Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tgyás, gyed változás 2010.05.01-től fórum

Tgyás, gyed változás 2010.05.01-től (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 29. 11:27

Szisi!

Én értettem miről "beszélsz"/írsz/!!!!!!!!!

15. szisi (válaszként erre: 12. - Mucus00)
2010. ápr. 29. 11:26

Igeeeen, alanyi jogon jár, csak az nem mindegy, hogy milyen összegű! És a kérdező egy pontosabb összegre volt kíváncsi.

Egyébként www.mak.hu

14. szisi (válaszként erre: 12. - Mucus00)
2010. ápr. 29. 11:25
Igeeeen, alanyi jogon jár, csak az nem mindegy, hogy milyen összegű!
13. szisi (válaszként erre: 11. - Kotkoda13)
2010. ápr. 29. 11:24

Ha azonos a bejelentett lakcímetek, akkor már nem minősülsz egyedülállónak.

Amennyiben elvileg két címen laktok, akkor igen.

2010. ápr. 29. 11:23

Sziasztok!

A csp alanyi jogon mindenkinek jár! Az mrá részletkérdés hogy egészséges, egyedül álló szülő, sértült gyermek születik....

Májustól lép életbe a 2év otthon maradás? úgy tudtam ez már életbe lépett...

hát én remélem ezt visszaállítják 3évre!

11. kotkoda13 (válaszként erre: 8. - Szisi)
2010. ápr. 29. 11:23
nem vagyunk összeházasodva, ezért is érdekel...gyakorlatilag együtt élünk...mindenféle papír nélkül...apasági nyilatkozatot tett a párom természetesen, ami ugye az anyakönyvezés miatt kellett.
10. szisi (válaszként erre: 7. - Bia0723)
2010. ápr. 29. 11:21

Szintén zenész...

Nem azt mondtam, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG HÁZASSÁGBA SZÜLETETT GYEREK UTÁN JÁR................

9. Málnababa (válaszként erre: 4. - Erababa1111)
2010. ápr. 29. 11:21
Én úgy tudom, hogy éppen ellenkezőleg, ezek a pénzek a BRUTTÓ FIZETÉSBŐL járnak, tehát nem kell ezidő alatt járulékot fizetni. Tehát Pl. a T-Gyás a BRUTTÓ JÖVEDELEM 70%, ami nincs maximálva. A Gyed szintén a BRUTTÓ bérből kerül kiszámításra,70%, csak maximált felső határral.
8. szisi (válaszként erre: 5. - ChrystalM)
2010. ápr. 29. 11:20

NEM, ha figyelmesen olvasod a hozzászólásomat, abból kiderül, hogy EZ A MEGADOTT ÖSSZEG JÁR HÁZASSÁGBAN ÉLŐ EGÉSZSÉGES GYEREK UTÁN.

Egyedülálló szülő esetén egy picit magasabb az összeg, beteg gyerek után szintén...

Feltételeztem, hogy házasságban él a kérdező.

2010. ápr. 29. 11:17
A családi pótlék minden gyermek után jár!Független attól,hogy a szülők házasságban élnek-e,vagy sem!!
6. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Kotkoda13)
2010. ápr. 29. 11:05

Ez így volt eddig is egyébként, ha volt biztosítási jogviszonyod megfelelő ideig.

A különbség nálad annyi, ha még most szülnél, akkor a pici 2től 3éves koráig még járna a GYES.

Egyszeri anyasági is van, a CSPről viszont nem tudok mit mondani, mert azt Ausztriából kértük az elejétől. :)

2010. ápr. 29. 11:03
Bocsánat, hogy nem a témához szólok hozzá, csak megakadt a szemem az előző hsz-en. Tehát CSP csak és kizárólag házasságban született gyerek után jár? Mi ugyanis csak együtt élünk, nincs se házasság, se regisztrált élettársi.
4. erababa1111 (válaszként erre: 1. - Kotkoda13)
2010. ápr. 29. 11:03
Mindaz, amit írtál, igaz, csak annyi maradt le az egészből, hogy minden összeg BRUTTÓban értendő, tehát levonások vannak ezekből a pénzekből is... sajnos :(
3. szisi (válaszként erre: 1. - Kotkoda13)
2010. ápr. 29. 10:52

Mindenképpen jó lenne, ha ma vagy holnap szülnél (nem tudom, erre mekkora az esély...), hiszen akkor még 3 évig járnának neked a juttatások: 2 évig GYED, plusz 1 évig GYES. =o) A "viccet" félretéve - ha van elég biztosítási jogviszony, de ez csak a minimum időtartam (egy év), akkor egy évig maradhatnál otthon gyed-en, utána GYES. Ha ez az időtartam másfél év, akkor addig. Tehát a GYEDhez kapcsolódóan van egy minimum és egy maximum, egyéni élethelyzet szerint változik.

Neked valóban 2 évig jár majd a GYED.

A családi pótlék egészséges, házasságban lévő szülők első gyerekének esetében egészen pontosan 12.200 Ft jelenleg.

2010. ápr. 29. 10:46
Szia Ájrin sokat tud e témában. És a naplójába is sok okosat írt már. Szerintem szívesen segít bármiben!
2010. ápr. 29. 10:43

Sziasztok !

A napokban szülök, és próbáltam utánanézni, hogy hogyan változnak a juttatások május 1 után. ( ha addig nem szülök meg):

Hát nem volt egyszerű, de én a következő megállapításra jutottam :

- még nincs gyerekem

- folyamatosan van biztosítási jogviszonyom már 10 éve, és jelenleg is

- a szülésig táppénzen vagyok, így :

- utána Tgyás jár 168.napig , ami a fizetésem 70 %-a , és nincs felső határ,

- majd gyed jár a 169.naptól a gyerek 2 éves koráig, ami szintén a fizetésem 70 %-a, de max. az államilag meghatározott jelenleg 102 ezer Ft körül mozgó összeg, miután elegendő biztosított jogviszonyom van

( ha nem lenne elég biztosítási jogviszony, akkor csak gyes járna, ami 28 ezer körül van...)

- ezenkívül jár családi pótlék, 13 ezer körül / hó

- és egyszeri anyasági segély.


Ezt ti is így tudjátok ? Van olyan aki esetleg jártas a témában?

köszi, Andi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook