Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testzsír és peteérés kapcsolata fórum

Testzsír és peteérés kapcsolata (beszélgetős fórum)


2010. dec. 31. 12:57
Ja és még annyit, az eredeti kérdésedre válaszolva. A testsúly azért számít valamennyit, a testzsír is szerintem. Különösen ha kiderül, hogy PCO-d van. Azt olvastam, hogy a felesleges testsúly leadásával, rendszeres mozgással és diétával a hormonok helyreállnak. Tehát ebben az esetben nagyon fontos ,hogy figyelj erre. Nem koplalni kell, hanem a szénhidrát bevitelre kell figyelni. Van egy honlap: pco.hu, azon több infót találsz.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 31. 12:54
Az éretlen tüszők az gyakorlatilag a cisztát jelenti. Legalábbis ahogy én értelmezem. A lényeg az, hogy ilyenkor a tüszők nem repednek meg, hanem bentrekednek a petefészekben, és apró tömlőként eltömítik a petefészket. Ettől elvileg a petefészek megnő. Erre kérdezz rá. Sajnos a nődokik nem nagyon foglalkoznak vele, ugyanúgy azt mondják, hogy próbálkozz 1 évig, ha addig nem jön össze, akkor utána stimulálják. De ettől később még cukorbeteg is lehetsz, mert a PCO hátterében gyakran inzulinrezisztencia áll, ami a 2-es típusú cukorbetegség "előszobája". Ezért menj el endokrinológiára, ott kivizsgálnak, és szükség esetén adnak egy gyógyszert, ami helyrerakja az inzulinszintet (ha baj van vele), és ettől helyreállnak a hormonok. Nekem se mondtak évekig semmit a nőgyógyászok, a neten olvastam utána, ill. itt a fórumon mondták többen. Nagyon sok nőnek van ilyen , csak nem tudnak róla. Nekem a menstruációm rendben van, de nem tudom, van e peteérésem. Ha jó a nődokid, lehet, hogy ő elküld, de kérdezz rá.
9. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2010. dec. 31. 11:51

Amikor szeptemberben voltam nődokinál azt mondta, hogy mindkét petefészkem tele van éretlen tüszőkkel! Azt nem mondta, hogy cisztás lenne, csak hogy nem érnek meg... Azért a jövő héten nézünk megint egy UH-t, aztán meglátjuk mi lesz!

Mi is babát szeretnénk már, próbálom rendbe rakni magam!!! Remélem mihamarabb sikerül és neked is!

8. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 31. 11:03
Szia. Menj el endokrinológushoz, ne nőgyógyászhoz. Nekem teljesen ugyanez volt. Annyi , hogy mostanában rendes a menstruációm, de az még nem jelenti, hogy van peteérés. Magas tesztoszteron szint, még hogy ha kicsivel is nagyobb, utlahat PCO-ra. Nekem a volt nődokim kb. 8 éve rögtön elküldött nőgyógyászati UH-ra, ott derült ki, hogy az egyik petefészkem policisztás. Fogamzásgátlóval kezeltek, az rendbehozta a menstruációt, de ez a valódi problémát nem oldja meg. Én is most megyek majd januárban endokrinológiára. Mi már babát szeretnénk, ezért is akarom mindenképp kivizsgáltatni magam. Te is tedd ezt szerintem, és ha nőgyógyász nem küld tovább,kérj háziorvostól beutalót endokrinológiára, mert másképp nem oldódik meg a problémád. Terheléses vércukrot néztek? Mert a sima vércukor nem mutatja ki az inzulinrezisztenciát. Ezt kérd az endokrinológustól. Remélem, sikerrel jársz.
2010. dec. 31. 06:05
Köszönöm Nektek a válaszokat! Voltam már nődokinál! Augusztus elején hagytam abba a gyógyszert, azóta egyszer jött meg gyógyszerrel, már 86! napja nem :-( A hormonvizsgálat szerint a tesztoszteron kicsit magasabb 3,1 és a progeszteron alacsonyabb a kelleténél! A pajzsmirigy és vércukor rendben! 2 hét múlva megyek természetgyógyászhoz, remélem tud segíteni! A doki azt mondta, valószínűleg nincs peteérésem... Gondoltam hátha összefügghet a kettő... Elég rendszertelenül eszem, és hát a testmozgás sem az erősségem! Akkor megvan az Újévi fogadalmam :-)
6. 5d58fc17fc (válaszként erre: 1. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 30. 21:32
Kizárt, egy magasak vagyunk és közel a duplád vagyok súlyban, kisfiam 3 éves, kislányom 17 hós. Én nem hiszek abban, hogy a túlsúly bármit befolyásolna...
5. kingi7 (válaszként erre: 1. - Nyuszicsibe82)
2010. dec. 30. 21:25

Szerintem tuti, hogy nem! Én lényegesen "nagyobb" vagyok,mint te, hormonproblémákkal... az első 2 hónap alatt a második 3 hónap alatt jött össze...


Menj el egy kivizsgálásra... nőgyógyász mit mond?

2010. dec. 30. 21:25
Egyébként az én nőgyógyászom szerint az aktív sport és precíz étrend (mármint hogy időben mindig ugyanakkor eszel) "ritmusra" szoktatja a szervezeted, ami segíti a peteérést. Ezt esetleg megpróbálhatod...
2010. dec. 30. 21:24

Nem biztos hogy összefügg a kettő. De én azért ha eddig még nem volt nézetnék hormonszinteket, IR-t és mindent. Jobb tisztában lenni a dolgokkal. Sajnos a legtöbb női baj nem függ össze a testzsírral. A testzsír meg az alkattal, az inkább genetika.


Sajnos nekem nagyon meg kellett küzdenem azért hogy anya lehessek. Kívánom hogy neked gyorsan rendeződjenek a dolgok és egy csodás kismanó megérkezzen hozzátok.

2010. dec. 30. 21:23

nem vagy elhízva egyáltalán - az emberek különbözőek. szerintem az értékeid mellett millió más nőnek van peteérése és esik teherbe. sőt, sokkal nagyobb fokú elhízásnál is.


elsősorban endokrinológushoz és olyan nőgyógyászhoz fordulnék a helyedben, akiben megbízol.

2010. dec. 30. 21:19

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek a magasabb testzsír % befolyásolhatja-e a peteérést? Nekem olyan 34% körül van, pedig nem vagyok "annyira nagyon" elhízva. 168cm és 66 kg vagyok. Viszont nincs peteérésem! Összefügghet a kettő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook