Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az ideális korkülönbség a testvérek között? fórum

Mennyi az ideális korkülönbség a testvérek között? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2019. szept. 3. 09:06
Nálunk 16hónap 1,5év nagyon szuper annyira összenőnek!! Először lehet hogy rémisztő de koránsem olyan nehéz mintahogy sokan elképzelik mondjuk ez gyerek függő. Nálunk a nagyobbik nagyon nyugis baba csecsemő volt csak akkor sirt mikor éhes de szinte akkor sem mert már evett is bárhol bármikor képes eleludni egyszóval szuper gyerek. Ezért is mertük kiskorkülömbséget bevállalni ha mungyjuk nehéz eset lett volna akkor várunk max 2évet. Meg tapasztalat van egy 16hónappal fiatalabb hugom egyben lelkitársam és legjobb barátnőm egy igazi ajándék és hálás vagyok a szüleimnek hogy igy tették anno. Szuperül összeneveltek minket van viszont 4évvel idősebb tesóm vele mem olyan szoros a kapcsolatom teljesen más korosztály vagyunk.
82. Bonti74 (válaszként erre: 81. - 710b866d3f)
2011. ápr. 6. 09:07

Igen, de ha visszanézed a többség is a 2-3 évre szavaz. Bár szerintem inkább 3, mint kettő év. Azért a három évesek már sokkal több mindent megértenek, meg egy gyermeknek szüksége van az anya kizárólagos figyelmére, odafordulására 3 éves koráig. Ezért is mondják hogy addig tarta a "vegyél fel" időszak, utána jön a "tegyél le"...

Ha a nagy elmegy 3 évesen oviba, akkor egész nap tud a kisebbel foglalkozni az anya, míg ha kettővel van otthoz, az sokkal nehezebb.

2011. ápr. 5. 20:24
Mindenkinek más az ideális, az én véleményem szerint ez 2-3 évet jelent.
80. Bonti74 (válaszként erre: 77. - 3dbc3a8de7)
2011. ápr. 5. 15:32
Egyétértek, nálunk is a két nagy között három év van és bejött. Aránylag hamar összenőttek és a nagy már elment oviba mikor jött a kicsi. A harmadik gyermekünk már kicsit később jött, ő és a középső között 4,5 év van.
79. bomee
2011. márc. 27. 11:54

nincs olyan, h ideális!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4


max olyan, h neked ideális, vagy ami sikerül abból kihozni A LEGJOBBAT

2011. márc. 27. 11:02
nálunk az első és az útolsó közt van 16-év
2010. márc. 16. 18:21
Nekem a 3 év volt a legjobb.Az első két gyerek köztalig 2év volt, a következő 3, a harmadik és negyedik közt 4 év. Van rálátásom.
2009. jún. 15. 10:02
Nekem 2,5 év van köztük szerintem ez ideális nem mondom hogy könnyű de legalább eggyütt felnőnek és nekik jobb.
2009. jún. 14. 07:57
Szerintem a 3év ha minden rendben
74. supin (válaszként erre: 72. - 39ff6fe670)
2009. jún. 14. 07:54

Nos a szülőknek kicsit nehezebb,de a gyerkőcöknek kimondottan jó.

Ahogy a kicsi majd járni kezd--eddig lesz egy kissé nehéz-- attól fogva már tudnak együtt játszani.

2009. jún. 14. 07:49
Viszont én még szoptatok. Ez gondolom jelentősen csökkenti a teherbeesés lehetőségét. Kezdjem el leszoktatni a gyermeket a cicizésről? Az a baj, hogy csak igy alszikel.
72. 39ff6fe670 (válaszként erre: 70. - Mágneske)
2009. jún. 13. 08:41
Az én kisfiam 19 hónapos lesz mikor megérkezik a hugicája. Még nem fog fel a dologból semmit. Biztos nem lesz egyszerű, de mi így is terveztük. A bátyám és köztem is pont ennyi van és nem volt gond. :D
2009. jún. 13. 08:35
Nálunk két héten belül érkezik a második, de a nagylány most 26 hónapos. Nagyon sok dolgot ért már, bízom benne, hogy nem lesz annyira nehéz. :) De szerintem rajtatok múlik, mennyire bírjátok. Ha úgy érzed, itt az idő, jöjjön a kistesó. Mi olyan kb 2 évet szerettünk volna a gyerekek között, mert a mi családunkban ez bevált. De mindenkinél más...
2009. jún. 13. 08:32
Mennyi az ideális korkülömbség két gyerek között? Mikor könnyebb a szülöknek? Nekem van egy 9 hónapos kislányom és én eddig mindig azt mondtam, hogy jobb a kis korkülömbség de nemtudom, hogy lehet bírni két kicsivel egyszerre. Akinek van már ebben tapasztalata azt kérem ossza meg velünk is.
2008. nov. 3. 17:32
Nekem a gyerekek között 20 hónap van! A nagyobbik kislány, a kisebbik pedig kisfiú! :)
2008. nov. 3. 17:01

Szerintem az a lényeg hogy bírod idegekkel, egészséggel.

Én és az Öcsém között 6 év van, örökösen öltük egymást, amíg ő 14 lett, én meg 20.

Most imádjuk egymást, segítjük egymást.

A lényeg, hogy a szülő hogy kezeli a két gyereket, a szülőn múlik lesz-e féltékenység.


Egyébként én is a másodikon gondolkozom, és pont az esetleges terhesség alatti fekvés miatt aggódok.

De ha a féjem partner lenne, akkor lehet, hogy nem gondolkoznék...

67. Arika
2008. nov. 3. 16:56

Szia!

nekem is két lányom van, és 4 év van köztük.


Ahogy a 3.hsz-ben irtad...én ugyanígy éreztem, és iszonyatosan féltem az újabb terhességtől.

Nem a babától, rá nagyon vágytam..hanem a problémáktól ami az elsővel megtalált.

Ezzel szemben a második terhességem csodálatos volt, semmi probléma nem volt...és a szülés is egy álom!!!;)

persze mellette már ott volt a nagy okos lányom..aki megértette ha feküdnöm kellett (amnioszkopia miatt), és már tudta hogy mire számíthat.

Mi is mindenre felkészítettük, és együtt vártuk a kicsit.

Most a kicsi 14 hós lesz, és imádják egymást!!

féltékenység egyáltalán nincs, de már cinkosok a rosszaságban!;)


szerintem a 3-4 év a legjobb...mert már akkor azért értelmesebben meg lehet beszélni a nagytesóval a dolgokat.

(Egyébként én meg a munkám miatt döntöttem úgy, hogy jövőre bevállalom a harmadik babát....

már most tudom hogy egy káosz lesz az életem! igy még gondolkozok...de még mindig a baba felé hajlok.)

2008. nov. 3. 16:50
Az én fiaim között 1 év van. Soha nem éltem át azokat a problémákat amiről állandoan beszélnek(féltékenység). Persze nem volt könnyü két pici gyerekkel, de senki nem állitota, hogy könnyü lesz. Ma már az egyik 30 éves, a másik 29.Tudom, hogy elfogult vagyok de ez az anyák kiváltsága. Mindenkinek ilyen jó gyerekeket kivánok mint az enyéim. Ma is segitik és szeretik egymást.
65. Ymanie
2008. nov. 3. 16:34
Nekem 7 éves volt a nagy,2.5 éves volt a kicsi fiam amikor a lány meglett.Én a kisebbiknél vettem észre némi féltékenységet,a nagy viszont sokat segített.
2008. nov. 3. 16:29

Sziasztok!

Az Én gyerkőceim közt 7 év van. Korábban szrettük volna az öcsit, csak nem jött össze. Nem bánom már, ha még egyet szeretnék ugyanennyit várnék!

63. csókica (válaszként erre: 62. - Csókica)
2008. nov. 3. 16:29
2 lány
2008. nov. 3. 16:29
a lányaim között 4 év van.
61. belnea
2008. nov. 3. 16:24
Az én tapasztalataim jók voltak, nem volt testvéri féltékenykedés, hiszen velem együtt készült ő is a tesó fogadására. Vittem magammal ultrahangra - ha lehetett - ő is látta, hogy mi van ott bent. Amikor pedig megszületett a kistesó, akkor sem volt előle a kicsi "elzárva", bevontam mindig a feladatokba. Mosta a kicsi hátát, hozta a tiszta pelcsit, boldogan vitte ki a piszkosat stb. Boldog volt, ha foghatta, simogathatta, figyelhetett rá, mert ő volt a nagy tesó. Szerintem a közel 2,5 - 3 év korkülönbség nagyon jó. Na de mi van akkor ha ellenkező nemű, ellenkező érdeklődésű gyerkőcről van szó? Mert itt akkor már nem a korkülönbségről van szó.
60. rasza
2008. nov. 3. 16:23
Az az igazság hogy az első terhességemet elég nehezem viseltem.Ha megint ilyen rosszul leszek félek hogy nem tudom ellátni a lányomat a rosszullét miatt.A másik hogy nincs egy éjszaka amit végig aludnék.Hulla fáradt vagyok.És a lányommal egész nap foglalkozni kell.Nem tudom hogy ti hogy csináljátok hogy gyerek mellett még bevállaljátok a terhességet is.Meséljetek hogy ti hogyan élitek ezt meg.
59. rasza
2008. nov. 3. 16:18
Ezt azért kérdezem mert most a lányom 14 hónapos és szeretnék még egy gyereket de nem tudom hogy hány év legyen közöttük 2,3 ,4 ??
58. belnea
2008. nov. 3. 16:18
Ez egy jó kérdés: gyereke és szülője válogatja. Nekem 3 kislányom van 3-6-9 évesek. Szuper jó. A kicsinek is van játszótársa, a nagy pedig babusgatja mind a kettőt.
57. rasza
2008. nov. 3. 16:16
Gyerekek között hány év korkülömbség az ideális.
2008. ápr. 6. 14:53
Szerintem 3-tól 6 évig az ideális korkülönbség.
2008. ápr. 6. 12:30
15-hónap van az első kettő között,össze nőttek kicsi koruktol fogva megértik egymást a mai napig,pedig az egyik fiu a másik lány és már 14.-16-évesek. A harmadik hat éves ő mikor született a nagyok imádták dajkálni,manapság a pici irányítja a nagyokat,ezt nem mindig tolerálják,de ez igy jó.
54. kszilvi (válaszként erre: 52. - 9c7ae73cd3)
2007. dec. 27. 19:37
Köszi, már én is észrevettem!:-DDD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook