Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Párhuzamosan több állást pályáztam meg, hogy lehet ezt megoldani? fórum

Párhuzamosan több állást pályáztam meg, hogy lehet ezt megoldani? (beszélgetős fórum)

1 2
45. sunshine24 (válaszként erre: 44. - Balayla)
2011. ápr. 12. 13:54
Igen, én is szakmában szeretnék elhelyezkedni, mivel nekem 3 év gyakorlat kellene a szakvizsgához, így nem ártana már elkezdeni. De nagyon nem egyszerű...
44. Balayla (válaszként erre: 42. - Sunshine24)
2011. ápr. 12. 13:45
Én is próbálkozom önkéntes munkával. Hát, az sem olyan egyszerű, mint kiderült, és nem is feltétlenül örülnek, ha ilyesmi iránt érdeklődik az ember. Volt olyan hely, ahol szóba sem álltak velem ez ügyben... Mert ugye én a szakmámban szerettem volna tevékenykedni egy megfelelő profilú helyen, és nem akartam bármilyen munkát elvégezni.
43. Balayla (válaszként erre: 40. - Ancsa19860211)
2011. ápr. 12. 13:41
Köszi szépen! Jó megoldásnak tűnik, amit javasolsz!
42. sunshine24 (válaszként erre: 40. - Ancsa19860211)
2011. ápr. 12. 13:11
Nálad már beindult a szekér? Én néha teljesen el vagyok keseredve. Küldöm, csak küldöm az önéletrajzokat, de a legtöbbször még csak válasz sincs. Ugyanez a helyzet: szakmába vágó helyre nem vesznek fel, mert nincs gyakorlatom, oda ahol meg nem kell diploma, túlképzett vagyok, így oda sem kellek. Én már az önkéntes munkán is gondolkodom, csak legyen már valami gyakorlatom.
41. Cilumiluci (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2011. ápr. 12. 07:00
Hát sajnos igen.
2011. ápr. 11. 21:03
Én friss diplomásként rengeteg helyre jelentkeztem, a beadott önéletrajzokat 50-ig számoltam, aztán abbahagytam. Ahova a szakmámban jelentkeztem, ott tapasztalat hiányában nem hívtak interjúzni, ahova meg nem kellett diploma, oda túlképzett voltam. Az a baj, hogy legtöbb helyen nem szívesen adnak lehetőséget egy kezdőnek. De ha egyszer beindul a szekér... Szerintem is menj el interjúzni mindenhova, ahova csak hívnak és ne említsd a másik lehetőségeket. Ha felhívnak valamelyik helyről, hogy tiéd az állás, úgyis meg fogják kérdezni, mikor tudsz kezdeni. Akkor simán mondhatod, hogy kell x hét, míg albérletet találsz, költözöl, stb. Ez alatt az idő alatt megkaphatod a (remélhetőleg pozitív) választ mindegyik helyről,kiválaszthatod az "igazit" s akkor a számodra nem megfelelőket fel tudod hívni, hogy sajnálod.
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - *Murmi*)
2011. ápr. 11. 16:57

Miért kellene elmondani, hogy máshová is pályázott. Ezt egyébként maguktól is tudják. Ahova felvesznek fogadd el, ha bejön a joo, akkor kilépsz és belépsz abba.

De sajnos onkább az a jellemző, hogy vissza sem válaszolnak...

38. Balayla (válaszként erre: 28. - Anuk76)
2011. ápr. 11. 14:55

Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalatod!

Mindenből lehet tanulni :)

Sok sikert az őszi munkához!!!

37. Cilumiluci (válaszként erre: 35. - Balayla)
2011. ápr. 11. 14:53
Igen,azt díjazzák szerintem.
36. Balayla (válaszként erre: 29. - Mel81)
2011. ápr. 11. 14:52
Hát, igen...
35. Balayla (válaszként erre: 32. - Cilumiluci)
2011. ápr. 11. 14:51
Igen, köszi! Én is végül valami ilyesmi mellett döntöttem. nem hangsúlyozom ki, de ha rákérdeznek őszinte leszek.
34. Balayla (válaszként erre: 30. - Nanuka)
2011. ápr. 11. 14:49
Értem, köszi. Én ezúttal szakmámnak megfelelő helyre pályáztam. Csak az egyik hely messze van, a másik meg csak Gyed-es helyettesítés, a 3. nem a legmegfelelőbb... Hűűű, szóval nem könnyű a dolog, de nagyon örülnék, ha valamelyik sikerülne!
33. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - Balayla)
2011. ápr. 11. 14:47
sok sikert:))
32. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - Balayla)
2011. ápr. 11. 14:47

Semmi gond menj el mindegyikre:)

Szerintem nem szükséges beszámolnod róla,hány helyre adtad be.Ha esetleg rákérdeznek,akkor viszont légy őszinte.

31. Balayla (válaszként erre: 25. - Cilumiluci)
2011. ápr. 11. 14:44

Nekem sem ez az első három pályázatom, csak most estek egy időre...

Pszichológus vagyok egyébként.

30. nanuka (válaszként erre: 22. - Balayla)
2011. ápr. 11. 14:14
Nálunk inkább az szokott dönteni, hogy ki tud korábban kezdeni. Plusz ez a másfelé pályázás akkor lehet érdekes, ha elmondja, hogy egyébként ő pl jogász és csak azért pályázott hozzánk egy ügyfélszolgálatra, mert ez is jobb, mint a semmi, de egyébként még vár visszajelzést "szakmábavágó" helyről is. Mert itt tényleg felmerül az a probléma, hogy mi csak átmeneti megoldásnak kellenénk, és emberünk azonnal lelép, mihelyst talál a végzettségének megfelelő melót. Nekünk meg ugye stabil ember kéne, aki nem mond fel 2-3 hónapon belül...
29. mel81 (válaszként erre: 22. - Balayla)
2011. ápr. 11. 14:02
Ha több helyre pályáztál, max. azért részesítik előnyben azt, aki csak egy helyre esélyes, mert ha őt felveszik, nem fog két nap után felállni azzal, hogy visszajeleztek neki más szimpibb munkahelyről. Egyébként meg, annyian annyi mindenről kamuznak az interjúkon, hogy kérdéses, ha valaki azt mondja, nem vár máshonnan választ, igazat mond-e egyáltalán.
28. Anuk76
2011. ápr. 11. 14:00

Hát mostanában nem tudom hogy van, mert kb 3 éve voltam utoljára ilyen helyzetben :)4 hely, 4 pályázat majdnem 1 idő. Viszont


általában ha beadod a pályázatot ugyebár nem egy körös az egész. Mázlid van, akkor behívnak, tehát azzal is nyertél időt. A pályáztatótól és a pályázatok mennyiségétől függ, hogy melyikre kerül utána előbb sor.


Mint írtam 4 pályázatom volt. Mindegyikre behívtak a második körbe. Na onnan kell helyeden lenni az eszednek. :)

Van ahol ha megemlíted hogy máshova is pályáztál akkor már ki is húznak, lévén talán a másikat választod.

De van olyan is, aki már csakazértis foggal körömmel akar...ehhez viszont emberismeret kell. No meg jó referencia, jó pályázat.


Mindegyik helyről pozitív visszajelzést kaptam, tehát felvettek. Mivel hónap vége felé volt és 1-től kellett munkába állnom így volt pár napom mérlegelni, melyiket válasszam. S itt nem csak a fizetés számít ugyebár.

Amikor döntöttem írtam egy nagyon szívhez szóló bocsánatkérő levelet a többi helyre. :)


Kb jó egy éve új vezérkara lett az egyik ilyen anno pályázott helynek. Mivel megvolt az anyagom, hívtak, hogy nem mennék-e mégis át hozzájuk. Persze sokkal jobb fizetés stb. :D Mivel akkor várandós voltam elnézést kérve a tényeket közöltem velük...tehát utólag is lehet esély módosítani.


De ez már "rég" volt, mostanában nem tudom hogy van. S ősztől megyek vissza, nagyon várnak és jobb beosztást is kaptam :D

27. Cilumiluci (válaszként erre: 26. - Sunshine24)
2011. ápr. 11. 13:53
Én meg több mint 100 helyre,de még interjúra is alig hívnak be.
26. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Balayla)
2011. ápr. 11. 13:52
Jaj, milyen szép álom, hogy még válogatni is lehet. Én már vagy 30 helyre beadtam, de jó, ha 5 helyre behívtak, és nem vettek fel sehova sem, pedig nem büfé szakon végeztem. :S
25. Cilumiluci (válaszként erre: 22. - Balayla)
2011. ápr. 11. 13:36
Nem tudom milyen állásra pályáztál,de az 2 szerintem inkább 22.Vagy több.Sajnos ez tapasztalat.
24. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - B4c06bc553)
2011. ápr. 11. 13:21
Pontosan.
23. Balayla (válaszként erre: 21. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 11. 13:04
Igen, azt hiszem ezt fogom tenni...
22. Balayla (válaszként erre: 20. - Nanuka)
2011. ápr. 11. 13:04

Köszi szépen a válaszod! Jó ezt a kérdést a "másik oldalról" is látni...


Ha pl. 2 esélyes pályázó van, és mindkettő egyformán szimpatikus, akkor számításba veszitek azt, hogy az egyik pályázott máshova is, míg a másik számára ez az egyetlen (ideális) lehetőség?

2011. ápr. 11. 12:56
Elmész mind a három helyre, az egyértelmű nekik, hogy jelentkeztél máshova is, dönteni úgysem rögtön fognak, közben elmész a többire is, aztán ha oda vesznek fel, ahova szeretnéd, akkor otthagyod azt ahova felvettek elsőként, indoklás nélkül megteheted, mert próbaidőn leszel.
20. nanuka (válaszként erre: 17. - Balayla)
2011. ápr. 11. 12:56
Kicsit a "másik oldalról" mondanám a véleményem - vagyis én is interjúztattam már emberkéket, amikor a csoportunkba új munkatársakat kerestünk. Meg szoktuk kérdezni, hogy pályázik-e máshová, és ha azt mondja, hogy igen, keresgél másfelé is, viszont nekünk is nagyon megtetszik az emberke, akkor általában pár órán belül visszajelzünk neki a pozitív válasszal, nehogy más lecsapjon rá. Egyáltalán nem negatívum, hogy pályázol másfelé, mindenki így keres munkát - legalábbis aki tényleg dolgozni akar :). Ez teljesen normális dolog, senki nem egyetlen pályázatra alapoz. Ja, és mi is többnyire pályakezdőket veszünk fel, tehát nem menő menedzserekre meg vezetőkre csapunk le :)
19. Balayla (válaszként erre: 18. - Agis)
2011. ápr. 11. 12:54

Bár, már a finisben lennék :)

De, azért köszi :)

18. agis
2011. ápr. 11. 12:48
En, amikor elmegyek masodik korre (vagy mar a `finisben` vagyok) meg szoktam emlliteni, hogy van mashonnan is ajanlatom. Ez eddig midnig bevalt, meg akkor is, mikor nem is volt ams ajanlat:D
17. Balayla (válaszként erre: 13. - Pera0322)
2011. ápr. 11. 12:47

Azért ez a fórum sem volt felesleges :)

Úgy döntöttem, megfogadom a tanácsodat (és mindazokét, akik hasonlóan gondolkodnak) és mosolyogva megyek MINDENHOVA :)), a többi pályázattal pedig nem "dicsekszem" (hátha nem jön be, hogy milyen "menő" vagyok - bár ez az ötlet sem rossz, de szerintem akkor jön majd be, ha már valóban olyan menő leszek, hogy kapkodnak értem :D)

16. kisj (válaszként erre: 15. - Balayla)
2011. ápr. 11. 12:43
Szerintem halgass:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook