Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » TGYÁS és GYED fórum

TGYÁS és GYED (beszélgetős fórum)


2013. márc. 10. 16:26
Igen! az előző évből szánolják ugyebár majd az összeget,a szülés időpontjában ha be vagy jelentve az a lényeg,mindegy előtte egy vagy 4 hónapig vagy e bejelentve az évben. A másik lényeg ugye a szülés előtti két éven belüli biztosított 360 nap kell legyen.
2013. márc. 10. 09:32
és ha a szülés előtti évben be vagyok jelentve de a szülés évében ha (2014 májusában szülnék) január,február,március nem lennék bejelentve csak április és májusban akkor is jár a tgyás és a gyed?
3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Stella83)
2013. márc. 1. 23:37
Ha nem vagy bejelentve nem kapsz gyedet. Nyilván többet kapsz ha 98ra vagy bejelentve.
2013. márc. 1. 21:37
Ugye a szülés előtti évből számolják a járandóságokat,tehát akkor a 2013 évi fizudból kapod. Mivel a 98 a 45-nak majdnem kétszerese, ugye gondolhatod hogy jársz jobban. Simán tb-t hiába fizetsz magad után, mert csak akkor jár tgyás és gyed, ha a szülés pillanatában bejelentett munkaviszonyod van!
2013. márc. 1. 20:48
Tanácsot szeretnék kérni tgyás illetve gyed kérdésben. Jár ha igen mennyi és meddig? néztem kalkulátorokat de ahány kalkulátor annyiszor más összeg jött ki. A nagymamámnak van vállalkozása és ott dolgozom. 2013 máj.-tól szeptemberig bruttó 98.000ft-ra bejelentve,és október,november,december bruttó 46.000ft.ra ez 240nap. Hogy járok jobban vagy teljesen mindegy a felállás ha 2014 áprilisban szülök akkor januártól fizetem magam után a tb-t vagy be leszek jelentve a szülés napjáig vagy bruttó 98.000ft-ra vagy 46.000ft-ra ha többre leszek bejelentve mennyivel kapok többet mintha kevesebbre? azért nem mindegy, mert magam után fizetem a járulékot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook