34

Így, ebben a formában, ismervén az ország gazdasági helyzetét, nem tartom szerencsésnek az ötletet.

Hallottam ma a rádióban, hogy a lakosság létszáma alig 100 ezerrel haladja meg a 10M főt. Egyre kevesebben vagyunk, egyre több pénzt kell kitermelni, miközben a fejhető réteg folyamatosan apad. Mindenki sír, mint a sebes valagú csibe, sztrájkol, követel, és valamelyest kap is, de a kevés pénz sokfelé osztva siralmas.

Hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon - értékelvén a sportolók teljesítményét!-, véleményem szerint magát a teljesítményt az aktuális időben jobban, komolyabban meg kellene fizetni, és az érte kapott juttatást a sportoló, mint minden más ember, fektesse be hasznosan, forgassa, kamatoztassa, hiszen mindnyájan ezt tesszük kicsiben.

2009. okt. 27. 23:16
Tömören és velősen, nem!!!
84. kingi7
2009. okt. 27. 22:57

stulika : Na hogy működik? :) Én nem vagyok írigy, csak szerintem nem jogos :)

ja és hogy milyen volt az életed ájuljak be? Azt hiszed más nem tesz meg annyit mint te? Van aki nálad kevesebbet teljesít, de van aki többet, ne törj pálcát Martian-on!


spinneli: nem tudom, hogy csak tetteted...? Mi is a fórum kérdése? Hmm? Logikusan indokold meg valódi érvekkel!Miért kapjanak az adóinkból?


Martian, ne kapd fel a vizet... csak a saját dolgát látja és azt hiszi, senki nem képes arra amire ő...

2009. okt. 27. 21:17
Én is egyetértek,sokat dolgoztak érte.
2009. okt. 27. 21:14
egyetértek, hogy kapjanak
2009. okt. 27. 21:11
Ja még valami, attól mert nem dolgoztam végig az aktív 13 évemet, már nem kérdezhetem meg, hogy kinek mi a véleménye mondjuk erről a kérdésről?
80. Martian (válaszként erre: 79. - Stulika)
2009. okt. 27. 21:09

Szerinted nekem olyan marha nagy élvezet, hogy le vagyok százalékolva?

Amúgy már mondtam sokszor, hogy én nem sajnálom tőlük, csak érdekelt mások véleménye erről, mert többek közt erre találták ki a fórumot.

79. stulika (válaszként erre: 77. - Martian)
2009. okt. 27. 21:02

Akkor gyors számolás : 31 éves vagy, vagyis 13 év munkaviszonyod lehetne, ehelyett van 3 év, tehát tényleg piszok sok adót fizettél be.

Csak az összehasonlításért Én 1988 óta (mióta van SZJA), tehát 21 éve fizetek adót a bérem után az esetleges egyéb jövedelemből megfizetett adó mellett. Emellett több évet jártam munka és gyerek mellett iskolába, több százezer forintot fizetve a saját pénzemből, hogy minél több lehetőségem legyen dolgozni, és ezáltal megélni. Lehet, hogy Nekem ezért nem volt időm másokat lesni, hogy milyen vastag a pénztárcájuk. De az is lehet, hogy Én inkább ehelyett a saját lehetőségeim felkutatására fordítom az energiám...mert miért is dögöljön meg a szomszéd tehene, ha az enyém már elpusztult :)

78. Martian (válaszként erre: 76. - Stulika)
2009. okt. 27. 20:51
Pont ezt mondom, hogy nem azt sajnálom amit ők kapnak, hanem hogy pl.te nem kapsz annyit, pedig ennyi embernek több kéne havonta.
77. Martian (válaszként erre: 75. - Stulika)
2009. okt. 27. 20:49

Most semmit, mert nincs jövedelmem, de 7 éve amikor 24 éves voltam, és leszázalékoltak, akkor volt 6 év munkaviszonyom, amiben volt 3 munkanélküli segély időszak is, és mindenből fizettem az adókat, és a járulékokat!

Időközben voltak más okok amiből fizettem adót, ha akartam volna se tudtam volna kibújni alóla.

Az hogy ez mennyi volt édes mindegy, és nem ide tartozik, szerintem.

76. stulika (válaszként erre: 74. - Martian)
2009. okt. 27. 20:44
Egyébként amit írtam annak a fényében tettem, hogy a család jövedelme nincs ennyi egy hónapban, és két gyermeket nevelünk.
75. stulika (válaszként erre: 74. - Martian)
2009. okt. 27. 20:42

Hát nem mondom, hogy működik a magyar irigység?


De pl. Te évente mennyi adót fizetsz?

74. Martian (válaszként erre: 73. - Stulika)
2009. okt. 27. 20:40

"Ti mennyit adtok hozzá az olimpiai bajnokok ellátmányához? Pontosan azt, a semmit... "


Tévedsz, ezt a befizetett adónkból kapják!


"iszonyatos összegű járadékot (ahogy elképzelitek)"


Sok embernek az, mert ennyi jövedelmet kb. bruttó 350 ezer forint után kapna, ki keres ma ennyit legálisan?


Én már írtam, hogy nem az ő pénzüket sokallom, hanem a többiekét keveslem.


Ha elolvastad volna, volt aki sokkalta pedig van élsportoló a családjában, tehát nem egészen igaz amit írtál.

73. stulika (válaszként erre: 34. - C19f5f79fa)
2009. okt. 27. 20:24

De itt most nem olimpiai sportolókról van szó, hanem bajnokokról. És ez két külön kategória. :)


Olvasva a hozzászólásokat, már megint a jellegzetes magyar mentalitás jön le "dögöljön meg a szomszéd tehene is". Nekem ennyi a jövedelmem, igaz itthon lóbálom a lábam, és önmagamért nem vagyok hajlandó tenni semmit, csak elvárom, hogy a sok güriző marha eltartson. Senkinek ne adjon ellátást az állam, senki nem érdemli meg, csak Nekem, mert én nagyon full ember vagyok, én megérdemlem, de csak én, na jó meg a családom. Hát emberek szerintem ez az önzés magasfoka. Akik itt legjobban és legcsúnyábban ágálnak a járadék ellen vagy rokkantsági járadékosok, rokkant nyugdíjasok, kismamák, stb. Emberek, Ti mennyit adtok hozzá az olimpiai bajnokok ellátmányához? Pontosan azt, a semmit...

Azt nem szabadna elfelejteni, hogy amikor az olimpián megmérkőznek a sportágakban, és utána az eredményhirdetéskor a világon több millió ember nézi a tv-t. És a győztesekre mindenütt felfigyelnek. Azt szerintem mindenki tudja, hogy eredményesen eladni csak sikeres emberekkel lehet. Na ezt teszik olimpiai bajnok sportolóink is akaratlanul is. Aki egy kicsit jártas a sportban az könnyen beláthatja, hogy az úgynevezett siker sportágainkban, mint pl. póló, kajak-kenu, öttusa, vívás, úszás, stb. nem kell a külföldi sport rajongóknak magyarázni, hogy kik a magyarok, esetleg hol van Magyarország, stb. Ezzel szemben, ahol nem szereplünk kiemelkedően, meggyőződésem, szinte nem is hallottak még rólunk. És az ismertségnek közvetve a nemzet gazdaságban hozadéka van. De itt említeném meg, hogy a sikeres szereplésért a NOB nem kevés pénzt ad a MOB-nak, ez a közvetlen haszon.

Ez az egyik oldala a dolognak. Nem tudom a tiltakozók között van-e olyan, aki olimpiai bajnok, vagy akár megpróbálta az élsportot? Mint tudjuk, az olimpiai bajnokok nem teremnek, hanem több éves, évtizedes kemény munkával, kitartással, szorgalommal, sok-sok lemondással jó képességű gyerekekből kialakulhatnak. A mai világban komoly anyagi terheket ró egy családra, ha valamelyik tagja élsportoló. A család fizeti sok esetben a mindennapos munkához pl.a sportruhát, terembérletet, uszodabérletet, utazási ktg.-et, szállást, étkezést, stb. Szerintem könnyen belátható, hogy egy átlag család esetében a családtól is komoly áldozatokat követel. Az időbeosztásra nem is akarok kitérni, edzés, versenyek, stb. Nekem a lányom pár éve hagyta abba a sport lövészetet. Utánpótlás válogatott volt, korosztályában többszörös magyar bajnok, kétszer európa bajnokságra is kijutott. Neki tizenévesen nem volt szabadideje, minden hétvégén verseny, év közben több hetet edzőtáborban töltött, stb. És mindvégig jó tanuló volt az iskolában, érettségi eredménye egy db négyes, négy db ötös. De éppen azért hagyott fel a lövészettel, mert élni is szeretet volna, ahogy a hozzá hasonló tizenévesek. De mindenki elött ott van a lehetőség, megpróbálhatja, x idő után olimpiai bajnok lesz, 35 éves kora után eldőlhet a fotelban és várja havonta a póstást, amikor hozza az iszonyatos összegű járadékot (ahogy elképzelitek). Addig is, amíg személyetekben is bajnokot avat a világ, az edzésekhez, versenyekhez sok kitartást, a költségekhez vastag pénztárcát kívánok...HAJRÁ :D:D:D

72. spinneli (válaszként erre: 71. - C8772e855b)
2009. okt. 27. 18:59
amelyiket érzed, hátha tudsz vmi újat.
2009. okt. 27. 18:43
Meg még mit nem?Mondjam vagy mutassam?
2009. okt. 27. 12:06

nekem mindegy,hogy ők mennyit keresnek..ha havi 2 milliót keresnének annak is örülnék. Egyébként nem is kapnak sokat.

Csak nekünk tűnik soknak, mert mi dolgozunk ( vagyis én nem ,mert nincs munkám) napi 8-9 órákat, és ezért kapunk 100-110 ezer forintot. Na ez a kevés.

69. spinneli (válaszként erre: 55. - Kingi7)
2009. okt. 27. 11:57
amennyibben logikus kérdést teszel fel, úgy logikus választ is adok, tehát?
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Kingi7)
2009. okt. 27. 11:55
Nem is csinálta....és természetesen csinált más hasznos dolgot. Ezt csak arra írtam, hogy azért elég ritka ha a sportoló jól él. Attól a néhánytól pedig akik tényleg hozták az eredményt miért kellene sajnálni. Nem a fél országról van szó. Azért kíváncsi lennék rá, hogy meylik hobbinkat csinálnánk nap mint nap 10-12 órán keresztül. Az már nem hobbi!
67. kingi7 (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2009. okt. 27. 11:45

Ha nem érte meg,akkor minek csinálta? Miért nem csinált mást valami hasznosat, amiből megélt volna?

Az én ismerősöm kapus volt a fociban, nem nevezem meg,mert ismeritek... 100mft-os vagyonnal rendelkezett 30 évesen...gyerekként együtt fociztunk:)

66. kingi7 (válaszként erre: 61. - A1baa7edcc)
2009. okt. 27. 11:41
Ha 35 évesen tönkremegy, akkor vállalta, amikor elkezde...nekem is tönkre vannak menve az izületeim, mégsem sírok...
2009. okt. 27. 11:38

Az én bátyám bírkozott gyerek korától kezdve. Az említett F.P-t sokszor legyőzte. Ő is a sportnak élt, de sajnos abba kellett hagynia, mert nem fizettek annyit, hogy a családját el tudja belőle tartani.

Ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy annyira azért nem csak a szenvedélynek élés. Szponzor??? Azért törik ám a fejüket, hogy mit kellene csinálni, amíg a csúcsra jutnak..

64. 40163fd81d (válaszként erre: 61. - A1baa7edcc)
2009. okt. 27. 11:36

Ha a sportolóknak úgy vesszük,az a munkája ,hogy érmeket szerezzenek,és meg is szerzik,akkor úgy hallottam jól keresnek vele,és ha előrelátók lennének,akkor szépen megélnének ,a fizetésükből,amit az évek során félretettek,és amikor az ízületeik berozsdásodnak,akkor abból a pénzből bármibe belefoghatnak ,amibe csak akarnak,vagy kedvük van.:))

Ne feledd ,hogy itt most nem a sportolókról van szó,hanem olimpiai bajnokokról.

Akiknek klasszul megy a sport ,jól keresnek vele,nembeszélve az érmekkel járó milliókról .

63. 97e35043a4 (válaszként erre: 52. - Kingi7)
2009. okt. 27. 11:32
Egyetértek!!!
62. 97e35043a4 (válaszként erre: 38. - A74de3d08a)
2009. okt. 27. 11:29

Persze :PPPP Nem kell őket annyira dicsőíteni, ők is csak a melójukat végzik. és... megkapják azért a nagyon kemény munkájukért úgyis a fizetségüket...


Hagyj ne kelljen felsorolnom, hogy még hány ember végzi keményen a munkáját a hétköznapokban, és alig kapnak érte valamit...Azok között kellene szétosztogatni azt a pénzt, amit kvázi bónuszként kapnak ott "fent" oly sokat...

61. a1baa7edcc (válaszként erre: 58. - Kingi7)
2009. okt. 27. 11:26

es 35 eves korara olyan allapotba kerulnek legtobb sportagnal az izuletei, mint egy oregembernek.

Sok embernek a hobbija a munkaja, akkor azok ingyen dolgozzanak?

60. 40163fd81d (válaszként erre: 59. - Kingi7)
2009. okt. 27. 11:25

A 20 millát megérdemlik,hisz az a díj,nincs abban semmi hiba.

De az életjáradékot túlzásnak tartom.

59. kingi7 (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2009. okt. 27. 11:23
Csak a színészek nem kapnak 20 millát ha sikeres egy darab...Ja és nem 35 évesen...
58. kingi7 (válaszként erre: 42. - Simple)
2009. okt. 27. 11:22
Igen, az égadta világon mást sem csinál csak edzésekre jár :) nem kell azon törnie a fejét, mit kell otthon csinálnia, mit eszik a család, mit kell megoldani...csak a szenvedélyének él non-stop és vannak szponzorai....sokat tévedtem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook