Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Testvérek kis korkülömbséggel fórum

Testvérek kis korkülömbséggel (beszélgetős fórum)


1 2
14. vberni01 (válaszként erre: 11. - Pammy)
2011. aug. 11. 19:37

Bátor vagy!!! Le a kalappal előtted!


Én is itt aggódok, hogy most besikerült-e vagy sem a második, de egyetértettünk a párommal, hogy tuti nem tartjuk meg ( főleg én nem). A "nagy" fiam rovására menne, nem tudnám emelni, nem tudnék vele úgy foglalkozni, annyi figyelmet szentelni neki, stb.... Ja, és már alig várom hogy átaludja az éjszakát!!! Mondtam is neki mikor pár napos volt a kórházban, hogy lehet hogy lesz kistesód, de tuti nem én leszek az anyja! :D

Ne érts félre, nem akarlak lebeszélni, ez saját vélemény. Neked gratula!!!!!!!! +++++++++


Tudod, azt mondják nehezen jön össze a második babó! Szerencsések vagytok!

2011. aug. 11. 19:34

Az én gyermekeim között 13 hónap korkülönbség lesz, igencsak kíváncsi vagyok majd arra az első öt évre, amit Bernice említett:)


(Húgom s énköztem viszont 7 év van - nem vált előnyünkre, bár igaz az is, nem a korkülönbségen múlik a jó testvéri viszony - illetve nem csak azon.)

12. vberni01 (válaszként erre: 8. - Nana06)
2011. aug. 11. 19:34
Osztom a véleményt. A nagyobbik húgom 2,5 évvel fiatalabb mint én, amint "megjelent" én voltam a nagy testvér, minden játékot oda kellett neki adni, mindent megengedtek neki, és ez kihatott a későbbi kapcsolatunkra. A kisebbik húgom 10 évvel fiatalabb, nagyon jól megértjük egymást, szerintem pót-anyát lát benne, mert ugye sokat is vigyáztam rá. :D Nála már nem volt ott a drukk, hogy fel kell nőni.
11. pammy
2011. aug. 11. 19:24
a hugom és köztem 5 és 3/4 év van és valahogy nem egy nyelvet beszéltünk sose. A férjem és az öccse között 4és fél év van és ők sem voltak partnerek igazán. Ezért is döntöttünk így,hogy bár biztos nehéz lesz,de kicsi legyen a korkülönbség,jelen esetben pont másfél év lesz.
2011. aug. 11. 19:24

Nálunk az első és másodszülött közt 5 év van, a második és harmadik közt pedig 17 hónap.

Számomra a kis korkülönbség sokkal nehezebb volt az első években.

Most már a legkisebb 7 éves és megfordult a helyzet...

Nem egyszerű a 13 éves tini lányunknak két kishúggal, nekünk pedig az örökös évődésüket hallgatni :D

2011. aug. 11. 19:22
engem is érdekelne a téma,van egy 10 hónapos kisfiam,és néhány pozitesztem:D
2011. aug. 11. 19:20

Mi hárman vagyunk testvérek, én 20 éves vagyok, a nagyobbik húgom 17, a kisebbik pedig 8 éves. A 17 éves húgommal...hát nem éppen felhőtlen a kapcsolatunk, inkább csak úgy elvagyunk egymás mellett. Ha segítségre van szüksége rögtön hozzám jön, és ez fordítva is így van. Szóval számíthatunk egymásra, de azért olyan nagyon jóban nem vagyunk. A kisebbik húgomnál már más a helyzet, nagyon szeretem, rengeteget alszik velem egy szobában, ha valami történik vele, rögtön hozzám jön, és nem anyához, vagy apához, meg minden problémáját nekem mondja el. Nagyon szeretem...sokszor lelkiismeret furdalásom van ha itthon kell hagynom és nem vihetem magammal sehova. És még érdekes a középső és a legkisebb húgom viszonya is...nahát ők van hogy kijönnek egymással, van hogy nem. Ha olyan kedvük van, akkor nagyon össze tudnak vesz, de ha meg jó kedvük van akkor puszipajtások :)

Az én szemszögemből nekem jobban bejött a nagy korkülönbség :)

2011. aug. 11. 19:13
Igen én érzem a nehézségét és az előnyét is a kicsi és a nagyobb korkülönbségnek! Szóval kemény,de szép is egyben! Nem ez a szomorúságom oka,az csak a regisztrációm pillanatában volt! :)
6. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 3. - Andika_)
2011. aug. 11. 19:09
A reálhozamos fórumba regisztráltam,mivel én is azon "szerencsések" közé tartozom akik 13 év után semmit nem kapnak! Csak ezért maradtam szomorú.
5. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2011. aug. 11. 19:09

Ez így utólag érdekes kérdés...

Anno úgy szerettem volna, hogy 3 évenként...

Sajnos az élet felülírta a vágyaimat.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2011. aug. 11. 19:07
Nálam a gyerekek között 7 év van, szóval az nem igazán kevés. Nem is írtam volna, ha nem látom meg a neved. Teljesen elszomorít. Csak én vagyok így vele?
3. Andika_ (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2011. aug. 11. 19:01
Miért vagy szomorú?
2. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2011. aug. 11. 18:59
A kis korkülönbség az igazi szerintem. Bár az első 5 év az kemény menet-ez tény, de utána fordul a dolog, és sokkal könnyebb:)
2011. aug. 11. 18:55
Nekem négy gyerekem van a legnagyobb 9 éves,a nagyobb középső 4 éves,a kisebb 2 éves,a pici 5 hónapos. Kíváncsi vagyok a véleményetekre,mi az ideális korkülönbség!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook