Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tgyás, gyed változás 2010.05.01-től fórum

Tgyás, gyed változás 2010.05.01-től (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 4. 09:30

Állapotos vagy?

Én úgy tudom, csak az utolsó évet nézik.

45. szisi (válaszként erre: 44. - Citta)
2010. máj. 4. 09:29

Az sajnos senkit nem érdekel, hogy mióta adózol...:S

Most 365 nap munkaviszony szükségeltetik a következő ellátáshoz.

Ha a szülés időpontjában biztosított vagy, akkor járni fog a Gyed. Ha a járadékodat kapni fogod még a szülés napján is, akkor nincs okod az aggodalomra, de kérdezz utána a Munkaügyi Központban, ott pontosabb felvilágosítást kapsz.

A Gyed-et a szülést megelőző naptári év átlagkeresetéből számítják ki.

44. citta
2010. máj. 4. 09:19

Sziasztok!

5 hónapja vagyok munkanélküli.

Milyen szabály vonatkozik rám, tud valaki segíteni?

Előtte jól fizető bejelentett állásom volt. Az nem számít már, hogy 15 éve folyamatosan adózom?

43. Ministry (válaszként erre: 42. - Szisi)
2010. ápr. 30. 17:42
Én úgy tudtam, semmennyit nem számít... :(
42. szisi (válaszként erre: 39. - Ministry)
2010. ápr. 29. 21:56

Ennek nézz utána pontosabban, mert én úgy tudom, hogy a felsőoktatási intézményekben letöltött évek fél évnek számítanak attól függetlenül, hogy fél évet jártál, vagy 6-ot!

Tehát - ha jól értesültem, de mondom, nézz utána - onnan már eleve van fél éved!!!

2010. ápr. 29. 21:39

És mé ez is van:

[link]

2010. ápr. 29. 21:38

Sziasztok, én még új vagyok itt, de engem is érdekel ez a változás, noha még csak augusztustól tervezzük a babát, de akkor is érint.

itt is olvashattok erről a változásról:

[link]

39. Ministry (válaszként erre: 38. - Szisi)
2010. ápr. 29. 15:41
Csakhogy amikor lejár a szerződésem, csak 16 hónapos munkaviszonyom lesz, mert ugye az egyetem már nem számít bele :S
38. szisi (válaszként erre: 31. - Ministry)
2010. ápr. 29. 15:11

Pedig akkor is érdemes lenne minél hamarabb teherbe esned (ha már amúgy is terveztétek), mert a szerződésed lejárta után egyből a Munkaügyi Kp-ban kellene bejelentkezned, és az is biztosítotti jogviszonynak számít. Tehát így "kihúzod" szülésig, így járna neked is a GYED.

Személyesen kellene még most érdeklődöd a Munkaügyön, ott pontosabban el tudnak neked mindent mondani.

Ha jóval később szülsz, és munkád se lesz, akkor sajnos csak a GYES-t kaphatod, hadd ne mondjam, milyen összegben, pelenkára nem lenne elég...:S

37. szisi (válaszként erre: 33. - Kotkoda13)
2010. ápr. 29. 15:08
Most néztem, hogy éppen 1500 Ft a különbség!!!
36. Ministry (válaszként erre: 35. - Szisi)
2010. ápr. 29. 15:06
Talán mire én állapotos leszek....
35. szisi (válaszként erre: 33. - Kotkoda13)
2010. ápr. 29. 15:02

Akkor ez így abszolút menni fog! Miért is ne használnád ki, ami "jár"? Olyan sok mindent elvesznek/elvettek az embertől, hogy a kiskapukat mindig ki kell használni (persze a törvények betartásának határáig, de nálatok ez törvényes is, hiszen elvileg egyedül vagy egy címen!)


Szerintem május 1-el még nem áll vissza semmi, hiszen az új kormány csak 15-tel fog megalakulni, vagy akkörül, és még utána fognak tárgyalgatni, meg egyebek. Nem lesz rövid menet, az biztos...

34. szisi (válaszként erre: 32. - Ministry)
2010. ápr. 29. 15:00
Az Államkincstároson a bal oldali menüoszlopban vannak, kiválasztod, hogy Magánszemélyeknek, majd azt, hogy Családtámogatások, ezen belül meg értelemszerűen arra kattintasz, amit keresel.
33. kotkoda13 (válaszként erre: 13. - Szisi)
2010. ápr. 29. 12:33

Akkor valószínűleg elő tudom adni, hogy egyedülálló vagyok, mert két teljesen különböző, állandó lakcímünk van !!!!!NA nem mint hogyha azon a párszáz forinton múlna.....

De amúgy a fidesz nem azt ígérte, hogy visszaállítja a régi rendszert, mégha máj.1-el el is indul az új ????

32. Ministry (válaszként erre: 27. - Szisi)
2010. ápr. 29. 12:31
Ezekről hol lehet az oldalon belül olvasni?
31. Ministry (válaszként erre: 25. - Szisi)
2010. ápr. 29. 12:31

Igen, ez így tényleg sok. Mikor elkezdtem dolgozni, olyan szépen elterveztük, mikor jöhet a pici, aztán hirtelen mindent megváltoztattak, és nekünk is újra kellett gondolni a dolgokat.

Ráadásul decemberben lejár a szerződésem, már most elkezdtem érdeklődni, de eddig csak azt a választ kaptam, hogy nem, mert úgy is hamarosan elmennék szülni - pedig ezt nem is mondtam -, és emiatt később se vennének fel. :S

30. violamama (válaszként erre: 13. - Szisi)
2010. ápr. 29. 12:08
Elég ha csak az ideiglenes azonos, az állandónak nem kell azonosnak lenni akkor is a 12200at kapsz, ha nincs közös cím(állandó v ideiglenes) akkor magasabb összegűt kapsz.
29. szisi
2010. ápr. 29. 11:58

www.allamkincstar.gov.hu


Ez a helyes!!!

28. szisi
2010. ápr. 29. 11:57
Bocsánat, az Államkincstárasnak nem ez a címe, de a magyarorszag.hu az biztos!!!
27. szisi (válaszként erre: 26. - ChrystalM)
2010. ápr. 29. 11:56

:o)

Egyébként a fórumoktól függetlenül nagyon hasznos olvasgatni a www.magyarorszag.hu, vagy a www.mak.hu oldalakat, hiszen mindenki megtalálja a saját élethelyzetét érintő információkat kategorizálva.

És az a legjobb benne, hogy mindig frissítik, tehát nem maradhatnak fenn régebbi, elavult információk, mindig az aktualitások jelennek meg rajtuk!

A magyarorszag.hu különösen nagyon jó!

26. ChrystalM (válaszként erre: 8. - Szisi)
2010. ápr. 29. 11:49
Igen, már közben más is felvilágosított, úgyhogy megnyugodtam. :-)
25. szisi (válaszként erre: 23. - Bia0723)
2010. ápr. 29. 11:46

Köszönöm! :o)

Hogy lehet, hogy két gyerek meg ennyire egyforma lehet, mint a tieid? :o)

Örülök, hogy nincs harag a félreértésből...


Hát igen...Mindig jobbat akar az ember, de ha már változásokra van szükség, akkor nem ennyire egyszerre és ennyire hirtelen kellett volna mindent "megoldani": szocpol eltörlése, otthon maradás egy évvel való megrövidítése, a családi pótlék befagyasztása, a járandóságok (köztük a TGYÁS és a GYED) "szuperbruttósítása"...


Kicsit sok ez egyszerre.

24. tneksz
2010. ápr. 29. 11:40

[link]


Itt minden forintot kiszámol,nagyon jó!!

23. bia0723 (válaszként erre: 20. - Szisi)
2010. ápr. 29. 11:36

Nem a témához tartozik,de megnéztem a adatlapod!!

Gyönyörű a kisfiad!!!Azok a szemek...:)

22. smukky (válaszként erre: 9. - Málnababa)
2010. ápr. 29. 11:35
Valóban a bruttó fizetés az alapja, de 1-2 járuléknemet vonnak még belőle. Azt hiszem, hogy nyugdíjjárulékot, és tb járulékot. GYakorlatilag ne számíts a bruttó béred 70%ára... :( Hanem csak valamennyivel kevesebbre...
21. Ministry (válaszként erre: 12. - Mucus00)
2010. ápr. 29. 11:33

Én is remélem!

Illetve hogy eltörlik ezt a két évet kell dolgozni kezdetű dolgot! :S

20. szisi (válaszként erre: 17. - Bia0723)
2010. ápr. 29. 11:33

Sajnálom, de akkor tulajdonképpen egyről beszélünk.

Pusztán egy félreértésről van szó: gondolom azt hittétek, hogy úgy gondolom, hogy csak és kizárólag házasságban született gyerekek után jár a családi pótlék. Szó nincs erről, konkrét példát hoztam.

19. szisi
2010. ápr. 29. 11:30

Bocsánat, kétszer ment el.

Szóval minden gyerek után jár családi pótlék, ez természetes, de valaki többet kap, valaki kevesebbet.

Ez attól is függhet, hogy hány gyerek van, mert pl. a két gyerek után már 13ezer valamennyi gyerekenként!

És akkor még emelt családi pótlékot kapnak az egyedülállók, a szülő a koraszülöttek és kis súllyal születettek után, illetve különféle betegségek esetén.

18. Dinuss
2010. ápr. 29. 11:29
Hat en a helyetekben orulnek annak a 2 evnek is!Nyugat europaban csak 3 honapig lehetnek otthon az anyukak a babaval!Utana mehet bolcsibe!Jelenleg en is ebben a helyzetben vagyok de en nem mentem vissza dolgozni hanem felfuggesztettem a munkamat egy evre.Igy most munkanelkulit kapok.A fiamat beirattuk a bolcsibe ahol masfel ev!!!! a varakozas.Itt mar akkor beiratjak amikor meg meg sem szuletett!!!Ugyhogy az a ket ev az istenes!!!!!
2010. ápr. 29. 11:28
Sajnos jártas vagyok benne!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook