Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tetőre ablak kivágás. Hogyan lehet megoldani? Engedélyköteles? fórum

Tetőre ablak kivágás. Hogyan lehet megoldani? Engedélyköteles? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 17. 11:49

Ezt hívják tetőtér beépítésnek, aminek minden eleme engedélyköteles. Statikus, tervező, gáztervező, kőműves, ács aki szigetel is. E naplót kell vezetned amit az építésügyi hatóság bármikor ellenőrizhet. Megoldhatod "okosban" is , de nem tudsz rá biztosítást kötni, ha nem elég a pénz nehezen adnak hitelt is. Nem nagyon éri meg kockáztatni. Ha még valami állami támogatást is igénybe vehetsz, akkor meg tényleg mindent néznek. A padlásszobába is fel kell jutni valahogy, oda lépcső ... Szóval jól gondold át szerintem!

Tapasztalatból mondom, lányomék most fejezték be, minden rendben, de nem volt egy fáklyásmenet!

6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. ápr. 17. 11:30
A gázhoz is hozzá kell nyúlni,szerintem ez is engedélyhez kötött.
5. jucika33 (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2023. ápr. 17. 10:36
Köszönöm. Szóval kell engedély és ács csinálja. Már előrébb vagyok :-)
2023. ápr. 17. 10:13
Engedélyköteles, mivel változik a funkciója is a térnek, Az addig lakatlan helyből lakórész lesz. Tartószerkezetbe is nyúltok, ebből kifolyólag is. Meg lehet oldani házilag is (nem javaslom), de inkább tervezővel kezdeném. A tetőablakot egy jó ács ügyesen beteszi.
3. jucika33 (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2023. ápr. 17. 10:13
Lehet hogy az is kéne. De nem tudom. Nem olyan régi a ház. Fafödém van a padláson. Iszonyat cucc van fenn, amit ki kéne dobni, de szerintem nagyobb a tömege, mint a tervezett szobaberendezés lenne. A tetőre biztos lehet ablakot vágni, csak nem tudom hogy kell. Az alatta levő szinten ugyanezen a tetőn van ilyen tetőablak több is.
2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2023. ápr. 17. 10:06
Nem vagyok egy műszaki szakember, de első lépésként én egy statikust hívnék, hogy megállapítsa a födém egyáltalán alkalmas-e erre az átalakításra.
2023. ápr. 17. 10:03
Sziasztok! Van egy padlás a házam tetején, amiből lakószobát szeretnék csinálni. A szigetelést, burkolást, festést szerintem meg tudnánk csinálni házilag, gondolom egy fűtőtestet is oda tud vezetni a gázszerelő. Viszont nincs ablak és szerintem két tetőablak berakásával meg lehetne oldani a világosság kérdést. A kérdés, hogy hogyan kell ezt? Kell hozzá külön engedély? Milyen szakember "vágja ki" a tetőből, illeszti be az új ablakot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook