Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti anyósotoknak kívántok anyáknapját? Ez egy illendő szokás, mert eddig sajnos nem ismertem? fórum

Ti anyósotoknak kívántok anyáknapját? Ez egy illendő szokás, mert eddig sajnos nem ismertem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
41. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. máj. 5. 15:33
Miért kívánnék? Hiszen nem az én anyám.
2013. máj. 5. 15:31
Én is így gondolom, mint Ti :)))
2013. máj. 5. 15:30
Kicsit elcsodàlkoztam a sok nemen. Nem gondoltam volna. Szàmomra ez olyan termêszetes. Srmi baj, ha nem, de magamon csodàlkozom, hogy meg sem fordult a fejemben nem köszönteni.
38. szafaripók (válaszként erre: 37. - Dominós)
2013. máj. 5. 15:29
Hú, én is szívből megadnám neki, amit kívánok - szerintem ezért nincs anyósok napja!:P
2013. máj. 5. 15:27
ANYÁK NAPJA...majd ha lesz anyósnap, azon szívből köszöntöm.
2013. máj. 5. 15:27
Ezt most őszintén írtam. Nincs az, amivel erre bárki is kényszeríthetne. Rosszul esik, nem esik, dolgozza fel, az ő problémája, és nem az anyám.
35. napocskaszemű (válaszként erre: 34. - Dominós)
2013. máj. 5. 15:24
:D
2013. máj. 5. 15:22
Maaaargit! Hát nóóóórmális? Az lenne az utolsó, ami eszembe jut vele kapcsolatban. Hát engem nevelt fel? Az én anyám????????
2013. máj. 5. 15:21
Ên is köszöntöm.
2013. máj. 5. 15:20
Oké :) köszönöm az eddigi hozzászólásokat is, látom már nem vagyok akkora "bunkó", mint amit be akartak mesélni, csak az a fránya kishitűségem... Pl. én gondozom apai nagyim sírját, rám maradt, katasztrófa volt a kapcsolatunk, nagyon nehéz asszony volt, de nem megyek ma ki, mert nem akarok, mert nem tartottam jó embernek, most akkor egy háládatlannak tarthatnának, pedig csak megszenvedtem én is elengedtem, a végtisztességet megadtam, de egy kis hamu fölött álszenten bambulni nem fogok, túl rövid ilyen szokásokhoz az élet. :)))
31. szafaripók (válaszként erre: 30. - Napocskaszemű)
2013. máj. 5. 15:18
Tényleg olvass bele a naplómba!:) TAlálsz ötleteket is, és azt hiszem, a naivitásod is kapna egy-két pofont. MErt amikor az ember TUDJA, hogy mindent megtett, még akkor is kiderülhet, hogy bizony az se elég... És rá kell jönni, mindegy mit csinálsz, sose leszel elég jó. Én is sajnáltam a párom, de sajnos a helyzet megoldásához ő a kulcs elsősorban. csak a férfiak ezt valahogy nem akarják felvállalni...
30. napocskaszemű (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 15:15
Sajnos hajlamos vagyok a naívitásra, de próba szerencse...talán fognak változni picikét. Nyilas is vagyok, meg olyan családból jövök ahol nagyon kemény életet is követelő drámák mentek le, ezért rendkívül szabadság vágyó, "beteges hierarchiát", elvárásokat, egoizmust elítélő valaki lettem... Nehezen tolerálom, hogy be akarnak törni, míg neveltetésemben így is túl jó kislányt faragtak belőlem aki betéve KELL, HOGY ISMERJE AZ ETIKETTET. :)) nagyon más az értékrendjük, s mivel én ennek nem felelek meg, illetve nem hódoltam úgy be, hogy mindig nekik van igazuk, ezáltal meg stb nem vagyok kívánatos nő a fiúk oldaláán. Ezt burkoltan mindig közlik is....akkor ugyan, hogy köszöntsem egy napin anyámmal, mert ez a szokás? Hisz látom a fiának is fájdalmat okoz....:(((
29. 9678a02221 (válaszként erre: 27. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 15:14

Ja en azt sem tudom mikor van anyosomeknal anyak napja:DA ferjem meg lecarja..Aposom felesegenek szoltam hogy anyukameknal most van tehat most kapja O is:DO meg boldog is volt ezzel:D

Nalunk marciusban volt.

28. r-iett
2013. máj. 5. 15:13
Az anyósom és nem az anyám...kívánjon neki a fia!
2013. máj. 5. 15:09

Anyosomat koszontsek a gyerekei es az unokai.az enyemek biztosan nem fogjak:D

Aposom felesegenek viszont ugyanugy kuldtunk ajandekot,mint anyukamnak sajat kezuleg keszitett 'csaladfat' filcbol szivoszalbol viragot,sajat kezuleg (gyerekek nem en) festett viragot kidekoralva csillamporral:D

Fol is fogjuk hivni csak most ott eleg este van..

26. szafaripók (válaszként erre: 25. - Napocskaszemű)
2013. máj. 5. 15:08

Legyen igazad, kívánom!

De azért ne lepődj meg, ha mégse... A saját bőrömön tapasztaltam...

Szegény gyerek meg nem tehet semmiről - az enyém se, de a nagyanyja "Pusztán azért", mert én vagyok az anyja, nem épp úgy foglalkozik vele, ahogy egy "nagyi"...

25. napocskaszemű (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 15:06
Köszönöm a napló tippet, majd olvasgatom. :) sajnos mi is többször beszélgettünk már, de mindig kezdődik elölről, úgy látom ezt igazán valahogy csak kezelni lehet...:( csak a férjemért teszek mindent, hogy illedelmes, kedves, elfogadó vagyok. Egyszer borított ki úgy, hogy én is megemeltem a hangszintem és megmondtam tessék már minimálisan tisztelni, legalább azért, mert ember vagyok és szeretem a fiát.....:D kezdetektől fogva nem fogadtak be....mindegy hosszú...nem is savazás a célom, csak olyan rossz, hogy olyat akar ami nem tud szívből jönni már :( Szerintem a kisbabát jobban befogadják majd, remélem ő majd megünnepli úgy is hisz a nagyija lesz.
24. szafaripók (válaszként erre: 23. - Napocskaszemű)
2013. máj. 5. 14:58

MI is vidéken lakunk, anyukámék hasonlóan konzervatívak, mint ahogy írod. De ilyesmit nem várnak el a páromtól, hiszen bár fiukként szeretik, nem fognak "Hisztizni", ha nem köszönti fel anyumat. Más kérdés, hogy ha itthon lett volna, jön velünk ő is köszönteni nyilván.:)

Anyósom már más tészta. Ő talán fog hisztizni, de annyi hülyeségért hisztizett már, hogy nem érdekel különösebben!:)

Ha érdekelnek a részletek, a naplómban látni fogod, miért!:) MI januárban voltunk túl "a nagy beszélgetésen", hogy befejeződjön végre a sz*rkeverés és az ellenszenvezés... Nem akarlak elkeseríteni - ha eddig nem úgy állt hozzá a dolgokhoz, félek, mondhatsz Te is akármit...

Bár talán majd az unokával változik. Nálunk az se számít(ott)...

23. napocskaszemű (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 14:55
Ez kedves gesztus volt. :) egyetértek veled is. Tudod az a helyzet, hogy vidékiek és ők még azok a típusúak akik nagyon konzervatívak. Folyamatosan a szokásoknak akarnak megfeleltetni, meg az elvárásaiknak, meg mindig csak én közeledjek feléjük...stb...elég nehéz életem volt nekem is, de nem akarok panaszkodni, viszont olyan életet szeretnék magamnak amit nem mások határoznak meg. Elég szabad gondolkodású vagyok, figyelmes és tényleg próbálkozok kezelni az ügyet, de mindig van valami amiért szívni lehet a vérünket...:)
22. floracska (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 14:55
De rendes anyukád van :))
21. dogiz
2013. máj. 5. 14:53
Igen!!
2013. máj. 5. 14:50

Egyetértek azzal, hogy ha már te köszöntöd anyósodat, és van gyereked, akkor viszont is legalább annyira illene. Ha már illendőség...


Nálunk anyukám tegnap elosont a fiammal a közeli éjjelnappaliba, vett egy dobozzal a kedvenc bonbonomból, és odaadta a fiamnak (3 éves), hogy köszöntsd fel anyát - szóval nálunk anyukám volt hamarabb résen...:)

Ma persze megköszöntöttük, ahogy kell, gyerek is a nagymamát, én anyukámat.

Anyósomat nem hívtam, ős se engem. Szerintem ennyiben is maradhatunk!:)

19. napocskaszemű (válaszként erre: 14. - Lousha)
2013. máj. 5. 14:49
Egyetértek a véleményeddel és köszönöm. Valójában engem sosem hatottak meg a "szokások", azonban erről nem is hallottam, eddig nem s láttam, eddig nem is nehezteltek emiatt rám. Szeretek a szívemből nyújtani, vagy ha nem megy valami oknál fogva, akkor inkább hazugan nem nyújtok, de nem is kérek. Kicsit azért lett lelkiismeret furdalásom, mert szeretem a páromat és eléggé megkínozta a telefonban az anyukája minden félével, köztük ezzel is. Tavaly nem volt ezzel gond, hogy nem köszöntöttem. Nem tudtam, hogy elvárja, pláne a mi viszonyunkba nem is értem mit akar. Nagyon messze laknak, én meg veszélyeztetett vagyok, de a héten le fogunk menni és pár dolgot szépen megbeszélni, mert itt az ideje. Arra gondoltam kötök egy szép kicsi tavaszi koszorút neki utólag, és ha szeretetteljes tud majd velünk lenni, vagy legalábbis nem fog hisztizve kiabálni legalább akkor szívből oda tudom adni. :)
18. floracska (válaszként erre: 10. - Napocskaszemű)
2013. máj. 5. 14:47

Én sem hallottam még ilyen hülyeséget, hogy anyóst illik felköszönteni. Bár nekem még nem a férjem a párom, de isten ments, hogy én felköszöntsem az anyját. Örülök, ha nem látom/nem hallom, nem hogy még én kívángassak neki bármit is.

A saját anyukámat természetesen felköszöntöm. Mindenki a sajátját köszöntse fel. Szerintem anyóst csak annak szokás, akinek nincs saját anyukája, vagy nagymamája, nevelője stb.

2013. máj. 5. 14:43
szokás???? anyósomnakvalóm olyan mint a 2. anyám, de anyák napján köszöntse a fia.
16. Milup2
2013. máj. 5. 14:41

Hát, tavaly mondtam neki, boldog anyós napot (is):D

Idén semmit nem mondtam neki...Viszont én vettem neki a csokrot, mert ha a férjemen múlna, akkor az anyja nem kapna.

Fiam adta át, s mikor kérdezte az anyós, mire kapja, akkor a kisfiam: "Mert anya vette!";D

Mégis a végén csak azt mondta anyós: "Köszönöm a csokrot a fiúknak!":P Na, ha rajtuk múlt volna, de mindegy...


Lehet, ha jobb lenne a viszonyunk, akkor rendesen felköszönteném ezen a napon...

De amúgy ha mondjuk én köszönteném anyák napján rendesen az anyósom, azért elvárnám az anyóstól, hogy ő is mondja nekem, hogy Boldog Anyák napot, de eddig ő nekem semmit nem mondott ezen a napon...

2013. máj. 5. 14:40

Én csak anyukámat köszöntöttem, anyósomat köszöntse a párom és viszont.

Igaz, nálunk van gyerek, gyerek nevében is köszöntöttem anyukámat. Anyósomat gyerek nevében szintén köszöntse a párom.

Nálunk nem jó a viszony, de nekem nem anyám. Mivel nem voltunk nála (párom dolgozik) én nem köszöntöm.

Ha mentünk volna, nyilván mondom neki, hogy sok boldogságot, vagy valami, de ezért külön én nem hívom fel.

Szerintem nem várhatja el - ha köszöntöd, essen jól neki, ha nem, akkor sincs semmi.

14. Lousha (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. máj. 5. 14:39

Szokásnak szokás. Szokás köszönteni édesanyádat, esetleges nevelőanyádat, nagymamáidat, dédmamáidat, anyósodat, férjed nagymamáját. Mindenkit, aki a családodban női felmenődnek számít, vagy a párodénak. Ha pl. a nővéred nevelt fel, akkor őt is. Ha valamelyikük már nem él, akkor sokan ilyenkor ellátogatnak a temetőbe, vagy egyéb módon megemlékeznek róluk.


Egy tökéletes világban az anyósod a második anyukád lenne, te pedig az ő x. gyereke. Amikor két ember összeházasodik, egymás családját is "örökbe fogadják", illetve őket befogadja a másik családja is. Két családból egy lesz. (Nem véletlen, hogy pl. Amerikában gyakran házasság után a párjuk szüleit is anyunak meg apunak hívják az emberek.) Az anyósod annak az embernek az édesanyja, akit társadul választottál, mivel mindenkinél jobban szereted, ergo igencsak hálás lehetsz annak az anyósnak, amiért megszülte és felnevelte. Innentől kezdve elég természetes, hogy amikor saját anyukád eszedbe jut, és megleped valami széppel, megköszönöd neki, hogy van neked, akkor a "másik anyukádra" is gondolsz, és neki is veszel egy szál virágot.


Na, így nézne ki a kép, ha mindig minden szép és jó lenne. Ilyen esetben nem szokásból ölelgetnéd meg és köszöntenéd anyák napján, hanem mert megérdemli és mert természetesnek érzed.

De ettől a képtől sajnos a legtöbb család nagy mértékben elüt, egyik itt, másik ott, harmadik meg mindenhol. Szóval hogy te konkrétan a te anyósodat, vagy akár saját szülőanyádat megköszöntöd-e, azt ne a szokás diktálja, ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned e miatt. Ha nem felhőtlen a kapcsolat, annak feltehetően oka van. Érdemes higgadtan végiggondolni, átbeszélni a pároddal stb., ez vajon mekkora részben van miattad/miattatok, és mekkora részben a másik fél hibájából. Ha úgy érzed, jócska részed van abban, ahogy a viszonyotok áll, akkor mondjuk anyák napja jó alkalom lehet rá, hogy lenyeld a büszkeséged és tegyél egy lépést a helyzet jobbá tételére. Ha meg őszintén hiszed, hogy nem igazán rajtad múltak a dolgok, és nem érzed "anyaszerűnek" az anyósodat, akkor ne jópofizz csak azért, mert mások szerint ez így szokás.


Szerintem.

2013. máj. 5. 14:35
Most várandós vagyok, de arra gondoltam, ha majd megszületik a kisunoka akkor én is megünneplem az anyósomat jobban, azonban addig a viszonyunk miatt, igen álszent lenne. Ha van kisunoka azonban kezedtben míg kicsi nyilván a helyében is gondolnék a nagymamára.
2013. máj. 5. 14:33
Pontosabban, amikor írtam. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook